ikona przedstawiająca herb Raciborza w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Racibórz

Racibórz jak większość miast na Śląsku posiada znaczne zanieczysczczenie potwietrza, które powstaje w skutek ogrzewania budunków poprzez stałopalne piece węglowe. Na szczęście coraz więcej mieszkańców zauważa ten fakt i decyduje się zainstalować pompę ciepła w Raciborzu. Szczeglnie, że istnieje wiele lokalnych i ogólnopolskich dotacji do pomp ciepła, które wspierają funansowo takie przedsięwzięcie.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Raciborzu

Pompy ciepła Mitsubishi • Racibórz
Pompy ciepła Mitsubishi to niekwestionoway lider w branży oraz w ilości montaży pomp ciepła w Raciborzu. Wszystkie pompy ciepła w ofercie tego producenta oparte są na ekologicznym czynniku R32 orazz są 1-wentylatorowe. Sprawia to, że pompy ciepła Mistusbishi są wyjątkowo ciche w stosunku do mocy cieplnej, którą są w stanie wygenerować. roducent ten posiada doskonałą serię pomp ciepła Zubadan dedykowaną do grzejników, która to potrafi produkować wodę kotłową o temperaturze 55 stopni Celsjusza nawet przy -15 stopniach Celsjusza na zewnętrz. Druga seria pomp ciepła to Eco Inverter, która dedykowana jest do nowopowstłych budynków z ogrzewaniem podłogowym. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawanasowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje i koryguje krzywą grzewczą w zależności od aktualnego zapotrzebownia budynku na ciepło.
Pompy ciepła Panasonic • Racibórz
Pompy ciepła Panasonic to zdecydowanie jedna z najczęściej montowanych pomp ciepła w Raciborzu. Ten japoński producnet posiada w swojej ofercie zarówno pompy ciepła dedykowane do podłogówki ale również pompy dedykowane do grzejników. Co więcej pompy ciepła od tego producneta są zróżnicowane mocowo. Posiada on pompy ciepła o małej mocy, które idealnie sprawdzą się w małych domach lub nawet mieszkaniach oraz pompy cieła o dużej mocy, które z powodzeniem mogą pracować w dużych domach lub nawet w niewielich biurowrach. Duża bezawaryjnosć oraz przystępna cena sprawia, że mieszkańcy Raciborza często decydują się na tego producneta. Ewenementem jest możliwość zdalnej diagnostyki i konfiguracji pompy przez firmę instalacyjną. Wystarczy, że pompa ciepła jest podłaczona do internetu i jako firma możemy mieć podgląd po parametrów pracy pompy ciepła lub wprowadzać zmiany w ustawieniach.
Pompy ciepła LG • Racibórz
Pompy ciepła LG Therma V są bardzo często wybierane przez mieszkańców Raciborza. Pompy ciepła tego południowokoreańskiego producenta wystepują w wersji split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) oraz modoblok. Pompy te działają termodynamicznie do -25 stopni Celsjusza. Pompy ciepła ze spreżarką do 9 kW oparte są na czynniku R32 i sprawdzą się zarówno przy ogrzewaniu grzejnikowym oraz podłogowym, natomiast pompy ciepła powyżej 9 kW działają w oparciu o czynnik R410 i nadają się do domów z ogrzewaniem podłogowym. Pompy ciepła LG posiadają wszyskie funkcje, które przeciętny dom w Raciborzu potrzebuje. Do tych funkcji należą min. możliwość wysterowania 2 obiegami grzewczymi, podłączenie do interntu, możliwość sterowania pompami obiegowymi za buforem oraz podstawowa autoadaptacja.
Pompy ciepła Nibe • Racibórz
Nibe, szewdzki producent pomp ciepła, w Raciborzu również posiada wiele instalacji. Pompy ciepła Nibe wyróżniaja się na rynku wysokim współczynnikiem COP. Sprawia to, że pompy ciepła pobierają niewiele energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej przez pompę ciepła energii cieplnej. Nibe posiada w swojej ofercie pompy ciepła od ponad 40 lat a samym ogrzewnictwem zajmuje się od 1952 roku. Klienci wybierą tą markę ze względu na duże zaufanie do skandynawskich produktów. Pompy ciepła Nibe z powodzeniem pracują w surowym północnym klimacie i bez problemu dają sobie też radę w Polsce.
Pompy ciepła Vaillant • Racibórz
Producenta pomp ciepła Vaillant nie trzeba przedstawiać mieszkańcom Raciborza. Mieszkańcy Raciborza znają i kojrzą go głównie ze względu na piece gazowe. Pompy ciepła tego producneta wyróżniają się na rynku dużą niezawdnością, doskonałym wzornictwem i serwisem fabrycznym. Dodatkowo pompy ciepła Vaillant idealnie nadają się do budynków położonych w gęstej zabudowie mieszkaniowej ponieważ należą do jednych z najcichszych pomp ciepła na rynku.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Raciborza i okolic

Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje pomp ciepła z Raciborza i okolic. Przykładamy dużą uwagę do poprawności działania całego systemu jak również estetyki wykonania. Wszyskie rury izloujemy czarną izloacja kauczukową. Jednostki zewnętrzne pomp ciepła posadawiamy na podstwach wibroizolacyjnych tłumiących drgania sprężarki pompy ciepła oraz wentylatora. W kotłowni stawiamy tylko na sprwdzonych producentów takich jak Flamco, Wilo, Reflex, Valvex, Afriso, KAN-Therm. Każda istlacja zabezpieczeona jest elektrycznie bezpiecznikami firmy Schneider.

W przypadku zasobników ciepłej wody użytkowej i buforów bazujemy na polskich, emaliowanych zasobnikach firmy Galmet, norweskich, nierdzewnych OSO Hotwater lub irlandzkich Joule. Uważamy, że w przypadku takiej istalacji jaką jest pompa ciepła nie ma miejsca na półśrodki dlatego sotusujemy tylko najwyższej klasy elementy by klienci, którym instalujemy pompy ciepła w Raciborzu mogli bezawaryjnie użytkować przez wiele lat.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Raciborzu

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest jednym z najtańszych systemów ogrzewania. Zainstalowana w domu w którym jest instalacja fotowoltaiczna może bezpłatnie ogrzewać dom.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga ciągłego doglądania lub uzypełniania paliwa. Dobrze ustawiona przez firmę instlacyjną służy doownikom przez cały rok.
Niskoemisyjna
W pompie ciepła nie dochodzi do procesu spalania węgla, ekogroszu, gazu lub oleju. Ciepło wytwarzane jest w termodynamicznym procesie przemiana czynnika chłodniczego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojej pracy potrzebuje odnawialnego źródła ciepła takiego jak powietrze, grunt lub woda oraz stosunkowo niewielką ilość prądu.
Bezpieczna
Przez to, że w pompie ciepła nie dochodzi do porcesuy spalania jest ona bezpieczna. Wyeliminowane jest ryzyko wybuchu lub zatrucia w wyniku rozszczelnienia.
Cicha
Poma ciepła spełnia wszyskie wymogi prawne odnośnie głośności. Odpowiednio zlokalizowana nie jest uciążliwa dla sąsiadów lub dowmowników.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Raciborzu

Popy cieła możey podzielić ze względu na dolne, źródło czyli skąd pochodzi pierwotna energia pretwarzana w kolenych etapach przez pompę ciepła. Wyróżniamy pompy cieła gruntowe, wodne i powietrzen. W Raciborzy pompoy ciepŻa powietrzme są zdecydowanie najczęściej montowane. Powietrzne pompy ciepła możemy natomiast podzielić na dwie główne kategorie: split i monoblok. Idea działania jest taka sama lecz różnią się sposobnem i miejscem podłącznia z do instalacji centralnego ogrzewania.

Pompa ciepła typu split składa się z 2 jednostek: wewnętrznej zlokalizowanej w kotłowni oraz zewnętrznej zlokalizowanej na zewnątrz budynku. Połączone sa one między sobą linią chłodniczą wykonywaną na miejscu istlacji. Linia chłodnicza to rurki miedziane w których krąży czynnik chłodniczy, który zmienia swoje ciśnienie i temperaturę.

Pompa ciepła typu monoblok składa się najczęściej z jednej jednostki zewnętrznej, w której zkolaizwany cały układ chłodniczy a tym samym wymiennik ciepła tzw. skraplacz. Z tej jednostki do budynku wchodzi już wodna inastlacja centralnego ogrzewania dlatrgo bardzo ważne jest zabezpiecznie termiczne tego odncinka ponieważ w przypadku braku prądu może dojść do zamrożenia wody kotłowej i uszkodzenia wieniannika.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Raciborzu

Joanna z Raciborza
"Pompa ciepla to najlepsza decyzja jaką ostanio podjęliśmy. W końcu pozybliśmy się sadzy i smrodu jaki unosił się w całej piwnicy. Fakt nie był to mały wydatek ale korzyści zdecydowanie go uzasadniają."
Waldemar z Raciborza
"Mieliśmy fotowolatikę i naturalnym kolejnym krokiem była pompa ciepła. Firma Nisco wykonała instalcja w terminie i widać, że użyli wysokiej jakości komponentów. Jestem bardzo zadowolony!"
Grzegorz z Raciborza
"Zastanawialiśmy się między gazem a pompą ciepła. Finalnie zdecydowaliśmy się na pompę i nie żałujemy. Baliśy się, że będzie głośna ale nic takiego nie ma miejsca. Ledwo ją słyszymy. Polecam"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Raciborzu

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Raciborzu?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Raciborzu?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Raciborzu?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Raciborzu pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Raciborzu?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Racibórz i okolice

Specjalizujmy się w pompach ciepła i tylko na tym się skupiamy. Hydrraulika to nasza pasja i jej poświacamy swoje skupienie. Montujemy pompy cieła w Raciborzu jak również w okolicznych miejscowościach. W naszym zespole mamy doświadczonych monterów jak również inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Raciborzu dla naszych klientów. Również po instalacji pompu ciepła jesteśmy do dyspozycji inwestorów z Raciborza i okolic. Wsparcie posprzedażowe to dla nas priorytet ponieważ po tym poznaje się profesjonalną firmę instalacyjną. W związku z tym serwisujemy pompy ciepła, które zainstalowaliśmy. W razie usterki przyjeżdżamy do klienta i staramy się naprawić pompę cieła na miejscu tego samego dnia.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Raciborzu

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła