ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Wieliczkago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Wieliczka

Wiele domów w Wieliczce wciąż jest ogrzewanych przez stałopalne piece na węgiel. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest kiepska jakość powietrza. Sporo mieszkańców to zauważa i instaluje pompy ciepła w Wieliczce by dołożyć swoją cegiełkę do walki ze smogiem. W takich proekologicznych inicjatywach wspiera ich wiele programów dotujących pompy ciepła w Wieliczce.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Wieliczce

Pompy ciepła Mitsubishi • Wieliczka
Mitsubishi to firma, której pompy ciepła w Wieliczce montujemy najczęściej. Pomimo faktu, że jest to pompa ciepła premium mieszkańcy Wieliczki są świadomi jej przewag technologicznych i nadwyraz często decydują się na nią. Przede wszystkim cechą charakterystyczną pompy ciepła Mitsubishi jest bardzo niska modulacja sprężarki. Sprawia to, że pompa ciepła dostosowuje swoją moc cieplną do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Jest to szalenie istotne w okresach przejściowych kiedy mamy już dodatnie temperatury a wciąż musimy ogrzewać domy. Dodatkowo cały typoszereg pompa ciepła Mitsubishi jest na czynniku R32 co zwalnia inwestora z obowiązku rejestracji urządzenia i wgrywania co roku protokołów szczelność do Centralnego Rejestru Operatorów Urządzeń Chłodniczych. Co więcej pompa ciepła Mitsubishi posiada funkcję zaawansowanej autoadaptacji tzn. sama buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje w zależności od potrzeb.
Pompy ciepła Panasonic • Wieliczka
Jeśli brać pod uwagę ilość zamontowanych pomp ciepła w Wieliczce to na podium znajduje się również firma Panasonic. Solidna konstrukcja, rozpoznawalność i zaufanie do marki, doskonała dokumentacja techniczna i wsparcie serwisowe sprawiają, że mieszkańcy Wieliczki chętnie decydują się na tego producenta. Pompy ciepła Panasonic są bardzo zróżnicowane mocowo. Procent ma w katalogu pompy ciepła, które idealnie sprawdzą się w mieszkaniach lub małych domach oraz pompy ciepła przeznaczone do dużych domów lub niewielkich obiektów hotelowych lub biurowych. Funkcja wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest możliwość zdalnej konfiguracji lub diagnozy przez firmę instalacyjną. Wystarczy, że pompa ciepła będzie podłączona do internetu.
Pompy ciepła LG • Wieliczka
W Wieliczce pompy ciepła LG mają liczne grono swoich fanów. Za relatywnie niewielkie pieniądze LG oferuje pompę ciepła o wszystkich funkcjach, które przeciętny dom w Wieliczce potrzebuje. Pompa ciepła LG potrafi w standardzie wysterować 2 obiegami grzewczymi, potrafi pracować z buforem i pompą obiegową za nim, ma dostęp do internetu i funkcję podstawowej autoadaptacji. Pompy ciepła LG do mocy 9 kW oparte są na czynniku R32. Powyżej 9 kW pompy ciepła LG wykorzystują czynnik chłodniczy R410A.
Pompy ciepła Nibe • Wieliczka
Szwedzki producent Nibe ma zamontowane spore ilości pomp ciepła w Wieliczce. Mieszkańcy cenią sobie tego producenta za skandynawskie korzenie oraz wyjątkową dużą sprawność. Oznacza to, że pompa ciepła NIbe pobiera niewiele energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej. Producent Nibe pompy ciepła zajmuje się już ponad 40 lat. W swojej ofercie posiada zarówno pompy ciepła gruntowe oraz powietrzne.
Pompy ciepła Vaillant • Wieliczka
Ostatniego producenta pomp ciepła, którego w Wieliczce montujemy, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Vaillant w Wieliczce znany jest z doskonałych pieców gazowych. Swoją wiedzę z ogrzewnictwa wykorzystał do stworzenia wzorowo zaprojektowanych i świetnie działających pomp ciepła, które zdobyły wiele nagród za design. Pompy ciepła Vaillant znane są ze swojej cichej pracy przez co często w Wieliczce pompy ciepła tego producenta wykorzystywane są w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Wieliczki i okolic

Na poniższych zdjęciach znajdą Państwo nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Wieliczki lub okolicznych miejscowości. Jedno zdjęcie przedstawia jednostkę zewnętrzną pompy ciepła zlokalizowaną najczęściej przy elewacji na zewnątrz budynku. Drugie zdjęcie przedstawia kotłownię, której głównym elementem jest jednostka wewnętrzna pompy ciepła zwana często hydroboxem.

W naszych instalacjach korzystamy tylko z najwyższej klasy produktów. Wychodzimy z założenia, że inwestując w taką instalację jaką jest pompa ciepła nie można oszczędzać na elementach wchodzących w skład całej kotłowni. W kwestii zasobników i buforów zaufaliśmy norweskiej firmie OSO Hotwater, irlandziej Joule oraz polskiej Galmet. Pompy obiegowe stosujemy niemieckiej firmy Wilo. Mieszacze i zawory trójdrożne to firma Afriso. Magnetyczny separator zanieczyszczeń to firma Flamco. W kwestii zaworów postawiliśmy na polską firmę Valvex. Kształtki i rury to z kolei firma Kan-Therm.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Wieliczce

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest relatywnie tani urządzeniem grzewczym w eksploatacji. Jak zostanie zamontowana łącznie z fotowoltaiką to może stanowić bezkosztowy system ogrzewania domu.
Bezobsługowa
Pompa ciepła raz dobrze zainstalowana i ustawiona nie wymaga od inwestora codziennego doglądania. Parametry pracy można zmienić w aplikacji lub sterowniku głównym pompy ciepła.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji ponieważ nie dochodzi w niej do procesu spalania. Śmiało można stwierdzić, że jest to urządzenie w 100% ekologiczne.
Samowystarczalna
Pompa ciepła aby działać potrzebuje niewielkiej ilości prądu oraz odnawialnego dolnego źródła ciepła tj. powietrze, woda lub grunt, które występują na ziemi w nieograniczonej ilości.
Bezpieczna
Dobrze zamontowana pompa ciepła jest urządzeniem bezpiecznym ponieważ nie ma prawa w niej dojść wybuchu lub zatrucia w wyniku rozszczelnienia. Mieszkańcy którzy zdecydowali się zamontować pompę ciepła w Wieliczce mogą spać spokojnie.
Cicha
Powietrzna pompa ciepła pomimo faktu, że jest to urządzenie wentylatorowe to spełnia wszystkie normy aktusytycze wymagane polskim prawem. Odpowiednio usytuowana względem okiem i budynku nie jest w ogóle uciążliwa dla mieszkańców.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Wieliczce

Pompy ciepła to urządzenie, które produkują ciepło w wyniku przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego. Następnie ciepło to oddawane jest do poprzez wymiennik ciepła zwany skraplaczem do wody kotłowej. Ze względu na źródło pierwotnego ciepła wykorzystywanego przez pompę ciepła do zmiany stanu skupienia czynnika chłodniczego pompy ciepła możemy podzielić na: powietrzne, wodne i gruntowe. Z kolei powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na pompy ciepła powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Te ostatnie możemy natomiast powiedzieć na pompy ciepła typu split i monoblok. W Wieliczce pompy ciepła typu split są zdecydowanie najczęściej montowane.

Powietrzne pompy ciepła typu split składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Obie te jednostki połączone są ze sobą miedzianą linią chłodniczą, w której krąży niezamarzający czynnik chłodniczy (najczęściej R32 oraz R410). W jednostce zewnętrznej zlokalizowany jest wymiennik ciepła między powietrzem a czynnikiem chłodniczym zwany skraplaczem. W jednostce wewnętrznej natomiast znajduje się wymiennik ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową. Próbę szczelności oraz próżnię w/w linii chłodniczej wykonuje firma instalacyjna na miejscu inwestycji.

Powietrzne pompy ciepła typu monoblok w takiej typowej swojej wersji składają się z jednej jednostki zewnętrznej, w której zlokalizowane są obydwa wymienniki ciepła (skraplacz i parownik) oraz cała linia chłodnicza. Próba szczelności i próżnia wykonana jest w fabryce producenta pompy ciepła.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Wieliczce

Grażyna z Wieliczki
"Jestem bardzo zadowolona z usług firmy Nisco. Pompa została zamontowana w terminie i za rozsądne pieniądze patrząc na oferty innych firm. Firmę i pompę ciepła polecam każdemu kto ceni sobie święty spokój."
Wojciech z Wieliczki
"Jak ja się cieszę, że w końcu pozbyłem się kopciucha. W końcu mam czysto w kotłowni i nie muszę się martwić o rozpalanie i dokładanie węgla. Jeszcze dostałem dotację to inwestycja nie wyszła mnie tak dużo."
Rafał z Wieliczki
"Długo nosiłem się z zamiarem montażu pompy ciepła i w końcu się zdecydowałem. Wybrałem firmę Nisco ponieważ montowali u sąsiada i widziałem ich fachową robotę. Profesjonalizm to za małe słowo!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Wieliczce

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Wieliczce?
Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.
Ile kosztuje pompa ciepła w Wieliczce?
Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Wieliczce?
Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.
Czy w Wieliczce pompa ciepła nadaje się na grzejniki?
Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.
Ile prądu zużywa pompa ciepła w Wieliczce?
Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Wieliczka i okolice

Montujemy pompy ciepła w całym województwie Śląskim i Małopolskim a tym samym instalujemy pompy ciepła w Wieliczce i okolicznych miejscowościach. W naszym zespole pracują doświadczeni hydraulicy, którzy zamontowali kilkaset pomp ciepła. Pracują też z nami inżynierowie, którzy dobierają pompy ciepła w Wieliczce dla naszych klientów.

Dodatkowo w naszej ofercie mamy pompy ciepła od różnych producentów ponieważ każdy z nich ma inną specyfikę, parametry techniczne oraz funkcje. Ponadto zależy nam na tym, żeby dobrać najlepszą pompę ciepła w Wieliczce dla naszych inwestorów a nie forsować jednego producenta.

Co więcej każda nasza instalacja objęta jest serwisem pompy ciepła. W przypadku awarii, która u renomowanych producentów występuje niezwykle rzadko, przyjeżdżamy na miejsce inwestycji i staramy się naprawić pompę ciepła tego samego dnia. Dodatkowo każda pompa ciepła podpięta jest do internetu i w przypadku niektórych producentów pomp ciepła możemy podjąć interwencję serwisową zdalnie.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Wieliczce

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła