ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Cieszyngo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Cieszyn

Coraz większym uznaniem przy zmianie systemów ogrzewania cieszy się pompa ciepła w Ciewszynie. Jej popularność jest spowodowana tym, że jest to najtańszy i najbardziej ekologiczny sposób ogrzewania domu. Mieszkańcy Cieszyna są coraz bardziej świadomymi konsumentami i wiedzą, jak bardzo negatywnie na środowisko wpływają tradycyjne piece węglowe.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Cieszynie

Pompy ciepła Mitsubishi • Cieszyn
Mitsubishi to jedne z najchętniej montowanych pomp ciepła w Cieszynie. Dotyczy to szczególnie domów, które przechodzą termomodernizację, i których ogrzewanie opiera się na grzejnikach. Wszystkie pompy ciepła Mitsubishi opierają swoje działanie na czynniku R32. Co niezwykle ważne dla mieszkańców Cieszyna pompy ciepła Mitsubishi mają 5-letnią gwarancję oraz niezwykle sprawną autoadaptację tzn. pompa ciepła sama określa sobie krzywą grzewczą i ją koryguje. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest bardzo niska modulacja mocy grzewczej co jest szczególnie istotne w okresach przejściowych. Do zdecydowanych plusów należy również zaliczyć bezprzewodowy sterownik.
Pompy ciepła Panasonic • Cieszyn
Na podium w przypadku liczby montaży pomp ciepła w Cieszynie znajduje się firma Panasonic. To japoński producent, który gwarantuje bardzo dobrą jakość wykonania pompy ciepła, co jest skorelowane z korzystną ceną. Panasonic w swojej ofercie ma pompy ciepła, które są odpowiednie dla mieszkań lub niewielkich domów. W katalogu znajdują się również pompy ciepła o dużej mocy, które będą w stanie ogrzać bardzo duży dom. Pompa ciepła Panasonic jest w stanie obsłużyć 2 obiegi grzewcze, pracę z buforem na zasilaniu oraz posiada pompę obiegową o elektronicznie modulowanej mocy. Niezwykle ważna dla klientów z Cieszyna jest też możliwość zdalnego diagnozowania i konfigurowania pompy ciepła przez firmę istalacyjną.
Pompy ciepła LG • Cieszyn
Spory udział w montażach pompy ciepła w Cieszynie ma producent pomp LG. Te koreańskie urządzenia, które opierają się na czynniku R32 mają moc do 9 kW. Z kolei pompy ciepła o mocy 12 kW, 14 kW i 16 kW oparte są na czynniku R410. W ofercie pomp ciepła od LG znajdziemy urządzenia w wersji split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) oraz typowy monoblok czyli jedna jednostka zewnętrzna. Wspomniane pompy ciepła są korzystne cenowo oraz posiadają wszystkie potrzebne funkcje, by ogrzać typowy dom w Cieszynie.
Pompy ciepła Nibe • Cieszyn
Mieszkańcy Cieszyna decydują się na pompę ciepła marki Nibe głównie ze względu na to, że darzą skandynawskich producentów dużym zaufaniem. Mają rację, ponieważ pompy ciepła Nibe wyróżniają się solidną konstrukcją oraz bardzo wysokim współczynnikiem sprawności COP. Dodatkowo warto wspomnieć, że pompy ciepła Nibe są bezawaryjne i posiadają 5-letnią gwarancję z serwisem fabrycznym. Szwedzki producent produkuje ma ponad 40 lat doświadczenia w produkowaniu pomp ciepła, które świetnie sprawdzają się w wymagającym skandynawskim klimacie.
Pompy ciepła Vaillant • Cieszyn
Czy komuś trzeba przedstawiać niemieckiego producenta pomp ciepła Vaillant? Na pewno nie trzeba przedstawiać tych pomp copła w Cieszynie, gdzie często je montujemy. Charakteryzują się solidnym wykonaniem, bezawaryjnym działaniem i wyjątkowym designem. Wybierane są zwłaszcza wtedy, gdy wymagana jest niska moc akustyczna jednostki zewnętrznej pompy ciepła. Niesamowite, że firma Vaillant została założona już w 1874 roku i od samego początku istnienia zajmuje się się ogrzewnictwem.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Cieszyna i okolic

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć naszych instalacji pomp ciepła w Cieszynie i jego okolicach. Na fotografiach możecie Państwo zobaczyć jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, która najczęściej znajduje się przy ścianie na zewnątrz budynku oraz jednostkę wewnętrzną pompy ciepła, która zwykle umiejscowiona jest się w kotłowni lub na przykład w garażu. Te urządzenia łączymy linią chłodniczą, której długość zazwyczaj nie przekracza 10 m. (max. 30 m)

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła jest posadowiona na fundamencie, do którego jest przykręcona przez podkłady gumowe. Stanowią one izolację dla generowanych przez pompę ciepła mikrowibracji. Z kolei w typowej kotłowni umieszczana jest jednostka wewnętrzna pompy ciepła, bufor oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej. Wszystkie urządzenia i cały osprzęt jest renomowanych producentów, co ma niebagatelne znaczenie dla sprawności całego układu.

Zalety pomp ciepła w Cieszynie

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła w porównaniu z poborem, przyjmuje niewiele energii, wobec tego jest zaliczana do źródeł ciepła tanich w eksploatacji. Jeżeli dodatkowo mieszkańcy Cieszyna posiadają panele fotowoltaiczne, to naprawdę nie ma co się zastanawiać - to najlepszy wybór.
Bezobsługowa
Niesamowitym plusem dla wszystkich osób zainteresowanych pompami ciepła w Cieszynie, jest fakt, że są to urządzenia niemal bezobsługowe. Nie trzeba uzupełniać paliwa, doglądać instalacji. Kluczem jest dobrze wykonany montaż i odpowiednio dobrana moc pompy ciepła.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła to bezapelacyjnie jedno z najbardziej przyjaznych dla środowiska urządzenie zapewniające ciepło mieszkańcom Cieszyna. W pompie ciepła nie dochodzi do spalania, więc nie są emitowane do atmosfery żadne szkodliwe substancje.
Samowystarczalna
Czego potrzebuje pompa ciepła do działania? Odnawialnego źródła ciepła takiego jak powietrze, grunt lub woda oraz małej ilości prądu. Można więc powiedzieć, że jest to urządzenie samowystarczalne.
Bezpieczna
Każda osoba, której w Cieszynie zamontowaliśmy pompę ciepła śpi spokojniej, ponieważ wie, że nie nie stanowi ona zagrożenia dla mieszkańców i sąsiadów. . Nie ma absolutnie żadnego ryzyka wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia się instalacji.
Cicha
Trudno w to uwierzyć, ale ciśnienie akustyczne 4 metry od pompy ciepła jest zbliżone do ciśnienia akustycznego lodówki. A to oznacza, że jest to urządzenie niezwykle ciche, zupełnie nieprzeszkadzające mieszkańcom Cieszyna ani ich sąsiadom.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Cieszynie

Pompy ciepła dzielimy na kategorie, biorąc pod uwagę źródło ciepła czyli źródło skąd pochodzi pierwotna energia cieplna dostarczana do budynku. Wyróżniamy trzy rodzaje pomp: powietrzne, gruntowe i wodne. Ze względu na specyfikę oraz koszt inwestycji najczęściej montowanymi w Polce, a co za tym idzie również w Cieszynie, pompami ciepła są pompy powietrzne. Te natomiast możemy podzielić na pompy typu split i monoblok.

Pompa ciepła typu split jest złożona z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. W tej ostatniej jest obecny skraplacz czyli wymiennik ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową. Oba te urządzenia łączymy linią chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy.

Pompa ciepła typu monoblok jest złożona tylko z jednej jednostki - jednostki zewnętrznej, w której zamknięty jest cały układ chłodniczy, płyty główne oraz pompa obiegowa. W fabryce producenta jest wykonywany test szczelności urządzenia. Noestety w przypadku pompy ciepła typu monoblok istnieje niewielkie ryzyko zamarznięcia wody kotłowej w przypadku długotrwałego braku prądu. Żeby jednak tego uniknąć stosujemy specjalne zawory, które gdy wykrywają wodę kotłową poniżej 3 stopni Celsjusza chronią instalację i otwierają się.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Cieszynie

Monika z Cieszyna
"Koniec z brudem i pyłem! Wielu naszych sąsiadów w Cieszynie w ostatnim czasie zdecydowało się na pompę ciepła i cieszę się, że również do nich dołączyliśmy."
Mateusz z Cieszyna
"Brawo za wzorowy montaż pompy! Czysto estetycznie, profesjonalne narzędzia. Wszystko jasno, dokładnie wytłumaczone, w razie czego można zadzwonić i o wszystko zapytać."
Wiktoria z Cieszyna
"Moi rodzice są już starci, więc pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem. A najważniejsze, że udało się dostać duże dofinansowanie z miasta Cieszyna na ten cel."

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Cieszyn i okolice

Nasza firma specjalizuje się w doborze, montażu i serwisie pomp ciepła na terenie Małopolski i Śląska, więc w obszar naszego zainteresowania wchodzi również Cieszyn. W naszym zespole mamy zarówno specjalistów hydraulików jak i inżynierów specjalizujących się w doborze pomp ciepła w Cieszynie.

Chcemy podkreślić, że montujemy tylko pompy ciepła topowych producentów. Podczas doboru opieramy się na dokumentacji technicznej, dokumentacji elektrycznej oraz wykresach mocy urządzeń. Nie jesteśmy związani żadnymi kontraktami z wybranym producentem, więc nie forsujemy jego urządzeń - najważniejsze jest dla nas dobranie odpowiedniej pompy do warunków i wymagań konkretnego budynku w Cieszynie. Co więcej pomagamy również naszym klientom uzyskać dotacje na pompę ciepła.

Warto dodać, że w cenie instalacji otrzymujecie Państwo serwis pompy ciepła. To oznacza jedno - nasi klienci w Cieszynie mogą spać spokojnie: każda pompa ciepła jest przez nas monitorowana, nie zostawiamy nikogo bez pomocy w razie pytań czy usterki, choć są to urządzenia niemal niezawodne.
KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła