ikona przedstawiająca herb katowic w których montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Katowice

Katowice to miasto, które cierpi na duże zanieczyszczenie, dlatego tak ważne jest wprowadzenie pomp ciepła jako ekologicznego źródła ogrzewania. Pompy ciepła są bezemisyjne i korzystają z przemian termodynamicznych, a nie spalania, co sprawia, że są bardzo korzystne dla zdrowia mieszkańców. W związku z tym, mieszkańcy Katowic pompy ciepła coraz chętniej instalują w swoich domach. Wspierają to również ogolnopolskie i lokalne dotacje do pomp ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Katowicach

Pompy ciepła Mitsubishi • Katowice
Pompy ciepła Mitsubishi są wyjątkowo wysokiej jakości. Są to jedne z najczęściej montowanych przez nas pomp ciepła w Katowicach. Szczególnie seria pomp ciepła Zubadan doskonale sprawdza się w przypadku grzejników, ponieważ jest w stanie produkować wodę kotłową o temperaturze 55 stopni Celsjusza nawet w temperaturach sięgających -15 stopni, z wykorzystaniem tylko sprężarki. Natomiast seria pomp ciepła Eco Inverter świetnie nadaje się do ogrzewania podłogowego. Co ważne, wszystkie jednostki pomp ciepła Mitsubishi, niezależnie od mocy, wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32 co sprawia, że nie ma obowiązku rejestracji pompy ciepła w CRO i robienia jej przeglądów po ustaniu gwarancji. Dodatkowo wszyskie pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co czyni z nich wyjątkowo ciche urządzenia. Cechą wyrózniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. elektronika pompy ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą (zależność teperatury wody kotłowej od temperatury zewnętrznej) i ewentulanie ją koryguje w zależności od aktualnego zapotrzebowania budynku na moc cieplną.
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Katowice
W Katowicach pompy ciepła Panasonic cieszą się ogromną popularnością i są jednymi z najczęściej instalowanych urządzeń tego typu. Ich uniwersalność, solidna konstrukcja i przystępna cena przyciągają klientów z Katowic. Japonskie pompy ciepła Panasonic znane są ze swojej niezawodności i jakości wykonania. Dodatkowym atutem tych pomp ciepła jest możliwość zdalnej konfiguracji i diagnozy usterki przez firmę instalacyjną. Wystarczy, że pompa ciepła będzie podłączona do internetu. Co więcej pompy ciepła Panasonic posiadają bardzo dobrą dokumentację techniczną i serwisową. Również firma Panasonic zapaewnia szybki dostęp do części zamiennych w przypadku ewentualnej awarii pompy ciepła. Panasonic w swoim katalogu posiada pompy ciepła o szerokim zakresie mocy. Znajdziemy w nim pompy ciepła, które idealnie sprawdzą się w małych domach lub nawat mieszkaniach oraz pompy ciepła, które świetnie będą pracaować w dużych modernizowanych domach lub nawet niewielkich biurowcach.
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Katowice
Na podium w ilości montaży pomp ciepła w Katowicach znajduje się również firma Daikin. Posiada ona w swojej ofercie zarówno pompy ciepła dedykowane do nowych, energooszczędnych budynków jak również do większych modernizowanych domów. Wszystkie pompy ciepła Daikin są 1-wentylatorowe oraz do swojej pracy wykorzystują ekologiczny czynnik R32. Notabene Daikin jako pierwszy użył czynnika R32 w swoich pompach ciepła a następnie inni producenci poszli w jego ślady. Daikin jest również jednym z największych producentów sprężarek na świecie. W pompach o dużych mocach stosują sprężarki typu scroll natomiast w mniejszych pompach ciepła możemy spotkać sprężarkę typu swing rotary, która ze względu na swoją wyjątkową konstrukcję, jest bardzo wytrzymała.
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Katowice
Pompy ciepła LG Therma V są coraz częściej instalowane w Katowicach. To doskonale zaprojektowane urządzenia pochodzące od znanego południowokoreańskiego producenta, dostępne w wersjach split, hydrosplit i monoblok. Pompy ciepła LG działają termodynamicznie nawet w ekstremalnych warunkach, do -25 stopni Celsjusza i posiadają funkcję podstawowej autoadaptacji, co pozwala na automatyczne budowanie krzywej grzewaczej dostosowanej do konkretnego budynku. Pompy ciepła o moy do 9 kW działają na czynniku R32 i nadają sie zarówno na grzejniki jak również na podłogówkę. Pompy ciepła o moy 12, 14, 16 kW idealnie sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego. Co więcej pompy ciepla LG w standardzie posiadają wszyskie funkcję, które przeciętny domek w Katowicach potrzebuje. Do tych funkcji należą: możliwość sterowania 2 obiegami grzewczymi, możliwość pracy z buforem i pompą obiegową z nim, podstawowa autoadaptacja.
Pompy ciepła Nibe • Katowice
Mieszkańcy Katowic pompy ciepła Nibe instalują bardzo chętnie. Wysoki współczynnik COP (Coefficient of Performance) sprawia, że te pompy ciepła są bardzo wydajne. Wszpółczynnik COP to nic innego jak stosunek wyprodukowanej przez pompę ciepła energii cieplnej do energii elektrycznej pobranej przez pompę ciepła. Pompy ciepła są często wybierane przez mieszkańców Katowic ze względu na duże zaufanie do skandywanskich marek. Pompy ciepła Nibe świetnie sprwdzają się zarówno w surowym skandynawskim klimacie jak równiez w Polsce podczas srogich zim. Koncern Nibe produkuje pompy ciepła od ponad 40 lat i jest znanym graczem na rynku pomp ciepł. Firma istnieje od 1952 roku i od samego początku specjalizuje się w ogrzewnictwie.
Pompy ciepła Vaillant • Katowice
Vaillant, niemiecki producnet pieców gazowych i pomp cieła, w Katowicach jest bardzo dobrze znany. W swojej ofercie posiada niezawodne pompy ciepła gruntowe oraz powietrzne. Klienci często wybierają te pompy ciepła ze względu na renomę marki i atrakcyjny design. Wzornictwo tych pomp ciepła było nierzadko nagradzane w wielu konkursach. Warto też zaznaczyć, że pompy ciepła Vaillant są jednymi z najcichszych pomp ciepła na rynku, co czyni je idealnym wyborem do gęstej zabudowy szeregowej lub bliźniaczej w Katowicach. Firma Vaillant istnieje od 1874 i od samego początku założenia zajmuje się techniką grzewczą.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Katowic lub okolic

Poniżej prezentujemy zdjęcia naszych realizacji pomp ciepła z Katowic lub okolic. Na zdjęciach przedstawiona jest jednostka zewnętrzna pompy ciepła, umieszczona na ścianie zewnętrznej budynku, oraz jednostka wewnętrzna pompy ciepła, zainstalowana w kotłowni. Podczas montażu pomp ciepła używamy tylko produktów najwyższej jakości, takich jak magnetyczne separatory zanieczyszczeń Flamco, zawór trójdrożny Afriso oraz pompa obiegowa Wilo. Cała instalacja pompy ciepła jest podłączona do natynkowej skrzynki elektrycznej z licznikiem i zabezpieczeniami Schneider.

W kotłowniach najczęściej stosujemy zasobniki ciepłej wody użytkowej polskiej firmy Galmet, norweskiego producenta OSO Hotwater lub irlandzkiego producenta Joule. Instalacje są zabezpieczone naczyniami przeponowymi firmy Reflex, a rury i kształtki pochodzą od niezawodnego producenta Kan-therm. W przypadku zaworów odcinjących stosujemy zawory marki Valvex. Użycie topowych produktów sprawia, że my oraz klienci którym z zainstalowaliśmy pompę ciepła w Katowicach mogą spać spokojnie.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Katowicach

Niskie koszty eksploatacji
Powietrzne pompy ciepła wymagają niewielkiej konserwacji i nie generują dużych kosztów eksploatacyjnych. Gdy w domu występuje instlalacja fotowoltaiczna to często ich eksploatacja nic nie kosztuje.
Efektywne energetycznie
Powietrzne pompy ciepła zużywają mniej energii niż tradycyjne systemy grzewcze, co prowadzi do oszczędności w długim okresie. Z 1 kWh energii elektrycznej pompa ciepła potrafi wyprodukować nawet 4 kWh energii cieplnej.
Bezpieczne
Powietrzne pompy ciepła nie generują spalin, co sprawia, że są bezpieczne dla mieszkańców. Dodatkowo ryzyko wybuchu pompy ciepła jest zminimalizowane praktycznie do zera.
Samowystarczalna
Aby funkcjonować, pompa ciepła wykorzystuje powietrze, grunt lub wodę jako źródło energii cieplnej, którą następnie przetwarza w cyklu termodynamicznym. Dzięki temu, pompy ciepła nie wymagają stosowania jakichkolwiek paliw stałych.
Cicha
Powietrzna pompa ciepła to urządzenie, które charakteryzuje się niskim poziomem hałasu podczas pracy. Bez problemu spełnia ona wymagania polskiego prawa dotyczące maksymalnego ciśnienia akustycznego na granicy działki.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie potrzebuje uzupełniania paliw stałych, takich jak węgiel, drewno czy ekogroszek. Po właściwym ustawieniu działa bezobsługowo przez cały okres grzewczy. Właściwości pracy można zmieniać w sterowniku lub za pomocą aplikacji.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Katowicach

Pompy ciepła są urządzeniami, które przekształcają energię z otoczenia na energię cieplną, która nastepnie wykorzystywana jest do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na pochodzenia pierwotnej energii, która następnie jest przetwarzana przez obieg termodynamiczny pompy ciepła. Wyróżniamy zatem pompy ciepła gruntowe, wodne i powietrzene. Powietrzne pompy ciepła możemy natomiast podzielić na 2 główne typy: split i monoblok.

Pompy ciepła typu split składają się z dwóch jednostek - jednej zainstalowanej na zewnątrz budynku, która pobiera energię z powietrza, ziemi lub wody, oraz drugiej jednostki zainstalowanej wewnątrz budynku, która przekazuje energię cieplną i kontroluje pracę pompy. Obie te jednostki pompy ciepła połączone są ze sobą linią chłodniczą wykonywaną przez firmę instalacyjną na miejscu inwestycji. W Katowicach pompy ciepła powietrze-woda są najczęściej stosowane.

Pompy ciepła typu monoblok składają się z jednej jednostki, która jest zainstalowana na zewnątrz budynku. Choć te modele są zwykle bardziej ekonomiczne, wymagają więcej miejsca na zewnątrz budynku do ich instalacji i mogą być mniej wydajne w skrajnych warunkach pogodowych. Pompy ciepła monoblok mogą pobierać energię z powietrza, ziemi lub wody, w zależności od modelu. Cały obieg terodynamiczny pompy ciepła wykonany jest od A do Z w fabryce i zamknięty jest w jednostce zewnętrznej.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Katowicach

Mateusz z Katowic
"Pompa ciepła rewelacyjnie ogrzewa nasz dom w Katowicach, oszczędza energię i jest cicha. Polecam każdemu, kto szuka wydajnego i ekologicznego ogrzewania."
Grzegorz z Katowic
"Jestem bardzo zadowolony z pompy ciepła w moim domu w Katowicach. Oszczędność energii jest imponująca, a temperatura w domu zawsze jest idealna. Polecna!"
Sylwia z Katowic
"Pompa ciepła to doskonały wybór dla każdej , która chce cieszyć się wygodnym i ekologicznym ogrzewaniem. Polecam firmę Nisco jako wynkonawcę instalacji"!

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Katowicach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Katowicach?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Katowicach?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Katowicach?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Katowicach pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Katowicach?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Katowice i okolice

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w instalacji i serwisowaniu pomp ciepła w Katowica i okolicznych miejscowościach. Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy wykonują swoją pracę z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Jesteśmy świadomi wpływu, jaki nasza praca ma na środowisko, dlatego oferujemy najnowocześniejsze i najwydajniejsze rozwiązania, pozwalające na oszczędność energii i pieniędzy. W naszym zespole pracują zarówno instlatorzy jak również inżynierowie, którzy dobierają pompy ciepła w Katowicach dla naszych klientów.

Nasze usługi obejmują doradztwo w doborze najlepszego rozwiązania dla konkretnego budynku oraz instalację, serwis i konserwację pomp ciepła. Jesteśmy gotowi pomóc każdemu klientowi i zapewnić, że jego instalacja będzie działać niezawodnie. Jeśli potrzebujesz pomocy w dziedzinie pomp ciepła w Katowicach i okolicach, skontaktuj się z nami - z przyjemnością pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Katowicach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła