ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Bochniago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Bochnia

Pompa ciepła w Bochni to w ostatnim czasie najbardziej popularne źródło ciepła w nowych ale również w modernizowanych domach. Rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców oraz odpowiedzialność za powietrze, którym wszyscy oddychamy. Nie bez znaczenia są również dotacje, które wspierają montaż pomp ciepła w Bochni. Postaw na ekologię i ekonomię.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Bochni

Pompy ciepła Mitsubishi • Bochnia
Pompy ciepła Mitsubishi w Bochni przodują wśród mieszkańców w kategorii nowoczesnych systemów grzewczych. Nie bez powodu! Pompy ciepła Mitsubishi to lider technologii sprężarkowej, który produkuje pompy ciepła zarówno do domów starszych, modernizowanych z instlacją grzejnikową jak również do domów nowoczesnych z ogrzewaniem podłogowym. To co wyróżnia pompy ciepła Mitsubishi to fakt, że cały typoszerg pomp ciepła jest na ekologicznym czynniku R32 oraz posiada 1 wentylar czyli są cichymi urządzeniami. Dodatkowo pompy ciepła tego japońskiego producenta posiadają funkcję autoadaptacji tzn. same budują krzywą grzewczą i ją korygują by jak najbardziej ekonomicznie działać. Mitsubishi stworzyło pompy ciepła, które w Bochni potrafią wygrzać prawie każdy budynek jednorodzinny.
Pompy ciepła Panasonic • Bochnia
Panaosnic to również producent z pierwszej trójki, jeśli chodzi o ilość montaży pomp ciepła w Bochni. To doskonałe pompy ciepła, które posiadają znakomity stosunek jakości do ceny. Obecnie również wszyskie pompy ciepła oparte są na czynniku R32. Proucent posiada pompy ciepła zarówno w wersji split i monoblok. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest fakt, że my jako firma instlacyjna możemy diagnozować i konfigurować pompę ciepła zdalnie przez intewrnet oraz na bieżąco mamy podgląd jej pracy.
Pompy ciepła LG • Bochnia
LG jako producent pompy ciepła, w Bochni równiż zyskują na poplularności. Ten koreański producnet posiada w swojej ofercie pompy ciepła w wersji split, hydrosplit czyli monoblok z jednostką wewnętrzną oraz klasyczny monoblok. Pompy ciepła LG Therma V do mocy 9 kW oparte są na czynniku R32 i nadają sie do współpracy z grzejnikami. Pompy ciepła o mocy 12 kW, 14 kW i 16 kW oparte są na czynniku R410 i nadają sie do współpracy z ogrzewaniem podłogowym.
Pompy ciepła Nibe • Bochnia
Nibe, szwedzki producent pomp ciepła, w Bochni ma wielu swoich zwolenników. Klienci wybierają tą markę ze względu na duże zaufanie do skandynawskich produktów. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Nibe jest fakt, że posiadają one bardzo wysoką sprawność czyli stosunek wyprodukowanej energii cieplnej do pobranej energii elektrycznej. Nibe od podnad 40 lat produkuje pompy ciepła i posiada w swojej ofercie pompy ciepła powietrzne oraz gruntowe.
Pompy ciepła Vaillant • Bochnia
Vaillanta, producenta pomp ciepła, w Bochni nikomu nie trzeba przestawiać. Ta niemiecka firma istnieje od 1874 roku i od początku swojego istnienia zajmuje się ogrzewnictwem. Pompy ciepła Vaillant słyną z bardzo solidnej konstrukcji oraz wysokiej kultury pracy. Generują bardzo niskie ciśnienie akustyczne przez co mogą być stosowane w gęstej zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Dodatkwo pompy ciepła Vaillant otrzymały wiele nagród za swoje wzornictwo.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Bochni i okolic

Poniższe zdjęcia przedstawiają najważniejsze elementy inastalacji pomp ciepła w Bochni lub okolicznych miejscowościach. Na zdjęciach widać jednostki zewnętrzne oraz wewnętrzne pomp ciepła. Jednostka zewnętrzna przykręcona jest śrubami nierdzewnymi do fundamentu przez podkłady wibroizolacyjne. Jednostka zewnętrzna podniejsiona jest względem gruntu o minimum 30 cm oraz oddalona od ściany o około 20 lub 30 cm. Pod jednostką zewnętrzną pompy ciepła znajduje się rura odprowadzająca skropliny lub wodę z defrostu do strefy przemarzania.

Jednostka wewnętrzna pompy ciepła tzw. hydrobox znajduje się w kotłowni lub maszynowni. Przykręcona jest do ściany na wysokości umożliwiającej łatwą obsługę sterownika przez urzytkownika. Na zdjęciach z kotłwoni znajduje się najczęściej jeszcze zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz bufor. Każda nasza istalacja zabezpieczona jest przez filtr magnetyczny, który jest przez nasz czyszczony podczas okresowego przeglądu. Dodatkowo istalacja wody użytkowej oraz instlacja centralnego ogrzewania zabezpieczona są naczyniami przeponowymi.

W naszych instlacjach pomp ciepła w Bochni nie oszczędzamy na elementach wysposażenia kotłowni dlatego też stosujemy urządznia producnetów z górnej półki takich jak separatory firmy Flamco, zasobniki i bufory OSO Hotwater, Joule, Galmet, pompy obiegowe Wilo, naczynia przeponowe Reflex, rury i kształtki Kan-Therm, izolacje Armaflex, zabezpiecznia elektryczne Schneider, zawory Valvex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Bochni

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest relatywnie tania w użytkowaniu. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi jej eksplatacja może nic nie kosztować mieszkańców Bochni.
Bezobsługowa
Dobrze skofigurowana pompa ciepła po montażu przez firmę instalacyjną jest praktycznie bezobsługowa. Zmiana temperatury może odbywać się może przez storownik pompy cieła lub aplikacje mobilną.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie truje mieszkańców Bochni ponieważ nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Nie dochodzi w niej do procesu spalania więc nie jest szkodliwa dla środowiska.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swoejego funcjonowania potrzebuje niedużej ilości prądu oraz odnawialnego źródła takiego jak grunt, woda lub powietrze. Są to zasoby praktycznie nieograniczone.
Bezpieczna
Ciepło w pompie ciepła powstaje w wyniku przemian w obiegu termodynamicznym czynnika chłodniczego. Nie towarzyszy temu procesowi spalanie paliwa stałego więc nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia.
Cicha
Pompa ciepła pracuje relatywnie cicho i spełania wszystkie normy hałasu. Wystarczy, że jest dobrze zloklizwana względem budynku oraz granicy działki. Domownicy i sąsiedzi mogą spać spokojnie.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Bochni

Ogólnie pompy ciepła można podzielić na gruntowe, powietrzne i wodne. Zdecydowanie najcześciej montowane pompy ciepła w Bochni to pompy ciepła powietrzne a w zasadzie powietrze-woda. Natomiast powietrzne pompy ciepła możemy podzielić ze względu na lokalizacje skraplacza na pompy ciepła typu split i monoblok.

W pompych ciepła typu split wymiennik ciepła pomiędzy czynnikiem chłodnicznym a wodą kotłową tzw. skraplacz znajduje się w jednostce wewnętrznej. Jendostka wewnętrzna pompy ciepła połączona jest z jednostką zewnętrzną linią chłodniczą w której krąży w obiegu termodunamicznym czynnik chłodniczy. To połączenie jednostek obywa się na miejscu inwestycji. Chynnik chłodniczy jest substancją niezamarzającą więc w przypadku braku prądu w Bochni pompa ciepła nie jest narażona na awarię.

Pompa ciepła typu monobolk składa się tylko z jednostki zewnętrznej, w której zlokalizowany jest cały układ chłodniczy w tym skraplacz. Układ ten jest wykonany w fabryce przez producenta. Jest to tzw. ukłąd hermetycznie zamknięty. Z jednostki zewnętrznej wystają tylko 2 krućce (zasilenie i powrót) do których podłączany jest domowy układ centralnego ogrzewania. W przypadku zaniku prądu w Bochni pompa ciepła może ulec awari ponieważ rury z wodą kotłową zlokalizwane na zewnątrz mogą zamarznąć. Aby tego uniknąć stosujemy zawory zrzutowe, które wykrywają wodę kotłową o temperaturze poniżej 3 stopni Celsjusza i otwierają się zrzucając wodę kotłową z układu centralnego ogrzewania.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Bochni

Konrad z Bochni
"Jest bardzo zadowolony. Pompa ciepła zamonowana tak jak trzeba. Widać, że ekipa Nisco nie oszczędza na materiałach i jest dobrze zorganizowana. Polecaam pompę ciepła każdeu, kto ceni sobie spokojną głowę i czas z rodziną."
Rafał z Bochni
"W końcu nie muszę chodzić do kotłowni, rozpalać pieca i uzupełniać węgla. Sąsiad mnie namówił i nie żałuje. Teraz jak chce zmienić sobie temperaturę to wystarczy, że wyciągnę telefon z kieszeni i uruchomię aplikację. Inwestycja warta swojej ceny."
Kinga z Bochni
"Zamontowałam pompę ciepła u moich starszych rodziców. W okresie grzewczym przyjeżdżam do nich na herbatke a nie by rozpalać w piecu. Rodzice są bardzo zadowoleni a ja mam pewność, że rodzice nie marzną. Polecam!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Bochni

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Bochni?
Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalacje i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.
Ile kosztuje pompa ciepła w Bochni?
Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Bochni?
Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.
Czy pompa ciepła nadaje się na grzejniki w Bochni?
Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.
Ile prądu zużywa pompa ciepła w Bochni?
Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Bochnia i okolice

Montaże pomp ciepła wykonujemy na całym Śląsku i w całej Małopolsce a więc montujemy pompy ciepła w Bochni i okolicznych miejscowościach. Zatrudniamy tylko doświadczonych hydraulików i chłódników z wieloletnim doświadczeniem w montażu pomp ciepła. W naszym zespole są również doradcy techniczno-handlowi, którzy dobierają pompy ciepła w Bochni dla naszych klientów.

Montujemy pompy ciepła tylko producentów z najwyższej półki takich jak Mitsubishi, Daikin lub Panasonic. Każdy z wymienionych producentów posiada bardzo dobrą dokumentację tehniczną, wykresy mocy, schematy elektryczne i dokumentację serwisową. Bazujemy na kilku producentach, by móc dobrać pompę ciepła idealnie pasujacą do domów oraz potrzeb naszych klientów w Bochni.

Pompy ciepła w Bochni dobieramy na bazie obliczeń a nie z metra lub na oko. Co więcej każda pompa podłączona jest do internetu więc możemy ją zdalnie monitorować. W razie usterki przyjeżdzamy na miejsce i staramy się przprowadzić serwis pompy ciepła na miejscu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Bochni

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła