ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Mikołówgo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Mikołów

Przepiękne miasto położone na Śląsku, ze względu na swoją lokalizację zmaga się z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza. Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców szuka rozwiązania tego problemu instalując pompy ciepła w Mikołowie. Pomaga im w tym wiele programów dotacyjnych skierowanych do osób chcących ekologicznie ogrzewać swój dom. Są to zarówno programy ogólnopolskie ale również lokalne, które w znaczący sposób dofinansowują inwestycję w pompę ciepła w Mikołowie.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Mikołowie

Pompy ciepła Mitsubishi • Mikołów
Pompy ciepła Mitsubishi to sama klasa w sobie. Ta japońska firma produkuje dla siebie oraz innych producentów sprężarki, które są sercem każdej pompy ciepła. W swojej ofercie posiada zarówno pompy ciepła z serii Eco Inverter dedykowane do nowych domów z ogrzewaniem podłogowym oraz fenomenalne pompy ciepła dedykowane do domów modernizowanych z ogrzewaniem grzejnikowym. Wszystkie pompy ciepła wykorzystują ekologiczny czynnik R32 co sprawia, że nie ma obowiązku rejestracji urządzenia w CRO (Centralny Rejestr Operatorów). Co więcej każda pompa dedykowana do domu jednorodzinnego jest 1-wentylatorowa co sprawia, że jest niezwykle cicha. Tym co wyróżnia pompy ciepła Mitsubishi jest również funkcja zaawansowanej autoadaptacji (pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą) oraz bezprzewodowe termostaty w standardzie. W Mikołowie pompy ciepła mitsubishi są jednym z najczęściej montowanych urządzeń tego typu.
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Mikołów
Kolejnym japońskim producentem, który znajduje się na podium jeśli chodzi o ilość montaży pomp ciepła w Mikołowie jest Panasonic. Te powszechnie znane i doceniane pompy ciepła są nie tylko często montowane w Mikołowie ale również w całej Polsce. W katalogu znajdziemy pompy ciepła z serii J, K i L, które świetnie sprawdzą się w nowych domach z ogrzewaniem podłogowym oraz pompy ciepła z serii H i T-CAP, które doskonale będą pracować w domach modernizowanych. Panasonic słynie na rynku z niezawodności i bardzo dobrego dostępu do dokumentacji. Funkcją, która wyróżnia Panasonica na tle konkurencji jest usługa Service Cloud czyli zdalny dostęp do pompy ciepła przez firmę instalacyjną lub serwis Panasonic. Daje to możliwość szybkiej reakcji w przypadku ewentualnej usterki lub możliwość wprowadzenia właściwych ustawień przez instalatora.
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Mikołów
W Mikołowie pompy ciepła firmy Daikin są również zainstalowane w wielu domach. Mieszkańcy doceniają tego japońskiego producenta za bezawaryjność i bardzo wysoką sprawność. To właśnie Daikin po raz pierwszy użył czynnika R32 w swoich pompach ciepła i do dziś większość jego pomp ciepła korzysta z tego ekologicznego czynnika. W swojej ofercie posiada pompy ciepła dedykowane do nowych, energooszczędnych domów z serii ERGA lub EDLA oraz pompy ciepła przeznaczone bardziej do budynków modernizowanych z ogrzewaniem grzejnikowym z serii ERRA lub EPRA. Pompy ciepła od Daikina występują w wersji z hydroboxem lub w wersji lodówkowej czyli z zabudowanym zasobnikiem 180l lub 230l. W jednostkach zewnętrznych pomp ciepła Daikin możemy wybierać między wersją 1 lub 2 obiegową.
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Mikołów
Urządzenia ze stajni LG to również coraz częściej montowane pompy ciepła w Mikołowie. W katalogu LG znajdziemy pomp ciepła Therma V o mocy do 9 kW oparte na czynniku R32 które świetnie sprawdzą się w domach z podłogówką oraz grzejnikami oraz pompy ciepła powyżej 9 kW oparte na czynniku R410 dedykowane do większych domów z ogrzewaniem podłogowym. W ofercie występują pompy ciepła w wersji split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) oraz klasyczne monobloki. Nowością jest super sprawna pompa ciepła Therma V na czynniku R290. Jest to pompa ciepła propanowa, która świetnie wypada w wielu rankingach opartych na danych technicznych.
Pompy ciepła Nibe • Mikołów
W Mikołowie pompy ciepła Nibe również mają wielu swoich fanów, którzy się na nie zdecydowali. To szwedzka marka, która od wielu lat zajmuje się pompami ciepła zarówno powietrznymi jak również gruntowymi. Ma ogromne doświadczenie w tej dziedzinie i słynie z bardzo dużej sprawności. COP tych pomp jest ponadprzeciętne. Pompy ciepła przez mieszkańców Mikołowa wybierane są przede wszystkim ze względu na rewelacyjną jakość wykonania oraz bardzo duże zaufanie do skandynawskich produktów. Firma Nibe w branży ogrzewnictwa jest już od 1952 roku.
Pompy ciepła Vaillant • Mikołów
Firmy Vaillant, niemieckiego producenta pomp ciepła, w Mikołowie nikomu prezentować nie trzeba. Firma słynie z niezawodnych piecy gazowych, które powoli wypierane są w Mikołowie przez pompy ciepła. Jej konstrukcja i wzornictwo zostało docenione w wielu konkursach. Tym co wyróżnia pompy ciepła Vaillant jest bardzo mała moc akustyczna. Sprawia to, że pompy ciepła Vaillant mogą być z powodzeniem stosowane w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej w Mikołowie.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Mikołowa i okolic

Na poniższych zdjęciach znajdziemy przykładowe realizacje pomp ciepła w Mikołowie lub okolicach. Typowa instalacja pompy ciepła składa się z jednostki zewnętrznej zwanej agregatem oraz jednostki wewnętrznej zwanej hydrobox. Jednostki wewnętrzne znajdują się w kotłowni zwanej często maszynownią. Oprócz jednostek zewnętrznej i wewnętrznej większymi elementami instalacji często jest bufor ciepła oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej. Jednostka zewnętrzna znajduje się najczęściej na zewnątrz budynku przy elewacji. Przykręcona jest do fundamentu betonowego, na którym leżą podstawy kauczukowe pełniące rolę wibroizolatorów.

Do złożenia całej instalacji wykorzystujemy elementy hydrauliczne topowych producentów tj. Zawory trójdrogowe i mieszające od Afriso, naczynia przeponowe od firmy Reflex, magnetyczne separatory zanieczyszczeń od Flamco lub Fernox, zawory odcinające z firmy Valvex, zawory zwrotne od Socla, pompy obiegowe od Wilo lub Grundfos a same rury i kształtki z niezawodnej firmy Kan-Therm. W kwestii zasobników i buforów stawiamy na norweską firmę OSO Hotwater, irlandzką Joule lub polskiego producenta firmę Galmet.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Mikołowie

Tania w użytkowaniu
Ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła to obecnie najtańszy sposób do zapewnienia sobie komfortu cieplnego. W połączeniu z fotowoltaiką może stanowić syste totalnie bezkosztowy.
Bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga uzupełniania paliwa ponieważ jest to urządzenie w 100% elektryczne. Ciepło powstaje w wyniku pracy sprężarki i przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego.
Niskoemisyjna
W pompie ciepła nie dochodzi do procesu spalania paliwa stałego przez co nie emituje ona żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Ogrzewając dom pompą ciepła dbasz nie tylko o swój komfort ale również o środowisko.
Samowystarczalna
Do pracy pompy ciepła potrzebny jest prąd i energia z dolnego źródła jakim może być powietrze, woda lub grunt. Ciepło powstaje w obiegu chłodniczym pompy ciepła. Żądanego paliwa stałego nie trzeba uzupełniać.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie ma spalania więc nie ma ryzyka zatrucia lub wybuchu. Nie a też konieczności stosowania dodatkowych systemów informujących użytkownika o wycieku czynnika chłodniczego.
Cicha
Pompa ciepła pomimo faktu, że jest urządzeniem wentylatorowym i sprężarkowym jest bardzo cicha. Odpowiednio posadowiona względem budynku oraz zabezpieczona przez wibracjami nie jest uciążliwa dla mieszkańców.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Mikołowie

Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na dolne źródło czyli skąd pompa ciepła czerpie energię, która następnie jest przetwarzana przez układ chłodniczy. Wyróżniamy zatem pompy ciepła gruntowe, pompy ciepła powietrzne oraz wodne. W Mikołowie pompy ciepła powietrzne są nauczającej montowane. Powietrzne pompy ciepła możemy natomiast podzielić ze względu na górne źródło czyli docelowy nośnik energii na pompy ciepła powietrze-powietrze (popularnie nazywane klimatyzacją) oraz pompy ciepła powietrze-woda. W przypadku tych ostatnich nośnikiem energii jest woda kotłowa krążąca w układzie centralnego ogrzewania w naszych domach.

Pompy ciepła powietrze-woda możemy z kolei podzielić na 2 typy: split i monoblok. W pompach ciepła typu split parownik czyli wymiennik ciepła powietrze-czynnik chłodniczy znajduje się w agregacie a skraplacz czyli wymiennik ciepła czynnik chłodniczy-woda kotłowa znajduje się wewnątrz budynku w jednostce wewnętrznej. Obie te jednostki połączone są ze sobą miedzianą linią chłodniczą wykonywaną na miejscu inwestycji.

W pompach ciepła typu monoblok oba wymienniki i cała linia chłodnicza znajdują się w jednostce zewnętrznej. W środku jest tylko sterownik. Natomiast wielu producentów proponuje rozwiązanie pośrednie czyli taki monoblok z jednostką wewnętrzną jednak wciąż cały układ chłodniczy znajduje się na zewnątrz w agregacie.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Mikołowie

Marek z Mikołowa
"Jestem mega zadowolony z instalacji mojej pompy ciepła w Mikołowie. Nie miałem gazu w okolicy i stąd wybór padł na pompę ciepła. Nie żałuję decyzji!"
Janusz z Mikołowa
"Wymieniłem stary piec węglowy na pompę ciepła. Dostałem dużą dotację, którą pocedowała mi firma Nisco. W końcu pozbyłem się pyłu i iągłego łażenia do kotłowni. Polecam każdemu!"
Anna z Mikołowa
"Uwielbiam moją pompę ciepła. Steruje sobie ją z poziomu telefonu. Do tej pory musiałam rozpalać i dorzucać ekogroszek do pieca. Nareszcie nie muszę tego robić i mogę więcej czasu poświęcić na moje hobby."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Mikołowie

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Mikołowie?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Mikołowie?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Mikołowie?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Mikołowie pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Mikołowie?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Mikołów i okolice

Instalujemy pompy ciepła na terenie całego województwa Śląskiego a tym samym montujemy pompy ciepła w Mikołowie i okolicach. W naszym zespole są zaangażowani i doświadczeni inżynierowie, którzy doradzają i dobierają pompy ciepła w Mikołowie dla naszych klientów. Na pokładzie mamy również własnych instalatorów, którzy z należytą starannością montują pompy ciepła w domach mieszkańców Mikołowa. W biurze natomiast pracują osoby, które procesują dla naszych klientów dotację na pomp ciepła.

Oczywiście w przypadku awarii świadczymy usługi serwisu pompy ciepła. Większość usterek udaje nam się naprawić zdalnie. Jeśli jest to niemożliwe to wysyłamy ekipę serwisową, która tego samego dnia stara się usunąć awarię. Są to niezwykle rzadkie przypadki ale jesteśmy na nie przygotowani. Dla nas serwis to odpowiedzialność za naszą usługę.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Mikołowie

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła