ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Oświęcimgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Oświęcim

Mieszkańcy Oświęcimia zdecydowanie mają podstawy do narzekania na jakość powietrza. To jedne z najbardziej zanieczyszczonych miast w Małopolsce. Wielu z nich świadomie bierze sprawy w swoje ręce i instaluje pompy ciepła w Oświęcimiu. Szczególnie, że mogą liczyć na wiele ogólnopolskich i lokalnych dotacji do pomp ciepła w Oświęcimiu.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Oświęcimiu

Pompy ciepła Mitsubishi • Oświęcim
Pompy ciepła Mitsubishi to jedne z najczęsciej montowanych pomp ciepła w Oświęciumiu. Mitsubishi jest globalnym producnetem sprężarek, które instalują w swoich pompach ciepła jak również sprzedają do konkurencyjnych firm produkujących pompy ciepła. Pompy ciepła Mitsubishi oparte są o ekologiczny czynnik R32 jak również są 1-wentylatorow co sprawia, że pompy ciepła dużej mocy generują niskie ciśnienie akustyczne. Mitsubishi ma w swojej ofercie pompy ciepła dedykowane do podłogówki z serii Eco Inverter jak również pompy ciepła z serii Zubadan wprost dedykowane do budynków w których jest ogrzewanie grzejnikowe. Cechą charakterystyczną pomp ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama dobiera sobie krzywą grzewczą i sama ją koryguje w razie potrzeby. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi potrafią bardzo nisko zmodulować obrotami sprężarki. Dzięki temu moc cieplna generowana przez pompę ciepła będzie adekwatna do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Szczegolnie jest to istotne w okresach przejściowych, w których bydynki w Oświęcimiu nie potrzebują dużo moc cieplnej.
Pompy ciepła Panasonic • Oświęcim
Panasonic w ilości montaży pomp ciepła w Oświęcimiu również wiedzie prym. Są to pompy ciepła bardzo często wybierane przez mieszkańców Oświęcimia i okolicznych miejscowości. Dzieje się tak nie bez powodu. Pompy ciepła Panasonic oferują bardzo dobrą jakość w stosunku do ceny. Mają też bardzo dobrą dokumnetację techniczną oraz wsparie serwiskowe. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest moduł internetowy Smart Cloud przez który firma instalacyjna może podglądnąć parametry pracy pompy ciepła oraz wprowadzić zmiany w ustawieniach pompy ciepła.
Pompy ciepła LG • Oświęcim
LG, producenta pomp cieła, w Oświęcimiu nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest to rozpoznawalna marka, którą mieszkańcy Oświęciumia znają i darzą dużym zaufaniem. Pompy ciepła LG z serii Therma V oparte są na czynniku R32 do mocy 9 kW i nadają się zarówno do ogrzewania podłogowego oraz grzejnikowego. Natomiast pompy ciepła o mocy 12, 14, 16 kW oparte są na czynniku R410 i idealnie sprawdzą się w domach w Oświęcimiu w których zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. Pompy ciepła LG w standardzie mają możliwość sterowania 2 obiegami grzewczymi, podstawową autoadaptacje oraz możliwość sterowania pompę obiegową przez płytę główną zainstalowaną w jednostce wewnętrznej pompy ciepła.
Pompy ciepła Nibe • Oświęcim
Szwedzkie pompy ciepła Nibe w Oświęciumiu również mają wielu fanów. Wiele osób z Oświęcimia wybiera je ze względu na duże zaufanie do skandynawskich marek. Nibe produkuje pompy ciepła już od ponad 40 lat. W swoim katalogu mają pompy ciepła powietrzne jak również rewelacyjne pompy ciepła gruntowe. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Nibe jest wysoki współczynnik sprawności COP czyli stosunek energii cieplnej wyprodukowanej przez pompę ciepła do energii elektrycznej pobranej przez pompę ciepła. Pompy ciepła Nibe posiadają 5-latenią gwarancję oraz serwis fabryczny.
Pompy ciepła Vaillant • Oświęcim
Pompy ciepła Vaillant w Oświęciumiu wybierane są przez osoby, które cenią sobie niemiecką jakość wykonania oraz ponadczasowy design. Za wzornictwo pompy ciepła Vaillant dostały bardzo wiele nagród. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Vaillant jest niska moc akustyczna jednostki zewnętrznej pompy ciepła. Sprawia to, że pompy ciepła Vaillant idealnie sprawdzą się w przypadku gęstej zabudowy szeregowej lub bliźniaczej. Pompy ciepła Vaillant są naprawdę bardzo solidnie wykonane i wygłuszone. Pompy ciepła Vaillant mają serwis fabryczny.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Oświęcimia i okolic

Na poniższych zdjeciach przedstawiamy nasze instalacje pomp cieła z Oświęcimia lub okolicznych miejscowości. Na zdjęciach znajdiuje się jednostka zewnętrzna pompy ciepła zlokalizwana przy elewacji budynku oraz jednostka wewnętrzna pompy ciepła zlokalizwana w kotłowi lub maszynowni wraz z całym osprzętem niezbędnym do funkcjonowania całego układu pompy ciepła.

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła zwana agregatem przytwierdzona jest do fundamentu za pomocą nierdzewnych samokontrujących nakrętek i śrub. Śruby te przechodzą porzez gumowe podstawy, które pełnią funkcję wibroizolacji by sprężarka pompy ciepła nie przenosiła drgań na budynek.

Jednostka wewnętrzna z regóły wisi na ściania. Wyjątkiem jest kiedy jednostka wewnętrzna jest zintegrowana z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Do poskładania całej kotłowni opartej na pompie ciepła używamy tylko produktów premium takich jak norweskie zasobniki ciepłej wody użytkowej OSO Hotwater, irlandzkie Joule lub polskiej firmy Galmet. Stosujemy magnetyczne separatory zanieczyszczeń Flamco lub Fernox. Instlacja zabezpieczona jest naczyniami przeponowymi Reflex. Wodę kotłową w ruch wprowadzają pompy obiegowe Wilo lub Grundfos. Instalaja elektryczna pompy ciepła zabezpieczona jest zabaezpieczeniami firmy Schneider. W przypadku zawórów przełączających lub mieszających stawiamy na markę Afriso. Zawory odcinające są od marki Valvex lub Ferro. Kształki i rury to z kolei świetna polska firma Kan-Therm.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Oświęcimiu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest relatywnie tania w użytkowaniu. Jeśli w domu występuje też instalacja fotowoltaiczna to kosz użytkownia pompy ciepła może być zerowy.
Bezobsługowa
Dobrze zainalowana, uruchomiona i skonfigurowana pompa ciepła nie wymaga od nas wizyt w kotłowni lub uzupełniania paliwa. Wystarczy ją włączyć, ustawić porządaną temperaturę w domu i o niej zapomnieć.
Niskoemisyjna
W pompie ciepła nie dochodzi do procesu spalania więc nie emituje ona żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Ciepło wytwarzane jest w procesie termodynamicznym przemian czynnika chłodniczego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje odnawialnego źródła cieła takiego jak powietrze, woda lub grunt ora niewielkiej ilości prądu.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w wyniku rozszczelnienia. Pompa ciepła jest urządzenie niezagrażającym zdrowiu domowników.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem stosunkowo cichym. Spełnia wszyskie normy głośnośi regulowane polskim prawem. Wystarczy, że jest dobrze ustawiona względem budynku oraz sąsiadów..

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Oświęcimiu

Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na dolne źródło tzn. skąd pierwotnie pochodzi energia ciepna, którą przetwarza pompa ciepła. Wyróżniamy pompy ciepła gruntowe, powietrzne oraz wodne. W Oświęciumiu pompy ciepła powietrzne są zdecydowanie najcześciej montowane. Z kolei powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na pompy ciepła typu split i monoblok.

Pompa ciepła typu split składa się 2 jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Obie te jednostki pompy ciepła połączone są ze sobą linia chłodniczną. Linia chłodnicza to 2 rurki miedziane w których krąży czynnik chłodniczny. W przypadku pompy ciepła typu split, wymiennik ciepła czynnik chłodniczny-woda kotłowa tzw. skraplacz znajduje się w jednostce wewnętrznej pompy ciepła. W niej równięż znajduje się grzałka, pompa obiegowa, zawór bezpieczeństwa, naczynie przeponowe, czujnik przepływu i część elektroniki.

Pompa ciepła typu monoblok w klasycznej swojej wersji składa się tylko z jednostki zewnętrznej tzw. agregatu. W nim znajduje się cały układ chłodniczy pompy ciepła linia chłocnicza, skrapla i parownik czyli wymirnnik ciepła powietrze-czynnik chłodniczy. Cały ten układ wykonany jest w fabryce producenta pompy ciepła. Tam też jest przeprowadzona próba szczelności pompy ciepła.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Oświęcimiu

Tomasz z Oświęcimia
"Man nowy domek w Oświęciumiu. Nie mam sieci gazowej niedaleko więc jedynym rozwiązaniem sytuacji była pompa ciepła. Ciesze się, że postawiłem na pompę ciepła bo zużywa mi niecałe 3000 kWh. Polecam"
Wojtek z Oświęcimia
"Już miałem dość smordu i tej sadzy w kotłwoni. Wyminiłem piec na węgiel na pompę ciepła i nie żałuje ani złotówki szczególnie, że dostałe dofinansowanie. Polecam firmę Nisco do montażu pompy ciepła. Rzetelenie, terminowo i zgodnie z umową"
Joanna z Oświęcimia
"Pracujemy z mężem na zmiany i w końcu nie muszę rozpalać i dokładać do pieca. Pompa ciepła sprawuje się świetnie. Służy naj już drugi rok i nie mamy na co narzekać. W kotłwoni jest w końcy czysto. Mamy fotowoltaikę i praktycznie nie płacimy za ogrzewanie."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Oświęcimiu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Oświęcimiu?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Oświęcimiu?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Oświęcimiu?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Oświęcimiu pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Oświęcimiu?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Oświęcim i okolice

Montujemy pompy cieła na terenie całego województwa Śląskiego i Małopolskiego w więc montujemy też pompy ciepła w Oświęciumu. Zatrudniamy tylko doświadczonych hydraulików którzy mają na koncie wiele instalcji pomp ciepła różnych marek. W naszym zespole są też doradcy techniczno-handlowi, którzy dobierają pompy ciepła w Oświęcimiu dla naszych klientów.

Nie forsujey jednej marki pompy ciepła. W swojej ofercie mamy pompy ciepła od wielu producentów by móc dopasować pompę ciepła do każdego domu w Oświęcimiu. Pompy ciepła dobieramy na podstawie obliczeń, wizji lokalnej oraz dokumentacji technicznej producentów.

Nie tylko montujemy ale równięż serwisujemy pompy ciepła w Oświęcimiu. Nasi klienci mogą spać spokojnie ponieważ monitorujemy na bieżąco pracę naszych instlacji. W razie usterki przyjeżdzamy na miejse i staramy się naprawić pompę ciepła na miejscu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Oświęcimiu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła