ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Jaworznogo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Jaworzno

Coraz więcej mieszkańców odczuwa skutki zanieczyszczenia powietrza i decyduje się na montaż pompy ciepła w Jaworznie. Świadomość ludzi rośnie a postęp technologiczny w pompach ciepła nadąża za ich potrzebami. Pompa ciepła to urządzenie przyjazne środowisku, które nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Jaworznie

Pompy ciepła Mitsubishi • Jaworzno
Pompa ciepła Mitsubishi to król wśród pomp ciepła w Jaworznie z półki premium. Mitsubishi do swoich pomp ciepła montuje sprężarki o bardzo dyżym zakresie modulacji. Przedkłada się to na prawiidłową pracę pompy ciepła zarówno w ujemnych temperaturach zewnętrznych oraz dodatkich. To tylko jeden z czynników, które decydują o tym, że Mitsubishi plasuje się w czołówce montaży pomp ciepła w Jaworznie. Wszyskie jednostki pomp ciepła Mitsubishi oparte są na czynniku R32 oraz są 1-wentylatorowe co oznacza, że nawet przy wysokich obrtach sprężarki generują relatywnie niski poziom mocy akustycznej. Mitsubishi posiada w swojej ofercie pompu ciepła z serii Zubadan, które idealnie sprawdzą się w domach modernizowanych z ogrzewaniem grzejnikowym oraz serię Eco Inverter, która dostkonale sprawdzi się w nowych domach z ogrzewaniem podłogowym.
Pompy ciepła Panasonic • Jaworzno
Panasonic to również producent, którego pompy ciepła w Jaworznie są często przez nas montowane. Panasonic posiada świetny stosunek jakości wykonania do ceny. Cechą wyróżniającą pompy ciepła tego japońskiego producneta jest fakt, że firma instalcyjna posiada do niej zdalny dostęp. Może ją diagnaozować i konfigurować przez internet. Panasonic posiada w swojej ofercie zaróno pompy w wersji split jak również monoblok.
Pompy ciepła LG • Jaworzno
Pompy ciepła LG w Jaworznie są coraz częściej wybierane przez mieszkańców tego miasta. Jednostki pomp ciepła do mocy 9 kW oparte są na czynniku R32 nastomiast pompy ciepła od 11 kW do 16 kW są oparte na czynniku R410. Pompy ciepła LG z powodzeniem działają nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -25 stopni Celsjusza. Producent oferuje pompy ciepła w wersji split, monoblok oraz hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzna).
Pompy ciepła Nibe • Jaworzno
Wielu mieszkańców Jaworzna też stawia na pompy ciepła Nibe. Są to szwedzkie pompy ciepła, które istnieją już ponad 40 lat na rynku. Większość pomp ciepła montowanych w Skandynawi to właśnie pompy ciepła firmy Nibe. Te pompy ciepła wyróżniają się bardzo wysokim współczynnikiem COP czyli stosunkiem wyprodukowanej energii cieplnej do pobranej energii elektrycznej.
Pompy ciepła Vaillant • Jaworzno
Tego niemieckiego producneta urządzeń grzewczych nie trzeba nikomu przedstawiać. Vaillant w swojej ofercie posiada zarówno pompy monoblokowe jak również w wersji split. Dużo osób w Jaworznie wybiera te pompy ciepła ze względu na zaufanie do marki jak również doskonałe wzornictwo. Dodatkowo są to pompy ciepła, które wyróżniają się niską mocą akustyczną tzn. z powodzeniem mogą być montowanie w gęstej zabudowie, domach w zabudownie bliźniaczej lub szeregowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Jaworzna i okolic

Na poniższych zdjęciach przedstawiamy nasze realizacje pomp ciepła z Jaworzna i sąsiednich miejscowości. Typowa isntalacja pompy ciepła składa się z jednostki zewnętrznej pompy ciepła oraz jednostki wewnętrznej. Obie te jednsotki w przypadku pompy ciepła typu split połączone są ze sobą linią chłodniczą. W przypadku pompy ciepła typu monoblok jednostki te połączone są ze sobą rurami wodnymi.

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła to typowy agregat z wentylatorem. Wentylator ten potrafi wymienić nawet 5000m3 powietrza na 1h pracy. Agregat jest osadzony na podładach gumowych, które to trwale są przytwierdzone są do wylanego fundamentu lub bloków betonowych. W agregacie znajduje się wymiennik ciepła pomiedzy powietrzem a czynnikiem chłodniczym tzn. parownik.

Jednostka wewnętrzna pompy ciepła jest powieszona na ścianie w kotłowni lub połóżona na ziemi w przypadku jednsotek ze zintegrowanym zasobnikiem na ciepła wodę użytkową. Najczęściej elementami znajdującymi się w kotłoni i wchodzącymi w skład instlaacji pompy ciepła są bufor, zawór trójdrożny, magnetyczny separator zanieczyszczeń, pompa obiegowa, zasobnik ciepłej wody użytkowej, rozdzielnica z zabezpieczeniami elektrycznymi. Wszystkie w/w elemtny są renomowanych marek takich jak OSO Hotwater, Joule, Galmet, Valvex, Afriso, Reflex, Schneider. Daje to nam i inwestorm z Jaworzna, że instlacja pompy ciepła będzie służyła inwestorom przez wiele lat.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Jaworznie

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła generuje niskie koszty eksploatacyjne i jest jednym z najtańszych systemów ogrzewania. Jak dołożymy do niej fotowoltaikę to może w ogóle nie generować kosztów.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga codziennego uzupełniania paliwa stałego lub zwykłego doglądania. Dobrze ustawiana pompa ciepła zaraz po montażu w Jaworznie produkuje ciepło domonikom przez cały rok.
Niskoemisyjna
W pompie ciepła nie dochodzi do spalania żadnego paliwa kopalnego więc nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Ciepło powistaje w wyniku przemian termodynamicznych obiegu czynnika chłodniczego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego prawidłowego funkcjonowania potrzebuje stosunkowo niewielkiej ilości prądu oraz odnawialengo źródła ciepła takiego jak powietrze, woda lub grut.
Bezpieczna
Pompa ciepła to urządzenie sprężakowe na prąd a nie na paliwo stałe takie jak gaz, węgiel, pellet czy olej opałowy. W związku z tym nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia się istalacji pompy ciepła.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem które nie emituje dużego ciśnienia akustycznego. Producenci pomp ciepła robą wszysko by ich urządzenia były jak najcichsze i nie było uciążliwe dla domowników lub sąsiadów.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Jaworznie

Pompy ciepła możemy podzialiść ze względu na dolne źródło czyli na powietrzne i grudntowe zwane czasmi solankowymi. W Jaworznie pompy ciepła powietrzne są zdecydowanie najczęściej montowanymi pompami ciepła. Pompy ciepłą powietrzne, czasem nazywane powietrze-woda, możemy podzielić ze wzgędu na miejsce zlokalizowania skraplacza, na pompy ciepła typu split i monoblok.

Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna pompy ciepła, jak sama nazwa wskazuje znajuje się na zewnątrz budynku i znajduje się w niej wymiennik ciepła pomiędzy powietrzem a czynnikiem chłodniczym zwany parownikiem. Jednostka wewnętrzna zlokalizowana jest wewnątrz buduynku najczęściej w kotłwoni. W niej z kolei znajduje się skraplacz czyli wymiennik ciepła pomiędzy czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową. Obie te jednostki połączone są linią chłodniczą, w której krąży niezamarzający czynnik chłodniczny. Próba szczelności oraz próżnia wykonywana jest na miejscu istalacji pompy ciepła w Jaworznie.

Pompa ciepła typu monoblok w klasycznej swojej wersji składa się tylko z jednej jednostki zewnętrznej (agregatu). W niej znajdują się obydwa wymiennniki ciepła czyli skraplacz i parownik. Z agregat z instalacją centralnego ogrzewania łączymi rurami w których znajduje się woda kotłowa. W przypadku braku prądu istnieje ryzyko, że woda kotłowa zamarznie więc stosuje się różnego rodzaju zawory antyzamrożeniowe, które po wykryciu niskiej temperatury wody kotłowej otwierają się i spószczają wodę z istalacji.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Jaworznie

Janusz z Jaworzna
"Jestem zadowolony z instalacji pompy ciepła w moim domu w Jaworznie. W końcu nie muszę chodzić do kotłowni i dorzucać tego brudnego węgla. Polecam każdemu! Instalacja pompy ciepła wykonana schludnie i w terminie."
Jolanta z Jaworzna
"Od dawna myślałem o pompie ciepła w naszym domu. Skorzystałam z dotacji Czyste Powietrze. Udało się załapać na 2 próg dofinansowania. Fima Nisco pomogła w formalnościach i dostałam szybki zwrot pieniędzy."
Krzysztof z Jaworzna
"Wielu sąsiadów posiadało już pompę ciepła. Wszyscy chwalili więc ja też się zdecydowalem. Nie żałuje ani złotówki. W końcu mam czas na swoje hobby. Montaż został wykonany estetycznie i na umówionych komponentach."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Jaworznie

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Jaworznie?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Jaworznie?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Jaworznie?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Jaworznie pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Jaworznie?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Jaworzno i okolice

Nasze ekipy monterskie pracują na terenie całego województwa Śląskiego a tym smamy intalują pompy ciepła w Jaworznie i okolicznych miejscowościach. Nasz cały zespół składa się tylko z wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w hydraulice i montażu pomp ciepła. W naszym zespole są również doradcy techniczno-handlowi, którzy dobierają pompy ciepła w Jaworznie dla naszych klientów.

W swojej ofericie mamy pompy ciepła półki premium takich producentów jak Mitsubishi, Panasonic, Daikin, którzy w swoich ofertach mają pompy ciepła w wersjach split i monoblok dopasowane do naszych warunków atmosferycznych oraz charakteryski polskich domów. Całe kotłownie też składamy na wysokiej klasy produktach by cała instalacja chodziła bezawaryjnie przez kilkanaście lat.

Dodatkowo wszyskie instalcje pomp ciepła, które wykonujemy mają nasze wsparcie serwisowe. W razie awarii pompy ciepła przyjeżdżamy na miejsce, diagnozujemy ustarkę i staramy się naprawić na miejscu. Dodatkowo na bieżąco monitorujemy pracę zaisntalowanych przez nas pomp ciepła w Jaworznie ponieważ każda isntalacja jest podpięta do internetu. Świadczymy usługę serwisu pomp ciepła wyłacznie dla naszych klientów, którym instalowaliśmy pompę ciepła.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Jaworznie

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła