ikona przedstawiająca herb Bytomia w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Bytom

W Bytomiu pompy ciepła montowane są przez mieszkańców na dużą skalę. Rośnie świadomość społeczna szkodliwości ogrzewania domów za pomocą pieców stałopalnych. Dodatkowo inwestycja w pompę ciepła w Bytomiu staje się bardziej przystępna cenowo ponieważ istnieje wiele ogólnopolskich i lokalnych dotacji do pomp ciepła. Sprawia to, że coraz więcej mieszkańców Bytomia może sobie pozwolić na inwestycję w pompę ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Bytomiu

Pompy ciepła Mitsubishi • Bytom
Mitsubishi to niekwestionowany lider w ilości montaży pomp ciepła w Bytomiu. Ten japoński producent ma ogromne doświadczenie w produkcji pomp ciepła i samych sprężarek. Produkuje ich ponad 14 mln rocznie. Wykorzystuje je w swoich pompach ciepła ale również sprzedaje je innym producentom. Mitsubishi posiada w swojej ofercie pompy ciepła dedykowane do podłogówki (seria Eco Inverter) ale również pompy ciepła, które świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu grzejnikowym (seria Zubadan Inverter). Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie pompy ciepła Mitsubishi oparte są na ekologicznym czynniku chłodniczym R32. Sprawia to, że nie trzeba rejestrować pompy ciepła w CRO. Dodatkowo wszystkie pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co czyni jest niezwykle cichymi urządzeniami. Funkcją, która wyróżnia pompy ciepła ciepła Mitsubishi jest zaawansowana autoadaptacja tzn. pompa ciepła potrafi sama zbudować sobie krzywą grzewczą i na bieżąco ją korygować. Co więcej w każdym zestawie z pompą ciepła przychodzi bezprzewodowy sterownik, który pilnuje temperatury w pomieszczeniu aby nie dopuścić do jego przegrzania.
Pompy ciepła Panasonic • Bytom
Jeśli chodzi o ilość montaży pomp ciepła w Bytomiu to Panasonic również znajduje się na podium. Pompy ciepła Panasonic wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem jakości produktu do ceny. Producent posiada w swoim katalogu zarówno małe pompy dedykowane do małych domów lub nawet mieszkań oraz pompy ciepła o dużych mocach, które świetnie sprawdzą się w dużych domach lub niewielkich pensjonatach lub biurowcach. Panasonic to firma z ogromnym doświadczeniem w branży chłodniczej, która w swoich zasobach posiada bardzo dobrą dokumentację techniczną pomp ciepła oraz szybki dostęp do części zamiennych. Funkcją, która wyróżnia pompy ciepła Panasonic od konkurencji jest możliwość zdalnej konfiguracji i diagnozy pompy ciepła. Wystarczy, że urządzenie podłączone jest do internetu.
Pompy ciepła LG • Bytom
W Bytomiu pompy ciepła LG są coraz śmielej instalowane przez mieszkańców. Wiele osób z Bytomia posiada inne sprzęty tego koreańskiego producenta i są z nich zadowoleni. Nie dziwi więc fakt, że decydują się również na pompy ciepła marki LG, które świetnie sprawdzają się w naszym polskim, surowym klimacie. Pompy ciepłą LG do mocy 9 kW oparte są na czynniku chłodniczym R32 i nadają się zarówno do ogrzewania podłogowego jak również grzejnikowego. Pompy ciepła powyżej 9 kW oparte są na czynniku R410A i doskonale będą pracować z ogrzewaniem podłogowym. Pompy ciepła LG posiadają w standardzie wszystkie funkcje, które przeciętnym dom w Bytomiu potrzebuje. Należy do nich możliwość pracy z buforem na zasilaniu, sterowanie pompą obiegową za buforem, moduł Wi-Fi, podstawowa autoadaptacja oraz praca z 2 obiegami grzewczymi.
Pompy ciepła Nibe • Bytom
Nibe, szwedzkie pompy ciepła, w Bytomiu znajdziemy również na wielu podwórkach. Producent ogrzewnictwem zajmuje się od 1952 roku a pompy ciepła produkuje od ponad 40 lat. W swojej ofercie ma pompy ciepła gruntowe oraz powietrzne. Cechą charakterystyczną pomp ciepła Nibe jest bardzo wysoki współczynnik COP (Coefficient of Performance). Oznacza to, że pompa ciepła potrafi wyprodukować dużo energii cieplnej w porównaniu do zużytej energii elektrycznej. Mieszkańcy Bytomia wybierają pompy ciepła Nibe ze względu na duże zaufanie do skandynawskich marek.
Pompy ciepła Vaillant • Bytom
Vaillant, niemiecki producent pomp ciepła, w Bytomiu znany jest z doskonałych pieców gazowych. Mieszkańcy wybierając nowe źródło ciepła opierają się często na bardzo dobrej renomie tego producenta. Pompy ciepła Vaillant wygrały wiele prestiżowych konkursów za design i samą konstrukcję urządzeń. Te niemieckie pompy ciepła słyną z wysokiej kultury pracy tzn. są bardzo ciche. Z powodzeniem więc mogą być stosowane w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej w Bytomiu. Firma Vaillant istnieje bardzo długo na rynku bo od 1874 roku. Od samego początku swojego istnienia zajmuje się techniką grzewczą.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Bytomia i okolic

Na poniższych zdjęciach znajdą Państwo zdjęcia z naszych montaży w Bytomiu lub w okolicznych miejscowościach. Przykładamy bardzo dużą wagę do estetyki wykonania kotłowni opartych na pompach ciepła. Do montażu wykorzystujemy tylko profesjonalne narzędzia hydrauliczne oraz chłodnicze. Na zdjęciach znajduje się jednostka zewnętrzna pompy ciepła zlokalizowana najczęściej przy elewacji budynku oraz jednostka wewnętrzna zawieszona na ścianie w kotłowni. Obie jednostki pompy ciepła połączone są ze sobą miedzianą linią chłodniczą.

Jako, że montujemy pompy pompy ciepła z wyższej półki to również materiały komponenty instalacji są wysokiej jakości. Zasobniki i bufory stosujemy z norweskiej firmy OSO Hotwater, irlandzkiej Joule oraz polskiej Galmet. Magnetyczne separatory zanieczyszczeń to marka Flamco lub Fernox. Naczynia przeponowe to firma Reflex. Pompy obiegowa to słynna marka Wilo lub Grundfos. Rury i kształtki to firma Kan-Therm lub Geberit. Pompa ciepła elektrycznie zabezpieczona jest poprzez bezpieczniki Schn
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Bytomiu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła to obecnie najtańszy system grzewczy. W połączeniu z fotowoltaiki może być w 100% bezkosztowy.
Bezobsługowa
Dobrze zainstalowana i skonfigurowana pompa ciepła nie wymaga codziennego rozpalania i uzupełniania paliwa.
Niskoemisyjna
W pompie ciepła nie dochodzi do spalania więc podczas swojej pracy nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji zatruwających powietrze.
Samowystarczalna
Pompa ciepła korzysta z niewielkiej ilości prądu oraz z powszechnie dostępnych, odnawialnych źródeł energii takich jak woda, powietrze lub grunt.
Bezpieczna
BW pompie ciepła nie dochodzi do spalania więc nie ma ryzyka zatrucia lub wybuchu w przypadku rozszczelniania się instalacji.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem relatywnie cichym i spełnia wszystkie normy akustyczne obowiązujące aktualnie w Polsce.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Bytomiu

Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na dolne źródło czyli skąd pompa ciepła pobiera energię do przetwarzania. Wyróżniamy pompy ciepła gruntowe, wodne i powietrzne. Te ostatnie możemy podzielić na powietrzne pompy ciepła typu split i monoblok. W Bytomiu pompy ciepła typu split są zdecydowanie najczęściej montowane.

Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna pompy ciepła zlokalizowana na zewnątrz. Znajduje się w niej wymiennik ciepła zwany parownikiem oraz sprężarka. Jednostka wewnętrzna znajduje się wewnątrz budynku w pomieszczeniu zwanym kotłownią lub maszynownią. Obie jednostki pompy ciepła połączone są ze sobą miedzianą linią chłodniczą. Próba szczelności oraz próżnia w linii chłodniczej wykonywana jest na miejscu inwestycji przez firmę instalacyjną.

Pompy ciepła typu monoblok w klasycznej swojej wersji składają się tylko z jednostki zewnętrznej w której znajduje się cały układ chłodniczy (parownik, skraplacz, zawór rozprężny, linia chłodnicza, czujniki, sprężarka). Obecnie wielu producentów pompy ciepła monoblok dostarcza z jednostką wewnętrzną, w której znajdują się takie elementy jak, naczynie przeponowe, zawór trójdrożny, grzałka, zawór bezpieczeństwa, czujnik przepływu, pompa obiegowa. Do jednostki zew
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Bytomiu

Waldemar z Bytomia
"Jestem bardzo zadowolony z montażu pompy ciepła w moim domu w Bytomiu. Firma Nisco zainstalowała nam pompę ciepła szybko oraz w terminie."
Weronika z Bytomia
"W końcu nie muszę chodzić do kotłowni, rozpalać pieca i uzupełniać węgla. Mam czysto w piwnicy i nie nosi mi się do domu. Polecam każdemu, kto się jeszcze waha."
Krzysztof z Bytomia
"Pompa ciepła to wygoda. Często wyjeżdżam i żona nie musi pilnować pieca. Całym ogrzewaniem steruje z poziomu aplikacji na telefonie. Firma Nisco jest cały czas dostępna i ochoczo odpowiada na wszystkie pytania."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Bytomiu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Bytomiu?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Bytomiu?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Bytomiu?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Bytomiu pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Bytomiu?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Bytom i okolice

Instalujemy pompy ciepła w całym województwie Śląskim a więc montujemy też pompy ciepła w Bytomiu. W naszym zespole pracują tylko specjaliści od pomp ciepła. Hydraulicy oraz chłodnicy mają na swoim koncie już setki instalacji pomp ciepła. W biurze i terenie pracują inżynierowie którzy dobierają pompy ciepła dla naszych klientów w Bytomiu.

Każdy nasz klient w Bytomiu ma zapewnioną usługę serwisu pompę ciepła podczas trwania gwarancji. W przypadku awarii staramy się rozwiązać problem zdalnie. Gdy konieczna jest wizyta to przyjeżdżamy na miejsce, diagnozujemy usterkę i staramy się ją usunąć tego samego dnia.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Bytomiu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła