ikona przedstawiająca herb Kęt, w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Kęty

Specjalizujemy się w montażu pomp ciepła w Kętach i okolicznych miejscowościach. Kęty nie należy do miast z najczystszym powietrzem więc potrzeba czystej technologii do ogrzewania budynków jest tu bardzo wysoka. Pompy ciepła które montujemy na terenie Kęt produkują energię cieplną w wyniku przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego a nie w wyniku spalania. W inwestycji wymiany źródła ciepła wspiera mieszkańców Kęt wiele lokalnych i ogólnopolskich dotacji na pompę ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Kętach

Pompy ciepła Mitsubishi • Kęty
Mitsubishi to jedna z tych firm, których pomp ciepła w Kętach montujemy najwięcej. Ten japoński producent posiada w swojej ofercie zarówno pompy ciepła dedykowane do małych budynków jak również pompy ciepła do dużych obiektów komercyjnych lub nawet osiedli. Wszystkie pompy ciepła Mitsubishi przeznaczone do budynków jednorodzinnych wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Sprawia to, że nie ma prawnego obowiązku przeglądania pompy ciepła po ustaniu gwarancji producenta i nie trzeba rejestrować pompy ciepła w CRO. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co czyni je niezwykle cichymi urządzeniami. Funkcją wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje w zależności od potrzeb budynku.
Pompy ciepła Panasonic • Kęty
W ilości montaży pomp ciepła w Kętach również firma Panasonic wiedzie prym. Panasonic to japoński producent pomp ciepła, który słynie bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. Dodatkowo posiada bardzo dobrą dokumentację techniczną i serwisową swoich pomp ciepła. Panasonic w swoim portfolio posiada zarówno bardzo małe pompy ciepła, które idealnie sprawdzą się w nowych, energooszczędnych domach jak również pompy ciepła dużych mocy, które nadają się na obiekty sporych rozmiarów z ogrzewaniem grzejnikowym. Cechą charakterystyczną dla pomp ciepła Panasonic jest moduł Smart Cloud. Pozwala on nam jako firmie instalacyjnej zdalnie zalogować się na pompę ciepła, sprawdzić jej ustawienia, zdiagnoować ewentualna usterkę i wprowadzić zmiany w sterowniku. Dodatkowo mamy zapis parametrów pracy z ostatnich dni więc możemy zadziałać profilaktycznie i zdiagnozować ewentualne problemy przez internet bez konieczności przyjazdu na miejsce inwestycji.
Pompy ciepła LG • Kęty
W Kętach pompy ciepła LG również mają swoich odbiorców. Wielu mieszkańców posiada inne sprzęty od tego koreańskiego producenta. Są oni z nich zadowoleni przez co ochoczo sięgają po pompy ciepła LG. W katalogu znajdziemy pompy ciepła o mocy do 9 kW oparte na czynniku R32, które świetnie sprawdzą się zarówno przy grzejnikach jak i podłogówce. W ofercie są również pompy ciepła o mocy powyżej 9 kW, oparte na czynniku R410A, które dedykowane są do budynków z ogrzewaniem podłogowym lub z przewymiarowanymi grzejnikami. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że pompy ciepła LG posiadają wszystkie funkcje, które przeciętny dom w Kętach potrzebuje. Należą do nich możliwość pracy z buforem na zasilaniu, wysterowanie 2-obiegami grzewczymi, moduł Wi-Fi i podstawową autoadaptację.
Pompy ciepła Nibe • Kęty
Nibe, jako szwedzki producent pomp ciepła, w Kętach ma sporo instalacji. Ludzie ufają skandynawskim markom. Skoro pompy ciepła Nibe świetnie sprawdzają się w surowym północnym klimacie to również sprawdzą się w Polsce, w Kętach. Nibe, słynie z niespotykanie wysokiego współczynnika COP czyli stosunku wyprodukowanej energii cieplnej przez pompę ciepła do pobranej energii elektrycznej. Czyni je to niezwykle sprawnymi urządzeniami. Nibe pompami ciepła zajumuje się już ponada 40 lat, a samym ogrzewnictwem od 1952 roku.
Pompy ciepła Vaillant • Kęty
Vaillanta, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Kętach nikomu przedstawiać nie trzeba. Cała Małopolska, w tym Kęty stoją na doskonałych piecach gazowych tej marki. Nic dziwnego, że Vaillant postanowił rozszerzyć swoje portfolio o pompy ciepła. Firma istnieje od 1874 roku i od samego początku swojego istnienia zajmuje się ogrzewnictwem. Pompy ciepła Vaillant dostały wiele nagród za konstrukcję i wzornictwo. Co więcej są bardzo cichymi pompami ciepła, przez co z powodzeniem stosowane są w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej w Kętach.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Kęt i okolic

Poniżej znajdą Państwo zdjęcia naszych realizacji pomp ciepła z Kęt lub okolicznych miejscowości. Na zdjęciach zdjęciach znajduje się jednostka zewnętrzna pompy ciepła, która zlokalizowana jest przy elewacji budynku oraz jednostka zewnętrzna pompy ciepła, umieszczona w pomieszczeniu kotłowni. Skupiamy się na markach premium pomp ciepła więc produkty i elementy, które wykorzystujemy do budowy instalacji również są z wysokiej półki.

Jeśli chodzi o zasobniki ciepłej wody użytkowej lub bufory centralnego ogrzewania to najczęściej stosujemy norweskiej firmy OSO Hotwater, irlandzkiej Joule lub polskiej Galmet. W przypadku pomp obiegowych do dystrybucji ciepła wygenerowanego przez pompę ciepła postawiliśmy na niemieckie marki: Wilo lub Grundfos. Magnetoodmulacze to firma Flamco lub Fernox. Naczynia przeponowe to najczęściej marka Reflex. Kształtki i rury to firma Kan-Therm lub Geberit. Zawory i kształtki mosiężne to niezawodna polska marka Valvex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Kętach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest obecnie najtańszym system ogrzewania oraz najbardziej ekologicznym. W połączeniu z fotowoltaiką użytkowanie jej może kosztować całe “0”.
Bezobsługowa
Pompa ciepła, która po poprawnej instalacji jest dobrze ustawiona nie wymaga codziennego uruchamiania lub doglądania.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie jest urządzeniem, które wytwarza ciepło w wyniku spalania tylko w wyniku przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje stosunkowo niewielką ilość prądu oraz powszechnie dostępnego powietrza, wody lub gruntu.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie dochodzi do spalania więc nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia się w przypadku rozszczelnienia się instalacji.
Cicha
Pompa ciepła pomimo faktu, że jest to urządzenie wentylatorowe jest cicha i spełnia wszystkie normy akustyczne wymagana polskim prawem.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Kętach

Pompy ciepła ogólnie możemy podzielić na pompy ciepła gruntowe, wodne lub powietrzne. Te ostatnie z kolei możemy podzielić na pompy ciepła powietrze-powietrze (klimatyzacja) oraz powietrze-woda czyli takie które najczęściej służą do ogrzewania domu w których jest centralny system ogrzewania. Pompy ciepła powietrze-woda możemy podzielić ze względu na lokalizację wymienników ciepła na pompy ciepła typu split i monoblok. W Kętach pompy ciepła typu split są montowane najczęściej.

W pompach ciepła typu split wymiennik ciepła powietrze-czynnik chłodniczy (parownik) znajduje się w jednostce zewnętrznej. Natomiast wymiennik ciepła czynnik chłodniczy-woda kotłowa (skraplacz) znajduje się w jednostce wewnętrznej pompy ciepła. Obie te jednostki połączone są ze sobą miedzianą linią chłodniczą w której krąży czynnik chłodniczy. Próbę szczelności oraz próżnię tej linii chłodniczej wykonuje firma instalacyjna na miejscu inwestycji.

Pompy ciepła typu monoblok w swojej klasycznej wersji składają się tylko z jednostki zewnętrznej, w której znajdują obydwa wymienniki (skraplacz i parownik) oraz pozostałe elementy układu chłodniczego. Z agregatu wystają tylko króćce do których podłączony jest układ centralnego ogrzewania domu.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Kętach

Marcin z Kęt
"Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na pompę ciepła a nie gaz. Nie mam ryzyka wybuchu no i mogę produkować prąd z fotowoltaiki."
Wiktor z Kęt
"W końcu mam czysto w domu. Wymieniłem kopciucha na pompę ciepła w moim domu w Kętach i skończyły się codzienne wędrówki do piwnicy. Nie żałuje ani złotówki wydanej na pompę ciepła."
Jadwiga z Kęt
"Dostałam dofinansowanie na pompę ciepła. Firma Nisco załatwiła za mnie wszystkie formalności a pompę ciepła zamontowała w terminie. Polecam!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Kętach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Kętach?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Kętach?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Kętach?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Kętach pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Kętach?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Kęty i okolice

Instalujemy pompy ciepła na terenie całego województwa Śląskiego i Małopolskiego a tym samym montujemy pompy ciepła w Kętach. W naszym zespole mamy inżynierów, którzy rzetelnie dobierają pompy ciepła w Kętach dla naszych klientów. Pracują z nami również doświadczeni hydraulicy, którzy na pompach ciepła zjedli przysłowiowe zęby.

Każda nasza instalacja objęta jest gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym serwisem pompy ciepła. W przypadku usterki najpierw problem diagnozujemy zdalnie. Większość zgłoszeń jesteśmy w stanie rozwiązać przez internet. Jeżeli konieczna jest wizyta to przyjeżdżamy na miejsce i technicy starają się naprawić awarię tego samego dnia.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Kętach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła