ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Ruda Śląskago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Ruda Śląska

Mieszkańcy Rudy Śląskiej pompy ciepła zaczeli już montować wiele lat temu. Coraz więcej osób jest świadmych tego jak ważne jest powietrze, którym odduychają a pompa ciepła jest pierwszym krokiem, żeby to zmienić. To niskoemistyje, a wręcz zero emisyjne, urządzenie jakim jest pompa ciepła w Rudzie Śląskiej jest najczęściej instalowanym źródłem ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Rudzie Śląskiej

Pompy ciepła Mitsubishi • Ruda Śląska
Pompy ciepła Mitsubishi to jedne z najlepszych pomp ciepła w Rudzie Śląskiej dostepnych do montażu. Mają swoją cenę ale cena ta jest poparta wieloma funkcjami, które te pompy ciepła oferują. Po pierwsze cały typoszerg pomp od 4 kW do 14 kW oparty jest na czynniku R32. Dodatkowo wszyskie pompy ciepła są 1-wentylatorowe a więc nie generują dużej mocy akustycznej. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi bardzo nisko modulują a producnet podaje te wykresy w swojej dokumanetacji. Co więcj pompa ciepła posiada funkcję zaawansowanej autoadaptacji tzn. sama buducje krzywa grzewczą czyli zależność między temparaturą zewnętrzną a temperaturą wody kotłowej.
Pompy ciepła Panasonic • Ruda Śląska
Pompy ciepła Panasonic to jedne z najcześciej montowanych pomp ciepła w Rudzie Śląskiej. Oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Już wszyskie nowe urządzenia są na czynniku R32 w więc nie są prawnie wymagane przeglądy po ustaniu gwaranacji i nie trzeba wpisywać pompy ciepła do CRO (Centralny Rejestr Operatorów). Co więcej pompy ciepła Panasonic posiadają podłączenie do internetu oraz możliwość konfiguracji i diagnozy przez internet przez firmę instalacyjną. Sterwonik pompy ciepła jest bardzo przyjazny dla użytkowników.
Pompy ciepła LG • Ruda Śląska
Pompy ciepła LG są coraz częściej wybierane przez mieszkańców Rudy Ślaśkiej. Ten koreański producnet stworzył solidną pompę ciepła, która posiada wszystkie funkcje potrzebne przez użytkowników. Pompy ciepła do mocy 9 kW są oparte na czynniku R32 i mogą być z powodzeniem stosowane przy instalacjach grzejnikowych oraz opartych na ogrzewaniu podłogowym. Pompy ciepła LG o mocy 12 kW, 14 kW i 16 kW oparte są na czynniku R410 i mają zastosowanie przy ogrzewaniu podłogowym. Producnet posiada w swojej ofercie pompy ciepła typu split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) oraz monoblok.
Pompy ciepła Nibe • Ruda Śląska
Pompy ciepła Nibe w Rudzie Śląskiej mają swoich wielkich zwolenników. Ten szwedzki producnet stworzył pompy ciepła, które wyróżniają się bardzo wysokim współczynikiem sprawności COP. Nibe produkuje pompy ciepła już od ponad 40 lat a ogrzewnictwem zajmuje się od 1952 roku. Klienci często wybirają pompy ciepła Nibe ze względu na duże zaufanie do skandynawskiej marki oraz niezawodność ich urządzeń.
Pompy ciepła Vaillant • Ruda Śląska
Producenta pomp ciepła Vaillant w Rudzie Śląskiej nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten niemiecki producent pomp ciepła systemami ogrzewania zajmuje się od 1874 roku. Produkuje bardzo porządnie wykonane jednoski pomp ciepła oraz stawia bardzo duży nacisk na estetykę i design. Pompy ciepła Vaillant z powodzeniem mogą być stosowane w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej ponieważ wyróżniają się bardzo niską mocą akustyczną którą generują.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Rudy Śląskiej i okolic

Poniżej zamieszczamy zdjęcia naszych instalacji pomp ciepła w Rudzie Śląskiej lub okolicznych miejscowościach. Na zdjęciach przedstawione są jednostki zewnętrze osadzone na fundamencie lub blokach betonowych. Jednostki te leżą na gumowych wibrolizalatorach, żeby nie przenosić drgaań spreżarki na budynek. Na innych zdjęciach są jednostki wewnętrze wraz z całym wyposażeniem kotłowni takim jak zasobnik ciepłej wody użytkowej, bufor, zawór trójdrożny, magnetyczny separator zanieczyszczeń, pompa obiegowa, naczynia przeponowe, skrzynka natynkowa z zabezpieczeniami elektrycznymi itd.

Stosujemy tylko sprawnodzne marki premium w naszych istalacjach pomp ciepła w Rudzie Śląskiej takie jak Afriso, Reflex, OSO Hotwater, Joule, Wilo, Schneider Electric, Galmet, Valvex, Flamco. Uważamy, że inswestując w pompę ciepła nie można oszczędzać na pozostałych komponentach wchodzących w skład cełej instlacji. Stostowanie półproduktów gorszej klasy prędzej lub później odbiłoby się czykawką dla inwestora.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Rudzie Śląskiej

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła ma niewielkie koszty eksploatacyjne. Stanowi jednostkowy koszt inwestycyjny ale w połączeniu z fotowoltaiką może być bezkosztowym systemem ogrzewania domu.
Bezobsługowa
Dobrze ustawiona pompa ciepła zaraz po montażu sprawia, że nie trzeba do niej zaglądać ani uzupełniać żadnego paliwa. Jedyne co warto zrobić to przegląd pompy ciepła raz do roku.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emitruje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery ponieważ nie dochodzi w niej do spalania paliwa stałego. Obecnie jest to najbardziej przyjazdne na środowiska źródło ciepła w domach w Rudzie Śląskiej.
Samowystarczalna
Pompa ciepła jest samowystarczalnym źródłem ogrzewania ponieważ do swojego działania wymaga odnawialnego źródła ciepła takiego jak powietrze, woda lub grunt oraz stosunkowo niewielkiej ilości prądu elektrycznego.
Bezpieczna
Pompa ciepła jest urządzeniem bezpiecznym dla domowników ponieważ nie dochodzi w niej do spalania czegokolwiek a więc nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w wyniku rozszczelnienia instalacji.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem reletywnie cichym. Dobrze zlokalizowana względem budynku oraz znajdujących się w nim okien nie będzie uciążliwa dla mieszkańców lub sąsiadów. Pompa ciepła spełnia wszyskie normy akustyczne.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Rudzie Śląskiej

Pompy cieła możemy podzielić ze względu na dolne źródło. Wyróżniamy pompy ciepła gruntowe, powietrzne oraz wodne. Najczęściej w Polsce montowane są pompy ciepła powietrzne a w zasadzie powietrze-woda (oznacza to, że posiadają wymiennik ciepła między powietrzem w czynnikiem chłodniczny, zwany parownikiem). W Rudzie Śląskiej powietrzne pompy ciepła są zdecydowanie najczęściej montowane. Z kolei pompy ciepła powietrzne możemy podzielić na split i monobol ze względu na lokalizację wymiennika ciepła pomiędzy czynnikiem chłodnicznym a wodą kotłową. Ten rodzaj wymiennika nazywamy skraplaczem.

Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek. Jedna jednostka znadjuje się na zewnątrz budynku i nazywana jest agregatem. Druga jednsotka znajduje się w kotłowni lub maszynowi. Obie te jednostyki połączone są linią chłodniczą czyli dwoma rurami wykonanymi z miedzi chłodniczej. To połączenie wykonywane jest na miejscu inwestycji przez wykwalifikowanych pracowników firmy instalacyjnej. Wymiennik ciepła zwany skraplaczem w przypadku pompy ciepła typu split znajduje się w jednostce wewnętrznej.

Pompy ciepła typu monoblok składają się z 1 jednostki zewnętrznej, w któryej zlokalizowane są 2 wymienniki ciepła tj. skraplacz i parownik oraz cała linia chłodnicza wykonana w fabryce producenta. Z jednostki zewnętrzej wystają króce do których podpianmu zasilanie i powrót z instalacji centralnego ogrzewania domu, w którym instalujemy pompę ciepła. Odcienk między agregatem a ścianą budynku w przypadku braku prądu jest narażony na zamarznięcie. Na taką sytuację izolujemy rury oraz stosujemy zawory zrzutowe, które otwierają się w przypadku wykrycia wody kotłowej poniżej 3 stopni Celsujsza.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Rudzie Śląskiej

Stanisław z Rudy Śląskiej
"Byłem pozystywnie zaskoczony profesjonalizmem firmy. Dostalem przejżyste oferty z różnych producnetów pomp ciepła z ich porównaniem. Montaż w terminie i na umówionych warunkach."
Bogdan z Rudy Śląskiej
"W końcu zamontowałem pompę ciepła i nie żałuje żadnej złotówki na nią wydanej. Pompa ciepła działa bez mojego udziału. Mam fotowoltaikę i nie płacę nic za prąd a tym samym za ogrzewanie domu. Polecam"
Elżbieta z Rudy Śląskiej
"Instalacja wykonana bardzo estetycznie i sprawnie. Dom znajduje się w Rudzie Śląskiej. Cały montaż wraz z konfiguracją zajął 3 dni. Mimo bardzo słabej dostępności pomp ciepła na rynku pompa zamontowana w terminie i za umówioną cenę. Polecam firmę Nisco!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Rudzie Śląskiej

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Rudzie Śląskiej?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Rudzie Śląskiej?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Rudzie Śląskiej?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Rudzie Śląskiej pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Rudzie Śląskiej?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Ruda Śląska i okolice

Nasz obszar działalności to całe województwo Małopolskie i Śląskie a więc wykonujemy też instalacje pomp ciepła w Rudzie Śląskiej. Nasz zespół składa się z doświdczonych ekip monterskich oraz doradców techniczno-handolowych, którzy liczą zapotrzebowanie na moc cieplna budynków naszych klientów oraz dobierają pompy ciepła w Rudzie Śląskiej.

Każda producent i każda pompa ma inne parametry pracy oraz funkcje, więc mając w swojej ofercie różnych producentów możemy dobrać odpowiednią pompę ciepła w Rudzie Śląskiej do każdego budynku. Bazujemy na wykresach i paramentrach technicznych by mieć pewność, że wybrana pompa ciepła będzie dobrze dobrana i będzie służyć inwestorowi przez lata.

Co więcej nasze instalacje pomp ciepła w Rudzie Śląskiej obejmujemy opieką serwisową. Regularnie monitorujemy parametry pracy układu hydraulicznego oraz chłodniczego by odpiwiednio wcześnie wychwycić ewentualne nieprawidłowoście w działaniu. Dodatkowo każdy układ centralnego ogrzewania przed pierwszym uruchomieniem pompy ciepła jest płukany by utrzymać czystość wody kotłowej. Serwis pomp ciepła świadczymy wyłącznie dla nszych klientów.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Rudzie Śląskiej

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła