ikona przedstawiająca herb Wodzisławia Śląskigo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Wodzisław Śląski

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego odczuwając skutki zanieczyszczenia powietrza coraz częściej decydują się na wymianę starego źródła ciepła na pompę ciepła. W tej decyzji wspiera ich wiele lokalnych i ogolnopolskich prograów dofinansowania, które dotują instlację pompy ciepła w Wodziaławiu Śląskim.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Wodzisławiu Śląskim

Pompy ciepła Mitsubishi • Wodzisław Śląski
Pompy ciepła Mitsubishi w Wodzisławiu Śląskim to jedne z najbardziej solidnych konstrukcji na rynku. Producent w swojej ofercie posiada zarówno pompy ciepła dedykowane do grzejników z serii Zubadan jak również pompy ciepła, które idealnie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym z serii Eco Inverter. Wszyskie pompy są na czynniku R32 oraz posiadają funkcję autoadaptacji czyli ayutomatycznego budowania i dostosowywania krzywej grzewczej.
Pompy ciepła Panasonic • Wodzisław Śląski
Pompy ciepła Pansonic to jedne z najczęściej montwanych pomp ciepła w Wodzisławiu Śląskim. Ten japoński producent zyskał zaufanie mieszkańców nie bez powodu. Te pompy ciepła mają doskonałą jakość w stosunku do ceny. Spełniałą wszyskie wymogi dotacyjne, są bezawaryjne a firma instalacyjna posiada do nich zdalny dostęp. Potzrebny jest tylko dostęp do internetu. Już wielu mieszkańców Wodziaławia Śląskieg postawiło na tego japońskiego producenta.
Pompy ciepła LG • Wodzisław Śląski
Na rynku wodzisłaskiem coraz śmielej zadomawia się koreański producnet pomp ciepła LG. W swojej ofercia posiada pompy oprate na czynniku R32 do mocy 9 kW. Pompy ciepła od 12 kW do 16 kW oparte są na czynniku R32. Pompy te posiadają funkcję podstawowej autoadaptacji krzywej grzewczej, możliwość sterownia 2 obiegami w standardzie oraz bardzo dobrą aplikacje mobilną dedykowaną do pompy ciepła. Producent ma w swojej ofercie pompy ciepła w wersji split, hydrosplit i monoblok.
Pompy ciepła Nibe • Wodzisław Śląski
Pompy ciepła Nibe słyną z wysokiej sprawności czyli stosunku wyprodukowanej energii cieplnej do pobranej energii elektrycznej. Ten szwedzki producent już od ponad 40 lat produkuje pompy ciepła. Zarówno pompy ciepła powietrzne oraz pompy ciepła gruntowe. Wysokie zaufanie do szwedzkich pomp ciepła Nibe, które z powodzeniem pracują w całej skandynawi, sprawia że coraz wiecej osobó decyduje się na te pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim.
Pompy ciepła Vaillant • Wodzisław Śląski
Tego niemieckiego producenta pieców gazowych i pomp ciepła w Wodzisławiu Śląskim chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynie ze swojej bezawaryjności oraz dokonałego wzornictwa. Pompy ciepła Vaillant sprawdzą się tam gdzie istotnym czynnikiem jest niska moc akustyczna czyli tam gdzie występuje gęsta zabudowa bliźniacza lub szeregowa. Firma Vaillant została założona w roku 1874 i od samego początku istnienia zajmuje się techniką grzewczą.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Wodzisławia Śląskiego i okolic

Poniżej przedsawiamy nasze realizacje pomp ciepła z Wodzisławia Śląskiego i okolic. Na zdjęciach można zobaczyć jednostę zewnętrzną pompy ciepła zlokalizowaną przy budynku. Agregaty osadzamy na wylanym betonowym fundamencie oraz na blokach betonowych. Następnie jednostka zewnętrzana stoi na gumowych podstawach antywibracyjnych by nie przenosić żadnych drgań na budynek. Pod jednostką znajduje się rura odprowadzająca skropliny do gruntu.

Na innych zdjęciach znajduje się jendostka wewnętrzna pompy ciepła powieszona na ścianie w kotłowni. W standardowej instalacji pompy ciepła występuje jeszcze zasobnik ciepłej wody użytkowej, bufor (równolegle na zasilaniu lub szeregowo na powrocie), magnetyczny separator zanieczyszczeń, pompa obiegowa, zawór trójdroży przełączający między zasilaniem instalacji centralnego ogrzewania a wężownicom w zasobniku ciepłej wody użytkowej.

W naszych instacjach pomp ciepła w Wodzisławiu Śląskim stawiamy na najlepsze produkty dostępne na rynku. Jeśli chodzi o nierdzewne zasobniki ciepłej wody użytkowej to montujemy zasobniki norweskiej firmy OSO Hotwater lub irladziej firmy Joule. Emaliowane zasobniki stosujemy firmy Galmet. Naczynia przeponowe firmy Reflex. Zawory przełączające oraz mieszające firmy Afriso a magnetorodmulacze firmy Flamco. Stosując sprawdzone produkty od zaufanych producentów naszej instalacje pomp ciepła w Wodzisławiu Śląskim są praktycznie bezawaryjne i służą inwestorom przez wiele lat.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Wodzisławiu Śląskim

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest niedroga w użytkowaniu. Pobiera niewiele energii elektrycznej w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej. Jak dołożymy do niej fotowoltaikę to może stanowić bezkosztowy system ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Bezobsługowa
Do pompy ciepła nie trzeba zaglądać lub uzypełniać jej paliwa. Raz dobrze skofigurowana po instalacji służy domownikom przez lata. Sama zmiana temperatury w pomieszczeniu lub tempearatury w zasobniku ciepłej wody użytkowej może odbywać się z poziomu aplikacji mobilnej.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery ponieważ nie dochodzi w niej do procesu spalania. Ciepło jest wytwarzane w wyniku przemian w procesie termodynamicznym.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojej pracy nie potrzebuje ani drewna, ani węgla, ani ekogroszu czy pelletu. Do swojej pracy wymaga tylko odnawialnego źródła ciepła tj. powietrze, woda lub grunt oraz niewielkiej ilości prądu elektrycznego.
Bezpieczna
Pompa ciepła jest urządzeniem bezpiecznym ponieważ nie występuje w niej spalanie więc nie ma ryzyka zatrucia w przypadku rozszczelnienia lub wybuchu. Tym samym domownicy mogą się czuć bezpieczni.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem relatywnie cichym pomimo tego, że ma w sobie sprężarkę i wenytlator. Bez problemu spełnia wszyskie normy akustyczne. Dobrze zlokalizowana nie jest uciązliwa dla domowników.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Wodzisławiu Śląskim

Generalnie pompy ciepła możemy powiedzielić na pompy ciepła powietrzne i gruntowe. Są jescze pompy ciepła wodne ale bardzo mało się ich isntaluje w Polsce. Powietrzne pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim są zdecydowanie najczęściej montowanymi pompami ciepła. Z koleii pompy ciepła powietrzne (powietrze-woda) możemy natomiast możemy podzielić na splity i monobloki.

Pompy ciepła typu split składają sie z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Obie te jednostki są połączone ze sobą linią chłodcznią czyli 2 rurkami z miedzi chłodzniczej. Wymiennik ciepła pomiędzy czynnikiem chłodczym a wodą kotłową tzw. skraplacz znajduje się w jednostce wewnętrznej pompy ciepła. W przyapdku zaniku prądu nie trzeba się martwić, ponieważ czynnik chłodniczny używany w pompach ciepła jest substancją niezamarzającą.

Pompa ciepła typu monoblok to w klasycznej swojej wersji tylko jedna jednostka zewnętrzna. Cała linia chłodnicza jest wykonywana w fabryce producenta i tam badana jest jej szczelność. Wymiennik ciepła znajduje sie w jednostce zewnętrznej pompy ciepła. Bezpośrednio z jendostki zewnętrznej pompy ciepła wychodzą rury z wodą kotłową: zasilanie i powrót. Rury te przechodzą przez ścianę budynku i łączone są w różnych konfiguracjach z układem centralengo ogrzewania w domu.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Wodzisławiu Śląskim

Robert z Wodzisławia Śląskiego
"Jestem mega zadowolony z montażu. Zdecydowałem się na pompę ciepła Mitsubishi Zubadan. Bardzo cicho chodzi i zużywa naprawdę niewiel prądu. Serio!"
Stanisław z Wodzisławia Śląskiego
"Od dawno nosiłem się z zamierem montażu pompy ciepła. W końcu się zdecudpwałem i nie żałuję. Instalacja wykonana sprawnie i na porządnych materiałach. Szczerze polecam każdemu!"
Wioletta z Wodzisławia Śląskiego
"Montaż pompy ciepła został wykonany w terminie. Pompa działa i w ogóle jej nie słyszymy. Bardzo dobry kontakt z firmą. Pomogła w dofinansowaniu. Dom w Wodzisławiu Śląskim."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Wodzisławiu Śląskim?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Wodzisławiu Śląskim?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Wodzisławiu Śląskim pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Wodzisławiu Śląskim?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Wodzisław Śląski i okolice

Swoje usługi świadczymy na terenie całego województwa Śląskiego a tym samym montujemy pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim i sąsiednich miejscowościach. W naszym zepsole są tylko wykwalifikowani monteży z ogromnym doświadczeniem w montażu pomp ciepła. Co więcej zatrudniamy doradców techniczno-handlowych, którzy są wyspecjalizowani w doborze pomp ciepła.

Montujemy pompy ciepła różnych topowych producentów takich jak Mitsubishi, Daikin, Panasonic i nie uznajemy półprduktów z niżych półek. Każdy dom jest inny i każda pompa ciepła ma inne paramentry techniczne. Potrzeby naszych klientów też są róźne dlatego nie możemy "wciskać" inwestorom jednego producenta pomp ciepła. Dzięki temu możemy dopasować pompę ciepła w Wodzisławiu Śląskim do każdego domu.

Dodatkowo nasze instalacje pomp ciepła po zamontowaniu mają gwarancje wsprcia serwisowego. W razie awarii, która zdaża się niezwykle rzadko jesteśmy do dyspozycji. Przyjeżdzamy do Wodzisławia Śląskiego, diagnozujemy usterkę i w miarę możliwości serwisujemy pompę ciepła na miejscu. Co więcej większość urządzeń ma podpięcie do internetu więc na bieżaco monitorujemy pracę naszych pomp cieła w Wodzisławiu Śląskim.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła