ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Limanowago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Limanowa

Mieszkańcy Limanowej coraz częściej decydują się na montaż ekolokocznej pompy pompy. Ta nowa technologia zyskuje na popularności nie tylko ze względów środowiskowych ale również ze względów ekonomicznych. Dużo mieszańców Limanowej posiada instalację fotowoltaiczną i naturalnym kolejnym krokiem jest montaż pompy ciepła. Co więcej dostępnych jest wiele dotacji na pompę ciepła w Limanowej.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Limanowej

Pompy ciepła Mitsubishi • Limanowa
Pompy ciepła Mitsubishi to wyskokiej klasy urządzenia, które cechuje bezawaryjna praca i niezawodność. Mitsubishi w ilości montaży pomp ciepła w Limanowej zajmuje czołowe miejscie. Mitsubishi posiada w swojej ofercie serie Zubadan, która idealnie nadaje się do modernizawanych budynków, w których odbiornikami są ciepła są grzejniki. Seria dedykowana do podłogówki nazywa się Eco Inverter i doskonale sprawdzi się w nowych budynkach. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje i koryguje sobie krzywą grzewczą. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi bardzo nisko modulują. Oznacz to, że dostosowują się do aktualnego zapotrzebowania na moc cieplną budynku co chroni sprężarkę przed ewentualnym taktowaniem w okresach przejściowych.
Pompy ciepła Panasonic • Limanowa
Pompy ciepła Panasonic to pompy japońskiego producenta, które są bardzo często montowane na terenie Limanowej i okolic. Pompy ciepła te mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dodatkowo posiadają moduł komunikacji Smart Cloud, który umożliwia zdalaną konfiguracje oraz podgląd pracy pompy ciepła. Producent posiada pompy ciepła, które doskonale sprawdzą się przy ogrzewaniu grzejnikowym oraz ogrzewaniu podłogowym. W swojej ofercie posiada pompy ciepła nowoczesnych domów lub małych mieszkań oraz pompy ciepła o dużej mocy do dużych budynkówn lub nawet małych biurowców.
Pompy ciepła LG • Limanowa
Pompy ciepa LG są coraz śmielej montowane w Limanowej. Ten południowokoreański producent posiada w swojej ofercie pompy ciepła w wersji split, hydrospit (monobok z jednostką wewnętrzną) oraz monoblok. Pompy ciepła o mocy do 9 kW oparte są na czynniku R32. Pompy ciepła o mocy powyżej 9 kW wykorzystują czynnik R410. Pompy ciepła LG posiadają w standardzie wszyskie funkcje jakie przeciętny do w Lianowej potrzebuje. Do tych funkcji należą podstawowa autadaptacja, możliwość sterowania 2 obiegami grzewczymi oraz możliwość sterowania pompami obiegowymi za buforem.
Pompy ciepła Nibe • Limanowa
Pompy ciepła Nibe pochodzą ze Szwecji a mieszkańcy Limanowej coraz chętniej ufają temu producentowi. Pompy te sprawdzają się w surowym klimacie przy zachowaniu wysokiego spółczynnika COP czyli ich stosunek wytworzonej energii cieplnej do pobranej energii elektrycznej jest bardzo wysoki. Producnet pomp ciepła Nibe produkuje je już od ponad 40 lat. W swoim katalogu ma pompy ciepła gruntowe oraz pompy ciepła powietrzne.
Pompy ciepła Vaillant • Limanowa
Pompy ciepła Vaillant to pompy pochodzące od producenta, który od 1874 roku zajmuje się ogrzewnictwem. Pompy ciepła wyróżnia doskonały design oraz solidna konstrukcja. Mieszkańcy Limanowej często wybrają je do gęstej zabudowy lub budynków w zabudowie bliźniaczej ponieważ pompy te charaktryzują się niską mocą akustyczną.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Limanowej i okolic

Poniżej załączamy zdjęcia instalacji pompy ciepła z Limanowej i okolic. Na zdjęciach znajduje się jednostka zewnętrzna osadzona na blokach betonowych lub wylanym fundamencie oraz jednostka wewnętrzna zlokalizowana w kotłowni. Elementami całej istalacji oprócz jednostki wewnętrznej i zewnętrznej są najczęściej bufor centralnego ogrzewania, zasobnik ciepłej wody użytkowej, filtr magnetycnzy, pompa obiegowa, zawór trójdrożny, skrzynka elektryczna natynkowa, naczynia przeponowe.

Uważamy, że inwestując w instalację pompy ciepła nie należy oszczędzać na elementach wyposażenia kotłowni. Dlatego też składając całą instalacje stosujemy produkty topowych producetów takich jak Joule, OSO Hotwater, Flamco, Reflex, Afriso, Wilo, Valvex, Schneider, Kan-Therm.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Limanowej

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła to inwestycja, która w połączeniu z fotowlatiką może stanwowić bezkosztowy system ogrzewania domu oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Nawet bez fotowoltaiki stanowi najtańszy system dostarczania ciepła.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga codziennego doglądania lub uzupełniania paliwa. Dobrze skofigurowana stanowi bezobłsugowy system grzewczy przez cały rok.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie spala paliwa stałego więc nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Źródłem ciepła jest prąd w połączeniu z właściwościami obiegu termodynamicznego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do dziłania potrzebuje odnawialnego źródła energii takiego jak powietrze, woda lub grunt oraz stosunkowo niewielką ilość prądu w zestawieniu do wygenerowanej energii cieplnej.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie dochodzi do procesu spalania więc nie powstaje zagrożenie wybuchu lub zastrucia. Pompa ciepła jest bezpieczna dla domowników.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem, które nie gneruje nadmiernego hałasu mimo wykorzystania wentylatora w powietrznej pompie ciepła. W gruntowych pompach ciepła moc akustyczna dolnego źródła nie występuje.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Limanowej i okolicy

Specjalizujemy się w powietrznych pompach ciepła zwanych inaczej pompy ciepła powietrze-woda. Nazwa ta pochodzi od nazwy dolengo źródła czyli powietrza oraz nazwy górnego źródła czyli woda kotłowa. Pompy te możemy podzielić na 2 typy: split i monoblok. W Limanowej pompy ciepła typu split są zdecydowanie częściej przez nas montowane niż pompy ciepła typu monoblok.

Pompa ciepła powietrze-woda typu split składa się z 2 jednostek: jednostka wewnętrzna znajdująca się w przysłowiowej kotłowji oraz jednostka zewnętrzna znajdująca się na zewnętrz naczęsciej przy ścianie budynku. Obie te jednostki połączone są linią chłodniczą, w której płynie niezamarzający czynnik chłodniczy. Linia ta wykonywana jest przez nas na miejscu inwestycji. Sam wymiennik ciepła czycznnik chłodczy-woda znajduje się w jednostce wewnętrznej.

Klasyczna powietrzna pompa ciepła typu monoblok składa się tylko z jednostki zewnętrznej. Natomiast obecnie większość producentów dołącza jednostkę wewnętrzną też do monobloków. W tej jednostce jednak nie ma wymiennika ciepła czynnik chłodniczy-woda tylko znajduje się on w jednostce zewnętrznej. W jednostce wewnętrznej najczęściej są wszystkie pozostałe elementy takie jak pompa obigowa, płyta główna, sterownik, naczynie przeponowe, zawory bezpieczeństwa, grzałka szczytowa, czujnik przepływu. Mówiąc o pompie ciepła typu monoblok mówimy o urządzeniu hermetycznie zamkniętym w fabryce przez producenta.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Limanowej

Grzegorz z Limanowej
"Jestem bardzo zadowolony z instalcji pompy ciepła. W końcu nie muszę chodzić do kotłowni uzupełniać węgla. Montaż przebiegł bezproblemowa i w terminie. Dom znajduje się w Limanowej. Polecam!"
Michał z Limanowej
"Mam nowy domek. Pompa ciepła zaisntalowana bo nie miałem przyłącza gazowego. Mam fotowltaikę 10 kW. Nie płace nic za ogrzewanie i ciepłą wodę. Żyć nie umierać :)"
Katarzyna z Limanowej
"Długo namawiałam męża na pompę ciepła ale było warto. Pompa ciepła działa już 3 sezon i nie mamy z nią żadnych problemów. Polecam firmę Nisco"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Limanowej

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Limanowej?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Limanowej?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Limanowej?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Limanowej pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Limanowej?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Limanowa i okolice

Jesteśmy firmą wyspecjalizowaną w doborze, montażu i serwisie pomp ciepła. To jest nasza domena i w tym czujemy się mocni. Mamy bardzo wykwalifikowaną kadrę profesjonalistów oraz wszelkie niezbedne narzędzia do montażu pompy ciepła. Zatrudniamy nie tylko doświadczonych instalatorów pomp ciepła ale również inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Limanowej dla naszych klientów. Co więcej każdego klienta z Limanowej i okolic traktujemy indywidualnie i prowadzimy przez cały proces montażu pompy ciepła. Od konultacji, po dobór, montaż, dotacje i rozliczenie dotacji.

Jeśli szukasz sprawdzonego partnera do montażu pompy ciepła na terenie Limanowej lub okolic to nie wahaj się do nas zadzwonić lub napisać. Jesteśmy zwarci i gotowi, żeby zaisntalować Ci pompę ciepła. Nasza firma gwarantuje, że isntalacja będzie zamontowana poprawnie i będzie Ci służyć bezawaryjnie przez lata. Nie tylko montujemy ale również serwisujemy pompy ciepła przez nas zamontowane.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Limanowej

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła