ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Żorygo w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Żory

Pompy ciepła w Żorach będą stanowić niodłączny element nowoczesnego i ekologicznego systemu ogrzewania domów oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Obecnie są bardzo duże dotacje lokalne na montaż pomp ciepła oraz ogolnopolskie programy dotacyjne takie jak "Czyste powietrze", "Mój Prąd" lub "Ulga Termomodernizacyjna".

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Żorach

Pompy ciepła Mitsubishi • Żory
Mitsubishi to niekwestionowany lider wśród pomp ciepła w Żorach. Ten japoński producenty oferuje pompy ciepła serii Zubadan dedykowane do budynków modenizowanych z ogrzewaniem grzejnikowym oraz pompy ciepła serii Eco Inverter do nowych budynków z ogrzewaniem podłogowym. Wszystkie pompy ciepła Mitsubishi oparte są na ekologicznym czynniku R32 co sprawia, że nie mamy obowiązku rejestracji pompy ciepła w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń Chłodniczych i wgrywania przeglądów co roku w trakcie korzystania z pompy ciepła. Dodatkowo każda pompa ciepła jest 1-wentylatorowa co czyni ją cichą i nieuciążliwą dla mieszkańców. Dodatkowo funkcją wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadapatacji tzn. pompa ciepła sama sobie buduje krzywą grzewczą i ją koryguje w zależności od pogody i zapotrzebowania budynku na ciepło.
Pompy ciepła Panasonic • Żory
Panasonic, globalny producent pomp ciepła, w Żorach może pochwalić się bardzo dużą ilością instalacji. Pompy ciepła tego japońskiego producenta mają wielu klientów w Żorach ze względy na bardzo solidną i sprawdzoną konstrukcję oraz przystepną cenę za jakość którą oferują. Dodatkowo wszyskie nowe już serie są na czynniku R32 co sprawia, że odchodzi nam konieczność wgrywania protokołów szczelności instalacj chłodnicznej do CRO. Dodatkowo cechą wyróżniającą pompy ciepła Panasonic jest fakt, że pompy ciepła podłączone do internetu, firma isntalacyjna może zdalnie diagnozować, obserwować parametry pracy oraz konfigurować w razie potrzeby. Oczywiście wszystko za zgodą włąściciela pompy ciepła w Żorach.
Pompy ciepła LG • Żory
Pompy ciepła LG w Żorach również mają wielu zwolenników. Ten koroeański producent posiada w swojej ofercie pompu ciepła serii Therma V do mocy 9 kW oparte na czynniku R32 nadające się na grzejniki i podłogówkę oraz pompy ciepła o mocy 12, 14, 16 kW oparte na czynniku R410 dedykowane do ogrzewania podłogowego lub przewymiarowanych grzejników. W katoalogu pomp ciepła LG znajdziemy pompy ciepła w wersji split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) i monoblok. Pompy ciepła Therma V w standardzie mają moduł Wi-Fi, możliwość wysterowania 2 obiegami, możliwość wysterowania pompami obiegowymi za buforem oraz podstawową autoadaptację.
Pompy ciepła Nibe • Żory
Pompy ciepła Nibe w Żorach wybierane są przez mieszkańców ze względu na duże zaufanie do marek skandynawskich. Pompy ciepła Nibe z powodzeniem pracuja w surowym klimacie na północy europy oraz dają radę również w Żorach. Pompy ciepła Nibe wyróżniają się bardzo dobrą sprawnością tzn. stosunek wyprodukowanej energii cieplnej przez pompę ciepła do pobranej energii elektrycznej jest bardzo wysoki. Dodatkowo firma Nibe ma bardzo długie doświadczenie w produkcji pomp ciepła ponieważ samymi pompami ciepła zajmują się od ponad 40 lat.
Pompy ciepła Vaillant • Żory
Vaillant, jako producent systemów grzewczych w tym pomp ciepła, w Żorach jest bardzo dobrze znany i dażony jest dużym zaufaniem. Pompy ciepła Vaillant słyną nie tylko z bardzo dobrej, solidnej konstrukcji ale również z świetnego wzornictwa nagradzanego wieloma nagrodami z design. Cechą wyróżniającą te pompy ciepła jest wysoka kultura pracy co sprawia że te pompy ciepła w Żorach mogą być stosowane w gęstej zabudowie bliżniaczej lub szeregowej. Firma Vaillant istnieje od 1874 roku i od samego początku swojego istnienia zajmuje się ogrzewnictwem.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Żor i okolic

Na poniższych zdjęciach prezentujemy jak wyglądają typowe instalacje pomp ciepła w Żorach i okolicznych miejscowościach. Na zdjęciach przedstawiona jest jednostka zewnętrzna oraz jednostka wewnętrzna pompy ciepła wraz z innymi elementami kotłowni.

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła zlokalizwana jest, jak sama nazwa wskazuje, na zewnątrz budynku w odległości około 20 lub 30 cm od ściany oraz przynajmniej 30 cm powyżej gruntu ze względu na poziom zalegania śniegu. Jednostki zewnętrzne pomp ciepła w zależności od producneta lub modelu są 1-wentylatorowe lub 2-wentylatorowe. Jendostki te przykręcone są do fundamentu lub bloków betonowych za pomocą nierdzewnych śrub, które przechodzą przez gumowe wibroizolatory. Pod jednostką wewnętrzną znajduje się rura kanalizacyjna 110 mm która odprowadza skropliny lub wodę z defrostu do gruntu poniżej strefy przemarzania.

Na kolejnych zdjęciach przedstawiona jest jednostka wewnętrzna pompy ciepła, która zazwyczaj, choć nie zawsze, znajduje się w kotłowni lub maszynowni. Częstymi elementami instlacji wewnętrznej pompy ciepła są zasobnik ciepłej wody oraz bufor. Dodatkowo stosujemy pompy obiegowe marki Wilo, magnetodmulacze firmy Flamco lub naczynia przeponowe marki Reflex. Jeśli chodzi zaś o same zasobniki i bufory to stawiamy na norweską markę OSO Hotwater, irlandzką markę Joule lub polską markę Galmet. W kwestii zaworów naszym wyborem jest firma Valvex. Rury i kształtki sosujemy z firmy Kan-Therm lub Wavin.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Żorach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest tania w eksploatacji. Zużywa reletywnie niewiele prądu elektrycznego w stosunku do wyprodukowanej energii cieplnej. W połączeniu z fotowoltaiką pompa ciepła w Żorach może być bezkosztowym systemem ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła jest bezobłsugowa. Wystarczy, że firma instalacyjna odpowiednio ją zamontuje oraz co ważne skonfiguruje. Dzięki temu inwestorzy w Żorach mogę w ogóle do niej nie zaglądać.
Niskoemisyjna
Pompa cieła nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery co w Żorach jest bardzo istotne ze względu na duże zaniczyszczenie powietrza. Im więcej mieszkańców zaisntaluje pompę ciepła w Żorach tym lepiej każdemu będzie się oddychać.
Samowystarczalna
Pompa ciepła jest samowystarczalna ponieważ do swojego działania potrzebuje odnawialnego źródła ciepła jakim jest powietrze, woda lub grunt oraz niewielkiej ilości prądu.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie dochodzi do procesu spalania więc jest ona w 100% bezpieczna. Mieszkańcy, którzy posiadają pompę ciepła w Żorach mogą spać spokojnie ponieważ pompa ciepła nie wybuchnie ani nie otruje domowników.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem relatywnie cichym i spełnia wszyskie surowe wymagania jakie nakłada na nią polski ustawodawca. Wystarczy, że jednostka zewnętrzna pompy ciepła jest dobrze zlokalizwana względem budynku oraz sąsiada.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Żorach

Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na źródło ciepła tzn. skłąd pompa ciepła pozyskuje energię cieplną do przemian obiegu termodynamicznego. A więc wyróżniamy pompy ciepła powietrze, gruntowe oraz wodne. Zdecydowanie najwięcej pomp ciepa w Żorach jest montowanych pomp ciepła powietrznych a w zasadzie pomp ciepła powietrze-woda. Pompy ciepła powietrzne ze względu na miejsce gdzie jest zlokalizwany skraplacz dzielimy na pompy ciepła typu split i monoblok.

Układ pomp ciepła typu split składa się z 2 jednostek - jednostki zewnętrznej tzw. agregatu i jednostki wewnętrznej pompy ciepła. Obie te jednostki połączone są linią chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy. Połączenie tych jednostek obuwa się na miejscu inwestycji. W pompach ciepła typu split skraplacz znajduje sie w jednostce wewnętrznej. W przypadku braku prądu nie ma ryzyka awarii ponieważ czynnik chłodniczy jest substancją niezamarzającą.

Pompa ciepła typu monoblok w klasycznej swojej wersji składa się tylko z jednostki zewnętrznej. Cały układ chłodniczy znajduje się właśnie w tej jednostce zewnętrznej i wykokany jest w fabryce pomp ciepła. Z agregatu pompy ciepła wystają tylko krućce wodne do których firma instlacyjna podpisna instlacje centralnego ogrzewania. W przyapdku braku prądu istnieje ryzyka zamarznięcia wody kotłowej w agregacie pompy ciepła. Aby zapobiec takiej sytuacji stosuje się zawory zrzutowe do wody kotłowej, które otwierają się automatycznie w przypadku wykrycia wody kotłowej o temperaturze poniżej 3 stopni Celsjusza.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Żorach

Artur z Żor
"Mam zamontowaną pompę ciepła w domu na obrzeżach Żor. Jestem bardzo zadowolony bo pozbyłem się kopciucha. Nawet udało się uzykać dotacje z miasta. Polecam każdemu!"
Radosław z Żor
"Pracuje za granicą. Kupiłem pompę ciepła bo często nie ma mnie w domu i nie chciałem, żeby żona lub dzieci musiały dokładać do pieca. Teraz zdalnie mogę sobie podglądnać na smarfonie jak pracuje pompa ciepła."
Anna z Żor
"Jestem bardzo zadowolona z montażu mojej pompy cieła. W Żorach coraz więcej sąsiadów zdecydowało się na pompę ciepła po tym jak ja się odważyłam. Nikt nie żałuje bo każdy ma w końcu święty spokój. Polecam firmę Nisco."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Żorach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Żorach?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Żorach?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Żorach?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Żorach pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Żorach?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Żory i okolice

Nasz obszar działalności obejmuje cały Śląsk a więc montujemy pompy ciepła w Żorach i okolicznych miejscowościach. W naszym zespole pracują tylko wykwalifikowani intalatorzy pomp ciepła z ogromnym doświadczeniem. W burze natomiast pracują doradcy handlowo-techniczni, którzy dobierają pompy ciepła w Żorach dla naszych klientów.

Montujemy pompy ciepła największych producentów pomp ciepła na świecie takich jak Mitsubishi, Daikin lub Panasonic. Musimy mieć pewność, że po zamontowaniu, pompa ciepła nigdy nie zawiedzie naszych klientów w Żorach. Mamy dostęp do bardzo obszernej dokumentacji technicznej, która pozwala nam prawidłowo dobrać i zamontować pompę ciepła w Żorach. Co więcej świadczmy serwis pomp cieła dla inwestorów z Żor, którym zamontowaliśmy pompę ciepła. Zawsze mogą do nas zadzownić a my postaramy się zdalnie doradzić lub rozwiązać ewentualny problem. Jeśli zdalna diagnoza nie pomoże to przyjeżdżamy na miejsce by usunąć ewentualną usterkę pompy ciepła. Zwykle naprawa odbuwa się tego samego dnia.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Żorach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła