ikona przedstawiająca herb Tarnowskich Gór w ktorych montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry to miasto, w którym coraz częściej montujemy pompy ciepła. Mieszkańcy Tarnowskich Gór wiedzą, że ekologiczne, zeroemisyjne rozwiązania cieplne są przyszłością i dlatego już niemal nikogo nie dziwi, że na pierwszym miejscu przy wyborze ogrzewania w nowo powstałym budynku lub modernizowanym domu są pompy ciepła. Szczególnie, że obecie jest wiele ogólnopolskich i lokalnych dotacji do pomp ciepła w Tarnowskich Górach.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Tarnowskich Górach

Pompy ciepła Mitsubishi • Tarnowskie Góry
Pompy ciepła Mitsubishi są jednymi z najlepszych pomp ciepła w Tarnowskich Górach, jakie montujemy: efektywne, niezawodne a przy tym bardzo estetycznie wykonane. Pompy ciepła z serii Zubadan wykorzystujemy przede wszystkim w domach w Tarnowskich Górach, w których znajdują się grzejniki. Natomiast seria pomp ciepła Eko Inverter jest idealnie dostosowana do ogrzewania podłogowego. Wszystkie pompy cieła Mitsubishi oparte są na czynniku R32 co sprawia, że nie trzeba rejstrować pompy ciepła w Centrlnym Rejestrze Operatorów i robić jej przeglądów po ustaniu gwarancji. Co więcej wszyskie pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co przekłada się na niską moc akustyczną urządzeń. Cechę charakterystyczną pomp ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje i dostosowuje sobie krzywą grzewczą.
Pompy ciepła Panasonic • Tarnowskie Góry
W Tarnowskich Górach pompy ciepła Panasonic montujejemy niezwykle często. To popularne i świetnie wykonane pompy ciepła, który wielkim atutem jest fakt, że można ją zdalnie konfigurować. Nie trzeba być w Tarnowskich Górach, żeby mieć do niej dostęp - możemy zdiagnozować problem z siedziby naszej firmy. Poza tym pompy ciepła Panasonic mają bardzo dobrą dokumentację techniczną, sprawdzone jednostki, które pracują w Tarnowskich Górach od wielu lat oraz bardzo dobry dostęp do części zamiennych. Co więcej pompy ciepła Panasonic w standardzie posiadają wszyskie funkcje, które przeciętny domek w Tarnowskich Górach potrzebuje tj. możliwość sterowania 2 obiegami grzewczymi, możliwość pracy z buforem, możliwość pracy hybrydowaej z innym urządzeniem grzewczym, podstawowa autoadaptacja, modulowane obroty pompy obiegowej w jednostce wewnętrznej. Ponad to Panasonic w katalogu ma pompy ciepła o małej mocy nadające się do nowych domków lub nawet małych mieszkań oraz pompy ciepła o dużej mocy do dużych domów modernizowanych lub nawet niewielich biurowców.
Pompy ciepła LG • Tarnowskie Góry
Coraz większą popularnością w Tarnowskich Górach cieszą się pompy ciepła LG Therma V. Dzięki temu, że pompy te występują w trzech wersjach - split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) i monoblok - możemy dobrać ją do konkretnych potrzeb danego klienta w Tarnowskich Górach. W pompach ciepła typu split firmy LG do mocy 9 kW wykorzystywany jest czynnik chłodniczy R32. W pompach powyżej 9 kW zastosowany jest czynnik R410. Pompie ciepła LG również nie brakuje rzadnej funkcji której współczesne i modernizowane domy w Tarnowskich Górach potrzebujują. Dużo osób ufa tej marce ze względu na inny sprzęt tego koreańskiego producenta, który posiadają w domu. Poza tym pompy te są bardzo przystępne cenowo w stosunku do jakości, którą oferują.
Pompy ciepła Nibe • Tarnowskie Góry
Mieszkańcom Tarnowskich Gór często przedstawiamy ofertę szwedzkiego producenta pomp ciepła. Mowa o firmie Nibe, której pompy ciepła są solidne, efektywne i bardzo dobrze wykonane. Jest to producent pomp ciepła o ugruntowanej pozycji na rynku i dlatego w Tarnowskich Górach również cieszy się uznaniem. Pompy ciepła Nibe produkowane są od ponada 40 lat. Cechą wyróżniającą te pompy ciepła jest wysoki współczynnik COP czyli stosunek energii cieplnej wyprodukowanej przez pompę ciepła do energii elektrycznej pobranej przez pompę ciepła.
Pompy ciepła Vaillant • Tarnowskie Góry
Firmę Vailant, która w swojej szerokiej ofercie ma również pompy ciepła, w Tarnowskich Górach mieszkańcy znają od dawna. Zaufanie do marki jest jednym z głównych czynników decydujących o wyborze tej konkretnej pompy ciepła. Pompy te wyróżniają się dużą kulturą pracy tzn. są bardzo ciche i z powodzeniem mogą być stosowane w Tarnowskich Górach w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Pompy ciepła Vaillant są solidnie wykonane jak bardzo dużo innych niemieckich produktów. Poza tym pompy ciepła Vaillant zostały nagrodzone w wielu prestiżowych konkursach, które doceniły ich niezwykły design.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Tarnowskich Gór lub okolic

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z naszych realizacji, a więc montaży pomp ciepła w Tarnowskich Górach i okolicach. Można na nich zobaczyć zewnętrzną jednostkę pompy ciepła, która znajduje się blisko ściany domu na odpowiednio przygotowanym fundamencie. Natomiast w środku budynków, w kotłowniach domów w Tarnowskich Górach, montujemy jednostki wewnętrzne wraz z całym zapleczem niezbędnym do prawidłowego i efektywnego funkcjonowania pompy ciepła.

W swoich realizacjach stosujemy sprawdzone części producentów z najwyższej półki, dzięki czemu jesteśmy pewni niezawodności naszych instalacji pomp ciepła w Tarnowskich Górach. Staramy się również dbać o estetykę wykonania i wygodę użytkowania, więc każdą kotłownię opartą na pompie ciepła projektujemy indywidualnie.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Tarnowskich Górach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła stanowi spory wydatek początowy jednak jej eksploatacja kosztuje niewiele. W połączeniu z fotowolatiką może stanowić zerokosztową instalację centralnego ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga od domowników codziennej obłsugi ani uzupełniania paliwa. Właściwie ustawiona podczas istalacji stanowi bezobsługowy system ogrzewania. Właściwości funkcjonowania można zmianiać na sterowniku głównym lub na smartfonie.
Niskoemisyjna
W pompie ciepła nie zachodzi żaden proces spalania tylko przemiany zamkniętego obiegu termodynamicznego wykorzystującego. Pompa nie emittuje żadnych substancji, które zagrażają środowisku naturalnemu.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje tylko powietrza, wody albo gruntu. Nic poza naturlanie występującymi zasobami nie jest potrzebne do jej działania.
Bezpieczna
Z racji tego, że pompa ciepła nie spala żadnego paliwa stałego, ryzyko wybuchu lub zastrucia zniwelowane jest do zera. Domownicy mogą czuć się bezpieczni.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem reletywnie cichym. Pomimo kręcącego się wentylatora, emituje niewielki hałas, który nie przeszczkadza domownikom lub sąsiadom.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Tarnowskich Górach

W Tarnowskich Górach, podobnie jak w innych miejscowościach na terenie naszego kraju, montujemy dwa główne rodzaje pomp ciepła: split lub monoblok.

Pompy ciepła split są złożone z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna, jak sama nazwa wskazuje, jest umiejscawiana na zewnątrz domu, a jej głównym zadaniem jest pobieranie energii z otoczenia. Z kolei jednostka wewnętrzna jest umieszczana wewnątrz budynku i ma za zadanie rozdystrybuować wyprodukowaną energię cieplną. W Tarnowskich Górach najczęściej montujemy pompy ciepła powietrze-woda.

Pompy ciepła monoblok są złożone z jednej jednostki, którą umieszczamy na zewnątrz domu. Jest to rozwiązanie nieco bardziej ekonomiczne niż pompy ciepła split. Wymagają jednak większej ilości miejsca a czasami zdają się być mniej efektywne, gdy mamy do czynienia z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Tarnowskich Górach

Krzysztof z Tarnowskich Gór
"Gdy budowałem dom, to wiedziałem, że nie chcę innego ogrzewania niż pompa ciepła - dla mnie bardzo ważne jest to, że nie muszę myśleć o węglu czy drewnie, a w domu jest ciepło."
Monika z Tarnowskich Gór
"Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że pompa ciepła to tak ciche i bezobsługowe urządzenie. Lubię myśleć o tym, że dzięki energii słonecznej jesteśmy w stanie być niemal niezależni - mamy w domu idealną temperaturę a ekranach ciepłą wodę."
Marcin z Tarnowskich Gór
"Moja pompa ciepła działa już rok i tak naprawdę żałuję tylko jednego - że nie zdecydowałem się zamontować jej wcześniej. Montaż pompy ciepła trwał w zasadzie 3 dni, więc w żaden sposób nie utrudniał życia, a od tego momentu działa bezawaryjnie i nie wymaga żadnych zabiegów z naszej strony."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Tarnowskich Górach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Tarnowskich Górach?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Tarnowskich Górach?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Tarnowskich Górach?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Tarnowskich Górach pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Tarnowskich Górach?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Tarnowskie Góry

Nasza firma specjalizuje się w instalowaniu pomp ciepła. Działamy na terenie województwa Małopolskiego i Śląskiego a więc motntujemy też pompy ciepła w Tarnowskich Górach. Dzięki temu, że zajmujemy się wyłącznie pompami ciepła, byliśmy w stanie doskonale poznać ich funkcjonowanie, a to sprawia, że znamy się na ich nadwyraz doborze. Dobór pompy ciepła jest kluczowym momentem w całym procesie, ponieważ tylko właściwa pompa ciepłą o odpowiedniej mocy, dobrana idealnie do zapotrzebowania cieplnego budynku, będzie niezawodna przez wiele lat i ekonomiczna w użytkowaniu.

W naszym zespole jest wielu doświdczonych instalatorów pomp ciepła, którzy swojej doświadczenie zdobywali na wielu instalacjach. Co więcej zatrudniamy inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Tarnowskich Górach dla naszych klientów.

Naszych instalacji nie pozostawiamy bez opieki ponieważ serwisujemy pompy ciepła, które zamontowaliśmy w Tarnowskich Górach. W razie awarii najpierw usterkę próbujemy rozwiązać zdalnie. Jeśli nasze działania nie przynoszą skutku to przyjeżdżamy do klienta i serwisujemy pompę ciepła na miejscu. Większość awarii udaje się rozwiązać podczas 1 wizyty.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Tarnowskich Górach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła