ikona przedstawiająca herb krakowa w którym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Kraków

Specjalizujemy się w montażu pomp ciepła w Krakowie, gdzie potrzeba czystych technologii jest wyjątkowo wysoka. Jako jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast, Kraków wymaga nowoczesnych rozwiązań pozwalających na ogrzewanie bez emisji szkodliwych substancji. Pompy ciepła, które montujemy w Krakowie, produkują ciepło dzięki procesom termodynamicznym, nie zaś poprzez spalanie. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców Krakowa, oferujemy profesjonalny montaż tych urządzeń, wspierając także w korzystaniu z dostępnych dotacji.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Krakowie

Pompy ciepła Mitsubishi • Kraków
Pompy ciepła Mitsubishi to sama klasa w sobie i są to najczęściej montowane pompy ciepła w Krakowie. Cały typoszereg pomp ciepła Mitsubishi jest na czynniku R32 więc nie ma obowiązku rejestracji pompy ciepła w Centralnym Rejestrze Operatorów. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi wyróżniają się bardzo niską modulacją mocy cieplnej wytwarzanej przez sprężarkę. Przekłada się to na dłuższą żywotność sprężarki czyli serca pompy ciepła. Co więcej wszystkie pompy ciepła Mitsubishi mają funkcję zaawansowanej autoadaptacji tzn. urządzenie same buduje sobie krzywa grzewczą i ją koryguje. Ten japoński producent posiada w swojej ofercie 2 serie pomp ciepła - Zubadan i Eco Inverter. Seria Zubadan idealnie nadaje się na grzejniki ponieważ potrafi produkować za pomocą sprężarki wodę kotłową o temperaturze 55 stopni Celsjusza nawet przy -15 stopniach. Natomiast seria Eco Inverter świetnie sprawdzi się w przypadku ogrzewania podłogowego.
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Kraków
Pompy ciepła Panasonic również znajdują się na podium jeśli chodzi o ilość montaży pomp ciepła w Krakowie. Ich uniwersalność oraz przystępna cena sprawiają, że klienci często właśnie wybierają pompy ciepła tego producenta. Japońskie pompy ciepła Panasonic słyną ze swojej niezawodności. Dużym plusem jest możliwość zdalnej konfiguracji i diagnozy ewentualnej usterki pompy ciepła przez firmę instalacyjną. Wystarczy podłączyć pompę do internetu. Pompa ciepła Panasonic bez problemu obsłuży 2 obiegi grzewcze, potrafi pracować z buforem wpiętym w instalację równolegle na zasilaniu, na obiegu pierwotnym (do bufora) ma pompę obiegową o modulowanej mocy oraz posiada funkcję podstawowej autoadaptacji. Producent posiada w swojej ofercie pompy ciepła o niewielkiej mocy, które nadają się do mieszkań lub niewielkich domów oraz pompy ciepła o dużej mocy nadające się do budynków wielorodzinnych lub małych obiektów biurowych.
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Kraków
Daikin to również japoński producent, którego pompy ciepła w Krakowie możemy spotkać w wielu domach. Wyróżniają się one 5-letnią gwarancją, którą możemy przedłużyć aż do 10 lat. Wszystkie pompy ciepła Daikin są na ekologicznym czynniku R32. Cechą szczególną pomp ciepła jest bardzo niska moc akustyczna oraz podgrzewanie podstawy jednostki zewnętrznej pompy ciepła za pomocą układu rur czynnika chłodniczego. Do sterowanie pompą ciepła możemy używać aplikacji lub przewodowego sterownika Madoka. W wersji lodówkowej pompy ciepła Daikin występują ze zbiornikami 180l lub 230l. Dodatkowo wszystkie wersje pomp ciepła Daikin mają możliwość chłodzenia.
zdjęcie przedstawiające jednostki wewnętrzne pomp ciepła daikin zdjęcie przedstawiające jednostki zewnętrzne pomp ciepła daikin
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Kraków
Pompy LG Therma V to również coraz częściej montowane pompy ciepła w Krakowie. Doskonała konstrukcja znanego południowokoreańskiego producenta występuje w wersji split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) i monoblok. Pompy ciepła LG działają termodynamicznie do -25 stopni Celsjusza, posiadają podstawową autoadaptację, obsługują 2 obiegi grzewcze oraz pracę z buforem. Pompy ciepła LG do nominalnej mocy cieplnej 9 kW wykorzystują czynnik chłodniczy R32. Jednostki o mocy 12, 14, 16 kW oparte są na czynniku R410A.
Pompy ciepła Nibe • Kraków
Szwedzki producent Nibe robi doskonałe pompy ciepła, które bardzo chętnie montują mieszkańcy Krakowa. Wysoki współczynnik COP sprawia, że pompy są bardzo efektywne tzn. zużywają niewielką ilość energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej. Koncern Nibe produkuje pompy ciepła już od ponad 40 lat. Ogrzewnictwem zajmuje się 1952 roku. Pompy ciepła Nibe wybierane są przez mieszkańców ze względu na solidną jakość wykonania oraz zaufanie do skandynawskich marek.
Pompy ciepła Vaillant • Kraków
Producenta pomp ciepła Vaillant nie trzeba przedstawiać w Krakowie. W swojej ofercie dedykowanej do ogrzewania posiada niezawodne pompy ciepła. Klienci wybierają te pompy ciepła ze względu na zaufanie do marki oraz doskonałe wzornictwo nagradzane wieloma nagrodami za design. Idealnie sprawdzą się w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej ponieważ należą do jednych z najcichszych pomp na rynku. Firma Vaillant istnieje od 1874 roku i od samego początku istnienia zajmuje się systemami ogrzewania.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Krakowa lub okolic

Poniżej znajdują się zdjęcia naszych realizacji pomp ciepła z Krakowa i okolic. Zdjęcia przedstawiają jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, która zlokalizowana jest na przy ścianie zewnętrznej budynku oraz jednostkę wewnętrzną zlokalizowaną w kotłowni. Jednostka zewnętrzna pompy ciepła przykręcona jest do fundamentu lub bloków betonowych za pomocą nierdzewnych śrub, które przechodzą przez gumowe wibroizolatory. Są one niezbędne by pompa ciepła nie przenosiła drgań sprężarki na budynek. Jednostka wewnętrzna najczęściej znajduje się w kotłowni lub maszynowni i wisi na ścianie. Większymi elementami całej instalacji pompy ciepła są jeszcze zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz bufor.

Podczas montażu korzystamy tylko z najwyższej klasy produktów tj. magnetyczne separatory zanieczyszczeń Flamco, zawór trójdrożny Afriso, pompa obiegowa Wilo. Cała instalacja pompy ciepła podłączona jest do natynkowej skrzynki elektrycznej wyposażonej w licznik oraz zabezpieczenia nadprądowe marki Schneider.

W kotłowniach najczęściej wykorzystujemy zasobniki ciepłej wody użytkowej polskiej firmy Galmet, norweskiego producenta OSO Hotwater lub irlandzkiego producenta Joule. Instalacje zabezpieczone są naczyniami przeponowymi firmy Reflex. Rury oraz kształtki stosujemy z niezawodnej firmy Kan-therm. W przypadku zaworów kulowych, odcinających postawiliśmy na markę Valvex.
Zadzwoń i dopytaj eksperta o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Krakowie

ikona obrazująca zaletę pompy ciepła
Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła zużywa niewielką ilość energii elektrycznej w porównaniu do wyprodukowanej energii cieplnej. W przypadku posiadania instalacji fotowoltaicznej może stanowić bezkosztowny system ogrzewania domów w Krakowie.
ikona obrazująca zaletę pompy ciepła
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga regularnego uzupełniania węgla, drewna lub ekogroszku. Raz dobrze ustawiona działa przez cały sezon grzewczy. Parametry pracy można zmieniać na sterowniku lub w aplikacji.
ikona obrazująca zaletę pompy ciepła
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Źródłem ciepła, które wytwarza, jest przemiana termodynamiczna czynnika chłodniczego a nie proces spalania. Obecnie jest to najbardziej ekologiczne źródło ogrzewania w Krakowie.
ikona obrazująca zaletę pompy ciepła
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje powietrza, gruntu lub wody. Ciepło wytwarzane jest w wyniku przemnian w obiegu termodynamicznym. Nie potrzebuje żadnego paliwa stałego.
ikona obrazująca zaletę pompy ciepła
Bezpieczna
Pompa ciepła jest urządzeniem wyniennikowym, w którym nie zachodzi jakiekolwiek spalanie paliwa stałego. Dzięki temu nie ma ryzyka zatrucia lub wybuchu w budynku, w którym przebywają domownicy. Każdy z użytkowników pompy ciepła w Krakowie może spać spokojnie.
ikona obrazująca zaletę pompy ciepła
Cicha
Powietrzna pompa ciepła jest urządzeniem nie emitującym nadmiernego hałasu. Bez problemu spełnia wszyskie wymogi polskiego prawa jeśli chodzi o maksymalne ciśnienie akustyczne na granicy działki.

Dotacje do pompy ciepła w Krakowie w 2024

Wszystkie montowane przez nas pompy ciepła w Krakowie kwalifikują się do otrzymania dotacji zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Programy, które dofinansowują zakup i montaż pompy ciepła dla prywatnych użytkowników to między innymi Czyste Powietrze, Mój Prąd, Moje Ciepło, Ciepłe Mieszkanie. Więcej o dotacjach można poczytać u nas na stronie w zakładce "Dotacje". Dodatkowo na podstawie pełnomocnictwa procedujemy w imieniu naszych klientów wszyskie dostępne dotacje.
ikona przedstawiająca logo dotacji czyste powietrze ikona przedstawiająca logo dotacji moje ciepło ikona przedstawiająca logo dotacji cieple mieszkanie ikona przedstawiająca logo dotacji moj prąd
Jak wygląda proces otrzymania dotacji na pompę ciepła?
1
Udzielenie pełnomocnictwa naszej firmie
2
Złożenie przez naszą firmę wniosku o przyznanie dotacji
3
Pozytywna decyzja o przyznaniu dotacji
4
Skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów
5
Złożenie wniosku o wypłatę dotacji
6
Wypłata dotacji na konto klienta
Ile pieniędzy można otrzymać w ramach dotacji pompę ciepła?
W ramach dotacji Czyste Powietrze można otrzymać maksymalnie 35200 zł na pompę ciepła i 20400 zł na modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Z dotacji Mój Prąd przysługuje klientom dofinansowanie na poziomie 19400 zł na pompę ciepła i 5000 zł na bufor ciepła. Natomiast dotacja Moje Ciepło obejmuje wypłatę dofinansowania na poziomie 7000 zł. Dotacja Ciepłe Mieszkanie przysługuje właścicielom mieszkań w budynkach wielorodzinnych i jest na maksymalnym poziomie 43900 zł na pompę ciepła.

Przykładowe zużycie prądu przez pompę ciepła w Krakowie

Poniższe zestawienie przedstawia zdjęcia liczników w rozdzielnicy zabezpieczającej całą instalację pompy ciepła. Licznik zlicza wszystkie kWh, które były potrzebne pompie ciepła do zapewnienia komfortowej temperatury w domu oraz do podgrzania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Zdjęcia zostały wykonane podczas corocznego przeglądu pompuy ciepła. Obok można znaleść dane techniczne pompy ciepła, budynku oraz instalacji.
Moc pompy ciepła
6 kW
Powierzchnia ogrzewana
100 m2
Odbiorniki ciepła
Podłogówka
Konstrukcja ściany
Pustak Porotherm 25 cm
Ocieplenie ściany
Styropian grafitowy 20 cm
Ocieplenie stropu
Wełna mineralna 30 cm
Ocieplenie podłogi
Styropian 20 cm
Zasobnik ciepłej wody
300 litrów
Wentylacja
Rekuperacja
Moc pompy ciepła
8 kW
Powierzchnia ogrzewana
120 m2
Odbiorniki ciepła
Grzejniki
Konstrukcja ściany
Pustak żużlobetonowy 36 cm
Ocieplenie ściany
Styropian 15 cm
Ocieplenie stropu
Wełna mineralna 30 cm
Ocieplenie podłogi
Brak
Zasobnik ciepłej wody
200 litrów
Wentylacja
Grawitacyjna
Moc pompy ciepła
9 kW
Powierzchnia ogrzewana
180 m2
Odbiorniki ciepła
Grzejniki + Podłogówka
Konstrukcja ściany
Pustak żużlobetonowy 48 cm
Ocieplenie ściany
Styropian 10 cm
Ocieplenie stropu
Wełna mineralna 15 cm
Ocieplenie podłogi
Styropian 5 cm
Zasobnik ciepłej wody
200 litrów
Wentylacja
Grawitacyjna
Moc pompy ciepła
12 kW
Powierzchnia ogrzewana
170 m2
Odbiorniki ciepła
Grzejniki + Podłogówka
Konstrukcja ściany
Gazobeton 27 cm + Cegła 12 cm
Ocieplenie ściany
Styropian 10 cm
Ocieplenie stropu
Styropian 5 cm
Ocieplenie podłogi
Styropian 5 cm
Zasobnik ciepłej wody
300 litrów
Wentylacja
Grawitacyjna

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Krakowie

Pompy ciepła to urządzenia, które przetwarzają energię z otoczenia na energię cieplną, która jest wykorzystywana do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. W zależności od sposobu źródła ciepła pompy ciepła możemy podzielić na powietrzne, wodne i gruntowe. Zdecydowanie najczęściej montowane pompy ciepła w Krakowie to pompy ciepła powietrzne. Powietrzne pompy ciepła z kolei możemy podzielić ze względu na sposób instalacji a w zasadzie na ze względu na lokalizacja skraplacza. Wyróżniamy powietrzne pompy ciepła typu split i monoblok.

Pompy ciepła split składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna jest umieszczona na zewnątrz budynku i pobiera energię z otoczenia, np. z powietrza, ziemi lub wody. Jednostka wewnętrzna jest z kolei zainstalowana wewnątrz budynku i odpowiada za dystrybucję energii cieplnej oraz logikę pracy. Obie jednostki połączone są ze sobą linią chłodniczą, która jest wykonywana przez firmę instalacyjną na miejscu inwestycji. Próba szczelności i próżnia również jest wykonywana podczas instalacji pompy ciepła.

Pompy ciepła monoblok składają się z jednej jednostki, która jest instalowana na zewnątrz budynku. W niej zlokalizowany jest cały układ chłodniczy w całości wykonany i sprawdzony w fabryce przez producenta pompy ciepła. Z jednostki zewnętrznej tzw. agregatu wystają 2 króćce do których bezpośrednio podłączony jest układ centralnego ogrzewania. W przypadku braku prądu istnieje ryzyko zamarznięcia rur zlokalizowanych na zewnątrz oraz całego skraplacza (wymiennik ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową). Aby temu zapobiec pompy ciepła zabezpiecza się na odcinku między agregatem a ścianą odpowiednimi zaworami zrzutowymi, które po wykryciu wody kotłowej o temperaturze 3 stopni Celsjusza otwierają się i zrzucają zład wody. W Krakowie pompy ciepła monoblok w ilości montaży zajmują 2 miejsce zaraz po pompach ciepła typu split.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Krakowie

ikona obrazująca cytat opini o pompie ciepła
Tomasz z Krakowa
"Jestem bardzo zadowolony z mojej pompy ciepła split. Jest wydajna i cicha w działaniu, a dzięki elastyczności instalacji, mogłem umieścić jednostkę wewnętrzną tam, gdzie było to dla mnie najwygodniejsze. Moje rachunki za ogrzewanie znacznie się zmniejszyły od czasu, gdy zainstalowałem pompę ciepła. W Krakowie pompa ciepła staje się normą bo od dawna nie możemy już palic kopciuchami."
ikona obrazująca cytat opini o pompie ciepła
Bogdan z Krakowa
"Mam pompę ciepła monoblok od kilku lat i jestem z niej bardzo zadowolony. Ogrzewanie mojego domu stało się bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska, a urządzenie działa bezawaryjnie. Ważne było dla mnie, ze firma Nisco jest z Krakowa i pompy ciepła montuje już wiele lat."
ikona obrazująca cytat opini o pompie ciepła
Anna z Krakowa
"Jestem pod wrażeniem pompy ciepła. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala mi oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie, a przy tym dbać o środowisko. Jest to również wygodne rozwiązanie, które pozwala mi zapomnieć o paleniu w piecu czy uzupełnianiu paliwa."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Krakowie

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Krakowie?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Krakowie?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Krakowie?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Krakowie pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Krakowie?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj eksperta o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Kraków i okolice

Jesteśmy firmą, która od lat specjalizuje się w instalacji i serwisowaniu pomp ciepła w Krakowie i okolicach. Nasz zespół składa się z doświadczonych monterów, którzy zawsze podchodzą do swojej pracy z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Zatrudniamy również doradców techniczno-handlowych, którzy dobierają pompy ciepła naszych klientów oraz pomagają im uzyskać dotację do pompy ciepła. Jako firma, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla naszego środowiska, aby korzystać z bardziej ekologicznych źródeł energii.

Dzięki naszym usługom, nasi klienci zyskują dostęp do najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych rozwiązań, które pozwalają na oszczędność energii i pieniędzy. Jesteśmy w stanie doradzić każdemu klientowi, jakie rozwiązanie będzie dla niego najlepsze, biorąc pod uwagę specyfikę budynku oraz indywidualne potrzeby. Dlatego też w ofercie mamy różnych producentów pomp ciepła, by móc odpowiednio dobrać pompę ciepła do każdego budynku w Krakowie. Nasza oferta obejmuje nie tylko instalację pompy ciepła, ale także serwis pomp ciepła przez nas zamontowanych.

Jeśli szukasz sprawdzonego i godnego zaufania partnera do montażu pomp ciepła w Krakowie i okolicach, to jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Dzięki nam, będziesz miał pewność, że Twoja instalacja będzie działała niezawodnie przez długi czas. Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Krakowie

Sprawdź nasze social media
KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 18:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła