ikona przedstawiająca herb Gorlic w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Gorlice

Transformacja energetyczna, objawiająca się masowym montażem pomp ciepła w Gorlicach właśnie trwa. Mieszkańcy dostrzegli potrzebę bezpośredniego wpływu na jakość powietrza, którym oddychają i świadomie zamieniają swoje stare piece węglowe na pompy ciepła. Wspiera ich w tym przedsięwzięciu wiele lokalnych i ogólnopolskich programów dotujących pompy ciepła w Gorlicach.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Gorlicach

Pompy ciepła Mitsubishi • Gorlice
Mitsubishi to jedna z tych marek, której pomp ciepła w Gorlicach mamy zamontowanych najwięcej. Ten japoński producent pomp ciepła jest wybierany nie bez powodu. W swoim portfolio pomp ciepła Mitsubishi posiada zarówno pompy bardzo małych mocy jak do energooszczędnych domów lub nawet mieszkań, poprzez pompy ciepła dedykowane do większych domów, kończąc na pompach ciepła przemysłowych pracujących na dużych obiektach komercyjnych takich jak biurowce, hale lub nawet osiedla. W katalogu znajdziemy pompy ciepła z serii Eco Inverter przeznaczone do nowoczesnych domów z ogrzewaniem podłogowym oraz serię pomp ciepła Zubadan Inverter przeznaczoną na starszych domów z grzejnikami. Funkcją charakterystyczną dla pomp ciepła Mitsubishi jest zaawansowana autoadaptacja tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą (zależność między temperaturą zewnętrzną a temperaturą wody kotłowej) i w razie potrzeby na bieżąco ją koryguje. Dodatkowo wszystkie pompy ciepła Mitsubishi oparte są na czynniku R32 i są 1-wentylatorowe co sprawia, że są niezwykle ekologiczne oraz ciche.
Pompy ciepła Panasonic • Gorlice
Kolejny producentem, którego pompy ciepła w Gorlicach montujemy, jest Panasonic. Ten japoński producent słynie z doskonałej konstrukcji, parametrów i funkcji pomp ciepła za przystępne pieniądze. Należy też wspomnieć, że posiada bardzo precyzyjną dokumentację techniczną i serwisową. Portfolio jego pomp ciepła jest bardzo szerokie i z pewnością znajdzie się w nim pompa ciepła pasująca do każdego domu w Gorlicach. Pompy ciepła Panasonic potrafią pracować z buforem na zasilaniu, potrafią wysterować pompami obiegowymi za buforem, posiadają moduł Wi-Fi oraz funkcję podstawowej autoadaptacji (pompa ciepła nie potrafi sama zbudować sobie krzywej grzewczej ale potrafi ją przesunąć w razie potrzeby). Dodatkowo pompa ciepła Panasonic posiada moduł Smart Cloud co sprawia, że firma instalacyjna może zdalnie diagnozować i konfigurować pompę ciepła bez konieczności przyjazdu na miejsce inwestycji. Co więcej ma ona dostęp do bardzo szczegółowych parametrów pracy z ostatnich dni.
Pompy ciepła LG • Gorlice
W Gorlicach pompy ciepła LG zamontowane są również w wielu domach. Mieszkańcy Gorlic posiadają w domach wiele innych sprzętów tego producenta, z których są zadowoleni, więc nie dziwi fakt, że ochoczo wybierają właśnie pompy ciepła LG. Ten koreański producent w ofercie posiada pompy ciepła do mocy 9 kW wykorzystujące ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Te pompy ciepła świetnie sprawdzą się w domach z ogrzewaniem grzejnikowym oraz podłogowym. Natomiast pompy ciepła powyżej 9 kW oparte są na czynniku R410 i idealnie nadają się do domów z ogrzewaniem podłogowym. Pompy ciepła LG posiadają w standardzie wszystkie funkcje, które przeciętny dom w Gorlicach potrzebuje.
Pompy ciepła Nibe • Gorlice
Nibe, szwedzki producent pomp ciepła, w Gorlicach również ma wiele instalacji. Mieszkańcy ufają ten skandynawskiej marce. Wierzą, że skoro pompy ciepła Nibe pracują i sprawdzają się w północnym klimacie to również dadzą sobie radę w Polsce w Gorlicach. Nibe ogrzewnictwem zajmuje się od 1952 roku a same pompy ciepła produkuje już od ponada 40 lat. Cechą charakterystyczną dla pomp ciepła Nibe jest bardzo wysoki współczynnik COP tzn. pompa ciepła produkuje dużo energii cieplnej w stosunku do pobranej energii elektrycznej. Sprawia to, że pompa ciepła jest niezwykle sprawne energetycznie a tym samym ekonomiczna w użytkowaniu.
Pompy ciepła Vaillant • Gorlice
Vaillant, niemiecki producenta pomp ciepła, w Gorlicach jest powszechnie znany. Mieszkańcy znają go z doskonałych pieców gazowych, które od lat pracują w gorlickich domach. Nic dziwnego, że producent postanowił rozszerzyć swoją ofertę o pompy ciepła. Wypuszczają je na rynek od razu zdobyły wiele prestiżowych nagród za konstrukcję i design. Tym co wyróżnia pompy ciepła Vaillant jest niezwykle wysoka kultura pracy. Oznacza to, że pompy ciepła Vaillant są niezwykle ciche i z powodzeniem mogą być stosowane w gęstej zabudowie, szeregowej, bliźniaczej lub wolnostojącej w Gorlicach.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Gorlic i okolic

W poniższej galerii znajdują się zdjęcia z naszych instalacji pomp ciepła w Gorlicach lub w okolicznych miejscowościach. Na pierwszym zdjęciu przedstawiona jest jednostka zewnętrzna pompy ciepła zlokalizowana w najczęściej przy elewacji domu nieopodal kotłowni. Na kolejnym zdjęciu natomiast znajduje się jednostka wewnętrzna pompy ciepła zlokalizowana najczęściej w kotłowni. Nasza firma montuje pompy ciepła ze średniej i wyższej półki więc używamy też produktów wysokiej klasy do montażu całej instalacji.

Jeśli chodzi o zasobniki i bufory to stawiamy na norweską firmę OSO Hotwater, irlandzką Joule lub polską Galmet. W kwestii pomp obiegowych to naszym wyborem jest firma Wilo lub Grundfos. Za zabezpiecznie wymienników pompy ciepła odpowiadają magnetoodmulacze firmy Flamco lub Fernox. Odpowiedniego ciśnienia w instalacji pilnują naczynia przeponowe firmy Reflex. Kształtki i rury dostarcza nam firma Kan-Therm lub Geberit. Zawory i kształtki mosiężne, które wykorzystujemy w instalacji pompy ciepła to z kolei niezawodna polska marka Valvex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Gorlicach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła stanowi niemały koszt jednostkowy w zakupie natomiast odwdzięcza się przy użytkowaniu. Obecnie pompa ciepła to najtańszy system grzewczy na rynku.
Bezobsługowa
Pompa ciepła, która jest poprawnie zainstalowana i dobrze skonfigurowana po montażu nie wymaga codziennego uruchamiania czy doglądania jej parametrów pracy.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje, żadnych szkodliwych substancji do atmosfery przez co nie zatruwa środowiska podczas swojej. Układ generujący ciepło jest układem zamkniętym.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje niewielkiej ilości prądu oraz powszechnie dostępnej energii zlokalizowanej w powietrzu, wodzie lub gruncie.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie dochodzi do procesu spalania więc nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia podczas nieprawidłowego działania urządzenia.
Cicha
Pompa ciepła, pomimo faktu, że jest to urządzenie wentylatorowe, nie jest głośna i spełnia wszystkie normy akustyczne obowiązujące w Polsce.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Gorlicach

Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na dolne źródło ciepła, czyli miejsce skąd pompa ciepła czerpie energię, która następnie przetwarza w celu wytworzenia ciepła. Zatem możemy je podzielić na pompy ciepła gruntowe, wodne i powietrzne. Powietrzne pompy ciepła, dzielimy natomiast na pompy ciepła powietrze-powietrze (klimatyzacja) oraz powietrze-woda. Te ostatnie możemy podzielić ze względu na lokalizację elementów układu chłodniczego na pompy ciepła typu split i monoblok. W Gorlicach pomp ciepła typu split montuje się najwięcej.

Pompy ciepła typu split składają się z dwóch jednostek: jednostka zewnętrzna pompy ciepła oraz jednostka wewnętrzna pompy ciepła. W jednostce zewnętrznej znajduje się wymiennik ciepła pomiędzy powietrzem a czynnikiem chłodniczym zwany parownikiem a w jednostce wewnętrznej znajduje się wymiennik ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową zwany skraplaczem. Obie te jednostki połączone są ze sobą 2 rurami miedzianymi zwanymi linią chłodniczą. Próba szczelności oraz próżnia linii chłodniczej wykonywana jest przez firmę instalacyjną podczas montowania pompy ciepła.

Pompy ciepła typu monoblok składają się najczęściej z jednej jednostki zewnętrznej, w której zlokalizowany jest cały układ chłodniczy. Z agregatu, bo tak można nazwać jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wystają tylko 2 króćce do których podłączamy układ centralnego ogrzewania. Ten typ pompy ciepła należy zabezpieczyć na wypadek braku prądu odpowiednimi zaworami zrzutowymi, które otworzą się w przypadku wykrycia wody kotłowej o temperaturze niższej niż 3 stopnie Celsjusza.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Gorlicach

Tomasz z Gorlic
"Jestem bardzo zadowolony z instalacji pompy ciepła przez firmę Nisco. Montaż zrobiony profesjonalnie i w terminie. Widać, że firma posiada doświadczenie. Polecam!"
Artur z Gorlic
"Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się nam montaż pompy ciepła. W końcu mamy czysto w domu bo się nie nosi pył węglowy z kotłowni. Na pompę ciepła dostałem sporą dotację. "
Teresa z Gorlic
"Bez wątpienia polecam pompę ciepła każdemu, kto nie ma ochoty codziennie rozpalać pieca węglowego i pilnować, żeby nie zgasł. Jestem bardzo zadowolona z pompy ciepła. Temperaturą steruje sobie z telefonu lub sterownika w pokoju!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Gorlicach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Gorlicach?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Gorlicach?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Gorlicach?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Gorlicach pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Gorlicach?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Gorlice i okolice

Montujemy pompy ciepła w całym województwie Śląskim i Małopolskim a więc montujemy pompy ciepła w Gorlicach i okolicznych miejscowościach. Pracujemy tylko z doświadczonymi hydraulikami, którzy w swojej karierze zainstalowali setki pomp ciepła. W zespole mamy również inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Gorlicach dla naszych klientów.

Właściwy dobór i bezawaryjna praca to dla nas priorytet dlatego też świadczymy usługi serwisu pompy ciepła w Gorlicach dla naszych klientów. Większość usterek udaje nam się rozwiązać zdalnie ponieważ pompy ciepła podpięte są do internetu. Natomiast w przypadku kiedy jest to niemożliwe to przyjeżdżamy na miejsce i staramy się usunąć awarię tego samego dnia.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Gorlicach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła