ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Zakopanego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Zakopane

Zakopane przyciąga wielu turystów chcących podziwiać naturę i pooddychać świeżym, górskim powietrzem. Niestety, ze względu na górzysty teren i zanieczyszczenia powstałe ze spalania węgla w piecach stałopalnych, często jest to niemożliwe. Mieszkacy dostrzegli ten problem i masowo montują pompy ciepła w Zakopanem. Dużym wsparciem są też lokalne i ogólnopolskie dotacje do pomp ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Zakopanem

Pompy ciepła Mitsubishi • Zakopane
Ze względu na srogie zimy i surowy klimat, najczęściej montowanymi przez nas pompami ciepła w Zakopanem są pompy ciepła Mitsubishi. Nie dzieje się to bez powodu. Pompy ciepła tego japońskiego producenta działają nawet przy temperaturze -28 stopni Celsjusza. Co więcej wyposażone są one w technologię Zubadan, która pozwala utrzymać moc pompie ciepła nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Producent w swojej ofercie posiada 2 serie pomp ciepła: Eco Inverter oraz Zubadan Inverter. Eco Inverter przeznaczony jest głównie do nowych domów wyposażonych w ogrzewanie podłogowe. Modele z serii Zubadan Inverter idealnie nadają się do starszych, modernizowanych domów z ogrzewaniem grzejnikowym. Obydwie serie pomp ciepła wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który jest przyjazny dla środowiska. Funkcją wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest zaawansowana autoadaptacja, która sprawia, że pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i w razie potrzeb ją dostosowuje. Warto też dodać, że pompa ciepła Mitsubishi w obydwu seriach sa 1-wentylatorowe co sprawia, że są wyjątkowo ciche.
Pompy ciepła Panasonic • Zakopane
Na drugim miejscu pod względem montaży pomp ciepła w Zakopanem jest firma Panasonic. Producent w swojej ofercie posiada bardzo mocne pompy z serii T-Cap, które świetnie sprawdzają się w Zakopanem i ponieważ działają aż do -28 stopni Celsjusza. W katalogu znajdziemy również pompy ciepła z serii High Performance, które w zależności od mocy nadają się zarówno na podłogówkę jak również grzejniki. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest świetny stosunek jakości do ceny oraz bardzo dobre wsparcie serwisowe. Co więcej producent posiada bardzo dobrą dokumentację techniczną. Dodatkowo pompy ciepła Panasonic wyposażone z moduł internetowy Smart Cloud, możemy jako firma instalacyjna zdalnie diagnozować i ustawiać co daje inwestorom z Zakopanego poczucie bezpieczeństwa.
Pompy ciepła LG • Zakopane
PW Zakopanem pompy ciepła LG również mają swoich fanów i wiele instalacji. Ten koreański producent pomp ciepła w Zakopanem wzbudza zaufanie ponieważ wielu mieszkańców Podhala z powodzeniem korzysta z jego innych sprzętów. LG w swojej ofercie posiada pompy ciepła o mocy do 9 kW, które wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32 i świetnie nadają się na grzejniki i podłogówkę. Pompy ciepła o mocy powyżej 9 kW oparte są na czynniku R410A i doskonale sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego. Pompy ciepła LG to sprawdzona konstrukcja, która posiada wszystkie funkcje, które przeciętny dom w Zakopanem potrzebuje.
Pompy ciepła Nibe • Zakopane
Nibe, szwedzki producent pomp ciepła, w Zakopanem ma również wiele swoich realizacji. Cechą wyróżniającą te pompy ciepła jest niezwykle wysoka sprawność. Oznacza to, że stosunek wyprodukowanej energii cieplnej przez pompę ciepła do pobranej energii elektrycznej jest bardzo wysoki. Producent produkuje pompy ciepła już od ponad 40 lat. W swojej ofercie posiada powietrzne pompy ciepła do zastosowań domowych oraz gruntowe pompy ciepła do zastosowań domowych i przemysłowych.
Pompy ciepła Vaillant • Zakopane
Vaillanta, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Zakopanem nikomu przedstawiać nie trzeba. Mieszkańcy znają go ze świetnie działających pieców gazowych. Nic dziwnego, że specjalista w ogrzewnictwie dołożył do swojej oferty pompy ciepła. Stojąc przed pompą ciepła Vaillant na pierwszy rzut oka widać solidną konstrukcję, świetnie zaprojektowaną przez niemieckich inżynierów. Pompy ciepła Vaillant dostały wiele prestiżowych nagród za swoje wzornictwo. Cechą charakterystyczną dla pomp ciepła tego niemieckiego producenta jest wysoka akustyczna kultura pracy. Sprawia to, że pompy ciepła Vaillant wybierane są do gęstej zabudowy szeregowej lub bliźniaczej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Zakopanego i okolic

Poniższe zdjęcia przedstawiają nasze montaże pomp ciepła w Zakopanem lub w okolicznych miejscowościach. Na zdjęciach znajdziemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, która znajduje się na fundamencie i podkładach wibroizolacyjnych. Na kolejnych przedstawione są kotłownie, w których znajdują się najczęściej jednostki wewnętrzne pomp ciepła, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz bufor.

Podczas realizacji pomp ciepła używamy tylko renomowanych produktów od sprawdzonych producentów. W kwestii zasobników stawiamy na norweskie zasobniki OSO Hotwater, irlandzkie Joule oraz polskie Galmet. Magnetoodmulacz do najczęściej Fernox lub Flamco. Naczynia przeponowe chroniące instalację pompy ciepła to zazwyczaj Reflex. Rury i kształtki to firma Kan-Therm lub Geberit. Pompy obiegowe to niemiecka precyzja czyli Wilo lub Grundfos. Mieszacze i zawory trójdrożne to często Afriso lub Honeywell. Zawory i tzw. drobnica hydrauliczna to znana polska marka Valvex.

Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Zakopanem

Tania w użytkowaniu
Koszt eksploatacji pompy ciepła jest niewielki. W połączeniu z fotowoltaiką często stanowi bezkosztowy system grzewczy w domu.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga codziennej obsługi ponieważ nie trzeba jej uzupełniać paliwa. Raz dobrze ustawiona przy pierwszym uruchomieniu służy domownikom przez cały okres użytkowania.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła to urządzenie niskoemisyjne a wręcz zeroemisyjne. Po produkcji właściwości czynnika chłodniczego zamkniętego szczelnie w obiegu termodynamicznym.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojej pracy potrzebuje odnawialne źródło energii takie jak powietrze, woda lub grunt oraz niewielką ilość energii elektrycznej.
Bezpieczna
BPompa ciepła jest urządzeniem bezpiecznym ponieważ nie dochodzi w niej do procesu spalania wiec nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia się układu.
Cicha
Pomimo faktu, że powietrzna pompa ciepła posiada wentylator, jest to urządzenie ciche, które spełnia wszystkie wymogi akustyczne obowiązujące w Polsce.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Zakopanem

Pompy ciepła to urządzenia, które wytwarzają ciepło w wyniku przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego. W postaci gazowej czynnik chłodniczy trafia do skraplacza (wymiennik ciepła pomiędzy czynnikiem chłodniczym a wodą kotłową) gdzie oddaje swoje ciepło do wody kotłowej. Następnie po skropleniu do postaci ciekłej trafia na zawór rozprężny, który reguluje jego ciśnieniem na kolejnym wymienniku zwanym parownikiem (wymiennik ciepła pomiędzy powietrzem a czynnikiem chłodniczym). W nim ciekły czynnik odparowuje i trafia do sprężarki, która go spręża i tym samym zwiększa jego ciśnieniem i temperaturę.

Pompy ciepła możemy podzielić na powietrzne, wodne i gruntowe. Powietrzne z kolei możemy podzielić na pompy ciepła typu split i monoblok. Powietrzne pompy ciepła typu split są zdecydowanie najczęściej montowanymi pompami ciepła w Zakopanem.

Powietrzne pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: jednostka zewnętrzna pompy ciepła, w której znajduje się wymiennik zwany parownikiem i jednostka wewnętrzna pompy ciepła, w której znajduje się wymiennik zwany skraplaczem. Obie te jednostki połączone są ze sobą linią chłodniczą, która wykonywana jest na miejscu inwestycji przez firmę instalacyjną. Próba szczelności oraz próżnia również jest wykonywana przez instalatorów podczas montażu. Ten typ pompy ciepła eliminuje, ryzyko zamarznięcia medium grzewczego w przypadku braku prądu ponieważ czynnik chłodniczy jest substancją niezamarzającą.

Powietrzne pompy ciepła typu monoblok w klasycznej swojej wersji składają się z 1 jednostki zewnętrznej, w której znajduje się cały układ chłodniczy. Czasem producenci dodają jednostkę wewnętrzną pompy ciepła jednak skraplacz wciąż znajduje się w jednostce zewnętrznej. W przypadku pomp ciepła typu monoblok w sytuacji braku prądu istnieje ryzyko zamarznięcia wody kotłowej ponieważ do króćców w agregacie podłączamy zasilanie i powrót centralnego ogrzewania. Przed taką sytuacją można się zabezpieczyć stosując zawory antyzamrożeniowe.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Zakopanem

Józef z Zakopanego
"Jestem bardzo zadowolony z pompy ciepła. Mam fotowoltaikę i nic nie płacę za ogrzewanie. Firma Nisco zamontowała pompę ciepła w terminie i na umówionych warunkach."
Dawid z Zakopanego
"Z ręką na sercu mogę polecić montaż pompy ciepła każdemu. W końcu skończyły się wędrówki do kotłowni, żeby rozpalić lub uzupełnić węgiel. W domu jest czysto i się nie nosi."
Jadwiga z Zakopanego
"Mą pracuje za granicą i często nie ma go w domu. Po instalacji pompy ciepła już nie muszę pilnować pieca. Wszystko mogę sobie ustawić i zmieniać z poziomu aplikacji. Pompa ciepła pobiera sporo mniej energii niż się spodziewałam."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Zakopanem

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Zakopanem?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Zakopanem?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Zakopanem?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Zakopanem pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Zakopanem?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Zakopane i okolice

Montujemy pompy ciepła na terenie całego województwa Małopolskiego a tym samym instalujemy pompy ciepła w Zakopanem i okolicy. W naszym zespole są bardzo doświadczeni hydraulicy, którzy na swoim koncie mają już ponad kilkaset instalacji pomp ciepła. Pracują z nami również inżynierowie, którzy na co dzień dobierają pompy ciepła w Zakopanem dla naszych klientów.

Co więcej każda instalacja pompy ciepła jest serwisowana przez nas. W przypadku usterki pompy ciepła, które występują relatywnie rzadko, przyjeżdżamy na miejsce i staramy się usunąć awarię tego samego dnia. Dodatkowo wielu producentów ma zdalny dostęp do pompy ciepła i my jako firma instalacyjna możemy pompę ciepła zdiagnozować i często usunąć nieprawidłowości w działaniu przez internet.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Zakopanem

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła