ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Zabrzego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Zabrze

Zabrze jest właśnie tą miejscowością, z której otrzymujemy coraz więcej pytań i próśb o dobór oraz montaż właściwej pompy ciepła. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mieszkańcy Zabrza zdają sobie sprawę z tego, że pompy ciepła, jako urządzenia wyjątkowo ekologiczne i niemal bezobsługowe, będą zyskiwać na popularności.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Zabrzu

Pompy ciepła Mitsubishi • Zabrze
Mieszkańcy Zabrza dostrzegają niewątpliwe zalety pomp ciepła japońskiej firmy Mitsubishi. Są to pompy ciepła należące do najlepszych na rynku - ich bezawaryjność i zdolność modulacji sprawiają, że klienci są pod wielkim wrażeniem ich działania. Wszystkie pompy ciepła tego producenta działają w oparciu o ekologiczny czynnik R32, co doceniają właściciele domów w Zabrzu i okolicach. Wszyskie pompy ciepła są też 1-wentylatorowe co sprawia, że są wyjątkowo ciche. Ten japoński producent pomp ciepła posiada w swojej ofercie pompy ciepła z serii Zubadan dedykowane na grzejniki i pompy ciepła z serii Eco Inverter, które idealnie sprawddzą się w przypadku ogrzewania podłogowego.
Pompy ciepła Panasonic • Zabrze
Jeśli dzwonią do nas mieszkańcy Zabrza z prośbą o przygotowanie oferty na montaż pompy ciepła, to często jedną z proponowanych przez nas pomp ciepła jest właśnie urządzenie marki Panasonic. Przystępna cena i wysoka sprawność tej pompy ciepła sprawia, że Zabrzanie często ją wybierają. Pompy ciepła oferują solidną konstrukcję oraz gwarantują bezawaryjną pracę. Cechą wyróżnającą pompy ciepła Panasonic jest fakt, że pompy ciepła podpięte do internetu, my jako firma instalacyjna możemy zdalnie diagnozowć i konfigurować.
Pompy ciepła LG • Zabrze
Pompy ciepła marki LG są dostępne w trzech wersjach - monoblok, split i hydrosplit - a osoby, dla których małą ojczyzną jest Zabrze, cenią tę bogatą ofertę pomp ciepła. Warto podkreślić, że w swoich pompach ciepła do mocy 9 kW marka LG wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R32. W pompach o większej mocy wykorzystywany jest czynnik R410A. Pompy ciepła LG posiadają podstawową autoadaptację czyli możliwość automatycznej korekty krzywej grzewczej przez pompę ciepła.
Pompy ciepła Nibe • Zabrze
Pompy ciepła firmy Nibe to urządzenia inteligentne, bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Dlatego właśnie w swoim portfolio, które przedstawiamy klientom z Zabrza, mamy również pompy ciepła tego producenta ze Skandynawii. Pompy ciepła Nibe wyróżniają się wysoką sprawnością czyli stosunkiem wyprodukowanej energii cieplnej przez pompę ciepła do pobranej energii elektrycznej.
Pompy ciepła Vaillant • Zabrze
Vaillanta, jako producenta pieców gazowych i pomp ciepła, w Zabrzu nikomu przedstawiać nie trzeba. Vaillant ma swojej ofercie jedną z najcichszych pomp ciepła na rynku i dlatego mieszkańcy Zabrza doceniają tego producenta pomp ciepła. Z powodzeniem pompy ciepła Vaillant mogą być montowane w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Szeroka gama produktów pozwala nam dobrać pompę do konkretnych potrzeb klientów, którzy dzwonią i piszą do nas z Zabrza.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Zabrza i okolic

W poniższej galerii znajdują się zdjęcia przedstawiające zamontowane przez nas w Zabrzu i jego okolicach pompy ciepła. Na zdjęciach możecie Państwo zobaczyć jednostki zewnętrzne pomp ciepła, czyli urządzenia, które są montowane na specjalnych stopach amortyzujących. Produkowane współcześnie pompy ciepła są urządzeniami bardzo estetycznymi i dobrze komponują się z elewacjami domów w Zabrzu. Z kolei zdjęcia kotłowni przedstawiają jednostki wewnętrzne wraz z m.in. zasobnikami ciepłej wody użytkowej. W swoich instalacjach stosujemy najwyższej klasy osprzęt i dzięki temu cieszymy się zaufaniem klientów z Zabrza i okolicznych miejscowości.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Zabrzaach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła pobiera niewiele energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej. Średnia sprawność pompy ciepła to 400% w przypadku podłogówki i 300% w przypadku grzejników.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga codziennej pracy tak jak urządzenia spalające paliwo stałe. Dobrze skonfigurowana służy domownikom przez lata. W razie potrzeby ustawienia pracy pompy można kontrolować przez sterwonik lub aplikacje w telefonie.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje żadnych szkodliwych substacji do atmosfery ponieważ nie zachodzi w niej spalanie paliwa stałego. Ciepło powistaje w wyniku przemian czynnika chłodniczego w obiegu termodynamicznym.
Samowystarczalna
Pompa ciepła nie potrzebuje ciągłego dostarczania gazu, węgla, drewna, ekogroszku, peletu lub oleju. Ciepło jest odbierane z naturalnych zasobów ciepła powietrza, gruntu lub wody.
Bezpieczna
Pompa ciepła jest bardzo bezpiecznym urządzenim grzewczym ponieważ jest to system wymiennikowy zamknięty. Ciepło powstaje w wyniku proceu termodynamicznego w którym czynnik chłodzniczy zmienia stany skupienia, ciśnienia i temperatury.
Cicha
Pompa ciepła powietrzna jest urządzeniem cichym pomimo powszechnego przekonania, że jest zupełnie na odwrót. Głośność pompy ciepła w odległości 4m od jednostki zewnętrznej można porównać do hałasu emitującego przez lodówkę.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Zabrzaach

Zabrze to miasto, którego mieszkańcy zainteresowani pompami ciepła zazwyczaj pytają nas o urządzenia typu split. Split to pompa ciepła, która składa się z dwóch części, wobec czego zajmuje mniej miejsca na zewnątrz budynku. To sprawia, że mieszkańcy Zabrza mogą się cieszyć większą powierzchnią ogródka. Jednak i pompy ciepła typu monoblok mają swoich zwolenników, ponieważ są nieco bardziej wydajne przy umiarkowanych warunkach pogodowych. Ogólnie pompy ciepła tego mogą pobierać energię z powietrza (pompy ciepła powietrzne), wody (pompy ciepła wodne) lub ziemi (pompy ciepła gruntowe lub solankowe). Natomiasto w Zabrzu pompy ciepła powietrzne są zdecydowanie najczęściej montowane.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Zabrzaach

Waldemar z Zabrza
"Jesteśmy z żoną już emerytami i byliśmy zmęczeni koniecznością ciągłego chodzenia do kotłowni, dokładania węgla itp. Odkąd mamy pompę ciepła widzimy ogromną różnicę, a do tego kotłownia jest czyta, nie ma sadzy, brudu, ściany wreszcie są białe."
Janina z Zabrza
"Wybierając pompę ciepła kierowałam się głównie dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zaproponowano nam dwie pompy ciepła i obie mieściły się w naszym budżecie, także jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni - mamy ciepło a rachunki są nawet niższe niż wcześniej."
Wojciech z Zabrza
"Skontaktowałem się z firmą montującą pompy ciepła już na etapie projektowania domu i dzięki temu wiedziałem , gdzie przewidzieć kotłownię, żeby pompa ciepła była jak najbardziej efektywna i nie zajmowała za wiele miejsca na zewnątrz budynku. To było bardzo dobre posunięcie i polecam to wszystkim osobom, które są teraz na etapie budowania domu w Zabrzu."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Zabrzu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Zabrzu?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Zabrzu?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Zabrzu?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Zabrzu pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Zabrzu?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Zabrze i okolice

Zabrze to jedno z miast, w którym montujemy pompy ciepła. Wybieramy pompy ciepła sprawdzonych producentów, o ugruntowanej pozycji na rynku, dzięki czemu możemy zapewnić naszych klientów z Zabrza, że otrzymują najwyższą jakość. Ale dbamy nie tylko o to, żeby pompy ciepła były dobrej jakości - cały stosowany przez nas osprzęt jest najwyższej klasy. Co więcej zatrudniamy wykwalifikowanych instalatorów pomp ciepła oraz doradców techniczno-handlowych, którzy dobierają pompy ciepła w Zabrzu dla naszych klientów.

Warto podkreślić, że nasza firma zajmuje się wyłącznie pompami ciepła, co pozwoliło nam zbadać te urządzenia od podszewki. Zapewniamy również serwis pompy ciepła dla naszych klientów z Zabrza.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Zabrzu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła