ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Rybnikgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Rybnik

Ekologiczne i bezobsługowe pompy ciepła w Rybniku są coraz popularniejsze. Ze względu na to, że Rybnik przez długi czas był miastem, dla którego zanieczyszczenie powietrza stanowi duży problem, jego mieszkańcy zaczęli poszukiwać rozwiązań innych niż ogrzewanie domów węglem. Sprzyjają temu ogólnopolskie i lokalne dotacje na pompy ciepła, które wspierają mieszkańców Rybnika w tej niwestycji.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Rybniku

Pompy ciepła Mitsubishi • Rybnik
Pompy ciepła produkowane przez firmę Mitsubishi są niezwykle wysokiej jakości. Szczególną uwagę warto zwrócić na serię pomp ciepła Zubadan, która rewelacyjnie współgra z grzejnikami, które znajdują się w większości domów w Rybniku. Z kolei seria pomp ciepła Eko Inverter świetnie sprawdzi się w nowo budowanych domach na terenie Rybnika, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadapracji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą tzn. zależność między temperaturą wody kotłowej a temperaturą zewnętrzną. W razie potrzeby pompa ciepła też potrafi ją skorygować. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi bardzo nisko modulują tzn. dostosowują generowaną moc cieplną do aktualnego zapotrzebowania budynku.
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Rybnik
W Rybniku pompy ciepła marki Panasonic są coraz popularniejsze i rzeczywiście nasza firma często je montuje. Panasonic jest japońskim producentem pomp ciepła, które znane są z niezawodności i solidności wykonania. Niewątpliwą zaletą tych pomp ciepła jest możliwość zdalnego konfigurowania i diagnozowania usterki przez firmę instalacyjną. Wystarczy bowiem, że pompa ciepła będzie podłączona do sieci Internet. Pompy ciepła Panasonic są też bardzo wszechstornne. Producent w swojej ofercie posiada pompy ciepła, które idealnie sprawdzą się w małych domach lub nawet mieszkaniach oraz pompy ciepła, które z powodzeniem mogą pracować w dużych modernizowanych domach a nawet małych pensjonatach lub biurowcach.
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Rybnik
Daikin to pionier w dziedzinie pomp ciepła na czynniku R32. Jako pierwsi zaczęli masowo produkować ten czynnik chłodniczy oraz uwolnili swoje patenty by inni producenci mogli go powszechnie stosować. Ten japoński producent posiada w swojej ofercie pompy ciepła zarówno w wersji splitowej oraz monoblokowej. Do wyboru klient ma pompę ciepła w wersji lodówkowej (z zabudowanym nierdzewnym zasobnikiem 180l lub 230l) oraz z wersji z wiszącym na ścianie hydorobxem w komplecie z osobnym zasobnikiem o dowolnej pojemności. Tym co wyróżnia firmę Daikin to możliwość przedłużenia gwarancji na pompę ciepła aż do 10 lat. W Rybniku pompy ciepła Daikin są ochoczo wybierane przez mieszkańców przy wymianie starego pieca oraz podczas budowania nowych domów.
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Rybnik
Gdy instalujemy pompy ciepła w Rybniku, to często są to urządzenia LG Therma V. Te świetnie zaprojektowane urządzenia znanego producenta z Korei Południowej są dostępne w wersjach split, hydrosplit i monoblok. Pompy ciepła marki LG działają dobrze nawet przy -25 stopni Celsjusza i posiadają zdolność autoadaptacji, co jest bardzo istotne dla naszych klientów z Rybnika. Co więcej pompy ciepła LG posiadają wszyskie funkcje by obsłużyć praktycznie każdy dom w Rybniku. Do tych funkcji możliwość sterowania 2 obiegami grzewczymi, możliwość pracy z buforem ciepła i pompami obiegowymi za nim, podłącznie pompy ciepła do internetu oraz wspomina wcześniej autoadaptacja.
Pompy ciepła Nibe • Rybnik
Osoby, które proszą nas o przesłanie oferty na instalację pompy ciepła w Rybniku, często pytają o szwedzkiego producenta Nibe. Decyduje o tym zwłaszcza wysoki współczynnik COP (Coefficient of Performance), który sprawia, że pompy są niezwykle wydajne i zużywają małą ilość energii elektrycznej. Wspołłczynnik COP to nic innego jak stosunek wyprodukowanej energii cieplnej przez pompę ciepła do energii elektrycznej pobranej przez pompę ciepła. Nibe wytwarza pompy ciepła od 40 lat i jest znanym producentem na międzynarodowym rynku. Większkość pomp ciepła montowanych na rynku skandynawskim to właśnie pompy ciepła marki Nibe.
Pompy ciepła Vaillant • Rybnik
Trzeba podkreślić, że to właśnie firma Vaillant, której pompy ciepła w Rybniku często polecamy mieszkańcom, produkuje jedne z najcichszych pomp ciepła na rynku. Szeroka oferta produktów pozwala nam - jako firmie instalacyjnej - dobrać pompę do konkretnych potrzeb klientów. Niektóre obszary w Rybniku są gęsto zabudowane i właśnie tak takie ciche pompy ciepła doskonale się sprawdzą. Pompy ciepła Vaillant też mają doskonałe wzornictwo, które zostało nagrodzone na wielu konkursach. W połączeniu z solidną konstrukcją i niemiecką jakością stanowią pompy ciepła często montowane w Rybniku.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Rybnika i okolic

Poniżej znajdują się zdjęcia naszych przykładowych realizacji, a więc montaży pomp ciepła w Rybniku i jego okolicach. W galerii zobaczycie Państwo jednostki zewnętrzne pomp ciepła, które znajdują się blisko ściany zewnętrznej budynku, oraz jednostki wewnętrzne, które instalujemy w kotłowniach. Stosujemy wyłącznie produkty o najwyższej jakości, takie jak magnetyczne separatory zanieczyszczeń Flamco, zawory trójdrożne i mieszająe Afriso oraz pompy obiegowe marki Wilo.

W kotłowniach najczęściej instralujemy zasobniki ciepłej wody użytkowej norweskiej firmy OSO Hotwater, polskiejgo producenta Galmet lub irlandzkiego Joule. Naczyniami przeponowymi Reflex zabezpieczmy instalację. W kwestii kształtek i rur postawiliśmy na firmę KAN-Therm. Zawory, które najczęściej stosujemy to zawory polskiego producenta Valvex. Zastosowanie produktów najwyższej jakości sprawia, że pompy ciepła pracują bezawaryjnie przez wiele lat a my i nasi klienci z Rybnika spimy spokojnie.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Rybniku

Niskie koszty eksploatacji
Powietrzne pompy ciepła nie wymagają skomplikowanych konserwacji i koszty eksploatacyjne pozostają na niskim poziomie.
Efektywne energetycznie
Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które potrzebują mniej energii niż znane dotąd systemy grzewcze, więc wiąże się to z oszczędzaniem.
Bezpieczne
Powietrzne pompy ciepła są całkowicie bezpieczne dla mieszkańców, ponieważ nie emitują spalin. Energia cieplna powstaje w termodynamicznym procesie przemian czynnika chłodniczego.
Samowystarczalna
Do swojego działania pompa ciepła potrzebuje powietrza, gruntu lub wody jako źródło energii cieplnej, którą przetwarza w cyklu termodynamicznym. To oznacza, że nie potrzebują one używania paliw kopalnych.
Cicha
Niski poziom emitowanego hałasu to cecha, którą zdecydowanie możemy przypisać powietrznym pompom ciepła. Nie ma problemu ze sprostaniem wymaganiom polskiego prawa określającego maksymalne ciśnienie akustyczne na granicy działki.
Bezobsługowa
Fakt, że pompa ciepła nie wymaga uzupełniania paliw, takich jak węgiel, drewno czy ekogroszek decyduje o jej bezobsługowości. Dzięki aplikacji lub sterownikowi można decydować o sposobie działania pompy.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Rybniku

Pompy ciepła to urządzenia, których działanie opiera się na przekształcaniu energii z otoczenia na energię cieplną, którą następnie urządzenia te wykorzystują do ogrzewania lub chłodzenia domów. Wyróżniamy trzy podstawowe typy pompy ciepła: pompy ciepła gruntowe, pompy ciepła wodne i pompy ciepła powietrze. W Rybniku pompy ciepła powietrze są zdecydowanie najczęściej przez nas montowane. Te z koleii możemy podzielić na split i monoblok.

Pompy ciepła typu split składają się z dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej pompy ciepła. Połączone są one linią chłodniczą, którą my jako firma instlacyjna wykonujemy na miejscu budowy lub w modernizowanym budynku. Szczelość tej lini jest sprawdzana azotową próbą ciśnieniową przy ciśnieniu 40 bar. W pompie ciepła typu split wymiennik ciepła czynnik chłodniczy-woda kotłowa znajduje się w jednostce wewnętrznej.

Natomiast typowe pompy ciepła typu monoblok składają się tylko z jednej jednostki zewnętrznej w której zlokalizowany jest parownik (wymiennik ciepła powietrze-czynnik chłodniczy) oraz skraplacz (wymiennik ciepła czynnik chodniczy-woda kotłowa). Linia chłodnicza w pompie ciepła wykonywana jest w fabryce. Instalacja centralnego ogrzewania połączona jest z pompą ciepła bezpośrednio przez rury wodne.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Rybniku

Jan z Rybnika
"Z czystym sumieniem polecam pompy ciepła - nasz dom z Rybniku nigdy nie był tak ciepły. A dodatkowo nie wymaga to ode mnie ciągłego pamiętania o dokładaniu węgla czy drewna."
Maria z Rybnika
"Jestem niesamowicie zadowolony z pompy ciepła. Mamy z mężem w Rudniku dość duży dom, który do tej pory trudno nam było ogrzać, a teraz, dzięki aplikacji, wszystko ustawiamy przez telefon."
Anna z Rybnika
"Mogę powiedzieć jedno: pompa ciepła to wybór najlepszy dla osób, które chcą mieć ekologiczny dom."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Rybniku

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Rybniku?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje montaż pompy ciepła w Rybniku?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Rybniku?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Rybniku pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Rybniku?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Rybnik i okolice

Firma Nisco ma duże doświadczenie w dobieraniu i montowaniu pomp ciepła w Rybniku i jego okolocach. Zespół, który stworzyliśmy, składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którym możecie Państwo ufać podczas całego procesu dobierania pompy ciepła jak również jej instalacji. Także potem jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości związanych z funkcjonowaniem tych urządzeń w Państwa domach.

Dodatkowo serwisujemy pompy ciepła które zainstalowaliśmy w Rybniku. W przypadku awarii przyjeżdżamy do klienta, diagnozujemy usterkę i staramy się ją usunąc tego samego dnia.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Rybniku

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła