ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Skawinago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Skawina

Pompy ciepła w Skawinie, szczególnie wśród nowych domów, cieszą się dużą popularnością. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Skawina graniczy z dużą aglomeracją, która ma niezwykle wysokie zanieczyszczenie powietrza. Montaż pompy ciepła w Skawinie wydaje się być oczywistym wyborem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie oraz swój portfel ponieważ obecnie pompa ciepła, to najtańszy system ogrzewania domu.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Skawinie

Pompy ciepła Mitsubishi • Skawina
Mitsubishi to pompa ciepła w Skawinie najczęściej przez nas montowana. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Przede wszystkim wszystkie pompy ciepła Mitsubishi są na ekologicznym czynniku R32. Dodatkowo posiadają one funkcję zaawansowanej autoadaptacji co sprawia, że pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje w zależności od potrzeb. Co więcej wszystkie pompy ciepła ze stajni Mitsubishi są 1-wentylatorowe co czyni je niezwykle cichymi urządzeniami. Producent posiada w swojej ofercie zarówno pompy ciepła z serii Eco Inverter do nowo budowanych domów opartych posiadających ogrzewanie podłogowe oraz pompy ciepła z serii Zubadan Inverter dedykowane do modernizowanych domów z grzejnikami. Warto też wspomnieć, że każda jednostka wewnętrzna pompy ciepła ma w sobie kartę SD na której rejestrowane są wszystkie szczegółowe parametry pracy pompy ciepła na przestrzeni ostatniego roku.
Pompy ciepła Panasonic • Skawina
Panasonic, japoński producent pomp ciepła, w Skawinie cieszy się ogromną popularnością. Oferuje on świetny stosunek jakości pomp ciepła do ceny. Nowe jednostki pomp ciepła z serii K i L w kolorze antracytowym podbijają rynek pomp ciepła w Skawinie. Są one niezwykle ciche i oraz bardzo estetycznie wykonane. Panasonic w swojej ofercie posiada zarówno pompy ciepła, które świetnie sprawdzą się w nowych budynkach z ogrzewaniem podłogowym jak również pompy ciepła większych mocy, które nadają się do domów modernizowanych z ogrzewaniem grzejnikowym. Tym co wyróżnia pompy ciepła Panasonic jest moduł internetowy Smart Cloud. Dzięki niemu jako firma instalacyjna możemy monitorować oraz zdalnie konfigurować wszystkie zamontowane przez nas pompy ciepła w Skawinie. Warto też wspomnieć, że Panasonic posiada w Polsce bardzo duże przedstawicielstwo oraz sieć serwisową co jest niezwykle istotne w czasie długoletniej eksploatacji pompy ciepła.
Pompy ciepła LG • Skawina
Ten koreański producent pomp ciepła, w Skawinie ma również sporo zwolenników. Mieszkańcy darzą go zaufaniem ponieważ bardzo często korzystają w domu z innych niezawodnych sprzętów tego producenta. W katalogu znajdziemy pompy ciepła na czynniku R32 do mocy 9 kW, które idealnie sprawdzą się w nowych domach z ogrzewaniem podłogowym jak również w średniej wielkości domach z ogrzewaniem grzejnikowym. Znajdziemy również mocniejsze pompy ciepła o mocy 12 kW, 14 kW oraz 16 kW oparte na czynniku R410, które dedykowane są do większych domów z ogrzewaniem podłogowym. Za bardzo rozsądne pieniądze otrzymujemy urządzenie, które posiada wszystkie funkcje, które przeciętny dom w Skawinie potrzebuje. Możliwość wysterowania 2 obiegami grzewczymi, możliwość pracy z buforem oraz podstawowa autoadaptacja.
Pompy ciepła Nibe • Skawina
W Skawinie pompy ciepła Nibe są zainstalowane w wielu domach. Zarówno tych nowych jak również modernizowanych. Ten szwedzki producent przywiązuje niezwykłą wagę do jakości wykonania swoich urządzeń oraz parametrów ich działania. Pompy ciepła Nibe wyróżniają się niezwykłą sprawnością czyli wysokim współczynnikiem COP - stosunek mocy cieplnej generowanej przez pompę ciepła do mocy elektrycznej pobieranej przez pompę ciepła. Fabryka Nibe produkuje pompy ciepła już ponad 40 lat a w branży grzewczej funkcjonuje od 1952. Często pompy ciepła Nibe wybierane są przez mieszkańców Skawiny ze względu na duże zaufanie do skandynawskich marek.
Pompy ciepła Vaillant • Skawina
Vaillanta, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Skawinie mieszkańcom nie trzeba przedstawiać. Znany jest z doskonałej jakości pieców gazowych, które ogrzewają niejeden dom w Skawinie. Wykorzystując swoje ogromne doświadczenie, producent stworzył niezwykle wydajne pompy ciepła. Zdobyły one niejedną prestiżową nagrodę za wzornictwo i konstrukcję. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Vaillant jest kultura pracy. Ciśnienie akustyczne jest na tyle niskie, że z powodzeniem te niemieckie pompy ciepła w Skawinie mogą być stosowane w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Skawiny i okolic

Montując pompy ciepła w Skawinie używamy tylko i wyłącznie produktów najwyższej jakości takich jak pompy obiegowe Wilo lub Grundfos. Magnetyczne separatory zanieczyszczeń Flamco lub Fernox, które dbają o czystość wody kotłowej, która trafia do pompy ciepła. W skład instalacji pompy ciepła najczęściej występuje również zasobnik ciepłej wody użytkowej. W tej kwestii stawiamy na zasobniki dedykowane do pomp ciepła z norweskiej firmy OSO Hotwater, irlandzkiej Joule lub polskiej Galmet.

Każda nasza instalacja zabezpieczona jest również nadprądowo za pomocą bezpieczników od firmy Schneider. Natomiast instalacja centralnego ogrzewania z pompą ciepła zabezpieczona jest przed wzrostem ciśnienia za pomocą naczyń przeponowych od firmy Reflex. Rury to najczęściej firma Kan-Therm natomiast zawory odcinające stosujemy of firmy Valvex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Skawinie

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła to obecnie najtańszy system grzewczy w Skawinie. Jak dodamy do niej fotowoltaikę to może nie generować kosztów eksploatacyjnych w ogóle.
Bezobsługowa
Pompa ciepła w Skawinie nie wymaga codziennej obsługi lub uzupełnienia paliwa. Dobrze skonfigurowana podczas montażu pozwala o sobie zapomnieć przez cały rok.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła ciepła nie generuje, żadnych szkodliwych substancji podczas swojej pracy ponieważ nie dochodzi w niej do spalania. Ciepło powstaje z wykorzystaniem właściwości termodynamicznych czynnika chłodniczego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje tylko powietrza, wody lub gruntu oraz niewielkiej ilości prądu co sprawia, że może być totalnie niezależnym systemem grzewczym.
Bezpieczna
Z racji tego, że w pompie nie dochodzi do spalania paliwa stałego to nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia bo czyni pompę ciepła w Skawinie najbezpieczniejszym źródłem ciepła.
Cicha
Pomimo faktu, że pompa ciepła jest urządzeniem sprężarkowym to producenci stają na głowie, żeby je jak najbardziej wygłuszyć. Najcichsze pompy ciepła są ledwo słyszalne w odległości 1m od agregatu.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Skawinie

Pompy ciepła możemy generalnie podzielić ze względu na dolne źródło ciepła czyli skąd pochodzi pierwotna energia, którą pompa ciepła przetwarza. Dzielimy je zatem na pompy ciepła gruntowe, wodne oraz powietrzne. W powietrznych pompach ciepła możemy wyszczególnić pompy ciepła powietrze-powietrze (klimatyzacja) oraz powietrze-woda. Tą ostatnią z kolei możemy podzielić na pompy ciepła powietrze-woda typu split i pompy ciepła powietrze-woda typu monoblok. W Skawinie pompy ciepła typu split są zdecydowanie najczęściej montowane przez mieszkańców.

Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: jednostka zewnętrzna pompy ciepła oraz jednostka wewnętrzna pompy ciepła. Obie jednostki połączone są tzn. linią chłodniczą czyli 2 rurkami miedzianymi, w których krąży czynnik chłodniczy (najczęściej R410A lub R32). Owa linia chłodnicza wykonywana jest przez firmę instalacyjną na miejscu inwestycji. Oby sprawdzić szczelność połączenia wykonuje się próbę azotową. Natomiast aby pozbyć się wilgoci i zrobić miejsce na czynnik chłodniczy wykonywana jest próżnia.

Pompy ciepła typu monoblok w swojej klasycznej wersji składają się tylko z jednostki zewnętrznej oraz niewielkiego sterownika wewnątrz. Natomiast obecnie wielu producentów dodaje jednostkę wewnętrzną, w której znajduje się pompa obiegowa, naczynie przeponowe, czujnik przepływu oraz grzałka. W pompie ciepła cały układ chłodniczy znajduje się w jednostce zewnętrznej i cała jego szczelność i próżnia wykonywana jest w fabryce. Do jednostlki zewnętrznej pompy ciepła (agregat) podłączane jest zasilanie i powrót z układu centralnego ogrzewania budynku.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Skawinie

Tomasz ze Skawiny
"Jestem bardzo zadowolony z pompy ciepła. Posiadam nowoczesny dom z ogrzewaniem podłogowym i zużycie prądu mam na poziomie 3000 kWh (ogrzewanie + 250l zasobnik ciepłej wody użytkowej)."
Waldemar ze Skawiny
"Wymieniłem starego kopciucha na pompę ciepła. W Skawinie był program, który dofinansowywał instalację pompy ciepła. W połączeniu z dotacją z Czystego Powietrza zapłaciłem zaledwie VAT z całej inwestycji."
Grażyna ze Skawiny
"W końcu pozbyłam się pieca na ekogroszek. Nie muszę codziennie wsypywać kolejnego worka i dbać, żeby piec nie wygasł. Mam więcej czasu na swoje pasje. Sterowanie za pomocą telefonu - bajka!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Skawinie

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Skawinie?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Skawinie?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Skawinie?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Skawinie pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Skawinie?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Skawina i okolice

Nasz obszar działalności to całe województwo Małopolskie i Śląskie a tym samym instalujemy pompy ciepła w Skawinie. W naszym zespole mamy doświadczonych monterów, którzy zainstalowali już setki pomp ciepła. Zatrudniamy również inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Skawinie dla naszych klientów oraz pomagają uzyskać dotację na pompę ciepła, którą zainstalowaliśmy.

Nasza usługi to nie tylko montaż oraz również serwis pompy ciepła. Za swoje instalacje bierzemy odpowiedzialność i w razie awarii przyjeżdżamy na miejsce, diagnozujemy usterkę i w miarę możliwości staramy się usnąć ja tego samego dnia. Dodatkowo każda zainstalowana przez nas pompa ciepła ma w sobie moduł Wi-Fi, który pozwala nam działać profilatycznie i zawczasu wykrywać ewntualne nieprawidłowiści w pracy pompy ciepła w Skawinie.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Skawinie

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła