ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Wadowicego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Wadowice

Świadmość ekologiczna mieszkańców Wadowic z roku na rok rośnie. Rosną też koszty energii więc coraz więcej osób zasstanwaia się nad zmianą źródła ogrzewania. Naturalnym kierunkiem okazuje się pompa ciepła, która niewielkim kosztem energetycznym ogrzeje, prawie każdy bydunek w Wadowicach.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Wadowicach

Pompy ciepła Mitsubishi • Wadowice
Pompy ciepła tego producenta są uważane na rynku za jedne z najlepszych pompa ciepła. Pompy ciepła Mitsubishi możemy zaliczyć do pierwszej trójki w ilości montowanych pomp ciepła w Wadowicach. Mitsubishi ma w swojej ofercie jednsotki pomp ciepłą wprost dedykowane do budynków z ogrzewaniem grzejnikowych oraz jedostki, które idealnie sprawdzą się w nowych domach z ogrzewaniem podłogowym. Mitsubishi robi około 14 mln szt. sprężarek rocznie do swoich pomp ciepła, jak również do pomp ciepła innych producentów. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i sama ją koryguje w razie potrzeby. Wszyskie pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co sprawia, że są niezwykle ciche.
Pompy ciepła Panasonic • Wadowice
Pompy ciepła Panasonic pochodzą z Japoni i są jednymi z najczęsciej montowanych pomp ciepła w Wadowicach i okolicy. Sprawdzona kostrukacja, doskonałe parametry, możliwość zdalnej diagnozy i konfigracji przez firmę instalacyjną sprawiają, że klienci często stawiają na tą właśnie pompę ciepła. Dodatkowo pompy te mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Pompy ciepła LG • Wadowice
Koreański producnt pomp ciepła LG oferuje pompy ciepła, które do 9 kW mocy cieplnej nadają się na grzejniki natomiast pompy ciepła o mocy od 11 kW do 16 kW idealnie sprawdzoą się w przypadku ogrzewnaia podłogowego. Pompy ciepła wyystępują w wersji split, hydrosplit i monoblok. Potrafią wysterować 2 obiegami grzewczymi oraz posiadają funcję podstawowej autoadaptcji czyli korekty krzywej grzewczej. Te koreanskie pompy ciepła w Wadowicach są coraz śmielej wybierane przez klientów.
Pompy ciepła Nibe • Wadowice
Ten szwedzki producent pomp ciepła produkuje je od ponad 40 lat a początki jego istnienia sięgają 1952 roku. Charakterystyczną cechą tych pomp jest wysoki współczynnik COP czyli stosunek wytworzonej mocy cieplnej pomp ciepła do pobieranej mocy elektyrcznej. Zaufanie do marki i wysoka sprawność sprawiją, że pompy te są coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Wadowic.
Pompy ciepła Vaillant • Wadowice
Niemiecki producent pomp ciepła Vaillant jest szeroko znany mieszkańcom Wadowic. Produkuje niezawodne piece gazowe Vaillant ale również doskonałe pompy ciepła. Znany jest ze swojej bezawarynjności oraz szeroko rozbudowanej siatce serwisowej. Pompy ciepła tego producenta idealnie sprawdzą się w gęstej zabudowie mieszkaniowej ponieważ należą do jednych z najcichszych pomp ciepła na rynku.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Wadowic i okolic

Ponieżej znajdują się wybrane zdjęcia z naszych montaży pomp ciepła w Wadowicach i okolicach. Zdjęcia przestawiają jednostkę wewnętrzną pompy ciepła zlokalizowaną w kotłowni lub tzn. maszynowni oraz zdjęcia jednostki zewnętrznej osadzonej na fundamencie lub blokach betonowych na zewnętrz budynku.

W naszych instalacja pomp ciepła stawiamy tylko na sprawdzonych producentów pozostałych elementów kotłwoni. Rury chłodnicze stosujemy firmy Armacell. Zasobniki ciełej wody użytkwoej i bufory norweskiej firmy OSO Hotwater, polskiej firmy Galmet lub irlandziej Joule. Magentyczne separatory zanieczyszczeń firmy Flamco, naczynia przeponowe Reflex, zawory trójdrożne Afriso, zawory odcinające, filtry skośne Valvex, kształtki i rury Kan-Therm.

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości produktów w naszych istalacjach pompy ciepła w Wadowicach możemy śmiało dać naszym klientom 5 lat na usługe montażu. My i klienci spią spokojnie a pompa ciepła działa niezawodnie przez wiele lat.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Wadowicach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła generuje niskie koszty użytkownia. W stosunku do wygenerowanej energii cieplnej pompa cieła pobiera niewielką ilość prądu na swoje funkcjonowanie. W połączeniu z fotowoltaiką może być bezkosztowym systemem ogrzewania domu.
Bezobsługowa
Do pompy ciepła nie trzeba zaglądać, korygować ustawień lub uzupełniać paliwa stałego. Raz dobrze skonigurowana służy domownikom przez cały rok. W zimię na cele centralengo ogrzewania i ciepłej wody użytkowej a w lecie tylko na cele ciepłej wody użytkowej.
Niskoemisyjna
W procesie wytwarzania energii cieplnej przez pompę ciepła nie dochodzi do procesu spalania więc pompa nie emituje rzadych szkodliwych substancji do atmosfery. Cały układ w którym krąży czynnik chłodniczy jest szczelnie zamknięty i nie wpływa negatywnie na środowisko.
Samowystarczalna
Pompa ciepła jest samowystarczalna ponieważ do swojego działania potrzebuje tylko powietrza, wody lub gruntu oraz niewielkiej ilości prądu. Ciepło powstaje w wyniku przedmian czynnika chłodniczego w procesie termodynamicznym.
Bezpieczna
Pompa ciepła nie zawiera substancji, k†óre mogą wybuchnąć ponieważ nie dochodzi w niej do procesu spalania paliwa stałego. W wyniku rozszczelnienia układu również nie dojdzie do zatrtrucia domowników.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem wentylatowowym i generuje niewielką moc akustyczną. Odpwiednie zlokalizowanie jednostki zewnętrznej sprawi, że dzwięk generowany przez pompę nie będzie w ogóle słyszalny przez mieszkańców.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Wadowicach

Pompy ciepła możemny podzielić ze względu na rodzaj dolnego źródła: gruntowe i powietrzne. Gruntowe pompy ciepła możemy podzielić na te z kolektorami pionowymi i kolektorami poziomymi. Powietrzne pompy ciepła natomiast możemy podzielić na pompy ciepła typu split i monoblok. W Wadowicach pompy ciepła powietrzne są zdecydowanie najczęściej montowanymi pompami ciepła.

Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna zawiera wentylator, płytę główną i sprężarkę. Wewnętrzna składa się w wymiennika ciepła czynnik chodniczy - woada kotłowa, pompy obiegowej, naczynia przeponowego, grzałki szczytowej, zaworu bezpieczeństwa, płyty głównej, sterownika. Obie te jednostki są łączone na miejscu inwestycji przez firmę instalacyjną linią chłodniczą czyli miedzianymi rurkami w których krąży czynnik chłodniczy.

Klasyczne pompy cieła typu monoblok składają się z 1 jednostki zewnętrznej, w której zawarta jest cała linia chłodnicza i wymiennik ciepła pomiędzy czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową. Ta linia chłodnicza wykonywana jest w fabryce. Z jednostki zewnętrznej wystają tylko 2 króćce do których podłączamy zasilanie i powrót z instalacji centralnego ogrzewania. Natomiast obecnie większość producentów dodaje do zestawu jednostkę wewnętrzną w której znajdują się wszyskie elementy z jednostki wewnętrznej pompy ciepła typu split oprócz wymiennika ciepła. W Wadowicach pompy ciepła typu monoblok są zdecydowanie rzadziej montowane niż pompy ciepła typu split.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Wadowicach

Waldemar z Wadowic
"Pompa ciepła sprawuje się jak narazie świetnie. Firma Nisco zaskoczyła mnie szybką ofertą i profesjonalnym montażem. Gdybym jeszcze raz montował to wybrałbym tą samą firmę."
Janusz z Wadowic
"Nie mogłem się do niczego przyczepić. Montaż pompy ciepła wykonany schludnie i precyzyjnie. Trwał 3 dni łącznie z konfiguracją i szkolenie, Polecem!"
Justyna z Wadowic
"W końcu nie muszę chodzić do piwnicy rozpalać pieca i dorzucać węgla. Pompa nie była tania ale nie żałuję ani grosza, którą na nią wydałam!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Wadowicach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Wadowicach?
Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalacje i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.
Ile kosztuje pompa ciepła w Wadowicach?
Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Wadowicach?
Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.
Czy pompa ciepła nadaje się na grzejniki w Wadowicach?
Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.
Ile prądu zużywa pompa ciepła w Wadowicach?
Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Wadowice i okolice

Działamy na terenie całego województwa małopolskiego i śląskiego a więc instalujemy pompy ciepła w Wadowicach i sąsiednich miejscowściach. Zatrudniamy tylko wykwalifikowanych instalatorów z wieloletnim doświadczeniem w montażu pomp ciepła. Doświadczenie i wiedza pozawalają dostarczać naszym kilientom usługę na najwyższym poziomie. Zatrudniamy również doradców techniczno-handlowych, którzy dobierają pompy ciepła dla naszych klientów w Wadowicach.

Dodatkowo nie ograniczamy się tylko do jednego producenta pompa ciepła i nie forsujemy go do każdego domu w Wadowicach. Każdy z producentów ma swoją specyfikę i skoki mocy pomp ciepła więc zawsze staramy się dobrać takie urządzenie, które swoimi parametrami będzie pasować do budynku i będzie spełniać wszyskie potrzeby użytkowników.

Co więcej dla wszystkich naszych instalcji świadczymy seriws pomp ciepła w Wadowicach. Klienci mogą spać spokojnie bo na bieżaco monitorujemy parametry pracy zainstalowanych przez nas pomp ciepła.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Wadowicach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła