ikona przedstawiająca herb wojewodztwa Gliwicego w ktorym montujemy pompy ciepła

Pompy ciepła ➤ Gliwice

Gdy myślimy o źródłach ciepła, które są ekologiczne, to nie sposób nie powiedzieć o pompach ciepła. W Gliwicach częściej doceniają ich zalety i montują je w nowobudowanych domach oraz budynkach modernizowanych. Różnego rodzaju ogólnopolskie i lokalne dotacje do pomp ciepła są również dostępne na terenie miasta Gliwice i jego okolic.

Firmy, których pompy ciepła montujemy w Gliwicach

Pompy ciepła Mitsubishi • Gliwice
Znana większości osób, dla których przygotowujemy oferty montażu pompy ciepła w Gliwicach, firma Mitsubishi jest producentem urządzeń najwyższej jakości. Ma ona w swojej ofercie pompy cieła z serii Zubadan, które świetnie działają z grzejnikami ponieważ potrafią produkować wodę kotłową nawet przy temperaturze -15 stopni Celsjusza. W katalogu pomp ciepła Mitsubishi znajdziemy również serię pomp ciepła Eco Inverter, które to idealnie nadją się do nowoczesnych domów z ogrzewaniem podłogowym. Cechą charakterystyczną dla pomp ciepła Mitsubishi jest funkcja autoadaptacji tzn. pompa ciepła sama buduje sobie krzywą grzewczą i ją koryguje w zależności od zapotrzebownia budynku na ciepło. Dodatkowo wszystkie pompy ciepła Mitsubishi oparte są na ekologicznym czynniku R32 oraz są 1-wentylatorowe tzn. nie generują nadmiernego hałasu.
Katalog pomp ciepła Mitsubishi 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Panasonic • Gliwice
Mieszkańcy Gliwic znają doskonale firmę Panasonic, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zajmuje się ona również produkowaniem pomp ciepła. Co ciekawe jednak są to jedne z częściej wybieranych obecnie pomp ciepła w Gliwicach. Wynika to m.in. z faktu, że mają doskonałą aplikację, która niezwykle ułatwia obsługę pompy. Dodatkowo to pompy ciepła Pansonic posiadają bardzo solidną konstrukcję za przystępną cenę. Co więcej producnet dostarcza bardzo dobrą i aktualną dokumentacje techniczną oraz szybki dostep do cześć zamiennych. Funkcją, która wyróżnia pompy ciepła Panasonic jest możliwość zdalnej diagnozy oraz konfiguracji pompy ciepła przez firmę instalacyjną.
Katalog pomp ciepła Panasonic 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła Daikin • Gliwice
Wszystkie powietrzne pompy ciepła w katalogu firmy Daikin oparte są na czynniku R32. Dzięki temu nie ma obowiązku rejestracji ich w CRO i badania szczelności po ustaniu gwarancji. Daikin jako japońska firma produkująca pompy ciepła w Gliwicach ma wiele zrealizowanych inwestycji. Słyną one cichej pracy oraz bezawaryjności. Jako jeden z niewielu producentów daje możliwość wydłużenia gwarancji do 10 lat. W ofercie znajdziemy jednostki wewnętrzne pompy ciepła w wersji lodówkowej czyli za zabudowanym zasobnikiem (180l lub 230l) oraz w wersji z klasyczna jednostką wewnętrzną wiszącą na ścianie. Dodatkowym atutem jest podgrzewanie tacy ociekowej agregatu topowych modeli pomp ciepła za pomocą rurek z gorącym czynnikiem chłodniczym.
zdjęcie przedstawiające jednostki wewnętrzne pomp ciepła daikin zdjęcie przedstawiające jednostki zewnętrzne pomp ciepła daikin
Katalog pomp ciepła Daikin 2023 / 2024
Pobierz
Pompy ciepła LG • Gliwice
Dla klientów z Gliwic często przygotowujemy ofertę na instalację pompy ciepła, w której proponujemy firmę LG. Dużym plusem tych pomp ciepła jest możliwość podstawowej autoadaptacji oraz działanie termodynamiczne sprężarki do -25 stopni Celsjusza. Producnet w swojej ofercie posiada pompy ciepła do mocy 9 kW oparte na czynniku R32 oraz pompy ciepła o mocy 12, 14 i 16 kW które wykorzystują czynnik R410. Te słabszcze jednostki pomp ciepła LG nadają się zarówno na podłogówkę jak również na grzejniki. Mocniejsze jednostki pomp ciepła LG idealnie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym.
Pompy ciepła Nibe • Gliwice
Szwecja od zawsze kojarzy się z wysoką jakością, precyzją i niezawodnością. Nie dziwi nas więc, że klienci z Gliwic o pompy ciepła marki Nibe dopytują dość często. Fakt, że ten producent wytwarza pompy ciepła od ponad 40 lat, jest niewątpliwą zaletą. Pompy ciepła Nibe posiadają wysoki współczynnik COP co sprawia, że potrzebują pompa ciepła potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej, by wyprodukować potrzebną ilość energii cieplnej.
Pompy ciepła Vaillant • Gliwice
Vaillant, niemiecki producent pomp ciepła, w Gliwicach znany i ceniony jest dość powszechnie. Nie dziwimy się, że to właśnie te pompy ciepła są często wybierane, ponieważ firma Vailant od lat cieszy się zaufaniem swoich klientów. Gliwiczanie doceniają między innymi to, że Vailant produkuje urządzenia bardzo ciche, co ma niebagatelne znaczenie przy dużym zagęszczeniu domów w niektórych częściach Gliwic. Na uwagę zasługuje również ponadprzeciętne wzornictwo tych pomp ciepła, które zostało docenione na wielu prestiżowych konkursach.

Nasze przykładowe realizacje pomp ciepła z Gliwic i okolic

Zdjęcia konkretnych realizacji pomp ciepła z Gliwic i okolic są niewątpliwie powodem do dumy dla naszych doświadczonych instalatorów. Szczycimy się tym, że nie tylko właściwie dopieramy pompy ciepła (bazując na szczegółowym wywiadzie, projektach i dokładnych obliczeniach na zapotrzebowanie cieplne budynku), ale również montujemy pompy ciepła dbając o estetykę wykonania. Niezwykle istotne dla nas jest to, żeby pompa ciepła działała sprawnie, ale i dobrze wpisywała się w architekturę domów w Gliwicach.

W naszych instalacjach pomp ciepła używamy tylko produktów renomowanych producentów. Zasobniki i bufory do do pomp ciepła stosujemy norweskiej firmy OSO Hotwater, irlandzkeij firmy Joule lub polskiej firmy Galmet. Dodatkowo jeśli chodzi o pompy obiegowe to stawiamy na niemiecką firmę Wilo lub Grundfos. Naczynia przeponowe montujemy firmy Reflex natomiast zawory przełączające lub mieszające stosujemy od firmy Afriso. W kwestii zabezpieczeń elektrycznych polegamy na firmie Schneider Electric. Zawory odcinające montujemy firmy Valvex lub Ferro. Kształtki i rury instalujemy firmy Kan-Therm. Dzięki zastosowaniu produktów z wysokiej półki mamy pewność, że zainstalowane przez nas pompy ciepła w Gliwicach posłużą naszym klientom przez wiele lat.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Zalety pomp ciepła w Gliwicach

Tania w użytkowaniu
Pompa ciepła jest urządzeniem niezwykle ekonomicznym w użytkowaniu, co doceniają mieszkańcy Gliwic. Ci którzy posiadają fotowoltaikę mogą cieszyć się bezkosztowym systemem ogrzewania.
Bezobsługowa
Wszyscy, a zwłaszcza starsi użytkownicy pomp ciepła z Gliwic, doceniają fakt, że pompa ciepła jest urządzeniem niemal bezobsługowym. Dobrze skonfigurowana pompa ciepła nie wymaga od codziennego doglądania.
Bezpieczna
Dzięki temu, że podczas użytkowania pompy ciepła nie dochodzi do spalania paliw, to korzystanie z niej jest całkowicie bezpieczne i nie zagraża życiu ani zdrowiu mieszkańców
Samowystarczalna
Do swojego działania, pompa ciepła potrzebuje powietrza, gruntu lub wody. Używa ich jako źródła energii cieplnej, którą zmienia w cyklu termodynamicznym w energię cieplną.
Ekologiczna
Pompa ciepła nie emituje szkodliwych substancji podczas swojej pracy poniewasz nie dochodzi w niej do procesu spalania paliw stałych.
Cicha
Dzięki temu, że pompy ciepła są bardzo cichymi urządzeniami, to można je montować w Gliwicach nawet na osiedlach domów jednorodzinych w zabudowie bliżniaczej lub szeregowej.

Typy pomp ciepła, które instalujemy w Gliwicach

Pompy ciepła są urządzeniami działającymi w oparciu o zamienianie energii z otoczenia na energię cieplną. Tę z kolei pompa ciepła wykorzystuje do ogrzewania lub chłodzenia budynków mieszkalnych. Pompy ciepła możemy podzielić na gruntowe, wodne i powietrzne.

Split i monoblok to dwa podstawowe typy powietrznych pompy ciepła. W pompach ciepła typu split jednostka zewnętrzna zawiera parownik (wymiennik ciepła powietrze-czynnik chłodniczy) przez który przepływa powietrze natomiast jednostka wewnętrzna ma w sobie skraplacz czyli wymiennik ciepła czynnik chłodniczy-woda kotłowa. W monoblokach oba te wymienniki znajdują sie w jednostce zewnętrznej a do budynku wchodzą tylko rury z wodą kotłową.

Na terenie Gliwic pompy ciepła każdego rodzaju są przez nas montowane. Należy jednak zaznaczyć, że powietrzne pompy ciepła typu split są zdecydowanym faworytem w ilości montaży pomp ciepła w Gliwicach.
Split
Monoblok
ilustracja przedstawiająca schemat działa powietrznej pompy ciepła typu split

Opinie o pompach ciepła w Gliwicach

Martyna z Gliwic
"Mam pompę ciepła od dwóch lat i mogę powiedzieć jedno - jeszcze nigdy nie było mi tak ciepło i wygodnie. Często wyjeżdżamy a dzięki aplikacji możemy włączyć ogrzewanie będąc daleko od domu."
Adrian z Gliwic
"Dla mnie najistotniejsze było to, by wybrać pompę ciepła, która nie będzie zajmować dużo miejsca i będzie cicha. Udało się dobrać właśnie taką."
Krzysztof z Gliwic
"Ekologicznie, czysto, bez pyłów. Nareszcie czuję, że mój dom jest niezależny. A to wszystko dzięki m.in. pompie ciepła."

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła w Gliwicach

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Gliwicach?

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj około 3 dni. W pierwszym dniu montujemy główne elementy kotłowni, planujemy instalację i osadzamy bloki betonowe, na których będzie stała jednostka zewnętrzna pompy ciepła. W drugim dniu montujemy jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, wykonujemy linie chłodniczą oraz łączymy wszystkie elementy ze sobą. W trzecim dniu najczęściej wykonujemy elektrykę, konfigurację oraz szkolenie inwestora z obsługi pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła w Gliwicach?

Wszystko zależy od klasy pompy ciepła, na którą inwestor się zdecyduje oraz jej mocy. Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Oczywiście mówimy tu o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic lub Daikin. Więcej na temat kosztów pompy ciepła można poczytać w naszym poradniku w artykule - Jaka jest średnia cena pompy ciepła powietrznej z montażem?

Jak mogę otrzymać ofertę na pompę ciepła w Gliwicach?

Jeśli są Państwo zainteresowani dobrem i ofertą na pompę ciepła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy zlokalizowany na dole strony. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces instalacji pompy ciepła od rozmowy doborowej, przez ofertę i montaż.

Czy w Gliwicach pompa ciepła nadaje się na grzejniki?

Jak najbardziej pompa ciepła nadaje się na grzejniki. Wyjątkiem są grzejniki żeliwne, które potrzebują wyższą temperaturę wody kotłowej, żeby mogły oddać ciepła. W przypadku normalnych grzejników stalowych lub aluminiowych średnioroczna sprawność pompy ciepła wynosi około 3 czyli dostarczamy 1 kWh energii elektrycznej a pompa generuje nam 3 kWh energii cieplnej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła w Gliwicach?

Wszystko zależy od tego jaki duży jest budynek, jak dobrze ocieplony oraz jakie są odbiorniki ciepła (grzejniki czy podłogówka). Każda oferta wysłana inwestorowi zawiera prognozowane zużycie energii elektrycznej. Można natomiast szacunkowo przyjąć, że nowe domy o powierzchni około 110 m2 z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200l zużywają rocznie około 3500 kWh energii elektrycznej. Starsze domy po ociepleniu o powierzchni około 220 m2 z ogrzewaniem grzejnikowym i zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300l zużywają około 7500 kWh energii elektrycznej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!
789 320 720

Obszar, na którym robimy montaż pomp ciepła: Gliwice i okolice

Nasza firma zajmuje się doborem, instalowaniem i serwisowaniem powietrznych pomp ciepła w Gliwicach i okolicach. Nasi inżynierowie, handlowcy i monterzy znają temat pomp ciepła od podszewki, ponieważ zajmują się tylko tymi urządzeniami. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i przyjedziemy do Gliwic na wizję lokalną, by odpowiednio dobrać pompę ciepła do Państwa potrzeb.

Jako firma świadczymy też usługi serwisu pomp ciepła z zaznaczeniem, że te usługi są tylko dostępne dla klientów, którym to my zamontowaliśmy pompę ciepła. W razie usterki przyjeżdżamy do klienta i staramy się naprawić urzadzenie na miejscu. Najdzęściej udaje się rozwiązać problem tego samego dnia.

Formularz kontaktowy w sprawie pompy ciepła w Gliwicach

KONTAKT
Godziny pracy: 8:00 - 16:00 (pon. - pt.)
Telefon: 789 320 720
E-mail: kontakt@nisco.pl
OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
kona przedstawiająca województwa w jakich montujemy pompy ciepła