ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Olkuszgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Olkusz

Pompa ciepła w Olkuszu są coraz częściej wybieranym sposobem ogrzewania domów i firm. Popularność pomp ciepła w Olkuszu wynika z tego, że to jeden z najtańszych i najbardziej przyjaznych środowisku sposobów wytwarzania ciepła. Te przesłanki sprawiają, że pompy ciepła niezwykle często zastępują stare piece.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Olkuszu

Pompy ciepła Mitsubishi • Olkusz
Mitsubishi to firma, której pompy ciepła w Olkuszu montujemy najczęściej. Dotyczy to zwłaszcza domów, które do ogrzewania wykorzystują grzejniki. Na ich popularność mają wpływ między innymi parametry techniczne. Pompy ciepła Mitsubishi mają 5-letnią gwarancję oraz niezwykle przydatną funkcję zaawanasowanej autoadaptacji, która sprawia, że pompa ciepła zawsze pracuje na najbardziej adekwatnej temperaturze wody kotłowej, co sprzyja jej długowieczności. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi bardzo nisko modulują tzn. dostosowją swoją moc do aktualnego zapotrzebownia budynku na moc cieplną.
Pompy ciepła Panasonic • Olkusz
Na wysokim miejscu, wśród montowanych przezn nas w Olkuszu pomp ciepła znajdują się urządzenia firmy Panasonic. Niewątpliwie ten japoński producent ma w swojej ofercie pompy ciepła o dobrym stosunku jakości wykonania do ceny urządzenia. Znajdziemy tutaj urządzenia, które będą właściwe do małych domów, jak i pompy ciepła pasujące do dużych budynków. Pompa ciepła Panasonic ma możliwość, by obsłużyć dwa obiegi grzewcze, działać z buforem wpiętym równolegle na zasilaniu, ma również pompę obiegową, której móc jest modulowana. Trzeba przyznać, że dużym plusem pomp ciepła Panasonic jest ich dostęp do internetu, dzięki czemu możemy monitorować i konfigurować pompę ciepła zamontowaną w Olkuszu, nie będąc na miejscu.
Pompy ciepła LG • Olkusz
Na podium pośród często zakładanych pomp ciepła w Olkuszu stoi również firma LG. Pompy ciepła LG są produkowane w Korei. W swoim portfolio produktowym LG ma pompy ciepła wykorzystujące czynnik R32 (do mocy 9 kW) oraz R410 (12 kW, 14 kW 16kW). Warto dodać, że LG produkuje pompy ciepła w wersji split, hydrosplit oraz monoblok. Wszystkie te urządzenia są pompami ciepła, które mogą być zamontowane praktycznie w każdym przeciętnym domu w Olkuszu.
Pompy ciepła Nibe • Olkusz
W Olkuszu pompy ciepła Nibe są montowane głównie ze względu na zaufanie, jakim nasi klienci obdarzają skandynawskie firmy. Pompy ciepła Nibe mają bardzo porządną konstrukcją oraz odznaczają się wysokim współczynnikiem COP, co ma niebagatelne znaczenie dla ekonomiki pracy pompy ciepła. Warto również dodać, że pompy ciepła nie mają 5-letnią gwarancję producenta. Pompy ciepła Nibe są wytwarzane od ponad czterdziestu lat i zostały doskonale przetestowane w wymagającym północnoeuropejskim klimacie.
Pompy ciepła Vaillant • Olkusz
Producent pomp ciepła Vaillant istnieje od 1874 roku i to doświadczenie na rynku urządzeń grzewczych sprawia, że często przedstawiamy tę firmę klientom, którzy chcą zamontować pompy ciepła w Olkuszu. Pompy ciepła Vaillant są nagradzane za wspaniały design, ale wyróżniają się również solidną konstrukcją i sprawnym działaniem. Co wyróżnia pompy ciepła Vaillant? Są ciche, a to oznacza, że jednostka zewnętrzna pompy ciepła, może znajdować się w bliskiej odległości od sąsiadów. Ma to duże znaczenie dla osób, które interesują się montażem pompy ciepła w Olkuszu i mieszkają w gęstej zabudowie mieszkaniowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Olkusza i okolic

W poniższej galerii można zobaczyć fotografie naszych instalacji pomp ciepła w Olkuszu. Na zdjęciach widnieje jednostka zewnętrzna pompy ciepła, którą zazwyczaj posadawiamy przy ścianie zewnętrznej domu a także jednostka wewnętrzna pompy ciepła, którą umieszczamy w kotłowni, maszynowi lub garażu lub innym pomieszczeniu technicznym.

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła jest montowana do fundamentu lub bloków betonowych za pomocą podkładów gumowych, które są izolacją przeciwwibracyjną. W pomieszczeniu technicznym instalujemy wewnętrzną jednostkę pompy ciepła, bufor i zasobnik ciepłej wody użytkowej. Wszystkie wymienione elementy są produkowane przez renomowane firmy z odpowiednimi certyfikatami, jest to m.in. OSO Hotwater lub Galmet. W instalacjach pomp ciepła wykorzystujemy części produkowane przez firmy o świetnej opinii. Montujemy separatory magnetyczne od Flamco, zawory trójdrożne lub mieszające od Afriso, naczynia przeponowe marki Reflex, zabezpieczenia elektryczne od Schneider a zawory odcinające od Valvex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Olkuszu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest ekonomiczna w użytkowaniu, ponieważ konsumuje mało energii elektrycznej w porównaniu do wyprodukowanej mocy cieplnej. Użytkowanie pompy ciepła w Olkuszu może być niemal bezpłatne, jeśli zostanie zainstalowana fotowoltaika.
Bezobsługowa
Bezobsługowość oznacza, że do pompy ciepła nie trzeba w ogóle dostarczać paliwa: nie martwimy się o drewno, węgiel itp. Firma, która zainstaluje pompę ciepła w Olkuszu musi ją jedynie dobrze skonfigurować, a wówczas właściciele domu nie muszą się o nic martwić.
Niskoemisyjna
Pompy ciepła w Olkuszu cieszą się coraz większym uznaniem przede wszystkim ze względu na ich przyjazność dla środowiska. Brak spalania oznacza brak emisji do atmosfery substancji, które mogą być szkodliwe dla ludzi, zwierząt i roślin.
Samowystarczalna
Wykorzystanie odnawialnego źródła energii oznacza jedno - samowystarczalność pompy ciepła. Olkusz to nie jedyne miasto w Polsce, które coraz bardziej stawia na wszelkiego typu odnawialne źródła energii i wobec tego można się w nim starać o dofinansowania do montażu pomp ciepła.
Bezpieczna
Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że pompy ciepła w Olkuszu są bardzo bezpieczne w użytkowaniu; dotyczy to nie tylko mieszkańców domów, ale i sąsiadów. Ze względu na brak procesu spalania nie mamy zagrożenia wybuchem lub zatruciem. Każda osoba mająca pompę ciepła może czuć się bezpiecznie.
Cicha
Pompy ciepła są urządzeniami cichymi, wobec tego mogą być montowane w niemal wszystkich domach i budynkach przemysłowych. Wystarczy, że firma instalacyjna odpowiednio dobierze miejsce posadowienia jednostki zewnętrznej.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Olkuszu

Montowane w Olkuszu pompy ciepła dzielimy na trzy główne kategorie, chodzi o powietrzne, gruntowe i wodne. Podział ten jest zależny od dolnego źródła ciepła czyli tego skąd dostarczana jest pierwotna energia cieplna. Niewątpliwie najczęściej montowanymi pompami ciepła w Olkuszu (jak i na terenie całego kraju) są powietrzne pompy ciepła. W tych z kolei wyróżniamy urządzenia typu split i monoblok. Pompa ciepła typu split jest złożona z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Oba te komponenty pompy ciepła łączymy linią chłodniczą, która nie powinna przekroczyć 10 metrów. W instalacji znajduje się czynnik chłodniczy, na którym pompa ciepła opiera swoje działanie. Monoblok to pompa ciepła, której budowa opiera się na jednostce zewnętrznej, w środku której znajduje się cały układ chłodniczy, płyty główne oraz pompa obiegowa. Układ centralnego ogrzewania jest podłączany do jednostki za pomocą dwóch króćców. Na miejscu instalacji nie wykonuje się próby szczelności, ponieważ jest ona dokonywana w fabryce. Pewnym ryzykiem podczas użytkowania pompy ciepła typu monoblok jest ryzyko zamarznięcia wody kotłowej, jeśli pompa zostanie narażona na długotrwały braku energii elektrycznej. Ryzyko jest ograniczane przez stosowanie zaworów zrzutowych.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Olkuszu

Konrad z Olkusza
"Dzięki dotacji mogliśmy sobie pozwolić na zamontowanie pompy ciepła. Olkusz ma różne programy, które na to pozwalają i wszystkim doradzam, żeby skorzystać, bo komfort użytkowania jest niesamowity."
Marian z Olkusza
"Sąsiedzi powtarzali, że pompa ciepła zmienia życie, ale jednak dopiero po tym, jak zamontowałem ją u siebie, widzę te kolosalną różnicę: czysto, cicho, bezpiecznie"
Waleria z Olkusza
"Przez większość roku jestem w domu sama, ponieważ dzieci mają już swoje rodziny. Teraz nie muszę się o nic martwić a mam ciepło."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Olkuszu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Olkuszu?
Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalacje i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.
Ile kosztuje pompa ciepła w Olkuszu?
Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Olkuszu?
Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.
Czy pompa ciepła w Olkuszu nadaje się na grzejniki?
Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.
Ile prądu zużywa pompa ciepła w Olkuszu?
Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Olkusz i okolice

Małopolska i Śląsk są naszym obszarem działania, więc zajmujemy się instalowaniem pomp ciepła w Olkuszu i wszystkich okolicznych miejscowościach. Szczycimy się tym, że dobieramy pompy ciepła na podstawie obliczeń, solidnej wiedzy i doświadczenia inżynierskiego. Kluczowe w kontekście właściwego funkcjonowanie pompy ciepła w Olkuszu jest odpowiednie obliczenie zapotrzebowania na moc cieplną, więc dobro rozpoczynamy od dokładnego wywiadu i analizy projektu budynku. Montowane przez nas pompy ciepła są produkowane przez uznanych producentów, do których mamy zaufanie, ponieważ wiemy, ze bazują na dobrej jakości podzespołach. Niezwykle istotna jest dla nas dokumentacja techniczna oraz wykresy mocy ciepła pomp - to na nich opieramy odpowiedni dobór. Bazujemy głównie na pompach ciepła Mitsubishi, Panasonic i Daikin. Zaznaczamy, że każda montowana przez nas pompa ciepła w Olkuszu jest objęta serwisem, więc nasi Klienci mogą spać spokojnie. Zawsze służymy radą i odpowiadamy na wszystkie pytania. Informujemy również o dostępnych dotacjach do pomp ciepła w Olkuszu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Olkuszu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła