ikona przedstawiająca herb wojewodztwa śląskiego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Śląsk

Ponad połowa zanieczyszczeń powietrza w województwie Śląskim pochodzi z gospodarstw domowych opalanych kotłami stałopalnymi. Na szczęsie pompa ciepła na Śląsku staje się powoli głównym źródłem ogrzewania. W procesie tej transformacji energetycznej Ślązaków wspiera wiele lokalnych i ogólnopolskich programów oferujących dotacje do pomp ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy na Śląsku

Pompy ciepła Mitsubishi • Śląsk
Pompy ciepła Mitsubishi to "Mercedesy" wśród pomp ciepła na Śląsku. Seria pomp ciepła Zubadan jest idealna do grzejników, ponieważ może podgrzewać wodę kotłową za pomocą sprężarki do temperatury 55 stopni Celsjusza nawet przy -15 stopniach na zewnątrz. Pompy ciepła z serii Eco Inverter nadają się do domów gdzie za dystrybucję ciepła odpowieda ogrzewanie podłogowe. Wszystkie jednostki pomp ciepła, niezależnie od mocy, wykorzystują ekologiczny czynnik R32. Dodatkowo wszystkie pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co sprawia, że są niezwykle ciche i nieuciązliwe dla mnieszkańców. Cechą charakterystyczną pomp ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą (zależność między temperaturą zewnętrzną a temperaturą wody kotłowej) i w razie potrzeby ją koryguje.
zdęcie produktowe jednostek wewnętrznych pomp ciepła mitsubishi zdęcie produktowe jednostek zewnętrznych pomp ciepła mitsubishi
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Śląsk
Na Śląsku pompy ciepła Panasonic to zdecydowanie jedne z najczęściej wybieranych pomp ciepła przez mieszkańców. Wszechstronność i przystępna cena tych pomp ciepła sprawiają, że klienci często wybierają właśnie tego producenta. Japońska pompa ciepła Panasonic charakteryzuje się niezawodną pracą. Zaletą tych pomp ciepła jest to, że firma instalacyjna może zdalnie konfigurować i diagnozować ewentualne usterki. Panasonic w swoim katalogu ma pompy ciepła o niewielkiej mocy, które świetnie nadają się do małych domów lub nawet mieszkań oraz pompy ciepła o zdecydowanie większej mocy, które doskonale będą pracować w dużych budynkach moedernizowanych i nawet małych biurowcach.
zdęcie produktowe jednostek wewnętrznych pomp ciepła panasonic zdęcie produktowe jednostek zewnętrznych pomp ciepła panasonic
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Śląsk
Ten japoński producent oferuje przede wszystkim rewelacyjne pompy ciepła powietrze-woda. Wszystkie serie pomp ciepła oparte są na ekologicznym czynniku R32 co sprawia, że nie ma obowiązku ich rejestracji w CRO oraz obowiązkowych corocznych przeglądów po ustaniu gwarancji. Daikin zachwyca designem ale również parametrami technicznymi. Znany jest z dużej kultury pracy ale również ze możliwości przedłużenia gwarancji aż do 10 lat. W katalogu znajdziemy zarówno pompy ciepła w wersji lodówkowej czyli z stojące na ziemi z zabudowanym zasobnikiem (180l lub 230l) ale również klasyczne hydroboxy do zawieszenia na ścianie.
zdęcie produktowe jednostek wewnętrznych pomp ciepła daikin zdęcie produktowe jednostek zewnętrznych pomp ciepła daikin
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Śląsk
LG Therma V to często wybierana pompa ciepła na Śląsku. Wybitne modele pomp ciepła znanego producenta z Korei Południowej są dostępne w wersjach split, hydrosplit i monoblok. Stworzone są do działania w trudnych warunkach temperaturowych nawet do -25 stopni Celsjusza. Pompy ciepła LG o mocy do 9 kW korzystają z czynnika chłodniczego R32. Urządzenia o mocy 12, 14 i 16 kW oparte są na czynniku chłodniczym R410A. Pompy ciepła LG posiadają wszystkie funkcje, które przeciętny dom na Śląsku potrzewbuje. Do tych funkcji należy podstawowa autoadaptacja (pompa ciepła koryguje sobie krzywą grzewczą ale nie potrafi jej sama zbudować), pompa ciepła potrafi obsłużyć 2 obiegi grzewcze, potrafi wysterować pompą obiegową za buforem oraz można ją podpiąć do internetu.
Pompy ciepła Nibe • Śląsk
Mieszkańcy Śląska chętnie korzystają z doskonałych pomp ciepła szwedzkiego producenta Nibe. Pompy cieła Nibe posiadają wysoki współczynnik COP (jest to stosunek energii cieplnej wyprodukowanej przez pompę ciepła do energii eleketrycznej pobranej przez pompę ciepła) co oznacza, że są one niezwykle efektywne. Firma Nibe produkuje pompy ciepła od ponad 40 lat a ogrzewnictwem zajmuje się od 1952 roku. Mieszkańcy Śląska pompy ciepła Nibe wybierają często ze względy na duże zaufanie do skandynawskich produktów. Skoro pompa ciepła sprawdza się w surowym północnym klimmacie to również sprawdzi się świetnie na terenie Śląska.
Pompy ciepła Vaillant • Śląsk
Firma Vaillant to producent, który obecny jest w Polsce od roku 1992. Marki Vaillant, producneta niemieckich pomp ciepła, na Śląsku nikomu przedstawaić nie trzeba ponieważ mieszkańcy znają ją z pieców gazowych. W swojej ofercie dedykowanej do ogrzewania oferuje niezawodne pompy ciepła, które cieszą się zaufaniem klientów ze względu na renomę marki i atrakcyjny design. Dzięki temu, że są jednymi z najcichszych pomp ciepła na rynku idealnie sprawdzają się w gęsto zabudowanych miejscach takich jak domy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła ze Śląska lub okolic

Poniżej prezentujemy zdjęcia realizacji instalacji pomp ciepła na Śląsku. Na zdjęciach widoczna jest jednostka zewnętrzna pompy ciepła, umiejscowiona przy zewnętrznej ścianie budynku oraz jednostka wewnętrzna, znajdująca się najczęściej w kotłowni. Podczas montażu pompy ciepła korzystamy wyłącznie z produktów najwyższej jakości, takich jak magnetyczne separatory zanieczyszczeń Flamco, zawóry trójdorożne Afriso i pompy obiegowa Wilo lub Grunfos. Cała instalacja jest podłączona do natynkowej skrzynki elektrycznej, wyposażonej w licznik oraz zabezpieczenia nadprądowe marki Schneider lub Hager.

W maszynowaniach powszechnie stosujemy zasobniki z ciepłą wodą użytkową renomowanych producentów takich jak polska firma Galmet, norweska marka OSO Hotwater lub irlandzki producent Joule. Naczynia z przeponą stosujemy marki Reflex. Na firmie Kan-therm najczęściej polegamy jeśli chodzi o rury i kształtki. W przypadku zaworów kulowych najczęściej decydujemy się na produkty marki Valvex. Dzięki zastosowaniu produktów z najwyższej półki mamy pewność, że nasze instalacje pomp ciepła na Śląsku bezawaryjnie służą klientom przez wiele lat.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła na Śląsku

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła zużywa niewielką ilość energii elektrycznej w porównaniu do wyprodukowanej energii cieplnej. W przypadku posiadania instalacji fotowoltaicznej może stanowić bezkosztowny system ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga regularnego uzupełniania węgla, drewna lub ekogroszku. Raz dobrze ustawiona działa przez cały sezon grzewczy. Parametry pracy można zmieniać na sterowniku lub w aplikacji.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła produkuje ciepło w wyniku przemian w obiegu termodynamicznym a nie w wyniku spalania . Co więcej nie emituje żadnych szkodliwych substancji szkodliwych dla naszego zdrowia.
Samowystarczalna
Pompa ciepła potrzebuje tylko powietrza, gruntu lub wody jako źródła ciepła. W wyniku przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego wytwarza ciepło, które poprzez wymiennik przekazuje do wody kotłowej.
Bezpieczna
W przypadku pompy ciepła nie ma mowy o niebezpieczeństwie wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia się istalacji. Nie zachodzi spalanie paliwa stałego wiec nie ma takiego ryzyka.
Cicha
Pompa ciepła z racji posiadania wentylatora wydaje się być urządzeniem głośnym. Nic bardziej mylnego. Dobrze zlokalizowana nie jest uciążliwa dla okolicznych mieszkańców ani domowników.

Dotacje do pompy ciepła na Ślasku w 2024

Wszystkie montowane przez nas pompy ciepła na Śląsku spełniają warunki do otrzymania dotacji zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Programy, które dotują zakup i montaż pompy ciepła dla prywatnych inwesotrów to między innymi Czyste Powietrze, Mój Prąd, Moje Ciepło, Ciepłe Mieszkanie. Więcej o dofinasowaniach można poczytać u nas na stronie w zakładce "Dotacje". Dodatkowo na podstawie pełnomocnictwa procedujemy w imieniu naszych klientów wszystkie dostępne dotacje na Ślasku.
ikona przedstawiająca logo dotacji czyste powietrze ikona przedstawiająca logo dotacji moje ciepło ikona przedstawiająca logo dotacji cieple mieszkanie ikona przedstawiająca logo dotacji moj prąd
Jak wygląda proces otrzymania dotacji na pompę ciepła?
1
Udzielenie pełnomocnictwa naszej firmie
2
Złożenie przez naszą firmę wniosku o przyznanie dotacji
3
Pozytywna decyzja o przyznaniu dotacji
4
Skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów
5
Złożenie wniosku o wypłatę dotacji
6
Wypłata dotacji na konto klienta
Ile pieniędzy można otrzymać w ramach dotacji pompę ciepła?
W ramach dotacji Czyste Powietrze można otrzymać maksymalnie 35200 zł na pompę ciepła i 20400 zł na modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Z dotacji Mój Prąd przysługuje klientom dofinansowanie na poziomie 19400 zł na pompę ciepła i 5000 zł na bufor ciepła. Natomiast dotacja Moje Ciepło obejmuje wypłatę dofinansowania na poziomie 7000 zł. Dotacja Ciepłe Mieszkanie przysługuje właścicielom mieszkań w budynkach wielorodzinnych i jest na maksymalnym poziomie 43900 zł na pompę ciepła.

Typy pomp ciepła, które instalujemy na Śląsku

Pompy ciepła są urządzeniami, które przetwarzają energię otoczenia na energię cieplną, wykorzystywaną do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. Rozróżniamy główne 3 typy pomp ciepła: powietrze, gruntowe i wodne. Na Śląsku pompy ciepła powietrzne są najczęściej montowane. Pompy ciepła powietrzne natomiast dzielumy na: split i monoblok.

Pompy ciepła typu split składają się z dwóch części: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna pobiera energię z otoczenia, a jednsotka wewnętrzna odpowiada za rozprowadzenie energii cieplnej i algorytm pracy pompy ciepła. Na Śląsku pompy ciepła split częściej montowane niż pompy ciepła mopnoblok ze względy na elastyczność instlacji i brak ryzyka zamarznięcia w przypdku przerw w dostawie prądu. W splitach skraplacz jest zamontowany w jednostce wewnętrznej a parownik w jednostce zewnętrznej pompy ciepła.

Pompy ciepła monoblok to urządzenia z jedną częścią zewnętrzną. Pompy te są bardziej ekonomiczne niż modele split, ale wymagają większej przestrzeni na zewnątrz budynku do ich zamontowania oraz mogą być mniej wydajne w skrajnych warunkach pogodowych. Układ chłodniczy w pompie ciepła typu split został wykonany w fabryce producenta. W przypadku tego typu pompy ciepła i skraplacz i parownik znajdują się w jednostce zewnętrznej.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła na Śląsku

Katarzyna ze Śląska
"Wybranie pompy ciepła do ogrzewania mojego domu to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Jest ona skuteczna, solidna i nie generuje hałasu. Co więcej, pozwala mi na oszczędności na rachunkach za energię!"
Bogdan ze Śląska
"Montaż pompy ciepła to najmądrzejszy wybór, jaki podjęliśmy w naszym domu. System grzewczy działa doskonale, a przy tym urządzenie pracuje niezwykle cicho. Bez wątpienia polecamy!"
Anna ze Śląska
"Osoby, które mają na uwadze ochronę środowiska, powinny zdecydować się na instalację pompy ciepła. Jest to ekologiczne oraz energooszczędne rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Gorąco polecam!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła na Śląsku

Jak długo trwa montaż pompy ciepła na Śląsku?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła na Śląsku?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła na Ślasku?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy na Śląsku pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła na Śląsku?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Śląsk i okolice

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie instalacji i serwisowania pomp ciepła na Śląska. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy zawsze podchodzą do swojej pracy z pasją i profesjonalizmem. Zależy nam na ekologii i dlatego zachęcamy do korzystania z bardziej przyjaznych dla środowiska źródeł energii jakim są pompy ciepła. W naszym zespole są zarówno instalatorzy jak również inżynierowie, którzy dobierają pompy ciepła na Śląsku dla naszych klientów. Nasze podejście jest indywidualne - uwzględniamy specyfikę budynku i potrzeby klienta, aby zaproponować optymalne rozwiązanie. W naszej ofercie znajduje się kompleksowa obsługa - od instalacji po serwis pompy ciepła.

Jeśli potrzebujesz solidnego i godnego zaufania partnera w dziedzinie pomp ciepła na Śląsku, to jesteśmy dla Ciebie. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, możesz być pewien, że Twoja instalacja będzie działała niezawodnie przez długi czas. Skontaktuj się z nami, aby poznać naszą ofertę i uzyskać fachową poradę w wyborze najlepszej pompy ciepła dla Ciebie i Twojego domu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła na Śląsku

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 18:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła