ikona przedstawiająca herb częstochowy w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Częstochowa

Większość zanieczyszczeń powietrza w regionie Częstochowy pochodzi z domowych źródeł ogrzewania. Pocieszające jest to, że pompy ciepła w Częstochowie zyskują bardzo na popularności. Obecnie instnieje wiele dotacji do pomp ciepła. Są to zarówno dotacje lokalne i ogólnoolskie, które się nie wykluczają.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Częstochowie

Pompy ciepła Mitsubishi • Częstochowa
Mitsubishi, jako japoński producent pomp cieła, w Częstochowie uważany jest za jednego z najlepszych dostawców pomp ciepła na rynku. Szczególnie seria pomp ciepła Zubadan jest idealna do domów modernizowanych gdzie odbiornikami są grzejniki, ponieważ jest w stanie podgrzać wodę kotłową do temperatury 55 stopni Celsjusza nawet przy temperaturze -15 stopni Celsjusza na zewnątrz. Z kolei seria pomp ciepła Eco Inverter jest przeznaczona do ogrzewania podłogowego. Bez względu na ich moc, wszystkie jednostki używają ekologicznego czynnika R32 co sprwia, że nie mamy prawnego obowiązku przeglądania pomp ciepła po ustaniu gwarancji. Dodatkowo pompy ciepła Mitsubishi są 1-wentylatorowe co czyni je wyjątkowo cichymi urządzeniami nawet przy dużej mocy. Cechą wyrózniającą pomp ciepła Mitsubishi jest bardzo niska modulacja sprężarki tzn. pompa ciepła sama dostosowuje swoją moc cieplną do aktualnego zapotrzebowanie budynku na ciepło. Wszczególnie jest to istotne w okresach przejściowych.
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Częstochowa
Pompa ciepła Panasonic jest zdecydowanie jednyną z najczęściej wybieranych marek pomp ciepła w Częstochowy ze względu na swoją wszechstronność i przystępną cenę. Japoński producent jest znany z niezawodności swoich produktów. Jednym z największych atutów tych pomp ciepła jest możliwość zdalnej konfiguracji i diagnozowania ewentualnych usterek. Wystarczy, że pompa ciepła podpięta jest do internetu a firma instalacjyjna może obserwować jej parametry pracy lub korygować ustawienia. W katalogu Panasonica znajdziemy zarówno pompy ciepła o małej mocy nadające się do małych domów lub mieszkań oraz pompy ciepła o zdecydowanie większej mocy, które dostkonale będą pracować w dużych modernizowanych domach lub nawet małych biurowcach.
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Częstochowa
Daikin to japoński producent wyspecjalizowany w pompach ciepła oraz systemach klimatyzacyjnych. Jako pierwszy producent na świecie w swoich użył ekologicznego czynnika R32 (GWP=675 kg) w swoich urządzeniach. Sam dla siebie produkuje sprężarki oraz dla innych producentów. Ma ogromne doświadczenie w obiegu termodynamicznym czynnika chłodniczego. W swoim typoszeregu posiada zarówno pompy ciepła powietrze-woda w wersji split oraz monoblok. Słynie w długiej gwarancji, która może być przedłużona nawet do 10 lat. W katalogu znajdziemy pompy ciepła z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 180l oraz 230l oraz pompy ciepła z klasycznym hydroboem wiszącym na ściania i osobnym zewnętrznym zasobnikiem. Mieszkańcy najczęściej wybierają w Częstochowie pompy ciepła Daikin z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej w wersji split.
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Częstochowa
W Częstochowie pompy ciepła LG Therma V są często montowane przez mieszkańców. Ten znany koreański producent oferuje modele pomp ciepła w wersjach split, hydrosplit i monoblok, które pracują w trudnych warunkach pogodowych tj. nawet przy -25 stopniach Celsjusza. Posiadają funkcję podstawowej autoadaptacji tzn. automatycznego korekty krzywej grzewczej. Pompa ciepła LG korzysta z ekologicznego czynnika chłodniczego R32 w modelach o nomianalnej mocy cieplnej do 9 kW. Pompy ciepła o mocy 12, 14 i 16 kW korzystają z czynnika chłodniczego R410A. Pompy ciepła LG posiadają większość funkcji, które przeciętne dom w Częstochowie potrzebuje. Do tych funkcji należy inverterowa praca sprężarki, możliwość wysterowania 2 obiegami grzewczymi, możliwość pracy z buforem i pompami obiegowymi za nim oraz modłuł wi-fi.
Pompy ciepła Nibe • Częstochowa
Firma Nibe produkuje pompy ciepła od ponad 40 lat a ogrzewnictwem zajmuje się od 1952 roku. Mieszkańcy Częstochowy pompy ciepła Nibe wybierają ze względu na duże aufanie do marek skandynawskich. Pompy te posiadają wysoki współczynnik COP. Oznacza to, że pompa ciepła pobiera relatywnie niedużo energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej. Pompy ciepła Nibe idealnie sprawdzają się w Skandynami na półnoy europy oraz w Częstochowie, gdzie klimat jest zdecydowanie łagodniejszy.
Pompy ciepła Vaillant • Częstochowa
Firmy Vaillant, niemieckiego producenta pompa ciepła, w Częstochowie nikomu przedstawiać nie trzeba. Vaillant ma w swojej ofercie pompy ciepła dedykowane do ogrzewania budynków oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. W kotalogu znajdziemy zarówno pompy ciepła gruntowe i powietrzen. Mieszkańcy Częstochowy doceniają tego producenta za design oraz solidność wykonania. Pompy te należą do jednych z najcichszych pomp na rynku przez co śmiało mogą być stosowane w gęstej zabudownie bliźniaczej lub szeregowej. Pompy ciepła Vaillant wygrały wiele prestiżowych konkursów, które deceniały ih wzornictwo.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Częstochowy lub okolic

Na poniżych zdjęciach przedstawiamy zdjęcia z naszych instalacji pomp ciepła w Częstochowie i okolicznych miejscowościach. Na fotografiach widać jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, umieszczoną przy zewnętrznej ścianie budynku oraz jednostkę wewnętrzną pompy ciepła, zlokalizowaną w kotłowni. Podczas montażu pomp ciepła stosujemy tylko produkty o najwyższej jakości, takie jak magnetyczneseparatory zanieczyszczeń Flamco, zawory trójdorożne Afriso i pompy obiegowe Wilo. Cała instalacja zasilana jest z natynkowej skrzynki elektrycznej, wyposażonej w licznik oraz zabezpieczenia nadprądowe marki Schneider.

W kotłowniach stosujemy zasobniki ciepłej wody użytkowej renomowanych producentów, takich jak polska firma Galmet, norweska marka OSO Hotwater lub irlandzki producent Joule. Naczynia przeponowe służące do zabezpieczenia istalcji stosujemy z firmy Reflex. Rury i kształtki wykorzystujemy z niezawodnej firmy Kan-therm. W przypadku zaworów kulowych, służących do odcinania, decydujemy się na produkty marki Valvex. Użycie produktów najwyższej jakości sprawia, że klienci, którym zainstalowaliśmy pompę ciepła w Częstochowie śpią spokojnie i cieszą się bezawaryjną pracą urządzenia przez wiele lat.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Częstochowie

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła zużywa niewielką ilość energii elektrycznej w porównaniu do wyprodukowanej energii cieplnej. W przypadku posiadania instalacji fotowoltaicznej może stanowić bezkosztowny system ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga regularnego uzupełniania węgla, drewna lub ekogroszku. Raz dobrze ustawiona działa przez cały sezon grzewczy. Parametry pracy można zmieniać na sterowniku lub w aplikacji.`
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Pobiera energię z odnawialnych źródeł. Naczjęciej z powietrza ale występują też modele, których dolnym źródłem jest grunt lub woda.
Samowystarczalna
Źródłem energii produkowanej przez pompę ciepła są natulane i nieograniczone zasoby naturalne występujące na ziemi takie jak powietrze, woda lub grunt. Ciepło powstaje w wyniku przemian czynnika chłodniczego w obiegu termodynamicznym.
Bezpieczna
Pompa ciepła jest bezpiecznym urządzeniem w którym nie zachodzi spalanie jakiegokolwiek paliwa stałego. Tym samym nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia domowników.
Cicha
Wbrew powszechnej opini pompa ciepła jest urządzeniem cichym. Spełnia wszyskie normy akustyczne i bez problemu może być stosowana w budynkach ulokowanych w gęstej zabudowie lub blisko graniczy sąsiada.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Częstochowie

Pompy ciepła możemy podzielić na wodne, gruntowe i powietrzne. Ten podział jest toźsamy ze źródłem pierowotnej energii, która jest wykorzystywana przez pompy ciepła do ogrzewania lub chłodzenia domów. Z koleii powietrzne pompy ciepła możey podzielić na 2 typy: split i monoblok.

Pompy ciepła typu split składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna pompy ciepła odpowiada za rozprowadzanie energii cieplnej oraz algorytm pracy pompy ciepła. Jednostka zewnętrzna odpowiada za odbiór energii z powietrza. Obie te jednostki połączone są ze sobą linią chłodniczą przez firmę instlacyjną na miejscu inwestycji. W Częstochowie pompy ciepła tego typu czyli split są zdecydowanie najbardziej popularne.

Pompy ciepła monoblok posiadają tylko jedną jednostkę zewnętrzną, pobierającą energię z powietrza. W niej znajdują się 2 wymienniki ciepła (skraplacz i parownik) oraz cała linia chłodnicza pompy ciepła. Cały układ chłodniczy pompy ciepła zamknięty jest w jednej jednostce zewnętrznej i jest wykonywany w fabryce przez producenta pompy ciepła.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Częstochowie

Adam z Częstochowy
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z instalacji pompy ciepła w naszym domu. Dzięki niej nasze rachunki za energię znacznie się zmniejszyły, a temperatura w pomieszczeniach jest stabilna i przyjemna. Montaż został przeprowadzony przez profesjonalną ekipę, która korzystała wyłącznie z produktów najwyższej jakości."
Joanna z Częstochowy
"Montaż pompy ciepła był bardzo korzystną decyzją. Poza tym, że zaczęliśmy oszczędzać na rachunkach za energię, zauważyliśmy też poprawę jakości ogrzewania powietrza w naszym domu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy ekipy montażowej, która wykonała swoją pracę solidnie i rzetelnie, a przy tym była bardzo uprzejma i pomocna."
Artur z Częstochowy
"Nowa pompa ciepła działa doskonale, a montaż został przeprowadzony w bardzo krótkim czasie. Jest to nie tylko korzystne dla naszych finansów, ale także dla środowiska naturalnego."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Czętochowie

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Częstochowie?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Częstochowie?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Częstochowie?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Częstochowie pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Częstochowie?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Częstochowa

Dzaiłamy na Śląsku a więc montujemy też pompy ciepa w Częstochowie i na terenie sąsiednich miejscowości. Oferujemy szeroki zakres usług w zakresie montażu oraz konserwacji pomp ciepła. Nasi specjaliści zawsze wykonują swoją pracę z profesjonalizmem i pasją, co przekłada się na jakość naszych realizacji. W naszym zespole mamy instalatorów oraz inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Częstochowie dla naszych klientów.

Dzięki naszej kompleksowej obsłudze, od instalacji po serwis pomp ciepła, mogą Państwo zawsze liczyć na naszą pomoc. Nasza wiedza i doświadczenie pozwala na niezawodne funkcjonowanie pompy ciepła przez długi czas. Jeśli szukasz solidnego i godnego zaufania partnera na terenie Częstochowy, który pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie systemu ogrzewania opartego na pompie ciepła, to jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Częstochowie

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła