ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Myslenicego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Myślenice

W Myślenicach wciąż wiele domów ogrzewanych jest przez piece stałopalne. Skutkuje to sporym zanieczyszczeniem powietrza. Wielu mieszkańców to zauważa i w trosce o środowisko oraz własne zdrowie instaluje pompy ciepła w Myślenicach. Nie bez znaczenia jest fakt, że istnieje wiele ogólnopolskich i lokalnych dotacji do pomp ciepła wspierających finansowo montaż pompy ciepła w Myślenicach.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Myślenicach

Pompy ciepła Mitsubishi • Myślenice
Mitsubishi to jedna z najczęściej montowanych przez nas pomp ciepła w Myślenicach. Nie dzieje się tak bez powodu. To pompa ciepła, która posiada bardzo dobre parametry pracy oraz funkcje, które doceniają inwestorzy. Przede wszystkim jest to pompa ciepła, której sercem jest niezwykle wydajna sprężarka potrafiąca bardzo nisko modulować. Sprawia to, że dostosowuje ona swoją moc cieplną do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Dodatkowo funkcją wyróżniającą pompy ciepła Mitsubishi jest funkcja zaawansowanej autoadaptacji. Dzięki niej pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą (zależność temperatury wody kotłowej od temperatury zewnętrznej) i w razie potrzeby ją na bieżąco koryguje. Co więcej pompa ciepła Mitsubishi niezależnie od mocy jest 1-wentylatorowa co sprawia, że jest niezwykle cicha. Nie wspominając już o tym, że wszystkie pompy ciepła wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32.
Pompy ciepła Panasonic • Myślenice
W Myślenicach pompy ciepła Panasonic montujemy niezwykle często. Dzieje się tak ponieważ są to pompy ciepła o solidnej i dopracowanej konstrukcji w przystępnej cenie. Ten japoński producent posiada w swoim katalogu zarówno pompy ciepła o niewielkiej mocy nadające się do mieszkań lub małych domków oraz duże pompy ciepła, które świetnie sprawdzą się w przypadku dużych domów po termomodernizacji z ogrzewaniem grzejnikowym jak również w przypadku niewielkich obiektów biurowych. Funkcją charakterystyczną dla pomp ciepła Panasonic jest możliwość zdalnej diagnozy i konfiguracji przez firmę instalacyjną. Wystarczy, że pompa ciepła będzie podpięta do internetu.
Pompy ciepła LG • Myślenice
Kolejnym jeśli chodzi o ilość naszych montaży pomp ciepła w Myślenicach jest LG a konkretnie modele z serii Therma V. W katalogu ten japoński producent posiada pompy ciepła w wersji split, monoblok oraz hydrosplit (monoblok z jednostką wewnętrzną). Pompy ciepła LG oparte są na czynniku R32 do mocy 9 kW. W pompach ciepła o mocy 12, 14 i 16 kW wykorzystywany jest czynnik R410. Pompy ciepła LG to urządzenia, które posiadają większość funkcji potrzebnych w przeciętnym domu w Myślenicach. Do nich należą między innymi możliwość sterowania 2 obiegami grzewczymi i mieszaczem. Możliwość wysterowania pompą obiegową za buforem wpiętym równolegle na zasilaniu oraz podstawowa autoadaptacja.
Pompy ciepła Nibe • Myślenice
Nibe, skandynawski a konkretnie szwedzki producent pomp ciepła, w Myślenicach ma również sporo instalacji. Nibe produkuje pompy ciepła już od ponad 40 lat a w branży grzewczej jest od 1952 roku. Klienci w Myślenicach pompy ciepła Nibe wybierają często ze względu na duże zaufanie do skandynawskich marek oraz ze względu na niezwykle wysoki współczynnik COP. Ten wysoki współczynnik sprawia, że pompa ciepła jest niezwykle sprawna a tym samym ekonomiczna w użytkowaniu ponieważ potrafi wyprodukować dużo energii cieplnej pobierają niewiele energii elektrycznej.
Pompy ciepła Vaillant • Myślenice
W Myślenicach pomp ciepła Vaillant nikomu przedstawiać nie trzeba ponieważ mieszkańcy znają tą markę z niezawodnych pieców gazowych. Ten niemiecki producent słynie z solidnych i długowiecznych konstrukcji oraz bardzo dobrego wsparcia serwisowego. Pompy ciepła Vaillant zdobyły wiele nagród w międzynarodowych konkursach za doskonały design i użyteczność. Cechą charakterystyczną pomp ciepła Vaillant jest cicha praca dlatego mieszkańcy Myślenic pompy ciepła Vaillant często wymierają gdy mieszkają w gęstej zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej lub szeregowej.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Myślenic i okolic

Na poniższych zdjęciach znajdują się nasze wybrane realizacje pomp ciepła z Myślenic lub okolic. Jak widać przykładamy dużą wagę do estetyki wykonania instalacji pompy ciepła oraz oczywiście poprawności działania całego systemu centralnego ogrzewania. Jednostki zewnętrzne pompy ciepła osadzamy na gumowych odkładach izolujących drgania sprężarki. Cała jednostka posadowiona jest na blokach betonowych osadzonych na betonie. Do przykręcenia agregatów używamy tylko nierdzewnych śrub i nakrętek kontrujących.

W kotłowni używamy tylko sprawdzonych produktów renomowanych marek. W kwestii zasobników stawiamy na norweską markę OSO Hotwater, irlandzką Joule lub polską Galmet. Jeśli chodzi o zawory trójdrożne lub mieszające to wykorzystujemy produkty marki Afriso. W kwestii filtra magnetycznego to używamy firmy Flamco. Do zabezpieczania instalacji stosujemy naczynia przeponowe marki Reflex. Natomiast elektrycznie instalacje zabezpieczamy sprzętem od Schneider Electric.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Myślenicach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest urządzeniem generującym relatywnie niewielkie koszty eksploatacyjne. W połączeniu z fotowoltaiką, która jest wszechobecna na domach w Myślenicach, pompa ciepła może być bezkosztowym systemem ogrzewania.
Bezobsługowa
Dobrze zainstalowana i ustawiona pompa ciepła nie wymaga od użytkownika żadnej obsługi w postaci uzupełniania paliwa lub czyszczenia.
Niskoemisyjna
W procesie wytwarzania ciepła przez pompę ciepła nie dochodzi do procesu spalania więc nie są generowane żadne szkodliwe substancje do atmosfery. Ciepło powstaje w skutek przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego.
Samowystarczalna
Pompa ciepła do swojej pracy potrzebuje relatywnie niewiele prądu elektrycznego oraz odnawialnego źródła ciepła takiego jak powietrze, woda lub grunt.
Bezpieczna
Przez fakt, że w pompie ciepła nie dochodzi do spalania paliwa stałego to nie ma ryzyka zatrucia lub wybuchu w przypadku rozszczelnienia się instalacji.
Cicha
Pompa ciepła pomimo tego, że ma w sobie wentylator jest urządzeniem cichym i spełnia wszystkie surowe normy akustyczne obowiązujące w Polsce.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Myślenicach

Instalowane przez nas pompy ciepła w Myślenicach oraz ogólnie pompy ciepła możemy podzielić na pompy ciepła powietrzne, pompy ciepła wodne oraz pompy ciepła gruntowe. Podział wynika ze względu na odnawialne źródło, z którego pompa ciepła czerpie ciepło. Pompy ciepła powietrzne z kolei możemy podzielić na powietrze-powietrze oraz powietrze woda. W tych ostatnich, tym samym najczęściej montowanych pompach ciepła w Myślenicach wyróżniamy 2 typy: split i monoblok Pompy ciepła typu split składają się z 2 jednostek: wewnętrznej,w której znajduje się wymiennik ciepła zwany zwany skraplaczem oraz zewnętrznej w której znajduje się 2 wymiennik zwany parownikiem. Obie te jednostki pompy ciepła połączone są ze sobą miedzianą linią chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy. Linia chłodnicza i próba jej szczelności wykonywana jest przez firmę instalacyjną.

Pompa ciepła typu monoblok w klasycznej swojej wersji składa się tylko z 1 jednostki zewnętrznej, w której znajduje się cały układ chłodniczy wykonany przez firmę produkującą pompę ciepła. Z pompy ciepła typu monoblok wystają 2 króćce, do których podłączony jest cały układ centralnego ogrzewania.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Myślenicach

Tomasz z Myślenic
"Jest bardzo zadowolony z usług firmy Nisco. Wszystko zrobione w terminie oraz z należytą starannością i dbałością o estetykę instalacji. Poleciłem sąsiadowi i też sobie chwali"
Adam z Myślenic
Mam pompę ciepła, którą zainstalowała mi firma Nisco. Wszystko działa bez zarzutu. Mam fotowoltaikę i nic nie płacę za ogrzewanie"
Agnieszka z Myślenic
"Jak tylko zainstalowaliśmy pompę ciepła to w końcu skończyły się u nas codzienne wędrówki do brudnej kotłowni. Podjęliśmy słuszną decyzję przechodząc na pompę ciepła"

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Myślenicach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Myślenicach?
Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalacje i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.
Ile kosztuje pompa ciepła w Myślenicach?
Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?
Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Myślenicach?
Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.
Czy pompa ciepła w Myślenicach nadaje się na grzejniki?
Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.
Ile prądu zużywa pompa ciepła w Myślenicach?
Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikim na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Myslenice i okolice

Nasz obszar działalności to całe województwo Śląskie i Małopolskie a tym samym montujemy pompy ciepła w Myślenicach i pobliskich miejscowościach. W naszym zespole mamy inżynierów, którzy dobierają pompy ciepła w Myślenicach dla naszych klientów. Co więcej pracują z nami doświadczeni hydraulicy, którzy zamontowali już bardzo dużą ilość pomp ciepła i innych urządzeń grzewczych.

Naszych klientów, którzy zdecydowali się zamontować pompę ciepła w Myślenicach, otaczamy opieką serwisową. W przypadku awarii przyjeżdżamy na miejsce i staramy się usunąć usterkę tego samego dnia. Dla nas serwis pompy ciepła równa się odpowiedzialność.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Myślenicach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl

Nazwa: Nisco Sp. z o.o.
Adres: ul. Warszawska 3/4, 31-155 Kraków
NIP: 676-259-65-72
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła