ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Dąbrowa Górniczago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej pompy ciepła stały się nieodzownym elementen nowoczesnego systemu ogrzewania domu. Nie tylko w nowych domach pompy ciepła są pierwszym wyborem ale również w modernizowanych. Dzieje się tak dlatego, że jest wiele ogólnopolskich i lokalnych dotacji na pompy ciepła w Dąbrowie Górniczej.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Dąbrowie Górniczej

Pompy ciepła Mitsubishi • Dąbrowa Górnicza
Mitsubishi to niekwestionowany lider wśród pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej. Pompy ciepła Mitsubishi oparte są na ekologicnzym czynniku R32 oraz są 1-wetynylatorowe co sprawia, że są niezwykle ciche. Japoński producent pomp ciepła posiada w swojej ofercie 2 serie pomp ciepła: serie Zubadan Inverter i Eco Inverter. Seria pomp ciepła Zubadan idealnie sprawidzi się w przypadku ogrzewania grzejnikowego w modernizowanych domach lub w nowych domach z ogrzewaniem podłogowym o dużej powierzchni. Natomiast seria pomp ciepła Eco Inverter dedykowana jest głównie do domów z ogrzewaniem podłogowym. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawanasowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi bardzo nisko modulują z obrotami sprężarki tzn. dostosowują swoją moc cielną do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Jest to szcxzególnie istotne w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień.
Pompy ciepła Panasonic • Dąbrowa Górnicza
Pansaonic, jako producent pomp ciepła, w Dąbrowie Górniczej również może pochawlić się bardzo dużą ilością montaży. Pompy ciepła Panasonic oferują wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją i realatwnie przystępną ceną. Ten japoński producnet pomp ciepła posiada bardzo dobrą dokumentację techniczna i wsparcie posprzedażowe. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest możliwość zdalnej diagnozy i konfiguracji przez firnę instlacyjną. W swoim katalogu Panasonic posiada pompy ciepła o niewielkiej mocy zarówno do małych budynków lub mieszkań oraz pompy ciepła od dużej mocy idealnie nadające się do większych domów lub małych biurowców.
Pompy ciepła LG • Dąbrowa Górnicza
LG również ma wielu fanów swoich pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej. Znajmość marki i duże zaufanie do innych produktów LG sprawia, że mieszkańcy wybierają właśnie te pompy ciepła. Producnet w swojej ofercie posiada pompy ciepła typu split, hydrosplit (monobok z jednostką wewnętrzną) oraz monoblok. Z rozsądne pieniądze LG oferuje pompy ciepła, które posiadają wszyskie funkcje potrzebne w przeciętnym domu w Dąbrowie Górniczej. Do tych cech należą podstawowa autoadaptacja, możliwość wysterowania 2 obiegami, potrafią sterowac pompą obiegową za buforem oraz podłączone są do internetu. Pompy ciepła w wersji split do mocy 9 kW oparte są na czynniku R32. Pompy ciepła o mocy 12, 14, 16 kW oparte są na czynniku R410.
Pompy ciepła Nibe • Dąbrowa Górnicza
Nibe - szwedzki producnet pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej również ma sporo isntalacji w Dąbrowie Górniczej. Klienci wybierają te pompy ciepła ze względu na duże zaufanie do skandynawskich produktów. Pompy ciepła świetnie sprawdzją się zarówno na północy europy jak również w Dąbrowie Górniczej. Nibie posiada duże doświadczenie w produkcji pomp ciepła, które produkuje już od ponad 40 lat. W swojej ofercie posiada pompy ciepła gruntowe oraz pompy ciepła powietrzne. W ofercie pomp ciepła powietrznych znajdziemy pompy ciepła typu split i monoblok. Cechą charakterysyczną pomp ciepła Nibe jest bardzo wysoki współczynnik COP czyli stosunek energii cieplnej wyprodukowanej przez pompę ciepła do energii elektrycznej wyprodukoanej przez pompę ciepła.
Pompy ciepła Vaillant • Dąbrowa Górnicza
Vaillanta, niemieckiego producenta pieców gazowy oraz pomp ciepła, w Dąbrowie Gówniczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Producent w swojej ofercie ma zarówno pompy ciepła gruntowe jak również pompy ciepła powietrzne. Pompy ciepła Vaillant są naprawdę bardzo dobrze zaprojektowane oraz solidnie wykonane. W wielu konkursach otrzymały pompy ciepła Vaillant otrzymały wiele nagród za wzornictwo. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Vaillant jest bardzo niska moc akustyczna która generują. Dzięki temu pompy tego niemieckiego producneta z powodzeniem mogą być stosowane w gęstej zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej w Dąbrowie Górniczej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Dąbrowy Górniczej i okolic

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszych montaży pomp cieła w Dąbrowie Górniczej lub okolicznych miejscowościach. Na zdjęciach znajdują się jednostki zewnętrzne pompy ciepła osadzone na fundemencie zlokalizowamym około 20 - 30 cm od elewacji budynku. Agregat przytwierdzony jest do fundamentu za pomocą śrub nierdzewnych, które przechodzą przez gumowe wibroizolatory. Na kolejnych zdjęciach znajduje się jednostka wewnętrzna pompy ciepła zlokalizowana wewnątrz budynku w kotłowni lub maszynowni. Najczęściej hydrobox, bo tak potocznie nazywamy jednostkę wewnętrzną pompy ciepła, występuje wraz z buforem i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej.

W naszych isntlacjach pomp ciepła stosujemy elemnty wyposażenia kotłowni tylko z najwyższej półki. Zasobniki i bufory do pomp ciepła stosujemy z norweskiej firmy OSO Hotwater, irladzkiej Joule lub polskiej Galmet. Zawory mieszające lub przełączające stosujemy z firmy Afriso. Pompy obiegowe wykorzystujemy firmy Wilo lub Grundfos. Jeśli chodzi o naczynia przepnowe to stawimy na firmę Reflex. Natomiast magnetyczny separator zanieszczyszczeń stosujemy firmy Flamco. Zabezpieczeń elektrycznych używamy of firmy Schneider Electric. Dzięki zastosowaniu renomowanych produktów możemy udzielić naszym klientom 5-letniej gwarancji na montaż pompy ciepła w Dąbrowie Górniczej.

Zalety pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest niedroga w użytkowaniu. Zużywa relatywnie niewiele prądu w porównaniu do wyprodukowanej energii cieplnej. Jeżeli inwestorzy w Dąbrowie Górniczej mają instalacje fotowoltaiczną tą często ogrzewanie ich nic nie kosztuje.
Bezobsługowa
Pompy ciepła nie trzeba codziennie uruchamiać czy uzupełniać jej paliwa. Dobrze ustawianoa zaraz po montażu przez firmę isntalacyjną służy kientom z Dąbrowy Górniczej przez cały rok.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery ponieważ nie dochodzi w niej do procesu spalania. Ciepło powstaje w wyniku przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego, który zmienia sowją temperaturę w zależności od ciśnienia.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje niewielkiej ilości prądu oraz odnawialengo źródła ciepła, którego mamy pod dostatkiem. Takim źródłem ciepła może być powietrze, woda lub grunt.
Bezpieczna
Pompa ciepła jest urządzeniem bezpiecznym ponieważ nie ma w niej ryzyka wybuchu lub zatrucia w wyniku rozszczelnienia się istalacji. Mieszkańcy mogą sprać spokojnie i nie martwić się o swoje zdrowie.
Cicha
Pompa ciepła to relatywnie ciche urządzenie pomimo tego, że jest to urządzenie wentylatorowe. Wystarczy, że agregat pompy ciepła będzie poprawnie osadzony, wypoziomowany i odpowiednio zlokalizowany względem budynku i sąsiadów.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Dąbrowie Górniczej

Pompy ciepła ze względu na dolne źródło, czyli skąd pochodzi pierwotna energia przetwarzana przez pompę ciepła, możemy podzielić na pompy ciepła gruntowe, wodne i powietrzne. Z koleii pompy ciepła powietrzne możemy podzielić na pompy ciepła typu split i monoblok. W Dąbrowie Górniczej pompy ciepła typu split są zdecydowanie najczęściej montowane.

W pompach ciepła typu split w jednostce zewnętrznej pompy ciepła znajduje się parownik (wymiennik ciepła powietrze-czynnik chłodniczy). W jednostce wewnętrznej znajduje się skraplacz (wymiennik ciepła czynnik chłodniczy-woda kotłowa). Obie te jednostki pompy ciepła połączone są ze sobą linią chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy. Najczęściej wykorzysywanymi czynnikami chłodniczymi w pompach ciepła są czynniki R410, R32 i R290. Ta linia chłodnicza jest wykonywana przez firmę instalacyjną podczas montowania pompy ciepła na miejscu instalacji.

Pompa ciep≤a typu monoblok składa się w klasycznej swojej wersji tylko z jednostki zewnętrznej. Parownik i skraplacz znajdują w jednostce zewnętrznej pompy ciepła. Linia chłodnicza została wykonana przez producenta w fabryce, w której składana była pompa ciepła. Wielu producentów oferuje monobloki z jednostką wewnętrzną pompy ciepła i nazywana one są hydrosplitami.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Dąbrowie Górniczej

Waldemar z Dąbrowy Górniczej
"Nie mogę się nachwalić rodzinie i sąsiadom jak bardzo jestem zadowolony z montażu pompy ciepła. Mój dom znajduje się w Dąbrowie Górniczej. Fima Nisco dobrała i zamontowała mi pompę ciepła Mitsubishi. Polecam!"
Dagmara z Dąbrowy Górniczej
"Od zawze marzyła o pompie ciepła. Na naszym osiedlu w Dąbrowie Górniczej nie ma sieci gazowaej więd jedyną aleternatywą była pompa ciepła. Nie żałuję ani złotówki wydanej na jej isntalacje. Póki co sprawuje się bardzo dobrze!"
Radosław z Dąbrowy Górniczej
"Często nie ma mnie w domu i zawsze żona musiała ropalać w piecu i go czyścić. Teraz już nie musi bo wszysko robi za nią pompa ciepła. Firma Nisco kompleksowo zajęła się montażem i oczywiscie doborem odpowiedniej jednostki."

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Dąbrowa Górnicza i okolice

Montujemy pompy ciepła na terenie Małopolski i Śląska w więc mamy też montaże pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej. W naszym zespole mamy doświdczonych instalatorów, którzy montują pompy ciepła ale również inżynierów sprzedaży, którzy dobierają pompy ciepła dla naszych klientów w Dąbrowie Górniczej.

W swojej ofercie mamy pompy ciepła od różnych producentów ponieważ chcemy mieć możliwość doboru i montażu pompy ciepła do każdego domu w Dąbrowie Górniczej. Każdy z producentów ma swoją specyfikę i pompy ciepła przeznaczone do różnych powierzchni lub odbirników ciepła.

Nie tylko montujemy ale również serwisujemy pompy ciepła zamontowane przez nas w Dąbrowie Górniczej. W razie usterki staramy się rozwiązać problem zdlanie. Jeżeli wprowadzone środki zaradcze nie przynaszą skutku to przyjeżdzamy do klientów i seriwsujemy pompę ciepła na miejscu.
KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła