ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Sucha Beskidzkago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Sucha Beskidzka

Montaż pomp ciepła w Suchej Beskidzkiej to dla nas codzienność. Mieszkańcy coraz śmielej decydują się na pompy ciepła ponieważ doceniają wygodę z jaką ogrzewa się dom za pomocą tych ekologicznych urządzeń. Nie bez znaczenia jest też fakt, że instalując pompę ciepła mają bezpośredni wpływ na poprawę powietrza, którym oddychają. Co więcej w podjęciu decyzji o zmianie źródła ciepła pomaga im wiele ogólnopolskich i lokalnych dotacji do pomp ciepła w Suchej Beskidzkiej.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Suchej Beskidzkiej

Pompy ciepła Mitsubishi • Sucha Beskidzka
Mitsubishi to firma, której pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej często montujemy. Jest to marka premium jednak mieszkańcy potrafią dostrzec jej przewagę nad pompami ciepła konkurencji. Przede wszystkim pompy ciepła Mitsubishi oparte są na ekologicznym czynniku R32 czyli nie ma prawnego obowiązku badania im szczelności co roku i wgrywania protokołu do CRO. Dodatkowo wszystkie pompy przeznaczone do użytku domowego są 1-wentylatorowe co sprawia, że są niezwykle ciche. Funkcją, która wyróżnia pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji tzn. pompa ciepła saa potrafi zbudować sobie krzywą grzewczą tak aby uzyskać najwyższą sprawność. Potrafi też tą krzywą skorygować w razie potrzeby. Warto też wspomnieć, że w standardzie posiada bezprzewodowy sterownik, który pilnuje temperatury w pomieszczeniu.
Pompy ciepła Panasonic • Sucha Beskidzka
W Suchej Beskidzkiej pomp ciepła marki Panasonic też mamy sporo zamontowanych. Nie dzieje się to bez przyczyny. Pompy ciepła Panasonic oferują bardzo wysoką jakość za przystępne pieniądze. Producent posiada bardzo dobrą dokumentację techniczną, serwisową oraz wsparcie swoich inżynierów. W katalogu znajdziemy zarówno pompy ciepła małe do nowoczesnych budynków lub nawet mieszkań oraz pompy ciepła dedykowane do większych budynków modernizowanych z ogrzewaniem podłogowym. Tym co jest charakterystyczne dla pomp ciepła Panasonic jest moduł internetowy Smart Cloud. Za jego pomocą firma instalacyjna może zalogować się na pompę ciepła, zdiagnozować usterkę i wprowadzić poprawne ustawienia. Dodatkowo widzimy wykresy pompy ciepła z ostatnich dni.
Pompy ciepła LG • Sucha Beskidzka
Ten koreański producent pomp ciepła w Suchej Beskidzkiej ma również wielu zadowolonych klientów. Mieszkańcy Suchej Beskidzkiej mają w swoich domach inne sprzęty tego producenta z których są zadowoleni. Sprawia to, że równie często decydują się właśnie na pompy ciepła LG, które do mocy 9 kW oparte są na czynniku chłodniczym R32 i idealnie nadają się na grzejniki oraz podłogówkę. Powyżej mocy 9 kW wykorzystują czynnik R410 i świetnie sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego lub przewymiarowanych grzejników. W katalogu LG z pewnością znajdziemy pompę ciepła, która jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie cieplne prawie każdego domu w Suchej Beskidzkiej. Dodatkowo ma wszystkie funkcje, których przeciętny w Suchej Beskidzkiej dom potrzebuje.
Pompy ciepła Nibe • Sucha Beskidzka
Nibe, szwedzki producent pomp ciepła, w Suchej Beskidzkiej ma sporo swoich fanów. Ludzie ufają skandynawskim marką więc nie dziwi fakt, że często właśnie decydują się na te pompy ciepła. Firma Nibe istnieje od 1952 roku a samymi pompami ciepła zajmuje się już ponad 40 lat. W katalogu znajdziemy zarówno pompy gruntowe, wodne i powietrzne. Cechą wyróżniającą pompy ciepła Nibe jest bardzo wysoki współczynnik COP czyli stosunek produkowanej mocy cieplnej do aktualnie pobieranej mocy elektrycznej. Sprawia to, że pompy ciepła Nibe są niezwykle energooszczędne.
Pompy ciepła Vaillant • Sucha Beskidzka
Firma Vaillant, której pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej montujemy, jest powszechnie znana. Mieszkańcy cenią ją za doskonałe piece gazowe. Nic dziwnego, że ten niemiecki producent postanowił dodać do swojego katalogu pompy ciepła. Produkowane przez firmę Vaillant pompy ciepła szumnie podbiły rynek i otrzymały wiele prestiżowe cb nagród za konstrukcję i design. To co wyróżnia pompy ciepła Vaillant jest cicha praca jednostki zewnętrznej. Z powodzeniem więc mogą być stosowane w gęstej zabudowie bliźniaczej lub szeregowej w Suchej Beskidzkiej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Suchej Beskidzkiej i okolic

Poniżej znajdują się zdjęcia zamontowanych przez nas pomp ciepła w Suchej Beskidzkiej lub w okolicznych miejscowościach. Znajdziemy na nich jednostkę zewnętrzną pompy ciepła zlokalizowaną najczęściej przy elewacji oraz jednostkę wewnętrzną, która często powieszona jest na ścianie w kotłowni. Instalujemy pompy ciepła z wyższej półki więc elementy całej instalacji też są najwyższej jakości.

Zasobniki i bufory do pomp ciepła montujemy z norweskiej firmy OSO Hotwater, irlandzkiej Joule lub polskiej Galmet. Separatory magnetyczne to najczęściej Flamco lub Fernox. W kwestii pomp obiegowych, które dystrybuują ciepło wygenerowane przez pompę ciepła, stawiamy na firmę Wilo lub Grundfos. Kształtki i rury to marka Kan-Therm lub Geberit. Zawory i drobne elementy mosiężne to zazwyczaj polska marka Valvex.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Suchej Beskidzkiej

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła o obecnie najtańsze w eksploatacji, źródło ciepła w Suchej Beskidzkiej. W połączeniu z fotowoltaiką może stanowić bezkosztowy system ogrzewania.
Bezobsługowa
Pompa ciepła, która jest dobrze zainstalowana i ustawiona po montażu nie wymaga codziennego doglądania lub uzupełniania paliwa.
Niskoemisyjna
Pompa ciepła wytwarza ciepło w wyniku przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego więc nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojego działania potrzebuje powszechnie dostępnego w Suchej Beskidzkiej powietrza, wody lub gruntu oraz niewielkiej ilości prądu.
Bezpieczna
W pompie ciepła nie dochodzi do spalania paliwa stałego więc w przypadku rozszczelnienia nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia.
Cicha
W jednostce zewnętrznej pompy ciepła znajduje się wentylator i sprężarka, jednak ich praca nie jest uciążliwa dla domowników i spełnia wszystkie normy akustyczne.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Suchej Beskidzkiej

Generalnie pompy ciepła możemy podzielić ze względu na dolne źródło tzn. Miejsce skąd pochodzi pierwotna energia przetwarzana przez pompę ciepła. Wyróżniamy więc pompy ciepła wodne, gruntowe oraz powietrzne. W powietrznych natomiast możemy wyszczególnić pompy ciepła powietrze-powietrze (klimatyzacja) oraz powietrze-woda. Te ostanie dzielimy na split i monoblok. W Suchej Beskidzkiej pomp ciepła powietrze-woda typu split zamontowanych jest najwięcej.

Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej. W jednostce zewnętrznej znajduje się wymiennik ciepła zwany parownikiem a w jednostce wewnętrznej znajduje się wymiennik ciepła zwany skraplaczem. Oba te wymienniki połączone są ze sobą 2 rurami chłodniczymi zwanymi linią chłodniczą. W linie chłodniczej między wymiennikami krąży czynnik chłodniczy w różnych stanach skupienia i temperaturze. Próba szczelności i próżnia wykonywana jest przez firmę instalacyjną na miejscu inwestycji.

Pompy ciepła typu monoblok w klasycznej wersji składają się z 1 jednostki zewnętrznej w której znajdują się oba wymienniki ciepła, linia chłodnicza oraz wszystkie elementy układu chłodniczego. Próba szczelności oraz próżnia została wykonana przez producenta w fabryce. Pompy ciepła typu monoblok trzeba zabezpieczyć na wypadek braku prądu odpowiednimi zaworami zrzutowymi ponieważ do jednostki zewnętrznej podłączamy rury wodne centralnego układu ogrzewania.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Suchej Beskidzkiej

Tomasz z Suchej Beskidzkiej
"Jestem bardzo zadowolony z montażu pompy ciepła w moim domu w Suchej Beskidzkiej. Firma Nisco instalacje wykonała profesjonalnie i w umówionym terminie. Polecam współpracę z tą firmą!"
Adam z Suchej Beskidzkiej
"Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na pompę ciepła. W końcu mam porządek w kotłowni i nie muszę wdychać tego pyłu z węgla. No i nie nosi się po domu. Polecam pompę ciepła w Suchej Beskidzkiej każdemy!"
Bożena z Suchej Beskidzkiej
"Męża nie ma często w domu a ja już nie muszę codziennie rozpalać pieca i pilnować, żeby nie zgasł. Steruje sobie temperaturą z aplikacji bo pompa ciepła podłączona jest do internetu. Polecam też rozejrzeć się za dotacjami!"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Suchej Beskidzkiej?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Suchej Beskidzkiej?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Suchej Beskidzkiej pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Suchej Beskidzkiej?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Sucha Beskidzka i okolice

Montujemy pompy ciepła w całym województwie Śląskim i Małopolskim więc instalujemy też pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej. W zespole pracują z nami doświadczeni hydraulicy, którzy pompy ciepła znają jak własną kieszeń. W biurze i terenie pracują inżynierowie, którzy dobierają pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej dla naszych klientów. Mamy też dział dotacji, który proceduje dotacje na pompy ciepła naszych klientów.

W przypadku awarii nasi klienci mają gwarancję serwisu pompy ciepła. Najpierw usterkę staramy się naprawić zdalnie. Jeśli jest to niemożliwe to przyjeżdżamy na miejsce inwestycji i próbujemy usunąć problem tego samego dnia. Dla nas serwis to odpowiedzialność więc klienci posiadający pompę ciepła w Suchej beskidzkiej mogą spać spokojnie bo opieka posprzedażowa to dla nas priorytet.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła