ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Żywiecgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Żywiec

Mieszkańcy tej przepięknej miejscowości jaką jest Żywiec, pompy ciepła instalują od kilku lat z dużą intensywnością. Wynika to z większej świadomości mieszkańców oraz proekologicznego podejścia. Lokalne programy takie jak "Słoneczna Żywiecczyzna", czy ogólnopolskie programy takie jak "Mój Prąd", "Moje Ciepło" czy "Czyste Powietrze" wspierają dofinasowują montaż pomp ciepła w Żywcu.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Żywcu

Pompy ciepła Mitsubishi • Żywiec
Mitsubishi, producent wysokiej klasy pomp ciepła, w Żywcu wiedzie prym w ilości instalacji. Ten producnet wyróżnia się bardzo dużym zakresem modulacji sprężarki. Pompy te potrafią zmodoulować nawet do 2 kW mocy cieplnej. Dodatkowo posiada funkcję zaawansowanej autoadaptacji, która sama buduje i koryguje krzywą grzewczą. Co więcej cały typoszerego pomp od 4 kW do 14 kW wykorzystuje czynnik R32. Sprawian to, że nie trzeba rejestrować pompy ciepła w Centralnym Rejestrze Operatorów. Poza tym wszyskie pompy ciepła są pompami jednowentylatorowymi co przekłada się na niską moc akustyczną generowaną przez jednostkę zewnętrzną.
Pompy ciepła Panasonic • Żywiec
Panasonic to poducent pomp ciepła, który w Żywcu ma sporą ilość instalacji. Głównie są to pompy ciepła z serii T-cap ze względu na możliwość pracy nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -28 stopni Celsjusza. Poza tym pompy ciepła Panasonic to sprawdzona, solidna kostrukcja, która bezawaryjnie pracuje nawaet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Pompy ciepła Panasonic wyróżniają się możliwością zdalnej diagnozy oraz konfiguracji przez firmę instalacyjną. Dodatkowo pompy ciepła Panasonic posiadają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Pompy ciepła LG • Żywiec
Pompy ciepła LG w Żywcu mają coraz większą liczbę swoich zwolenników. Pompy ciepła tego koreańskiego producenta do mocy 9 kW oparte są na czynniku R32. Jednostki w wersji split o mocy nominalnej 12 kW, 14 kW oraz 16 kW wykorzystują czynnik R410. LG posiada w swojej ofercie pompy w wersji split, hydrosplit i monoblok. Pompy ciepła LG posiadają w standardzie funckę podstawowej autoadaptacji oraz możliwość wysterowania 2 obiegami grzewczymi.
Pompy ciepła Nibe • Żywiec
Szwedzkie pompy ciepła Nibe w Żywcu są coraz częściej montowane. Skandynawski producent porodukuje je już od ponad 40 lat. Pompy ciepła Nibe słyną z wysokiego współczynnika COP czyli stosunku energii cieplnej wyprodukowanej przez pompę ciepła do energii elektrycznej przez nią pobranej. Producent w swojej ofercie posiada powietrzne pompy ciepła w wersji split i monoblok oraz gruntowe pompy ciepła.
Pompy ciepła Vaillant • Żywiec
Marka pomp ciepła Vaillant w Żywcu jest znana przede wszystkim z powodu pieców gazowych. Ten niemiecki poroducent produkuje jednak również doskonałe pompy cipeła. Marka istanieje od 1874 roku. Pompy ciepła Vaillant wybierane są przez kilentów ze względu na zaufanie do marki oraz świetny design. Dodatkowo pompy cieła tego producenta sprawdzą się świetnie w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej ponieważ generują niską moc akustyczną.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Żywca i okolic

Na poniższych zdjęciach znajdują się nasze realizacje pomp cieła z Żywca lub okolicznych miejscowości. Zdjęcia przedstawiją zewnętrzną pompy ciepła oraz kotłownię, w której znajduje się jednostka wewnętrzna, zosobnik ciepłej wody użytkowej oraz bufor.

Wychodzimy z założenia, że jeżeli ktoś już inwestuje w pompę ciepła w Żywcu to nie powinnien oszczędzać na komponentach uzupełniających. Z tego powodu w naszych instalacjach opartych na pompie ciepła stosujemy najwyższej klasy produkty takie jak zawory trójdrogowe lub mieszacze Afrso, pompy obiegowe Wilo, magnetoodmulacze Flamco, zasobniki ciepłej wody użytkowej oraz bufory norwesiej firmy OSO Hotwater lub polskiej firmy Galmet. Zawory używamy polskiej firmy Galmet a wzsykie kształtki i rury polskiego producenta Kan-Therm. Zabezpiecznie elektryczne stosujemy firmy Schneider a naczynia przeponowe firmy Reflex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Żywcu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła generuje niskie koszty eksploatacyjne. W połączneiu z instalacją fotowoltaiczną może stanowić bezkosztowy system centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
Bezobsługowa
Do pompy ciepła nie trzeba zaglądać lub uzupełniać jej paliwa. Pompa ciepła to urządzenie w 100% elektryczne, które wykorzystuje właściwości czynnika chłodniczego do wytwarzania energii cieplnej.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła to urządznie niskoemisyjne a wręcz zero emistyjne. Podczas pracy pompy ciepła nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji, któ®e są szkodliwe dla człoweka lub środkowiska.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojej pracy wymaga tylko stosunkowo niewielkiej ilości prądu oraz odnawialnego źródła takiego jak powietrze, grunt lub woda. Za całą magię wytwarzania ciepła odpowiada czynnik chłodniczy.
Bezpieczna
Pompa ciepła jest bezpieczna dla domowników ponieważ nie dochodzi w niej do procesu spalania paliwa stałego. Ryzyko wybuchu lub zastrucia jest wyeliminowane do zera.
Cicha
Pompa ciepła spełnia wszystkie normy akustyczne. Wystarczy, że jest odpowiednio zamontowana oraz usytułowana względem stron świata i nie będzie uciążliwa dla mieszkańców lub sąsiadów.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Żywcu

Pompy ciepła możey podzielić na pompy ciepła powietrzne i gruntowe. Pompy ciepła typu spit i monoblok to rodzaje powietrznych pomp ciepła, które instalujemy w Żywcu i okolicznych miejscowościach.

Pompa ciepła typu split składa się z 2 jednostek: jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej. Obie te jednostki połączone są rurami chłodniczymi w ktrórych krąży czynnik chłodniczy. Wymiennik ciepła między czynnikiem chłodnicznym a wodą kotłową tzw. skraplacz znajduje się w jednostce wewnętrznej. W jednostce zewnętrznej pompy ciepła znajduje się parownik czyli wymiennik ciepła między powietrzem a czynnikiem chłodniczym.

Klasyczna pompa ciepła typu monoblok składa się z jednej jednostki zewnętrznej (agregatu), w której zamknięty jest cały układ chłoniczy tzn. skraplacz i parownik połączone rurami chłodniczymi. Z agregatu pompy ciepła do budynku wchodzimy rurami wodnymi i łączuymi je z układem centralnego ogrzewnia w domu. Na wypadek braku prądu odcinek między jednostką zewnetrzną pompy ciepłą a budynkiem zabezpieczony jest izolacją termiczną oraz sprcjalnymi zaworami zrzutowymi które otwierają sie w momencie wykrycia wody kotłowej o temperaturze 3 stopni Celsujsza.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Żywcu

Janusz z Żywca
"Jeste bardzo zadowolony z instalacji pompy ciepła przez firmę Nisco. Wszysko zaostało wykonane zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami oraz w terminie."
Tomasz z Żywca
"Pompa ciepła pracuje już 3 sezon i nie mam znią żadnych problemów. W domu ciepło a ja nie muszę codziennie chodzić do kotłowni."
Karolina z Żywca
"Wszysko ok. Pompa ciepła jak pompa ciepła. Bardzo doby kontakt z firmą. Odbiera telefony i odpisuje na wiadomości. Póki co wszysko działa."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Żywcu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Żywcu?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Żywcu?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Żywcu?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Żywcu pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Żywcu?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Żywiec i okolice

Nasz obszar działalności to całe województwo Małopolskie i Śląsk a więc montujemy pompy ciepła w Żywcu i okolicznych miejścowościach. Posiadamy własne ekipy montażowe, które montują pompy ciepła od wielu lat. Swoje doświadczanie doświadczenie zdobywały instalując kilkaset instlacji pomp ciepła. Zatrudniamy również doradców techniczno-handlowych, którzy dobierają pompy ciepła w Żywcu dla naszych klientów.

Montujemy pompy ciepła różnych producentów premium takich jak Mitsubishi, Daikin, Panasonic. Mając portfolio wielu producentów dopasowujemy pompy ciepła w Żywcu do danego budynku i miejsca, w którym jest wybudowany oraz potrzeb inwestorów. Każda pompa ma różne parametry techniczne, różną charakterysykę pracy i róźne funkcje.

Co więcej każda nasza instalacja pompy ciepła w Żywcu jest objęta naszym serwisem. Nie zostawiamy inwestorów samych sobie. Wspieramy ich na każdym etapie od oferty, dofinasowania po montraż i serwis pompy ciepła. Również wszyskie montowane przez nas pompy ciepła mają podpięcie do internetu więc za zgodą użytkownika mamy na bieżąco podglad ich pracy.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Żywcu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła