ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Zawierciego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Zawiercie

Zawiercie słynące z przemysłu ciężkiego zaczyna ostatnimi czasy dostrzegać duże zanieczyszczenie powietrza. Wynika ono nie tylko z przemysłu ale również ze starych pieców, którymi ogrzewane są okoliczne domy. Mieszkańcy zauważają problem i lawinowo montują pompy ciepła w Zawierciu. Szczególnie, że jest wiele ogólnopolskich i lokalnych programów dotujących pompy ciepła.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Zawierciu

Pompy ciepła Mitsubishi • Zawiercie
Mitsubishi to producent, którego pompy ciepła w Zawierciu montujemy najczęściej. Nie dzieje się tak bez powodu. To jeden z najlepszych japońskich producentów pomp ciepła. W katalogu znajdziemy pompy ciepła z serii Eco Inverter, które świetnie sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego oraz pompy ciepła z serii Zubadan, które idealnie nadają się do starszych, modernizowanych budynków z ogrzewaniem grzejnikowym. Funkcją, która wyróżnia pompy ciepła Mitsubishi na rynku jest funkcja autoadaptacji tzn. pompa ciepła saa buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje w zależności od potrzeb. Dodatkowo wszystkie pompy ciepła są na ekologicznym czynniku R32, co sprawia, że nie ma wymogu rejestracji pompy w CRO. Co więcej wszystkie pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co czyni je niezwykle cichymi urządzeniami w porównaniu do konkurencji.
Pompy ciepła Panasonic • Zawiercie
Pompy ciepła Panasonic to również bardzo często montowane przez nas pompy ciepła w Zawierciu. Japoński producent ma bardzo duże doświadczenie w ogrzewnictwie opartym o pompy ciepła. W swojej ofercie posiada pompy ciepła dedykowane zarówno do małych budynków lub nawet mieszkań jak również pompy ciepła przeznaczone do dużych obiektów. Co więcej pompy ciepła Panasonic można łączyć w kaskady więc świetnie się sprawdzą w bardzo dużych budynkach przemysłowych. Zdecydowanie cechą wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest moduł Smart Cloud który pozwala firmie instalacyjnej zdalnie diagnozować pompę ciepła w razie ewentualnej awarii oraz wprowadzać wymagane ustawienia.
Pompy ciepła LG • Zawiercie
Z Zawierciu pompy ciepła LG również mają swoich zadowolonych klientów. Inwestorzy często decydują się na tego koreańskiego producenta ponieważ z powodzeniem korzystają z innych jego sprzętów w domu. LG w swojej ofercie posiada pompy ciepła do mocy 9 kW, które idealnie nadają się na grzejniki i oparte są na czynniku R32. Pompy ciepła powyżej mocy 9 kW oparte są na czynniku R410A i świetnie sprawdzą się w domach, które posiadają ogrzewanie podłogowe lub przewymiarowane grzejniki. Należy podkreślić, że pompy ciepła LG posiadają w standardzie wszystkie funkcje, które przeciętny dom w Zawierciu potrzebuje. Należy do nich możliwość pracy z buforem wpiętym równolegle i pompą obiegową za nim, wysterowanie 2 obiegami grzewczymi, moduł Wi-Fi oraz podstawowa autoadaptacja.
Pompy ciepła Nibe • Zawiercie
Nibe, szwedzki producent pomp ciepła, w Zawierciu również posiada wiele instalacji. Te skandynawskie pompy ciepła idealnie sprawdzają się w surowym, północnoeuropejskim klimacie jak również polskim, umiarkowanym klimacie. Nibe pompami ciepła zajmuje się już ponad 40 lat. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Nibe jest wysoki współczynnik COP tzn. stosunek wyprodukowanej energii cieplnej do pobranej energii elektrycznej przez pompę ciepła. Sprawia to, że pompy ciepła Nibe są niezwykle wydajne, a tym samym energooszczędne. Producent w swojej ofercie posiada pompy ciepła zarówno powietrzne jak również gruntowe.
Pompy ciepła Vaillant • Zawiercie
Vaillanta, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Zawierciu nikomu przedstawiać nie trzeba. Mieszkańcy znają go ze świetnych pieców gazowych. Nic dziwnego, że ten niemiecki producent produkuje również niezwykle dopracowane pompy ciepła. Vaillant w swojej ofercie posiada zarówno pompy ciepła powietrze-woda, pompy ciepła woda-woda jak również grunt-woda. Sprawia to, że pompy ciepła można dopasować idealnie do wymagań i warunków panujących na działce inwestora. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Vaillant jest ich cicha praca, przez co często wybierane są do gęstej zabudowy bliźniaczej lub szeregowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Zawiercia i okolic

Na poniższych zdjęciach przedstawiamy efekt montażu pomp ciepła w Zawierciu lub okolicznych miejscowościach. Na pierwszym zdjęciu znajdziemy kotłownie, w której zazwyczaj znajduje się jednostka zewnętrzna pompy ciepła, bufor i zasobnik ciepłej wody użytkowej. Na kolejnym zdjęciu znajduje się jednostka zewnętrzna pompy ciepła, zlokalizowane najczęściej na zewnątrz budynku przy elewacji.

W naszych instalacjach pomp ciepła korzystamy tylko ze sprawdzonych producentów. W przypadku zasobników i buforów stawiamy na norweskiego producenta OSO Hotwater, irlandzkiego Joule lub polskiego Galmet. Jeśli chodzi o pompy obiegowe to najczęściej są to produkty niemieckiej firmy Wilo lub Grundfos. Magnetoodmulacze są to zazwyczaj Flamco lub Fernox. W przypadku kształtek i rur, które łączą wszystkie elementy pompy ciepła to są to zazwyczaj firmy Kan-Therm lub Geberit. W przypadku zabezpieczeń elektrycznych chroniących pompę ciepła to są to zazwyczaj produkty firmy Schneider lub ABB.

Dzięki używaniu produktów wysokiej jakości nasze instalacje pomp ciepła w Zawierciu służą inwestorom bezawaryjnie przez lata.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Zawierciu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła to obecnie urządzenie grzewcze, które jest najtańsze w eksploatacji spośród wszystkich dostępnych na rynku. W połączeniu z fotowoltaiką może w ogóle nie generować kosztów eksploatacyjnych.
Bezobsługowa
Pompa ciepła dobrze zainstalowana i ustawiona podczas montażu stanowi bezobsługowy system grzewczy. Nie trzeba jej codziennie doglądać i uzupełniać paliwa.
Niskoemisyjna
Podczas pracy w pompie ciepła nie dochodzi do spalania przez co nie emituje ona żadnych szkodliwych substancji do atmosfery i nie zatruwa środowiska.
Samowystarczalna
Pompa ciepła jest samowystarczalna ponieważ do swojego działania wymaga powszechnie dostępnej energii zgromadzonej w powietrzu, wodzie lub gruncie oraz niewielkiej ilości prądu.
Bezpieczna
Pompa ciepła jest bezpieczna ponieważ w pompie ciepła nie dochodzi do spalania to nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia się instalacji.
Cicha
Pompa ciepła jest cicha pomimo faktu, że jest to urządzenie wentylatorowe. Bez problemu spełnia ona wszystkie normy akustyczne obowiązujące w Polsce.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Zawierciu

Pompy ciepła możemy podzielić na powietrzne, wodne oraz gruntowe. Ze względu na łatwość montażu i przystępną ceną najpopularniejsze są pompy ciepła powietrzne. Te z kolei możemy podzielić na pompy ciepła typu split i monoblok. W Zawierciu pompy ciepła typu split są zdecydowanie najczęściej montowane.

Pompy ciepła typu split składają się z dwóch jednostek: jednostki zewnętrznej pompy ciepła, w której znajduje się wymiennik ciepła zwany parownikiem oraz jednostki wewnętrznej pompy ciepła, w której znajduje się wymiennik ciepła zwany skraplaczem. Obie te jednostki połączone są ze sobą miedzianymi rurami chłodniczymi, w których krąży czynnik chłodniczy. Połączenie to wykonywane jest przez firmę instalacyjną na miejscu inwestycji. Próba szczelności oraz próżnia również wykonywana jest podczas montażu.

Pompy ciepła typu monoblok składają się przeważnie z jednej jednostki zewnętrznej, w której znajduje się cały układ chłodniczy, który jest wykonany i sprawdzony przed producenta w fabryce. Z jednostki zewnętrznej pompy ciepła wystają króćce, do których podłączamy układ centralnego ogrzewania. To połączenie jest odpowiednio zabezpieczane aby podczas braku prądu nie doszło do uszkodzenia.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Zawierciu

Tomasz z Zawiercia
"Jestem bardzo zadowolony z pompy ciepła. Miałem piec węglowy i w końcu nie muszę go codziennie rozpalać i dokładać węgla. Polecam firmę Nisco!"
Grzegorz z Zawiercia
"Pracuje za granicą i rzadko bywam w domu. Steruje sobie ogrzewaniem z poziomu telefonu. Nareszcie skończył się brud z pieca roznoszący się po całym domu."
Jadwiga z Zawiercia
"Jestem bardzo zadowolona z instalacji pompy ciepła przez firmę Nisco. Montaż wykonany został w terminie i na umówionych warunkach. Pomogli mi też dotacji."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Zawierciu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Zawierciu?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Zawierciu?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Zawierciu?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Zawierciu pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Zawierciu?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Zawiercie i okolice

Montujemy pompy ciepła na Śląsku a tym samym instalujemy pompy ciepła w Zawierciu i okolicznych miejscowościach. W naszym zespole są doświadczeni hydraulicy, którzy zamontowali już setki pomp ciepła w swojej karierze. W swoich szeregach mamy również inżynierów i projektantów, którzy bezpłatnie dobierają pompy ciepła w Zawierciu dla naszych klientów.

Co więcej bierzemy odpowiedzialność za nasze instalacje i świadczymy usługi serwisu pomp ciepła w Zawierciu dla naszych klientów. W przypadku awarii przyjeżdżamy na miejsce i staramy się usunąć usterkę. Najczęściej większość problemu jesteśmy w stanie rozwiązać zdalnie ponieważ każda zainstalowana przez nas pompa ciepła jest podłączona do internetu.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Zawierciu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła