ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Miechówgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Miechów

W Miechowie pompy ciepła instalowane są w ostatnim czasie z dużą intensywnością. Opłacalność inwestycji oraz duże ogólnopolskie i lokalne dotacje na pompy ciepła w Miechowie sprawiają, że mieszkańcy chętnie decydują się na takie źródło ogrzewania. Nie bez znaczenia jest również znikomy wpływ pompy ciepła na środowisko naturalne.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Miechowie

Pompy ciepła Mitsubishi • Miechów
Mitsubishi to japoński producent wysoko zaawansowanych pomp ciepła. W Miechowie właśnie tych pomp ciepła instalujemy najwięcej ponieważ mieszkańcy doceniają jakość i niezawodność tych urządzeń. Pompy ciepła Mitsubishi wyróżniają się wieloma cechami. Przede wszystkim są to pompy ciepła, które bardzo nisko modulują sprężarką czyli pompa ciepła redukuje swoją moc cieplną w okresach przejściowych takich jak wiosna i lato. Dodatkowo posiada funkcję zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i sama ją koryguje w zależności od potrzeb. Co więcej pompy ciepła Mitsubishi w całym swoim typoszeregu są na czynniku R32 co sprawia, że są bardziej ekologiczne i nie są objęte obowiązkiem ich przeglądu po ustaniu gwarancji. Warto też dodać, że wszystkie pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co sprawia, że są wyjątkowo ciche.
Pompy ciepła Panasonic • Miechów
Mając na uwadze popularność pomp ciepła w Miechowie to Panasonic plasuje się wysoko w czołówce. Ten japoński producent posiada w swojej ofercie bardzo szerokie portfolio pomp ciepła o zróżnicowanym przeznaczeniu i mocy. Pompy ciepła Panasonic wyróżnia bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Niezawodność pracy oraz możliwość zdalnej konfiguracji i diagnozy przez firmę instalacyjną sprawia, że w Miechowie pompy ciepła firmy Panasonic można spotkać na wielu podwórkach. Warto też wspomnieć, że pompy ciepła Panasonic z serii T-cap działają nawet do -28 stopni Celsjusza.
Pompy ciepła LG • Miechów
W Miechowie pompy ciepła LG też mają swoich wiernych fanów. Ten koreański producent szumnie zdobył zaufanie mieszkańców Miechowa ponieważ wiele osób posiada w domu inny sprzęt LG, który służy im niezawodnie od wielu lat. Pompy ciepła LG do mocy 9 kW oparte są na czynniku R32 i idealnie sprawdzą się w przypadku ogrzewania grzejnikowego i podłogowego. Pompy ciepła o mocy 12, 14 i 16 kW oparte są na czynniku R410. Urządzenia te posiadają wiele funkcji, które przeciętny dom w Miechowie potrzebuje. Począwszy od możliwości pracy z buforem oraz pompami obiegowymi za nim a skończywszy na podstawowej autoadaptacji, która w razie potrzeby skoryguje krzywą grzewczą. Dodatkowo pompa ciepła LG bez problemu w standardzie wysteruje 2 obiegami grzewczymi.
Pompy ciepła Nibe • Miechów
Nibe to szwedzki producent pomp ciepła. W Miechowie przy wielu domach można spotkać jednostki zewnętrzne tej właśnie marki. Pompy ciepła Nibe wyróżniają się bardzo wysokim współczynnikiem sprawności COP co sprawia, że są niezwykle ekonomiczne w eksploatacji. Nibe pompy ciepła produkuje już od ponad 40 lat a nawet część produkcji odbywa się w Polsce. W swojej ofercie producent posiada zarówno pompy ciepła w wersji split i monoblok oraz pompy ciepła gruntowe.
Pompy ciepła Vaillant • Miechów
Firmy Vaillant, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Miechowie nikomu przedstawiać nie trzeba. Wiele osób zna tą markę ze względu na świetne piece gazowe. Vaillant poza piecami gazowymi w swojej ofercie posiada doskonałe pompy ciepła, które były nagradzane w wielu międzynarodowych konkursach. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Vaillant jest wysoka kultura pracy tzn. są wyjątkowo ciche przez co można spotkać te pompy ciepła w Miechowie na gęsto zabudowanych osiedlach domów jednorodzinnych lub w przy budynkach w zabudowie szeregowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Miechowa i okolic

Na zdjęciach zamieszczonych poniżej przedstawiamy zdjęcia naszych realizacji pomp ciepła z Miechowa lub okolicznych miejscowości. Na zdjęciach znajdziemy zmodernizowane kotłownie z jednostką wewnętrzną pompy ciepła i agregaty pompy ciepła zlokalizowane na zewnątrz budynku.

W naszych instalacjach pomp ciepła w Miechowie wykorzystujemy tylko sprawdzone materiały i komponenty. W przypadku zasobników ciepłej wody użytkowej stawiamy na norweskiego producenta OSO Hotwater, irlandzkiego Joule oraz polskiego Galmet. Pompy obiegowe wykorzystujemy firmy Wilo, natomiast zawory przełączające lub mieszające to firma Afriso. W kwestii zaworów stawiamy na firmę Valvex. Filtr magnetyczny to z kolei firma Flamco. Naczynia przeponowe zastosowane w naszych instalacjach pomp ciepła to firma Reflex. Jeśli chodzi o zabezpieczenia elektryczne to wykorzystujemy komponenty firmy Schneider. Dzięki zastosowaniu topowych produktów w naszych instalacjach pomp ciepła w Miechowie inwestorzy i my śpimy spokojnie.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Miechowie

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła generuje relatywnie niskie koszty eksploatacyjne. W połączeniu z fotowoltaiką może stanowić bezkosztowy system ogrzewania domu w Miechowie.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga ciągłego doglądania lub uzupełniania paliwa. Raz dobrze zainstalowana i skonfigurowana służy inwestorom przez cały sezon grzewczy.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery bo nie dochodzi w niej do procesu spalania. Ciepło powstaje jako efekt przemian obiegu termodynamicznego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje tylko niewielkiej ilości prądu oraz odnawialnego źródła ciepła takiego jak powietrze, woda lub grunt. Resztą zajmie się elektronika pompy ciepła.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia w przypadku rozszczelnienia. Czynnik chłodniczy R32 lub R410 nie jest substancją, która łatwo się pali lub łatwo wybucha.
Cicha
Pompa ciepła mimo tego, że jest urządzeniem wentylatorowym i sprężarkowym to spełnia wszystkie normy hałasu obowiązujące w Polsce . Wystarczy, że jest dobrze osadzona na gruncie oraz poprawnie usytuowana względem budynku.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Miechowie

Generalnie pompy ciepła możemy podzielić na pompy ciepła powietrzne i gruntowe. W pompach ciepła powietrznych mamy 2 typu: split i monoblok. W Miechowie pompy ciepła typu split są zdecydowanie częściej przez nas montowane niż pompy ciepła typu monoblok.

Tzn. “splity” czyli pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: jednostki zewnętrznej pompy ciepła oraz jednostki wewnętrznej pompy ciepła. Obie te jednostki połączone są miedzianą linią chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy w obiegu termodynamicznym. W jednostce zewnętrznej znaduje się wymiennik ciepłą zwany parownikiem, natomiast w jednostce wewnętrznej pompy ciepła znajduje się wymiennik ciepła zwany skraplaczem.

Monobloki w klasycznej swojej wersji składają się tylko z jednostki zewnętrznej natomiast wielu producentów dodaje też do zestawu jednostkę wewnętrzną w której znajduje się pompa obiegowa, sterownik, naczynie przeponowe, zawór bezpieczeństwa lub grzałka zapasowa. Cały układ chłodniczy wraz z wymiennikami (skraplacz i parownik) znajduje się w jednostce zewnętrznej. Próba szczelności i linia chłodnicza została wykonana w fabryce przez producenta pompa ciepła.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Miechowie

Stanisław z Miechowa
"W końcu nie muszę schodzić do piwnicy, żeby dosypać węgla. Pompa ciepła sprawiła, że mam więcej czasu dla wnuków i nie muszę się budzić codziennie. Polecam!"
Robert z Miechowa
"Pracuje za granicą i nie ma mnie na co dzień w domu. Małżonka już nie musi rozpalać pieca i pilnować, żeby nie zgasł. Polecam firmę Nisco do montażu pompy ciepła w Miechowie. Widać, że znają się na robocie!"
Elżbieta z Miechowa
"Pompa ciepła to najlepsza inwestycja jaką zrealizowaliśmy w ostatnim czasie. Czuje, że dbam o środowisko a samą pompą ciepła steruje z aplikacji. Firma Nisco wykonała instalacja w terminie i bardzo dużą precyzją."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Miechowie

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Miechowie?
Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalacje i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.
Ile kosztuje pompa ciepła w Miechowie?
Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Miechowie?
Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.
Czy w Miechowie pompa ciepła nadaje się na grzejniki?
Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.
Ile prądu zużywa pompa ciepła w Miechowie?
Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Miechów i okolice

Nasz obszar działalności to całe województwo Śląskie oraz Małopolskie a tym samym instalujemy pompy ciepła w Miechowie i okolicznych miejscowościach. W naszych szeregach jest wielu doświadczonych hydraulików, którzy montują pompy ciepła już od wielu, wielu lat. Zatrudniamy również świetnych doradców techniczno-handlowych, którzy dobierają pompy ciepła w Miechowie dla naszych klientów.

Mamy w ofercie wielu producentów pomp ciepła przez co nie forsujemy jednego producenta tylko dobieramy pompę ciepła tak, żeby pasowała swoimi parametrami do budynku oraz by posiadała funkcje istotne dla inwestora. Najczęściej montujemy w Miechowie pompy ciepła takich marek jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin.

Dodatkowo, każda nasza instalacja pompy ciepła w Miechowie posiada w nasze wsparcie serwisowe. Dla nasz serwis pompy ciepła równa się odpowiedzialność więc wspieramy naszych klientów przez cały okres gwarancji. Co więcej wszystkie nasze pompy ciepła są podpięte do internetu więc na bieżąco możemy monitorować ich pracę.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Miechowie

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła