ikona przedstawiająca herb nowego sącza w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Nowy Sącz

W mieście Nowy Sącz pompy ciepła są bardzo pożądane, ponieważ to miasto w Małopolsce należy do jednych z najbardziej zanieczyszczonych obszarów Polski. Pompy ciepła stanowią idealne rozwiązanie, ponieważ jako źródło ogrzewania nie emitują żadnych szkodliwych substancji do atmosfery w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów opartych na spalaniu paliw. Na popularność wpływją również liczne dotacje na pompy ciepła w Nowym Sączu.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Nowym Sączu

Pompy ciepła Mitsubishi • Nowy Sącz
Pompy ciepła Mitsubishi są uważane za liderów pomp ciepła w Nowym Sączu. Seria pomp ciepła Mitusbishi Zubadan zapewnia niezwykle wysoką wydajność w zasilaniu grzejników poprzez wykorzystanie zaawansowanej sprężarki, która umożliwia podgrzewanie wody kotłowej do temperatury 55 stopni Celsjusza nawet przy bardzo niskiej temperaturze otoczenia. Idealnie sprawidzi się w przypadku domów modernizowanych oprartych na ogrzewaniu grzejnikowym lub mieszanym. Natomiast seria pomp ciepła Mitsubishi Eco Inverter doskonale sprawdza się w przypadku podłogowego ogrzewania. Ważnym aspektem jest także fakt, że wszystkie jednostki pomp cieła Mitsubishi wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Co więcej wszyskie jedostki pomp ciepła tego japońskiego producneta są 1-wentylatorowe co przekłada się na niską moc akustyczną pompy ciepła. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawanasowanej autoadaptacji czyli pompa ciepła sama buduje i koryguje sobie krzywą grzewczą w zależności od aktualnego zapotrzebowania budynku na moc cieplną. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi bardzo nisko modulują mocą cieplną sprężarki co zapobiega ewentualnemu taktowaniu sprężaki w okresach przejściowych.
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Nowy Sącz
W mieście Nowy Sącz, pompy ciepła Panasonic są bardzo często wybierane przez mieskańców. Pompy ciepła Panasonic oferują wszechstronność i przystępną cenę. Japoński producent cieszy się opinią niezawodnego i solidnego dostawcy pomp ciepła, co ma duże znaczenie w przypadku tak kluczowej instalacji domowej jaką jest pompa ciepła. Wyróżniającą cechą tych urządzeń jest możliwość zdalnej konfiguracji oraz diagnozowania ewentualnych problemów przez firmę instalacyjną, co zapewnia użytkownikom pełen komfort i gwarancje ciągłości pracy pompy ciepła. Panasonic posiada w swoim katalogu pomp ciepła zarówno pompy ciepła o małej mocy nadające się do do nowoczesnych budynków lub nawet mieszkań oraz pompy ciepła o dużej mocy nadające się do dużych budynków czy nawet małych biurowców.
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Nowy Sącz
Daikin to japoński producent pomp ciepła. W swojej ofercie posiada gruntowe pompy ciepła oraz powietrzne. W Nowym Sączu powietrznych pomp ciepła jest zdecydowanie najwięcej zamontowanych z całej oferty Daikina. Pompy ciepła tego producenta wyróżniają się bardzo cichą pracą, serwisem fabrycznym oraz gwarancją, którą można wydłużyć do 10 lat. Wszystkie pompy ciepła tego producenta są na czynniku R32 co sprawia, że nie ma konieczności rejestracji ich w CRO. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w topowych pompach ciepła tego producenta znajdziemy podgrzewaną tacę ociekową jednostki zewnętrznej za pomocą gorącego czynnika chłodniczego. W katalogu znajdziemy pompy ciepła w wersji lodówkowej z zabudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (180 litrów oraz 230 litrów) oraz pompy ciepła w wersji z klasycznym hydroboxem wiszącym na ścianie.
zdjęcie przedstawiające jednostki wewnętrzne pomp ciepła daikin zdjęcie przedstawiające jednostki zewnętrzne pomp ciepła daikin
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Nowy Sącz
Często to właśnie mieszkańcy Nowego Sącza pompy ciepła LG Therma V wybierają w pierszej kolejnosci. Pompy ciepła Therma V oferowane są przez cenionego producenta z Korei Południowej. Pompy cieła LG dostępne w różnych wersjach, takich jak split, hydrosplit split (monoblok z jednostką wewnętrzną) i hydrosplit lub monoblok, co umożliwia ich łatwe dostosowanie do każdego domu w Nowym Sączu. Co ważne, pompy ciepła LG doskonale radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych, ponieważ potrafią działać przy -25 stopniach Celsjusza. Urządzenia te wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32 i mogą generować moc cieplną do 9 kW. W przypadku modeli o większej mocy, takich jak 12, 14 i 16 kW, stosowany jest czynnik chłodniczy R410A. Co więcej pompy ciepła LG posiadają wyszyskie funkcje jakie przeciętny dom w Nowym Sączu potrzebuje tj. sterowanie przez pompę ciepła 2 obiegami grzewczymi w standardzie, podstawowa autoadaptacja czy możliwość wysterowania pompą obiegową za buforem przez płytę główna pompy ciepła.
Pompy ciepła Nibe • Nowy Sącz
Pompy ciepła od szwedzkiego producenta Nibe cieszą się ogromnym uznaniem w regionie Nowego Sącza. Pompy ciepła firma Nibe produkuje już od ponad 40 lat. W swoim portfolio posiada zarówno pompy ciepła gruntowe jak również pompy ciepła powietrzne. Są to najwyższej jakości pompy ciepła o niezwykle wysokim współczynniku COP, co oznacza, że zapewniają one nie tylko wysoką wydajność, ale także oszczędność energii elektrycznej. Dzięki temu, klienci w regionie Nowego Sącza pompy ciepła Nibe obdarzyli duży zaufaniem.
Pompy ciepła Vaillant • Nowy Sącz
Pompy ciepła marki Vaillant cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Nowego Sącza i okolic, którzy poszukują innowacyjnych i wydajnych rozwiązań grzewczych. Dzięki zastosowaniu technologii inwertera, urządzenia te automatycznie dostosowują swoją moc do bieżących potrzeb, co pozwala na oszczędność energii i obniżenie kosztów eksploatacji. Vaillant oferuje również szeroki wybór pomp ciepła, w tym modele powietrzno-wodne i gruntowo-wodne, które są niezwykle trwałe i niezawodne. W ten sposób klienci z Nowego Sącza mają możliwość dopasowania urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Nowego Sącza lub okolic

Nasz zespół z dumą prezentuje instalacje pomp ciepła z malowniczego miasta Nowy Sącz i okolic. Jakość naszych usług i produktów jest niezwykle ważna dla naszej firmy. Stawiamy na najwyższej jakości elementy, takie jak magnetyczne separatory zanieczyszczeń od Flamco, trójdorożne zawory od Afriso i pompy obiegowe od Wilo, co zapewnia niezawodność i trwałość całego systemu.

Nasze instalacje są również bezpieczne, dzięki natynkowej skrzynce elektrycznej z licznikiem i zabezpieczeniami nadprądowymi od Schneider Electric. Zobacz, jak precyzyjnie zamontowane są nasze jednostki zewnętrzne oraz wewnętrzne jednostki, umieszczone w pomieszczeniach kotłowni. Dołącz do zadowolonych klientów i wybierz naszą firmę do instalacji pompy ciepła.

W naszych instalacjach stosujemy tylko najlepsze zbiorniki na ciepłą wodę użytkową takich producentów jak polska firma Galmet, norweska marka OSO Hotwater czy irlandzki producent Joule. Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu naczyń z przeponą od uznanej marki Reflex oraz niezawodnych produktów renomowanego producenta Kan-therm. W naszej instalacjach znajdują się również wyroby firmy Valvex, zapewniające doskonałą jakość i długą żywotność.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Nowym Sączu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła stanowi spory wydatek przy zakupie jednak jej ekspoloatacja jest mało kosztowna. W połączeniu z fotowoltaiką stanowi prawieże bezkosztowy system ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga codzinnej pracy przy niej ani uzupełniania paliwa. Raz dobrze ustawiona działa bezawaryjnie przez cały sezon grzewczy.
Niskoemisyjna
W pompie nie dochodzi do spalania paliwa srtałego. Żródłem ciepła jest prąd w połączeniu z odnawialnym źródłem takiem jak powietrze, grunt lub woda.
Samowystarczalna
Pompa ciepła nie potrzebuje węgla, drewna, oleju, ekogroszku lub gazu. Potrzebuje tylko prądu i dostępu do powietre, wody lub gruntu.
Bezpieczna
Pompa niczego nie spala więc jest bezpieczna dla domowników. Nie ma ryzyka wybuchu, zatrucia w wyniku rozszczelnienia się instalacji.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem stosunkowo cichym. Odpowiednia zlokalizowana nie będzie uciążliwa dla mieszkańców lub sąsiadów.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Nowym Sączu

Pompy ciepła to urządzenia, które przetwarzają energię z otoczenia na energię cieplną, służącą do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. W zaleźnośi od dolnego źródła czyli skąd pochodzi odnawialna eneergia przetatrzan później przez pompę ciepła możemy podzielić pompy ciepła na gruntowe, powietrzne oraz wodne. W rejonie Nowego Sącza pompy ciepła powietrzne są zdecydowanie najbardziej popularne. Te z koleii w zależności od sposobu instalacji możemy podzielić na powietrzne pompy ciepła typu split i monoblok.

Pompy ciepła split składają się z dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej. Zewnętrzna pobiera energię z otoczenia, a część wewnętrzna odpowiada za rozprowadzenie energii cieplnej oraz algorytm pracy pompy ciepła. W Polsce, szczególnie w miejscowości Nowy Sącz, popularne są pompy ciepła powietrze-woda.

Pompy ciepła monoblok to urządzenia z jedną jednostką zewnętrzną, pobierającą energię z powietrza, ziemi lub wody. Mimo że są bardziej ekonomiczne od modeli split, wymagają większej przestrzeni na zewnątrz budynku do ich zamontowania oraz mogą być mniej wydajne w skrajnych warunkach pogodowych.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Nowym Sączu

Maria z Nowego Sącza
"Fantastyczna firma! Instalacja pompy ciepła była zrobiona bardzo precyzyjnie, a wykorzystane produkty były najwyższej jakości. Nie mogę przestać zachwycać się tym, jak szybko pompa ciepła ogrzewa moje mieszkanie."
Piotr z Nowego Sącza
"Polecam z czystym sumieniem! Firma zainstalowała u mnie pompę ciepła Mitsubishi, która jest bardzo wydajna i ekonomiczna. Właściciele firmy są bardzo kompetentni i zawsze służą pomocą."
Piotr z Nowego Sącza
"Świetna ekipa! Zainstalowali u mnie pompę ciepła Panasonic i jestem bardzo zadowolony z efektów. Oszczędzam na rachunkach za prąd, a moje mieszkanie jest teraz przyjemnie ciepłe. Polecam każdemu!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Nowym Sączu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Nowym Sączu?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Nowym Sączu?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Nowym Sączu?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Nowym Sączu pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Nowym Sączu?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7000 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Nowy Sącz

Jako lider na rynku montażu pomp ciepła, oferujemy naszym klientom z Nowego Sącza kompleksowe usługi, które charakteryzują się najwyższym poziomem jakości i zaangażowania. Nasza wiedza i doświadczenie w pompach ciepła pozwala nam na dostarczanie innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, które są idealnie dopasowane do unikalnych wymagań każdego klienta z Nowego Sącza.

Nasz zespół składa się z doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom opratym o pompy ciepła. Zatrudniamy instalatorów ale również doradców techniczno-handowych, którzy dobierają pompy ciepła§ w Nowym Sączu dla naszych klientów. Działamy na obszarze Nowy Sącz i okolice, zapewniając naszym klientom łatwy i szybki dostęp do naszych usług. W ramach naszej oferty znajduje się szeroki zakres usług, obejmujących instalację, konserwację oraz serwis pomp ciepła co pozwala na długotrwałą niezawodność całej instalacji.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Nowym Sączu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła