ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Bielska-Białejego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Bielsko-Biała

W okolicy Bielsko-Biała większość zanieczyszczeń powietrza pochodzi z pieców domowych, jednak sytuacja ta ulega zmianie wraz z wprowadzeniem uchwały antysmogowej przez województwo Śląskie. W związku z tymi krokami, coraz więcej osób decyduje się na pompy ciepła w Bielsku-Białej. W podjęciu takiej decyzji wspiera ich wiele ogólnopolskich i lokalnych dotacji do pomp ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Bielsku-Białej

Pompy ciepła Mitsubishi • Bielsko-Biała
W Bielsku-Białej pompy ciepła Mitsubishi uznawane za liderów w swojej kategorii. W szczególności seria pomp ciepła Zubadan zapewnia niezwykle wysoką wydajność przy systemie grzewczym opartym na grzejnikach. Srężarka pompy ciepła umożliwia uzyskanie wody kotłowej o temperaturze 55 stopni Celsjusza nawet przy temperaturze otoczenia wynoszącej -15 stopni Celsjusza. Natomiast seria pomp ciepła Eco Inverter idealnie sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym. Aspekt ekologiczny również ma ogromne znaczenie, ponieważ wszystkie pompy ciepła wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Dodatkowo wszyskie pompy ciepła są 1-wentylatorowe co sprawia, że są bardzo ciche i nie uciążliwe dla mieszkańców lub sąsiadów. Cechą charakterystyczną pomp ciepła Mitsubishi jest bardzo niska modulacja spreżarki oraz funkcja autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje w razie potrzeby.
Pompy ciepła Panasonic • Bielsko-Biała
Panasonic jest coraz chętniej wybieraną pompą ciepła w Bielsku-Białej. Pompy ciepła Panasonic oferują wszechstronność i przystępną cenę. Ten japoński producent pomp ciepła cieszy się renomą niezawodnego i solidnego, co jest niezwykle ważne przy tak kluczowej instalacji domowej jaką jest pompa ciepła. Dużą zaletą tych pomp ciepła jest możliwość zdalnej konfiguracji i diagnozowania ewentualnych problemów przez firmę instalacyjną, co zapewnia pełen komfort użytkowania dla właścicieli. W katalogu Panasonic występują zarówno pompy ciepła o niewielkiej mocy nadające się do małych domów lub nawet mieszkań oraz pompy ciepła o zdecydowanie większej mocy, które idealnie sprawdzają się w dużych domach termomodernizowanych a nawet małych biurowcach lub pensjonatach.
Pompy ciepła LG • Bielsko-Biała
Mieszkańcy Bielsko-Biała pompy ciepła LG Therma V wybierają bardzo często. Tej koreański producent oferuje pompy ciepła w różnych wersjach, w tym split, hydrosplit i monoblok, co daje duże możliwości dostosowania do konkretnych potrzeb. Pompy ciepła LG potrafią pracować też w trudnych warunkach bo aż do -25 stopni Celsjusza. Pompy ciepła wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32 i generują moc cieplną do 9 kW. W modelach o większej mocy, tj. 12, 14 i 16 kW, zastosowany jest czynnik chłodniczy R410A. Pompy ciepła LG posiadają wszstkie funkcje, które przecietny domek w Bielsku-Białej potrzebuje. Do tych funkcji należy podstawowa auatoadaptacja, możliowść pracy z bufore, możliwość wysterowania pompami obiegowymi za buforem oraz funkcja sterowania 2 obiegami grzewczymi.
Pompy ciepła Nibe • Bielsko-Biała
Nibe jako szwedzki producent pomp ciepła w Bielsku-Białej i okolicy jest bardzo popularny. Firma ta produkuje pompy ciepła od ponad 40 lat. Cechą charakterysytczną pomp ciepła Nibe jest niezwykle wysoki współczynnik COP. Oznacza to, że pompy ciepła pobierają niwielką ilość energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej. Dlatego też, klienci z Bielska-Białej i okolic często ufają pompom ciepła Nibe i polecaję je znajomym i rodzinie.
Pompy ciepła Vaillant • Bielsko-Biała
Vaillanta, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Bielsku-Białej nikomu przedstawiać nie trzeba. Mieszkańcy znają go doskonale ze względu na świetne piece gazowe. Producnet też produkuje inwerterowe pompy ciepła, które automatycznie dostosowują swoją moc do bieżących potrzeb budynku, co skutkuje oszczędnością energii i redukcją kosztów eksploatacyjnych. Firma w swoim katalogu ma zróżnicowany wybór pomp ciepła, w tym modele powietrzno-wodne oraz gruntowo-wodne o doskonałej konstruki i wzornictwie. Pompy ciepła Vaillant są niezwykle ciche więc z powodzeniem mogą być stosowane w gęstej zabudowie szeregowej lub bliźniaczej w Bielsku-Białej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Bielska-Białej i okolic

Z dumą prezentujemy nasze realizacje dotyczące instalacji pomp ciepła w Bielsku-Białej i okolicy. Nasza firma korzysta wyłącznie z produktów najwyższej jakości, takich jak trójdorożne zawory od Afriso, magnetyczne separatory zanieczyszczeń od marki Flamco oraz pompy obiegowe od firmy Wilo, zapewniając tym samym trwałość i niezawodność całego systemu. Instalacja pompy ciepła jest również bezpieczna dzięki natynkowej skrzynce elektrycznej wyposażonej w licznik i zabezpieczenia nadprądowe od firmy Schneider.

W naszych instalacjach pomp ciepła wykorzystujemy tylko najlepsze zbiorniki na ciepłą wodę użytkową, pochodzące od renomowanych producentów, takich norweska marka OSO Hotwater, irlandzki producent Joule czy polska firma Galmet. Aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa instlacji centralnego ogrzewania, stosujemy także naczynia z przeponą od uznanej marki Reflex. Do elementów rur i kształtek wybieramy niezawodne produkty producenta Kan-therm. Natomiast zawory odcinające montujemy z firmy Valvex. Użycie najwyższej klasy produktów sprawia, że zainstalowane przez nas pompy ciepła w Bielsku-Białej służą klientom przez długie lata.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Bielsku-Białej

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła zużywa niewielką ilość energii elektrycznej w porównaniu do wyprodukowanej energii cieplnej. Jak klient posiada instalacje fotowoltaiczną to może stanowić bezkosztowny system ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga regularnego uzupełniania węgla, drewna lub ekogroszku. Raz dobrze ustawiona działa przez cały sezon grzewczy. Parametry pracy można zmieniać na sterowniku lub w aplikacji na smartfonie.
Niskoemisyjna
Pompa nie emituje szczkodliwych substancji do atmosfery. Do wytwarzania ciała wykrzystuje prąd oraz właściwości termodynamiczne zamkniętego obiegu chłodniczego.
Samowystarczalna
Pompa do swojego działania potrzebuje tylko i wyłącznie odnawialnych źródeł energi takich jak powietrze, grunt lub woda oraz niewielką ilość prądu.
Bezpieczna
Pompa ciepła używa czynnika chłodniczego o niskiej palności oraz wybuchowości. Nie zachodzi w niej proces spalania wiec nie niegroścny jest wybych lub zatrucie w przypadku rozszczelnienia.
Cicha
Pomoa ciepła jest na tyle ciecha, że jej praca nie przeskadza domownikom lub sąsiadom. Podczas uruchomiania często słyszymy "Myślałem, że jest głośniejsza".

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Bielsku-Białej

Ogólnie pompy ciepła możemy podzielić ze względu na dolne źródło czyli skąd pompa ciepła czerpie pierwotną energię. Wyróźniamy pompy ciepła gruntowe, pompy ciepła wodne i pompy ciepła powietrzne. W Bielsku-Białej pompy ciepła powietrzme są zdecydowanie najczęsciej montowane. Pompy ciepła powietrzne z koleii możemy podzielić na dwa rodzaje: pompy ciepła typu split i monoblok. Idea pracy jest taka sama jednak różnią się sposobem podłączenia do instalcji centrnalnego ogrzewania i lokalizacją wymienników ciepła.

Pompy ciepła split składają się z części wewnętrznej i zewnętrznej pobierającej energię z otoczenia. Jednostka wewnętrzna pompy ciepła odpowiada za dystrybucję energii cieplnej i logikę pracy pompy ciepła. W przypadku pomp ciepła splitowych parownik (wymiennik ciepła powietrze-czynnik chłodniczy) znajduje się w agregacie pompy ciepła na zewnętrz. Natomiast skraplacza (wymiennik ciepła czynnik chłodniczy-woda kotłowa) znajduje się w jednostce wewnętrznej. Oba te wymienniki połączone są ze sobą linią chłodniczą wykonywaną przez firmę isntalacyjną na miejscu montażu pompy ciepła.

Powietrzne pompy ciepła monoblok to urządzenia z jedną jednostką zewnętrzną. W przypadku pomp ciepła monoblok oba wymienniki ciepła (parownik oraz skraplacz) znajdują się właśnie w tej jednostce zewnętrznej. Ich szczelne połączenie czyli linia chłodnicza wykonywana jest fabryce przez producenta pompy ciepła. Z agregatu wystają tylko 2 króćce do których podłączane jest zasilanie i powrót od systemy centralnego ogrzewania domu.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Bielsku-Białej

Grzegorz z Bielska-Białej
"Montaż pompy ciepła pozwolił mi na znaczne obniżenie kosztów energii i zwiększenie efektywności ogrzewania. Polecam firmę Nisco."
Waldemar z Bielska-Białej
"Jestem bardzo zadowolony z jakości montażu pompy ciepła - instalacja przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów."
Dorota z Bielska-Białej
"Montaż pompy ciepła był dla mnie świetnym wyborem - urządzenie działa bezawaryjnie i oszczędza mi wiele czasu i pieniędzy."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Bielsku-Białej

Jak długo trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Bielsko-Biała i okolice

Zapewniamy usługi kompleksowej instalacji i serwisu pomp ciepła w Bielsko-Białej i okolic. Nasza praca charakteryzuje się najwyższym poziomem profesjonalizmu i zaangażowania, co umożliwia nam dostarczanie klientom innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, odpowiednio dopasowanych do ich wymagań. Zatrudniamy wykwalifikowanych instalatorów oraz inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Bielsku-Białej dla naszych klientów.

Jako firma specjalizująca się w dziedzinie pomp ciepła, oferujemy rozległy zakres usług, obejmujących serwisowanie pomp ciepła co zapewnia długotrwałą niezawodność pracy instalacji. Działamy jako rzetelny i godny zaufania partner, który zawsze służy profesjonalnym doradztwem i pomaga w wyborze najlepszego rozwiązania. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, a zapewnimy Ci kompleksową ofertę i fachową pomoc.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Bielsku-Białej

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła