ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Myszkówgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Myszków

Pompa ciepła w Myszkowie stała się ostatnimi czasy pierwszym wyborem jeśli chodzi o zmianę systemu ogrzewania. Jej popularność wynika z faktu, że jest to najtańszy i najbardziej ekologiczny sposób na dostarcznie ciepła do domu. Mieszkańcy są coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu pieców stałopalnych na środowisko i masowo wymieniają stare źródło ogrzewania na nowoczesną pompę ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Myszkowie

Pompy ciepła Mitsubishi • Myszków
Pompy ciepła Mitsubishi to jedne z najczęściej monotowanych pomp ciepła w Myszkowie w domach termomodernizowanych posiadających instalację grzejnikową. Swoją popularność zawdzięczają wielu parametrom technicznym oraz funkcją, kótre doceniają mieszkańcy Myszkowa. Pompy ciepła Mitsubishi w całym swoim typoszeregu są na czynniku R32 oraz wszyskie jednostki zewnętrzne są 1-wentylatorowe. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi mają 5-letnią gwarancję oraz funkcję zaawanasowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje.
Pompy ciepła Panasonic • Myszków
Również na podium jeśli chodzi o ilość montaży pomp ciepła w Myszkowie jest Panasonic. Ten japoński producent oferuje bardzo dobrą jakość wykonania pompy ciepła w stosunku do ceny. Producent posiada w swojej ofercie bardczo słabe mocowo pompy, które nadają się na małe mieszkania lub domy oraz bardzo moce jednostki, które nadają się na duże domy lub obiekty biurowe. Pompa ciepła Panasonic obsługuje bez problemu 2 obiegi grzewcze, pracę z buforem na zasilaniu oraz posiada pompę obiegową o elektronicznie moodulowanej mocy. Niewątpliwą zaletą pomp ciepła Panasonic jest również fakt, że posiadają one podpięcie do internetu i firma instlacyjna może diagnozwać lub konfigurować pompę ciepła zdalnie.
Pompy ciepła LG • Myszków
Mając na uwadze ilość montaży to pompy ciepła LG w Myszkowie również stanowią duży odsetek. Ten koreański producent w swojej ofercie posiada pompy ciepła na czynniku R32 do mocy 9 kW. Pompy ciepła o mocy 12 kW, 14 kW i 16 kW oparte są na czynniku R410. W katalogu pomp ciepła LG znajdziemy również pompy ciepła w wersji split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) oraz typowy monoblok czyli jedna jednostka zewnetrzna. Pompy ciepła LG są korzystne cenowo oraz posiadają wszystkie potrzebne funcje by obsłużyć typowy dom w Myszkowie.
Pompy ciepła Nibe • Myszków
Pompy ciepła Nibe w Myszkowie wybierane są przez mieszkańców przede wszystkim ze wzlgędu na zaufanie do skandynawkskich produktów. Pompy ciepła Nibe wyróżniają się solidną konstrukcją oraz bardzo wysokim współczynnikiem spranwości COP czyli stosunekiem wytwarzanej mocy cieplnej do pobieranej mocy elektrycznej. Co więcej pompy ciepła Nibe są bezawaryjne i posiadają 5-letnią gwarancję objętą serwisem fabrycznym. Szwedzki producent pompy ciepła produkuje już od ponad 40 lat, które z powodzeniem funkcjonują w surowym skandynawskim klimacie.
Pompy ciepła Vaillant • Myszków
Niemieckiego producenta pomp ciepła Vaillant nikomu w Myszkowie nie trzeba przedstawiać. Pompy ciepła Vaillant wyróżniają się nagradzanym designem, solidną konstrukcją oraz niezawodnym działaniem. Pompy ciepła Vaillant często są wybierane wtedy gdy wymagana jest niska moc akustyczna jednostki zewnetrznej a więc z powodzeniem mogą bybć stosowane w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Firma Vaillant istneje od 1874 roku i od samego początku istnienia zajuje się ogrzewnictwem.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Myszkowa i okolic

Poniżej przedstawiamy zdjęcia naszych instalcji pomp ciepła w Myszkowie i okolicach. Na zdjęciach znajduje się jednostka zewnętrzna pompy ciepła, która najczęściej znajduje się przy ścianie zewnetrznej budynku oraz jednostka wewnętrzna pompy ciepła, która najczęściej znajduje się w kotłowni, maszynowi lub garażu. Obie te jednostki połączone są linią chłodniczą, która z reguły nie przekracza 10 m.

Jednostka zewnętrzna przykręcona jest do fundamentu lub bloków betonowych przez podkłady gumowe, które stanowią za wibroizolacje. W takiej typowej kotłowni znajdujen się jendostka wewnętrzna pompy ciepła, bufor oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej. Bufory i zasobniki najczęściej stosujemy z norweskiej firmy OSO Hotwater, irlandzkiej Joule lub polskiej Galmet. W naszych instalacjach pomp ciepła korzystamy tylko ze sprawdzonych elementów z najwyższej półki takich jak separatory magnetyczne firmy Flamco, zawory trójdrożne lub mieszające firmy Afriso, naczynia przeponowe Reflex, zabezpieczenia elektryczne firmy Schneider czy zawory odcinające Valvex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Myszkowie

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest tania w eksploatacji ponieważ pobiera niewiele energii elektrycznej w porówniau do wyprodukowanej energii cieplnej. Jej użytkownie wraz z fotowolatiką może nic nie kosztować mieszkańców Myszkowa.
Bezobsługowa
Do pompy ciepła nie trzeba zaglądać lub uzupełniać jej paliwa. Wystraczy, że firma instlacyjna ją dobrze skonfiguruje zaraz po montażu i domownicy mogą zapomnieć, że w ogóle istnieje. O wszystko zatroszczy się sprężarka i elektronika pompy ciepła.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła jest nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery ponieważ nie dochodzi w niej do procesu spalania. Obecnie to jedno z najbardziej przyjazdych dla środowiska źródeł ciepła w Myszkowie.
Samowystarczalna
Pompa ciepła to urządzenie samowystarczalne bo do swojego działania potrzebuje odnawialnego źródła ciepła takiego jak powietrze, grunt lub woda oraz niewielkiej ilości prądu. Za proces wytwarzania ciepła odpowiada sprężarka i oraz czynnik chłodniczy w obiegu termodynamicznym.
Bezpieczna
Pompa ciepła nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców lub sąsiadów ponieważ nie jest w niej spalane żadne paliwo stałe. Nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia się instalcji. Każdy z użytkowników pompy ciepła w Myszkowie może spać spokojnie.
Cicha
Pompa ciepła jest cicha i spełnia wszyskie normy akustyczne przewidziane w polskim prawie. Wystarczy, że agregat będzie dobrze ustawiony względem budynku oraz granicy działki. Ciśnienie akustyczne pompy ciepła w odległosci 4m jest zbliżone do ciśniania akustycznego lodówki.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Myszkowie

Kategorię pomp ciepła możemy podzielić ze względu na dolne źródło ciepła czyli źródło skąd pochodzi pierwotna energia cieplna dostarczna do budynku. Generalnie pompy ciepła możemy podzielić na powierzne, gruntowe zwane czasem solankowymi i wodne. Zdecydowanie najczęściej montowane pompy ciepła w Myszkowie to pompy ciepła powietrzne. Z kolei powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na pompy ciepła typu split i monoblok.

Pompa ciepła typu split składa się z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej w której znajduje się skraplacz czyli wymiennik ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową. Obie te jednostki pompy ciepła połączone są linią chłodniczą na miejscu isnstlacji w której krąży czynnik chłodniczy. Jego przemiany termodynamiczne temperatury i ciśniania sprawiają, że skrapla się lub odparowuje.

Pompa ciepła typu monoblok składa się tylko z jednostki zewnętrznej, w której zamknięty jest cały układ chłodniczy, płyty główne czy pompa obiegowa. Z jednostki zewnętrznej pompy ciepła wystają 2 króćce, do których podpinany jest układ centralnego ogrzewania. Próba szczelności układu chłodniczego wykonywana jest w fabryce. W przpadku pompy ciepła typu monoblok istnieje ryzyko zamarznięcia wody kotłowej w przypadku długotrwałego braku prądu. Aby temu zapobiec stosuje się zawrozy zrzutowe, które wykrywają wodę kotłową poniżej 3 stopni Celsjusza i otwierają się.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Myszkowie

Rafał z Myszkowa
"W końcu skończył się bród i pył odkąd zamontowałem pompę ciepła. W Myszkowie bardzo wielu sąsiadów ma już pompę ciepła i w końcu ja też się doczekałem. Montaż wykonany wzorowo. Inspekltor z gminy bardzo chwalił."
Krzysztof z Myszkowa
"W nowym domu nie miałem wyjścia i musiałem zamontować pompę ciepła. Absolutnie nie żałuję ani złotówki wydanej na tą inwestycję. Pompa przez cały rok zużyła 3000 kWh."
Anna z Myszkowa
"Mąż pracuje za granicą i przed montażem pompy ciepła to ja musiałam rozpalać piec i do niego dorzucać węgla. W końcu się to skończyło. Dostaliśmy dotację z gminy i z Czystego Powietrza. Finalny koszgt wyszedł bardzo niewiele. Polecam."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Myszkowie

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Myszkowie?
Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalacje i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.
Ile kosztuje pompa ciepła w Myszkowie?
Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Myszkowie?
Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.
Czy pompa ciepła nadaje się na grzejniki w Myszkowie?
Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.
Ile prądu zużywa pompa ciepła w Myszkowie?
Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Myszków i okolice

Montujemy pompy ciepła na terenie Małopolski i Śląska a więc instalujemy pompy ciepła w Myszkowie i w okolicznych miejscowościach. W naszym zespole pracują tylko doświadczeni monteży pomp ciepła, którzy zdobywali doświadczenie na kilkuset instalacjach. Zatrudniamy również doradców techniczno-handlowych, którzy dobierają pompy ciepła w Myszkowie dla naszych klientów.

Montujemy pompy ciepła tylko topowych producentów z najwyższej półki. Posiadamy dokumentacje techniczną, dokumentację elektryczną, wykresy mocy każdej pompy, którą mamy w ofercie. Nie ograniczamy sie tylko do jednego producenta by mieć możliwość dobrania rozwiązania najbardziej pasującego do konkretnego domu w Myszkowie.

Co więcej każda instalowana przez nas pompa ciepła serwis> ma w cenie instlalacji. Klienci w Myszkowie mogą spać spokojnie ponieważ monitorujemy nasze instlacje. W razie usterki przyjeżdżamy do inwestora i staramy się naprawić pompę ciepła na miejscu. Dodatkwoo każda pompa ciepła podpięta jest do internetu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Brzesku

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła