ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Sosnowiecgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Sosnowiec

W Sosnowcu pompy ciepła wiodą prym w urządzeniach grzewczych, na które mieszkańcy wyieniają swoje stare piece węglowe. Nas to nie dziwi ponieważ pompy ciepła to ekologiczne urządzenia, które nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. W podjęciu decyzji o zmianie systemu ogrzewania pomagają ogólnopolskie dotacje na pompy ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Sosnowcu

Pompy ciepła Mitsubishi • Sosnowiec
W Sosnowcu pompy ciepła Mitsubishi są liderem jeśli chodzi o ilość zamonotwanych przez nas pomp ciepła. Producent w swojej ofercie posiada pompy ciepła z serii Eco Inverter dedykowane nowych domów opartych na ogrzewaniu podłogowym jak również pompy ciepła ze słynnej serii Zubadan dedykowane do domów modernizowanych opartych na ogrzewaniu grzejnikowym. Obydwie serie pomp cieła Mitsubioshi wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Funkcje, które wyróżniają pompy ciepła Mitsubishi to bardzo niska modulacja mocy cielnej, która jest szczególnie istotna w okresach przejściowych ponieważ budynek na wiosne i jesień potrzebuje zdecydowanie mniej ciepła niż w zimie. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi posiadają funckję zaawanasowenej autoadaptacji, która sama buduje i dostotowuje krzywą grzewczą do budynku. Co więcej wszyskie pompy ciepła Mitsubishiniezależnie od mocy są 1-wentylatowe co czyni je niesłychanie cichymi urządzeniami grzewczymi.
Pompy ciepła Panasonic • Sosnowiec
W ilości montaży pomp ciepła w Sosnowcu na podjum znajduje się również producent Panasonic. W jego ofercie znajdziemy pompy ciepła o bardzo solidnej i sprawdzonej konstrukcji za reletywnie przystępne pieniądze. Pompy ciepła Panasonic wyróżniaja się możliwością zdalnej konfiguracji przez firmę instalacyjną bez konieczności wizyty na obiekcie. Wystarczy połączyć pompę ciepła z intenete za pomocą modułu Wi-Fi. Producent posiada w swoim katalogu zarówno pompy ciepła, które świetnie sprawdzą się w niewielkich domach a nawet miszkaniach jak również oraz pompy ciepła dedykowane do dużych domów lub nawet obiektów usługowych.
Pompy ciepła LG • Sosnowiec
LG, jako producent pompy ciepła, w Sosnowcu posiada również wielu swoich zwiolenników. Są to pompy ciepła, które posiadają wszyskie funkcje, które przeciętny dom w Sosnowcu potrzebuje. Potrafią wysterowac 2 obiegami grzewczymi, potrafią pracować z pompą obiegową za buforem. Posiadają funkcję podstawowej autoadaptacji czyli potrafią skorygować wcześniej ustawioną krzywą grzewczą. Dodatkowo posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Producnet w swojej ofercie posiada pompy ciepła oparte na czynniku R32 do mocy 9 kW. Powyżej 9 kW pompy ciepła LG wykorzystuja czynnik chłodniczy R410A.
Pompy ciepła Nibe • Sosnowiec
Pompy ciepła Nibe w Sosnowcu wybierane są przez ludzi, którzy cenią sobie skandynawskie marki. Pompy ciepła Nibe pochodzą ze Szwecji, gdzie świetnie sprawdzją się w surowym Skandynawskim klimacie. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Nibe jest bardzo wysoki współczynnik COP czyli pompa ciepła potrafi wyprodukować dużo energii cieplnej w stosunku do pobranej enrgii elektrycznej. Co ważnej jest w przypadku pomp ciepła Nibe to 5-letnia gwarancja oraz serwis fabryczny.
Pompy ciepła Vaillant • Sosnowiec
Vaillanta, producenta niemieckich pomp ciepła, w Sosnowcu nikomu przedstawiać nie trzeba. Większość mieszkańców kojarzy go z niezawodnymi piecami gazowymi. Niewielu jednak wie, że produkuje on świetne pompy ciepła. Posiadają one bardzo dopracowaną konstrukcję oraz świetny design, który został doceniony na wielu międzynarodowych konkursach. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Vaillant jest bardzo wysoka kultura pracy tzn. pomp ciepła są bardzo ciche i z powodzenim mogą byc stosowane w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej w Sosnowcu.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Sosnowca i okolic

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji pomp ciepła z Sosnowca i okolic. Na zdjęciach znadują się jednostka zewnętrzna pompy ciepła najczęściej zlokalizowana przy ścianie budynku oraz jednostka wewnętrzna pompy ciepła zlokalizowana w kotłwoni wewnątrz budynku. Obie te jednostki w przypadku pomp ciepła typu split połączone są linią chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy. Najcześciej R32 lub R410A.

W swoich instalacjach pomp ciepła w Sosnowcu używamy tylko materiałów od topowych producentów. W kwesti zasobników i buforów stawiamy na norweską firmę OSO Hotwater, irlandzką Joule lub polską Galmet. Jeśli chodzi o zaworty trójdrożne i mieszacze to montujemy je od marki Afriso. Magnetoodmulacze w naszych instalacjach pomp ciepła zastosowane są z firmy Flamco. Naczynia przepnowe od marki Reflex. Kształtki to firma Kan-Therm a zawory firma Valvex.

Dzięki zastosowoaniu produktów najwyższej klasy możemy być spokojni, że nasze isntalacje pomp ciepła w Sosnowcu będą bezawaryjnie służyć naszym klentowm przez wiele, wiele lat.

Zalety pomp ciepła w Sosnowcu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła to obecnie najtańsze źródło ogrzewania domów. Jeśli w domu istnieje fotowoltaika to może stanowić całkowicie bezkosztowy system ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga doglądania lub uzupełniania paliwa. Raz dobrze ustawiona i skonfigurowana podczas montażu działa niezowodnie przez cały sezon grzewczy.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Nie dochodzi w niej doprocesu spalania więc nie zatruwa środowiska.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje odnawialnego źródła energii takiego jak powietrze, woda lub grunt oraz niewielką ilość prądu. Ciepło powstaje w procesie termodynamicznym.
Bezpieczna
Przez to, że w pompie ciepła nie dochodzi do spalania to nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia. Czyni to pompę ciepła urządzeniem w 100% bezpiecznym.
Cicha
Pompa ciepła to urządzenie ciche pomimo wykorzystywania wentylatora. Pompa ciepła spełnia wszystkie polskie wymogi jeśli chodzi i poziomy hałasu.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Sosnowcu

Pompy ciepła możemy podzielić ze względy na dolne źródło czyli skąd pochodzi energiia, która jest następnie przetwarzana przez pompę ciepła. Wyróżniamy pompy ciepła powietrzne, wodne i gruntowe. W Sosnowcu pompy ciepła powietrzne są zdecydowanie najcześciej montowane. Z koleii pompy ciepła powietrzne możemy podzielić na split i monoblok.

Pompa ciepła typu split składa się z 2 jednostek: jednostki zewnętrznej pompy ciepła i wewnętrznej. Obie te jednostki połączone są ze sobą miedzianą linią chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy. Linie chłodniczą w przypadku pompy ciepła typu split wykonujem firma isntalcyjna na ternie inwestycji.

Klasyczne pompy ciepła monobok składają się tylko z 1 jednostki zewnętrznej, w której znajduje się cały układ chłodniczny pompy ciepła (linia chłocznia oraz 2 wymienniki ciepła: skraplacz i parownik). Wykonanie i próba szczelności całego układu chłodniczego wykonywane są w fabryce producenta pompy ciepła. W jednostki zewnętrznej wystają, króćce zasialnia i powrotu, do którch podłaczany jest układ centranego ogrzewania.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Sosnowcu

Daria z Sosnowca
"Jestem bardzo zadowolona z zainstalowanej pompy ciepła. W końcu nie trzeba chodzić do kotłowni dosypywać węgla. Instalaja wykonana bardzo schludnie. Polecam"
Piotr z Sosnowca
"To chyba najlepsza inwestycja jaką poczyniłe ostatnimi laty. Firma Nisco zaisntalowała pompę ciepła w terminie i za umówioną kwotę. Nie musiałem nic dopłacać po montażu. Jestem zadowolony!"
Kamil z Sosnowca
"Pracuje za granicą i jak mieliśmy piec węglowy to żona lub dzieci musiały rozpalać i dorzucać do pieca. Teraz nie muszą tego robić a ja mam pełną kotrolę nad ciepłem w domu z poziomu telefonu."

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Sosnowiec i okolice

Nasz obszar działalności obejmuje Śląsk a tym samym montujemy pompy ciepła w Sosnowcu i okolicznych miejscowościach. W naszym zespole są tylko doświadczeni hydraulicy oraz doradcy techniczno handlowi, którzy dobierają pompy ciepła w Sosnowcu dla naszych klientów. Dobory pomp ciepła opieramy na zapotrzebowaniu budynku na moc cieplną, wytycznych producenta oraz zaleceniach Polskiej Organizacji Rozwoju Technologi Pomp Ciepła.

Każda nasz isntalacja w Sosnowcu jest objęta serwisem pompy ciepła. W przypadku usterki diagnozujemy ją zdalnie ponieważ pompa ciepła podpięta jest do internetu oraz nastepnie przyjeżdzamy już na miejsce przygotowani by naprawić pompę ciepła tego samego dnia.
KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła