ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Pszczynago w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Pszczyna

Pszczyna jest miejscowością, w której coraz częściej montujemy pompy ciepła. Osoby mieszkające w Pszczynie zdają sobie sprawę z tego, że ekologiczne, rozwiązania cieplne są przyszłością tego regionu i całego kraju. Nie dziwi więc, że w niemal wszystkich nowobudowanych domach instaluje się pompy ciepła. Sprzyja temu fakt, że są dostępne zarówno ogólnopolskie jak i regionalne dotacje do pomp ciepła w Pszczynie.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Pszczynie

Pompy ciepła Mitsubishi • Pszczyna
Które pompy ciepła są najczęściej montowane w Pszczynie? Bez wątpienia są to pompy ciepła Mitsubishi, które można opisać krótko: efektywne, niezawodne i wyjątkowo estetycznie wykonane. W Pszczynie pompy ciepła z serii Zubadan są wykorzystywane zazwyczaj w domach jednorodzinnych, które są ogrzewane grzejnikami. Z kolei seria pomp ciepła Eko Inverter jest przeznaczona do zastosowania w budynkach z ogrzewaniem podłogowym. Warto podkreślić, że wszystkie pompy ciepła Mitsubishi oparte są na czynniku R32, co ze względów ekologicznych jest dla mieszkańców ważną informacją.
Pompy ciepła Panasonic • Pszczyna
W ostatnich latach w Pszczynie montujemy dużo pomp ciepła marki Panasonic, ponieważ są to urządzenia dobrze wykonane i możliwe do zdalnej konfiguracji. Nie trzeba zatem za każdym razem przyjeżdżać na miejsce instalacji, żeby mieć dostęp do pompy ciepła - diagnozę problemu można wykonać z siedziby naszej firmy. Warto podkreślić, że pompy ciepła firmy Panasonic posiadają w pakiecie wszystkie funkcje, które standardowym dom jednorodzinny w Pszczynie potrzebuje. Będzie to zatem możliwość sterowania 2 obiegami grzewczymi, praca z buforem, możliwość pracy hybrydowej z innym urządzeniem grzewczym, autoadaptacja, modulowane obroty pompy obiegowej w jednostce wewnętrznej. W katalogu producenta znajdziemy pompy ciepła o małej i dużej mocy, więc jesteśmy w stanie świetnie dobrać produkt do niemal każdego budynku w Pszczynie bez względu na jego przeznaczenie (mieszkalne, usługowe, biurowe).
Pompy ciepła LG • Pszczyna
Pompy ciepła LG Therma V również zyskują na popularności w Pszczynie, a trzeba powiedzieć, że są one produkowane w trzech wersjach - split, hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną) i monoblok. A zatem jesteśmy w stanie dobrać właściwą pompę ciepła do potrzeb każdego domu zlokalizowanego w Pszczynie. Pompy ciepła LG typu split o mocy do 9 kW wykorzystują czynnik chłodniczy R32. Z kolei w urządzeniach o większej mocy stosuje się czynnik R410. Pompie ciepła LG ma każdą z funkcji, której potrzebują domy w Pszczynie: czy to na nowo budowane, czy po prostu modernizowane. Ten koreański producent pomp ciepła cieszy się zaufaniem mieszkańców również ze względu na wiele innych urządzeń, które wytwarza.
Pompy ciepła Nibe • Pszczyna
Mieszkańcom Pszczyny zapewne nie trzeba przedstawiać szwedzkiego producenta pomp ciepła - chodzi o markę Nibe. Pompy ciepła tego producenta są niezwykle solidne, niemal bezawaryjne i bardzo estetyczne, więc ładnie prezentują się przy fasadzie nowoczesnych domów budowanych. Nibe jest firmą bardzo dobrze znaną na rynku pod ciepła więc i również w Pszczynie cieszy się popularnością. Pompy ciepła Nibe wytwarzane są ponad czterdzieści lat, a ich niezwykle znaczącą cechą jest wysoki współczynnik COP. Wszystkich mieszkańców Pszczyny zainteresowanych marką Nibe, zapraszamy do kontaktu.
Pompy ciepła Vaillant • Pszczyna
Niewątpliwie frma Vailant, która w swojej ofercie ma także pompy ciepła, jest znana w całej Polsce, a więc również w Pszczynie. Co decyduje o wyborze takiej a nie innej firmy produkującej pompy ciepła? Jednym z czynników jest zaufanie do marki, co trzeba oddać firmie Vailant. Ponadto te pompy ciepła charakteryzują się cichą pracą, a więc można je stosować w Pszczynie nawet na obszarach o gęstej i bardzo gęstej zabudowie. Urządzenia produkowane przez Vaillant wygrywały w wielu uznanych konkursach w kategorii: design.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Pszczyny i okolic

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z naszych realizacji w mieście Przyczyna i jego okolicach. Na fotografiach możecie Państwo zobaczyć m.in. zewnętrzną jednostkę pompy ciepła. Taka jednostka zazwyczaj jest umiejscawiana blisko zewnętrznej ściany budynku/domu w Pszczynie na odpowiednio do tego celu przygotowanym fundamencie. Z kolei w środku budynku, najczęściej w kotłowni lub innym pomieszczeniu technicznym jest montowana jednostka wewnętrzna pompy ciepła wraz z całym potrzebnym osprzętem.

Chcemy podkreślić, ze w naszych realizacjach wykorzystujemy wyłącznie osprzęt sprawdzonych producentów. Tylko takie postępowanie gwarantuje sprawne działanie całej instalacji, a więc pompy ciepła, która jest skomplikowanym urządzeniem. Takie podejście doceniają nasi klienci z Pszczyny.

Zalety pomp ciepła w Pszczynie

Tania w użytkowaniu
Mimo, że pompa ciepła stanowi dość duży wydatek jednostkowy, to potem jej użytkowanie może być niesamowicie tanie. Zwłaszcza jeśli mamy instalację fotowoltaiczną.
Bezobsługowa
Bezobsługowość jest chyba największym atutem pompy ciepła. Zwracają nam na to uwagę wszyscy klienci, nie tylko osoby, z Pszczyny, którym montowaliśmy pompę ciepła.
Niskoemisyjna
Pompa nie emituje do atmosfery żadnych substancji, które zagrażają środowisku naturalnemu, co ma kolosalne znaczenie, biorąc pod uwagę problemy związane z globalnym ociepleniem.
Samowystarczalna
Pompa ciepła nie potrzebuje do swojego działania niczego poza powietrzem, wodą albo gruntem. A więc nie wykorzystuje niczego poza naturalnie występującymi zasobami.
Bezpieczna
W związku z tym, że w trakcie swojego działania pompa ciepła nie spala żadnego paliwa stałego, to nie istnieje ryzyko wybuchu lub zatrucia się oparami. Wszystkie osoby przebywające w domu oraz sąsiedzi mogą czuć się bezpieczenie.
Cicha
Pompa ciepła jest urządzeniem, które możemy określić jako ciche, zwłaszcza, gdy porównamy je z innymi źródłami ciepła. W środku znajduje się wentylator, ale produkuje niewielki hałas, który nie będzie przeszkadzał użytkownikom.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Pszczynie

W Pszczynie zajmujemy się montowaniem dwóch głównych rodzajów pomp ciepła: split lub monoblok. Pompy ciepła split są zbudowane z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna, jak sama nazwa wskazuje, jest posadowiona na zewnątrz domu, a jej głównym zadaniem jest pobieranie energii z otoczenia. Natomiast jednostka wewnętrzna jest umiejscawiana wewnątrz budynku i rozprowadza powstałą energię cieplną wewnątrz budynków. Obie te jedostki połączone są linią chłodniczą w której krąży czynnik chłodniczy, który zimienia swoją temperaturę i ciśnienia w zależności od potrzeb. Pompy ciepła monoblok składają się z jednej jednostki, którą posadawiamy na zewnątrz domu. Z instalacją domową centralnego ogrzewania połączona jest rurami wodnymi z wodą kotłową. Cały układ chłodniczny tego rodzaju pompy ciepła został wykonany i przetestowany w fabryce. Minusem tego rozwiązania jest sytacja w której brakuje prądu. Woda kotłowa na ocinku między domem a pompą ciepła może zamarznąć i doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Oczywiście istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie się przed taką syutacją między innymi poprzez zamontwanie zaworów zrzutowych lub zalanie instalacji wodą z glikolem.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Pszczynie

Wojciech z Pszczyny
"Pompa ciepła, pompa ciepła i jeszcze raz pompa ciepła. Uważam, że w nowo budowanym domu nie ma lepszego rozwiązania."
Maciej z Pszczyny
"Mamy pompę ciepła już od 2 lat i uważam, że to były najlepiej zainwestowane pieniądze: czysto, cicho, ekologicznie."
Marainna z Pszczyny
"Dla mnie kluczowe jest to, że nasz dom dzięki pompie ciepła stał się niemal samowystarczalny. Do tego jest to urządzenie niemal bezobsługowe."

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Pszczyna i okolice

Specjalizujemy się w montowaniu pomp ciepła i działamy w Małopolsce oraz na Śląsku, a co się z tym wiąże montujemy pompy ciepła w Pszczynie. Znamy doskonale budowę i funkcjonowanie tych urządzeń, ponieważ specjalizujemy się wyłącznie w doborze, montażu i serwisie pomp ciepła. Według nas kluczowe jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu, obliczenie zapotrzebowania cieplnego budynku i dobranie pompy ciepła, w taki sposób, żeby nie była ani za słaba ani za mocna. Niektórym osobom może się wydawać, że mocna pompa ciepła jest dobrym wyborem, ale to błąd - pompa nie powinna być przewymiarowana.

Mamy w zespole doświadczonych inżynierów, którzy na podstawie obliczeń są w stanie dobrać pompę ciepła do praktycznie każdego domu w Pszczynie. Warto podkreślić, że naszych instalacji nie pozostawiamy bez opieki, ponieważ jesteśmy również serwisantami pomp ciepła, które zostały przez nas zamontowane.
KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła