ikona przedstawiająca pracownikow udzielajacych konsultacji na temat pompę ciepła

Wiedza na temat pomp ciepła w pigułce

Każdy z klientów, którzy zaczynają szukać informacji na temat pomp ciepła przyznaje, że jest przytłoczony ilością informacji. Dlatego też poniżej omówiliśmy w zwięzły sposób najważniejsze aspekty związane z tematyką pomp ciepła. Gdyby coś było niejasne to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z wielką chęcią odpowiemy na nurtujące pytania!
Poradnik dotyczący pomp ciepła
Co to jest pompa ciepła powietrzna i dlaczego jest tak popularna?
Obecnie najbardziej popularnymi systemami grzewczymi budynków są pompy ciepła. Polacy coraz częściej sięgają po takie rozwiązanie. Biorąc pod uwagę ogólną liczbę sprzedanych urządzeń do ogrzewania budynków w Polsce pompy ciepła stanowiły aż 1/3 całego rynku ogrzewnictwa. Największym zainteresowaniem cieszyły się powietrzne pompy ciepła, których wzrost rok do roku wyniósł aż 137%. Z czego wynika tak duże zainteresowanie akurat tym typem pomp ciepła?
Dowiedz się więcej »
Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jednym pierwszych pytań, które zadaje sobie inwestor szukający informacji na temat pomp ciepła, jest pytanie o jej cenę wraz z montażem. Niestety cena jest uzależniona jest od wielu czynników i ciężko podać jedną kwotę. Każdy dom jest inny i inne są potrzeby jego mieszkańców. W poniższym artykule podejmę próbę oszacowania przynajmniej widełek cenowych na podstawie naszych ostatnich wycen oraz postaram się wskazać składowe finalnej ceny.
Dowiedz się więcej »
Co to jest współczynnik COP pompy ciepła i czym różni się od współczynnika SCOP?
Oba powyższe współczynniki określają nam sprawność pompy ciepła czyli stosunek energii elektrycznej pobranej z sieci do energii cieplnej wytworzonej przez sprężarkę. Sam współczynnik COP pompy ciepła mówi nam o chwilowej sprawności czyli sprawności pompy ciepła w konkretnej temperaturze zewnętrznej i konkretnej temperaturze wody kotłowej. Natomiast współczynnik SCOP pompy ciepła to sezonowa sprawność pompy ciepła liczonej w skali całego roku.
Dowiedz się więcej »
Powietrzne pompy ciepła typu split i monoblok. Którą wybrać?
Rozróżniamy głównie 2 typy powietrznych pomp ciepła: split i monoblok. Idea wytwarzania ciepła jest taka sama - ciepło pochodzi z powietrza a za pomocą przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego jest transportowane do wody kotłowej poprzez wymiennik ciepła. Główną różnicą między niemi jest lokalizacja skraplacza, miejsce wykonywania linii chłodniczej, ryzyko zamarznięcia rurociągu oraz gabaryty. W poniższym artykule postaramy się nieco rozjaśnić wspomniane kwestie.
Dowiedz się więcej »
Jak działa pompa ciepła?
Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła? Jak działa pompa ciepła?
Dowiedz się więcej »
Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą liczyć Polacy?
Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą liczyć Polacy? Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą liczyć Polacy? Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą liczyć Polacy? Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą liczyć Polacy? Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą liczyć Polacy? Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła mogą liczyć Polacy?
Dowiedz się więcej »
Dlaczego klienci często wybrają pompę ciepła Panasonic?
Dlaczego klienci często wybrają pompę ciepła Panasonic? Dlaczego klienci często wybrają pompę ciepła Panasonic? Dlaczego klienci często wybrają pompę ciepła Panasonic? Dlaczego klienci często wybrają pompę ciepła Panasonic? Dlaczego klienci często wybrają pompę ciepła Panasonic? Dlaczego klienci często wybrają pompę ciepła Panasonic?
Dowiedz się więcej »
Dlaczego pompa ciepła Mitsubishi Zubadan idealnie nadaje się na grzejniki?
Dlaczego pompa ciepła Mitsubishi Zubadan idealnie nadaje się na grzejniki? Dlaczego pompa ciepła Mitsubishi Zubadan idealnie nadaje się na grzejniki? Dlaczego pompa ciepła Mitsubishi Zubadan idealnie nadaje się na grzejniki? Dlaczego pompa ciepła Mitsubishi Zubadan idealnie nadaje się na grzejniki? Dlaczego pompa ciepła Mitsubishi Zubadan idealnie nadaje się na grzejniki?
Dowiedz się więcej »
Jaki jest koszt montażu pompy ciepła?
Jaki jest koszt montażu pompy ciepła? Jaki jest koszt montażu pompy ciepła? Jaki jest koszt montażu pompy ciepła? Jaki jest koszt montażu pompy ciepła? Jaki jest koszt montażu pompy ciepła? Jaki jest koszt montażu pompy ciepła? Jaki jest koszt montażu pompy ciepła? Jaki jest koszt montażu pompy ciepła?
Dowiedz się więcej »
Czym się różni pompa ciepła powietrze-woda od pompy ciepła powietrze-powietrze?
Czym się różni pompa ciepła powietrze-woda od pompy ciepła powietrze-powietrze? Czym się różni pompa ciepła powietrze-woda od pompy ciepła powietrze-powietrze? Czym się różni pompa ciepła powietrze-woda od pompy ciepła powietrze-powietrze? Czym się różni pompa ciepła powietrze-woda od pompy ciepła powietrze-powietrze?
Dowiedz się więcej »
Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce?
Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce? Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce? Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce? Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce? Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce? Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce? Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce? Jaką opinie mają pompy ciepła w Polsce?
Dowiedz się więcej »
Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2?
Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2?
Dowiedz się więcej »
Najbardziej powszechne schematy instalacji z pompą ciepłą?
Najbardziej powszechne schematy instalacji z pompą ciepłą? Najbardziej powszechne schematy instalacji z pompą ciepłą? Najbardziej powszechne schematy instalacji z pompą ciepłą? Najbardziej powszechne schematy instalacji z pompą ciepłą? Najbardziej powszechne schematy instalacji z pompą ciepłą?
Dowiedz się więcej »
Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2?
Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150 m2?
Dowiedz się więcej »
Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2?
Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200 m2?
Dowiedz się więcej »
Jaki zastosować bufor do pompy ciepła?
Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła? Jaki zastosować bufor do pompy ciepła?
Dowiedz się więcej »
Jak głośna jest pompa ciepła?
Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła? Jak głośna jest pompa ciepła?
Dowiedz się więcej »
Jakie jest roczne zużycie prądu przez pompę ciepła?
Jakie jest roczne zużycie prądu przez pompę ciepła? Jakie jest roczne zużycie prądu przez pompę ciepła? Jakie jest roczne zużycie prądu przez pompę ciepła? Jakie jest roczne zużycie prądu przez pompę ciepła? Jakie jest roczne zużycie prądu przez pompę ciepła? Jakie jest roczne zużycie prądu przez pompę ciepła?
Dowiedz się więcej »
Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła?
Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła? Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła? Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła? Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła? Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła? Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła? Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła? Jakie zasobniki cwu do pomp ciepła?
Dowiedz się więcej »
Czy istnieje ranking pomp ciepła?
Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła? Czy istnieje ranking pomp ciepła?
Dowiedz się więcej »
KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła