ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Jastrzębie Zdrójgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Jastrzębie-Zdrój

Zamontowane pompy ciepła w Jastrzebiu-Zdroju stanowią już duży odsetek źródeł ciepła w nowych oraz modernizowanych domach. Cieżko się temu dziwić ponieważ pompy ciepła to ekologiczne, ekonomiczne i zeroemisyjne systemy grzewcze. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju pompy ciepła wybierają coraz częściej ponieważ chcą oddychać czystym powietrzem jednoczeście dbając o własne zdrowie.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Jastrzębiu-Zdroju

Pompy ciepła Mitsubishi • Jastrzębie-Zdrój
Jeśli chodzi o ilość montaży pomp ciepła w Jastrzębiu-Zdroju to Mitsubishi wiedzie prym wśród domów mondernizowanych, w których wymienany jest piec na paliwo stałe. Mitsubishi posiada w swojej ofercie doskonałe pompy ciepła z serii Zubadan, które idealnie nadają się do domów modenizowanych oraz serię Eco Inverter, które idealnie sprawdzą się w nowych domach z ogrzewaniem podłogowym. Wszyskie pompy ciepła Mitusbishi są jednowenylatorowe oraz oparte są na ekologicznym czynniku R32. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i w razie potrzeby ją koryguje. Dodatkowo te japońskie pompy ciepła montowane w Jastrzębiu-Zdroju bardzo nisko modulują tzn. dostosowują swoja moc cieplną do aktulnego zapotrzebowania budynku. Jest to szczególnie istotne w okresach przejściowych takich jak wczesna jesień i późna wiosna, kiedy bydynki w Jastrzebiu-Zdroju nie potrzebują dużo ciepła.
Pompy ciepła Panasonic • Jastrzębie-Zdrój
Panasonic, japoński producent pomp ciepła, w Jastrzębiu-Zdroju może pochwalić się dużą ilościa zainstalowanych pomp ciepła. Solidna konstukcja i bardzo dobry stosunek jakości do ceny sprawiły, że mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju tym pomp ciepła zaufali. Co więcej wszyskie nowe pompy ciepła Panasonic oparte są na czynniku R32 co sprawia, że nie ma konieczności rejestracji pompy ciepła w CRO (Centralmny Rejestr Operatorów) i wgrywania corocznych przelądów pompy ciepła. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest fakt, że każda pompa ciepła podlączona do intenrtu, może być diagnozowana i konfigurowane zadalalnie przez firmę instalacyjną.
Pompy ciepła LG • Jastrzębie-Zdrój
Pompy ciepła LG w Jastrzębiu-Zdroju są zamontowane w wielu gospodarstwach domowych. Pompy ciepła LG serii Therma V posiadają wszystkie funkcje, które potrzebuje każdy przeciętny dom w Jastrzbiu-Zdroju. Posiadają funcję sterowania 2 obiegami grzewczymi, obsługują pompy oceigowe za bufore oraz mają funcję podstawowej autoadaptacji czyli potrafią same skorygować krzywą grzewczą by w zależności od aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Pompy ciepła LG do mocy 9 kW są na czynniku R32 i nadają się na grzejniki i podłogówkę, natomiast jednostki 12, 14, 16 kW są na czynniku R410 i nadają się na ogrzewanie podłogowe lub przewymiarowane grzejniki. Producent pomp ciepła LG ma w sowjej ofercie pompy ciepła typu split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną ) oraz monoblok.
Pompy ciepła Nibe • Jastrzębie-Zdrój
Pompy ciepła Nibe w Jastrzębiu-Zdroju są również bardzo popularne. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wybierają tą markę ze względu na duże zaufanie do produktów skandynawskich. Nibe to szedzki producent urządzeń grzewczych, który pompy ciepła produkuje już od ponad 40 lat a ogrzewnictwem zajmuje się od 1952 roku. Cecha wyróżniającą pompy ciepła Nibe jest wysoki współczynnik COP czyli stosunek wyprodukowanej energii cieplnej do pobranej energii elektrycznej. Nibe produkuje pompy ciepła powietrze-woda oraz solanka-woda czyli gruntowe.
Pompy ciepła Vaillant • Jastrzębie-Zdrój
Vaillanta, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Jastrzębiu-Zdroju nikomu nie trzeba przedstawiać. Bardzo wiele gospodarstw domowych ma piece gazowe tej marki. Producent ten wyróżnia się doskonałą, solidną konstrukcją oraz wyróżniającym się designem nagradzanym w wielu konkursach. Co więcej pompy ciepła Vaillant w Jastrzębiu-Zdroju z powodzeniem mogą być montowane w gęstej zabudowie bliżniaczej lub szeregowej ponieważ cechuje je niskia moc akustyczna jednostki zewnętrznej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Jastrzębia Zdroju i okolic

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszych przykładowych realizacji pomp ciepła w Jastrzębiu-Zdroju lub oklicznych miejscowościach. Na fotografiach znajdują się jednostki zewnętrzne pompy ciepła zlokalizwane na zewnętrz budynku. Agregat, bo tak można nazwać jendnostkę zewnętrzną pompy ciepła przytwierdzony jest do fundmanetu za pomocą długich nierdzewnych śrub, które przechodzą przez wibroizolatory. Natomiast jednostka wewnętrzna popy ciepła zloklaziowana jest w maszynowni, kotłowni lub garażu. W niedalekiej odległości od hydroboxa znajdują się bufor oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej.

Jeśli chodzi o marki komponentów, które używamy do poskładania kotłwoni opartej o pompę ciepła, to stawiamy na producentów premium takich. Zasobniki ciepłej wody użytkowej i bufory najczęściej stosujemy norweskiej, firmy OSO Hotwater, irlamndziej Joule lub polskiej Galmet. Magnetodomulacze stosujemuy firmy Flamco lub Fernox. Pompy obiegowe z potencjometrem o płynnie regulowanej mocy firmy Wilo lub Grundfos. Kształtki i rury marki Kan-Therm lub Geberit. Zawory odcinające firmy Valvex lub Ferro. Zawory mieszające lub przełączające firmy Afriso. Naczynia przeponowe firmy Reflex. Zabezpieczenia elektryczne firmy Schneider. Wszyskie w/w komponenty dają gwarancję nam i inwestorm z Jastrzębia-Zdroju, że pompa ciepła będzie działała bezawaryjnie długie lata.

Zalety pomp ciepła w Jastrzębiu-Zdroju

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła generuje niskie koszty eksploatacyjne. Paliwem dla niej jest darmowe odnawialne źródło energii oraz prąd, który inwestorzy mogę wytwarzać na własną rękę.
Bezobsługowa
Dobrze uruchomiona i skonfigurowana pompa ciepła po montażu jest praktycznie bezobsługowa. Nie trzeba jej doglądać, czyścić lub uzupełniać paliwa.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła jest niskoemisyjna a w zasadzie zeroemisyjna. Ciepło jest wytwarzane w wyniku przemian obiegu termodynamicznego a nie w wyniku spalania przez co inwestorzy nie trują środowiska.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania w zależności od typu pompy ciepła potrzebuje powietrza, wody lub gruntu oraz niewielką ilość prądu. Za proces wytwarzania ciepła odpowiada sprężarka, która spręża czynnik chłodniczy w postaci gazowej.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie dochodzi do splania co czyni ją bezpieczną. Każdy użytkownik pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju może czuć się bezpiecznie ponieważ w pompie ciepła nie ma ryzyka zatrucia lub wybuchu.
Cicha
Pompa ciepła jest użadzeniem relatywnie cichym. W przypadku pompu ciepła gruntowej średni poziom mocy akustycznej jednostki wewnętrznej to około 40 db. W przypadku pompy ciepła powietrznej moc akustyczna jednostki zewnętrznej to okołop 55 dB.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Jastrzębiu Zdroju

Pompy ciepła można odzielić ze względu na dolne źródło czyli skąd pochodzi pierwotna energia, która jest następnie przetwarzana przez obieg termodynamiczny w pompie ciepła. Możemy zatem wyróżnić pompy ciepła powietrze, gruntowe i wodne. W Jastrzębiu-Zdroju pompy ciepła powietrdzme są zdecydowanie najczęściej montowane.

Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek pompy ciepła: jednostki zewnętrznej zwanej agregatem i jednostki wewnętrznej zwanej hydroboxem. Obie jednostki połączone są linią chłodniczą czyli 2 rurami miedzianymi w których krąży czynnik chłodniczy. W jednostce zewnętrznej pompy ciepła znajduje się wymiennik ciepła zwany parownikiem a w jednostce wewnętrznej pompy ciepła znajduje się wymiennik ciepła zwany skraplaczem.

Klasyczne pompy ciepła typu monoblok składają się tylko z jednej jednostki zewnętrznej, w której znajduje się cały układ chłodniczy wraz ze skraplaczem i parownikiem. Układ ten jest lutowany w fabryce pomp ciepła i tam też jest wykonywana próba szczelności. Z agregatu wystają 2 króćce do których podłączmy rury wodne zasilające i powrtone z układu centralnego ogrzewania.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Jastrzębiu Zdroju

Grzegorz z Jastrzębia-Zdroju
"Jestem bardzo zadowolony z instalacji pompy ciepła przez firmę Nisco. Dom znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju. Montaż wykonany w terminie i w cenie był demontaż pieca, posadowienie agregatu na boklach betonowych oraz płukanie instalacji dedykowaną chemią. Polecam z czystym sumieniem!
Mateusz z Jastrzębia-Zdroju
"Każdy kto ma kopciucha powiennien zainstalować pompę ciepła w Jastrzębiu-Zdroju. Z pewnością nie pożałuje! W końcy pozbyłem się syfu i smrodu w mojej kotłowni. Nic nie muszę dorzucać do pieca ani go rozpalać. Mam teraz czas na swoje hobby!"
Ewelina z Jastrzębia-Zdroju
"Zdecydowaliśmy się na pompę ciepła i nie żałujęmy. Mąż często pracuje w delegacji i w końcu nie muszę rozpalać i dorzucać do pieca. Montaż wykonany w termini i na usgtalonych warunkach. Polciliśmy firmę Nisco naszym sąsiadom i wiem, że też są bardzo zadowoleni!"

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Jastrzębie-Zdrój i okolice

Nasz obszar działalności to całe województwo Małopolskie i Śląskie a więc montujemy pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju. Ograniczamy się tylko do tych województw ponieważ montaże pomp ciepła nie wykonujemy podwykonawcami tylko własnymi ekipami montażowymi. W naszym zespole pracuję wykwalifikowani monteży oraz doradcy techniczno-handlowi, którzy dobierają pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju dla naszych klientów.

W ofercie mamy pompy ciepła topowych producentów takich jak Mitsubishi, Daikin i Panasonic. Każdą pompę ciepła sami montujemy i uruchamiamy. Mamy dostęp do pełenej dokumentacji technicznej. Nie forsujemy jednego producenta by miec możliwość dopasowania odpowiedniej pompy ciepła do każdego domu w Jastrzębiu-Zdroju.

Każda nasza instalacja pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju msa nasze wsparcie poniewż serwisujemy pompy ciepła które zamontowaliśmy. W przypadku usterki przyjeżdżamy na miejsce i staramy się rozwiązać problem na miejscu. Z racji faktu, że montujemy pompy ciepła producentów z górnej półki jakościowej mamy też zapewniony dostęp do części w 48h od zamówienia.
KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła